Šta je novo?

Izbori 2024

A što baš ''Francuz'', kakve veze on ima sa Francuskom, koji je sklepani naprdnjački narativ iza toga?

EDIT: Aha, sad vidim... Ovaj ima francuski pasoš.

Ok. Big faking dil. Čime se naprdni talog bavi... mogao sam i da očekujem.

P.S.
Srpski direktor uprave za saradnju sa dijasporom i Srbima u regionu je rođeni Francuz.
 
Poslednja izmena:
Pa nema ništa loše u podržavanju Jovanovića u kontekstu balansiranja političke moći. Ja to tako gledam. Pod uslovom, naravno, da Jovanović nikad ne uđe u koaliciju sa Nelečenim. Ali mi obični smrtnici to ne možemo da znamo, u stvari niko ne može da zna šta je u njegovoj glavi.

Ali sve u svemu, uvek je bolje kada je:
Nelečeni - 55%
Opozicija - 45%

Nego kada je
Nelečeni - 90%
Opozicija - 10%

To je nešto što bih voleo da svi čekači Isusa u Srbiji shvate već jednom (ne mislim na tebe).

Ne treba glasati po idealima i vizijama (jer je politika danas jedna nečasna i zatrovana profesija), treba samo glasati tako da nijedna boodala nikad nema previše moći i uticaja. I da može da se smeni nakon određenog vremena. Šteta je samo što ova zemlja, jedino čega ima više od čekača Isusa, jesu Štokholmci koji vole da ih neko gazi i drži pod apsolutnom moći, tako da uvek glasaju i žele ovu 90%-10% varijantu. Jer paćenici jadni primitivni i ne znaju za bolje, jbg... To krezubo i neuko, naviklo na tiraniju i mizeriju jbg.
 
+1
Svakim danom mi se SNS sve vise gadi...

Kako se Demokratska Stranka sve vise odaljavala od naroda, zatvarala u sebe, tako su 2012. izgubili vlast. Mislim da su SNS bas na tom putu, samo interes u fokusu, a narod kako se snadje. To se jako vidi. Zlo vreme...
 
Ma, bio mi je Jovanović profesor.. ima on neka shvatanja koja ne mogu da svarim.. Ali sns AV ludilo je sve veće i ako će stvarno da proglasi za neprijatelje sve koji ne budu u tom novom pokretu koji formira i krene u ovakva i još gora maltretiranja-ne ostaje ništa drugo nego u masovne proteste i blokadu cele zemlje..
 
Poput Marsa, samo da smisle kako ce tamo da nikne paradajz.

Pre paradajza da reše atmosferu, tj. atmosferski pritisak, pa radijaciju jer nema magnetnog polja pa onda da mislimo na paradajz... Nije dobro u telo ubacivati ozračeni paradajz...

Slažem se da se granice menjaju, promenile su se toliko puta samo u 20tom veku, ali ideja da ćemo za 50 godina izaći na Egejsko more je takvo teško a može biti i pogubno sanjarenje da nema dalje 😄 ako se granice budu dalje menjale mogu samo na našu štetu ako nastavimo da teramo kontru onima koji o ovom regionu odlučuju... To je što se teritorija tiče a što se tiče ostalog uvek treba pružati kontru, ne bih da se kontra pretvori u uzaludno koprcanje ali stvari nisu ceno-bele, eto i istočnoj Evropi je trebalo skoro 30 godina da se izbore da im na tržište ne stižu proizvodi drugog reda, ali su se izborili... Neke dobrobiti zapada su usledile ranije, razne slobode i daleko viši nivo ljudskih prava, vidljivo bolji srandard, dok ranije nije imao pas za šta da ih ujede kao mi sada... Meni je ovaj Beograd iz dana u dan sve ružniji koliko fasade ne obnavljaju... I ono što je obnovljeno odmah posle 5. oktobra dolazi ponovo na red... Zgradu skupštine smo samo okrečili prednji deo 😄 zamazali bukvalno da se ne vidi na prvu da je i dalje štrokavo...

Kako tako musavi, jadni i bedni da se borimo oko teritorije sa sve manje ljudi da bi izašli na Solun... 😁 Stvar je jasna, posle vojne kapitulacije usledio je niz sporzuma koji su potvrđivali faktičko stanje stvari ali i dodavali na kosovskoj državnosti da bude cela i zaokružena. Šta bi bi bilo kad bi bilo ne vredi o tome razmišljati. Prihvatanjem ovog sporazuma smo se obavezali još više da ćemo poštovati kosovsku nazavisnost makar je nikad pojedinačnim formalnim aktom ne priznali (as if that matters) i to je to. Zna se ko nas je u sve ovo uvalio pa je dobro što je samovoljno, protivustavno (treće strane to ne vezuje) preuzeo odgovornost da to nekako reši, uđe u istoriju kao onaj ko je izgubio Kosovo i liši ostale tog konačnog završnog udarca ili eksera na kovčeg srpske državnosti na Kosovu koji je sam zakucao.
 
Jovanovic je njihov igrac, idu da na to da ga svi koji su protiv njih zgotive jer mu ovo rade. A izabrali bukvalno najgluplju i najbezazleniju mogucu ,,uvredu" ikad. Sve je dogovor.
 
To Beki zvuči promišljeno al ko će ga znati više...
 
Камо среће да имам багер...
20230202_192549.jpg
 
^^Dzordž Orvel je mala beba... Iako je u besmislu fiktivne distopije otišao baš daleko, stvarni život ga je prevazišao... To jest njegov najpoznatiji roman...

Možeš da kažeš sve... Bukvalno sve prolazi ako si na pravoj strani... Ponekad pomislim koliko bi mi život bio lakši... Te montaže se prave u 3 poteza a i tako su glupo montirali priloge, a opet niko od njih ne radi iz uverenja nego za pare...

Tuga od države 🙂
 
Obraća se povodom krize na bankarskom tržištu... :ROFLMAO: Malo će da plaši narod zbog sutrašnjeg protesta, pa će malo da preti propašću zemlje ako ne stanu svi iza njega:
 
Razmisliao sam o kvalifikaciji "sendvicar".

Mislim da je 1939. za nekoga ko je podrzavao politiku A. Hitlera moglo da se kaze da je nacista. Znaci, ne da je podrzavao A. Hitlera nego poteze istog.
Danas, ako neko podrzava politiku A. Vucica, sