Šta je novo?

Izbori 2024

>Ипак, оно што би урадили за наредне две године, може да доведе до губитка председничких избора 2022

To je nemoguce, njihova organizacija je savrsena!

Clanstvo je poslusno, uvek spremno da izvrsi naredjenja odozgo. Spremni su da se zrtvuju!

Nijedan gradjanski pokret ili partija ne moze da pobedi tako disciplinovanu organizaciju.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=723068#p723068:1rgmzk12 je napisao(la):
Mis507 » 01 Apr 2020 07:50 pm[/url]":1rgmzk12]Дефинитивно ће му ова ситуација повећати рејтинг драстично, можда и до поменутих 70% на изборима ...

da bi se to desilo treba da se desi jedna od sledece dve stvari, na sta mislis?

1. ocekujes da ljudi koji inace ne bi izasli na izbore posle ovoga promene misljenje i masovno daju podrsku coveku koji ce ih i pored toga sto im govori da su losi i neposlusni volsebno spasiti od svetske posasti?

2. ocekujes da jos vise ljudi izbojkotuje izbore te da samim tim verna podmazana glasacka masina izbori jos ubedljiviju pobedu nego sto bi to bilo pre korone.

iz ostatka tvog posta cini mi se da si blizi opciji 1 pa bih bas voleo da mi takvo ocekivanje pojasnis. meni jen everovatno da i jedan, a ne njih par milona ili stotina hiljada, ko je bio apolitican ili opoziciono orjentisan bude toliko oduslevljen nacinom na koji se spomenuta osoba ponasa u ova krizna vremena da sutra pohita i zaokruzi njegovo ime na nekim buducim izborima. zar zaista mislis da je neko ko se u normalnim okolnostima gnusao politike i nije ga zanimao ni vucic ni opozicija sada kada je prisiljen da gleda spodobu jer mu od toga bukvalno zavisi zivot pozeleti da u buducnosti bude politicki aktivan i podrzi diktaturu?

pitam tebe posto tvoj odgovor moze da ima smisla, ovaj tuzni lik sa rajkovog severa koji je to ustvrdio pre tebe nema kapacitet ni da shvati sta je napisao a ne da to jos i obrazlozi
 
Oni koji ne glasaju nece ni u buducnosti.
Da li se ensto promenilo?

Sa druge strane mase ce biti ushicene poklonom od 100E plus bice zahvalne onome ko je pobedio virus.
 
Divni grafiti po gradu, nisam znao da li da stavim ovde ili na temu ,,Moje fotografije Beograda". Ovo je sigurno neki individualac pisao, a nije naredjeno iz staba. A i po pismenosti se vidi ciji je :vops:

aZqi9k6.jpg
 
Oni stvarno prizivaju da iz vanrednog predju u ratno stanje. Znamo sta uDBa zeli, zeli Severnu Koreju i farmu robova koji za sacicu vodja rade do smrti. Ali oni nisu te srece iako su na momente bili jako blizu.
 
Najgore od svega sto moja fotka nije nikakva ekskluziva, to tek sad saznah, i da ovo stoji vise od dva meseca, samo sto ja nisam primetio. Vise od dva meseca i niko iz vlasti da prekreci? Niko od novinara da osudi? Pogledajte datum dole - 23.1.2020.

brkic487-kao-c487uruvija-pdf.png
 
У саопштењу компаније се наводи да је највише налога, 8.558, угашено у Србији, јер су, како преноси Ројтерс, коришћени за промоцију владајуће странке и њеног руководства.

http://www.politika.rs/scc/clanak/451407/Tviter-gasi-naloge-najvise-u-Srbiji
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=723094#p723094:e27wq6ke je napisao(la):
razgradjevinar » Sre Apr 01, 2020 9:56 pm[/url]":e27wq6ke]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=723068#p723068:e27wq6ke je napisao(la):
Mis507 » 01 Apr 2020 07:50 pm[/url]":e27wq6ke]Дефинитивно ће му ова ситуација повећати рејтинг драстично, можда и до поменутих 70% на изборима ...

da bi se to desilo treba da se desi jedna od sledece dve stvari, na sta mislis?

1. ocekujes da ljudi koji inace ne bi izasli na izbore posle ovoga promene misljenje i masovno daju podrsku coveku koji ce ih i pored toga sto im govori da su losi i neposlusni volsebno spasiti od svetske posasti?

2. ocekujes da jos vise ljudi izbojkotuje izbore te da samim tim verna podmazana glasacka masina izbori jos ubedljiviju pobedu nego sto bi to bilo pre korone.

Не мислим да ће се било која од те две ствари догодити у великој мери, ко бојкотује (пол. активни и информисани опозиционари) или ко не излази годинама на изборе (разочарани у систем), неће умногоме променити свој став, али позитиван исход ове кризе би ипак могао да изведе одређени проценат апстинената на изборе и тако, у некој мери, "поквари" бојкот. Оно што ја сматрам више вероватним је то да ће они који су на редовним изборима планирали да гласају за излазећу-тропостоташку-квазиопозицију (Заветници, ПОКС, СПАС, Метла, УДС), очигледно наивни и политички неписмени људи, након краја ове кризе, ипак одлучити да Србији треба чврст лидер који може да се суочи са свим недаћама које ће се наћи пред нама, као што је победио и корону.

Било како било, коначан резултат ових избора и није нарочито важан, већ проценат изашлих гласача, који би, како сам навео, након позитивног краја ове ситуације, могао да буде већи него да су избори одржани 26. априла. Мада, ко зна шта нас чека у наредним месецима. Невезано за изборе, сам рејтинг Александра Вучића је сад вероватно на историјском максимуму.
 
> ипак одлучити да Србији треба чврст лидер који може да се суочи са свим недаћама које ће се наћи пред нама, као што је победио и корону.

da, tako ce biti. Cvrste mere, cvrst lider itd....
 
Nije to tako jednostavno, ljudi. Niti mu je rejting na vrhuncu, niti sa vrha ne može brzo da padne na dno, niti njegova vlast ima realne sposobnosti da kontroliše svaku situaciju. Manipulacije javnim mnjenjem imaju granice.
 
Da, u Vucicevoj realnost, I onih koje on placa tipa njegovi mediji, placene agencije za istrazivanje, zavod za statistiku, sorosevi EU kvaziposmatraci I sl... on ima 50%. Ali sta mene briga za njih, kad u Mojoj realnosti on ima 10% podrske. Ljudi sami treba da izaberu broj kolko po njima on ima podrske, a ne da slusaju njegove glasnogovornike, pa naravno da ce oni da lazu za njega kolki god % im plati da govore. Tako da po ovim lazima, ja vec vidim sta planiraju da namestaju, te necu prihvatiti njihove rezultate. Niko ne treba da ih prihvatiti, treba im oduzeti legitimitet.
 
Cak iako ima 1%, bice proglaseno da ima koliko treba.
Novinari su beskrajno poslusni.
 
Ja mislim da posle izbora moze biti demokratija da svako veruje u brojeve osvojenih glasova u koje on zeli. Recimo RTS, zavod za statistiku... &Co gleda I veruje im 100.000 ljudi, I oni kazu Vucic dobio 50%. Jedan YT kanal gleda drugih 100.000 I oni kazu Vucic dobio 5%. Drugi Yt kanal gleda 200.000 I oni kazu Vucic dobio 8%.... I tako, zavrse se izbori I svako veruje u svoju pricu, niko u tudju, I proglasi se neki lik za pobednika I predsednika, I dodje negde, ljudi mu kazu nemoj se lazno predstavljas ko predsednik kad imas 5% glasova, aj pali. Posto ce se postaviti pitanje sta je istina, najbolje ce svakome biti da veruje u svoju istinu, ne tudju.
 
Pokušavam da shvatim tvoju analogiju sa YT kanalima ali mi nikako ne ide, hoćeš da nam baka prase bude predsednik :p
 
Pa daj, kako mozes poredis Baku sa 1,6 miliona pratilaca i Vucica koji da otvori kanal ne bi imao 10.000. Secam se dobro Vucica od kraja 90-ih i 00-ih, covek nije imao nikad vise od 2% podrske, i cak ni tolko nije imao nego zahvaljujuci Seselju i medijima i tada. I onda kobajagi od 2012-e ima 50%, he ma daj to je vic, njegovi mediji mogu napisu i da ima 120%, papir trpi svasta. Poenta je samo da po njegovim institucijama on ima 50%, a po drugima, kao npr na ovom kanalu ima 8% https://www.youtube.com/watch?v=iE1G_T1bdf0&t=0s . I sad, zavrse se izbori, pola gradjana koji gleda RTS, Pink, N1, Kurir & Co veruje da je dobio 50%, a pola koji gledaju ove druge istine veruju da je dobio 5%. I onda je nemoguce vise formirati vlast u Srbiji, jer pola gradjana nece verovati da je on uopste dobio glasove.
 
Ima nažalost mi smo jeftino potkupljiv narod. Moj komšija je 'pao' na kukanje aktiviste koji ga je molio da glasa kako bi ovaj dobio posao. Znači nije se čak ni prodao, smuvali ga na žvaku.
 
Da, druze al sa druge strane intervju na YT nekog relativno nepoznatog politicara Noga za par dana videlo 400.000! I sad imamo situaciju da ce posle izbora pola Srbije da veruje Vuckovim institucijama da je ovaj dobio 50%, a pola ce veruje u sasvim suprotnu istinu da je dobio 10%. Vlast uopste nece moci imati legitimitet ako pola zemlje ne veruje da je ona uopste izabrana.
 
Portali poput "balkan info" i sl. su mi na nivou "ancient aliens".
 
Nikad ne zaboraviti

26.2. - Vučić umire od smeha dok Nestorović priča o najsmešnijem virusu na svetu i poziva ljude na šoping u Milanu.
Slaviša Kokeza, blizak prijatelj Vučića i neki k***** ranije u SNS-u, sada predsednik FSS, se švrćka po Milanu i dolazi u Srbiju zaražen virusom.
Virus nije mogao da se samo stvori u Srbiji već su ga unele Kokeze, a vlast nije obraćala pažnju na to ko ulazi u zemlju i stavljala ih pod karantin i tako eliminisala bilo kakvo širenje u startu.

1.3. - Po rečima Darije Kisić Tepavčević, tada je zabeležen prvi slučaj u Srbiji. Kasnije je rekla da je to lapsus, na svakom pojedincu je da donese zaključak.

4.3. - SNS za samo četiri sata skuplja 29 000 potpisa za izbore. 29 000 ljudi se guzilo da potpiše i potencijalno širili zarazu.

6.3. - Zvanično potvrdjen prvi oboleli od virusa.

5.3. do 15.3. - skupljanje potpisa za izbore. Sve i da je Kisić Tepavčević napravila lapsus i da je SNS skupio potpise pre prvog slučaja u Srbiji, Zavetnici, SRS i ostale produžene ruke režime skupljaju potpise i nakon 6.3.

9.3. - Vučić održava miting u Valjevu. Tri dana posle potvrdjenog prvog slučaja, okuplja hiljade ljudi na jednom mestu da stoje jedni na drugi na glavama. Valjevo je danas, ako se ne varam, grad najteže pogođen virus, u svakom slučaju jedan od gradova gde je situacija najkritičnija.

15.3 - Protivustavno uvođenje vanrednog stanja. Vanredno stanje donosi Narodna skupština, a ne ministar policije. Ako ona nije bila u stanju da se sastane, moralo je da se objasni zašto. Neustavno uvođenje kazni za neposlušne građane jer krivična dela i krivične sankcije se određuju zakonom i to važi i za vreme vanrednog stanja. To lupanje kazni od 50 000 za kršenje policijskog časa i 150 000 za izlazak iz izolacije nigde ne piše u zakonu.

4.4. - Neustavna zabrana kretanja je dovodena na viši nivo - građani su osuđeni na kućni pritvor u trajanju od 40 sati bez ikakvog pravnog osnova. Tog dana do 13h i dan pre, direktno su ugrozeni gurajuci se po prodavnicama, ograniceni vremenom koje imaju za kupovinu i u panici da ne ostanu zarobljeni bez nekih osnovnih zivotnih namirnica u svom domu.
 
Glasati za ove sto oce kraljevinu pobjede
Formiraju vladu promjene ustav oblik vladavine u kraljevinu pošalju Vučića na biro rada
Ali ovaj narod nikad nikog nije kaznio na izborima...
 
Pa i SPO radi za vlast. Kurjak je na vreme objavio da će na listu žvalavog. I jedni i drugi bi krunisali upravo žvalavog da im se obećaju C-level položaji u javnim preduzećima.
 
Ma znam da nisu čisti skroz SPO kad je imao šansu za vlast i uvodjenje monarhije nije iskoristio ...
Ovako svi koji su predali liste samo izigravati klovnove
 
Vrh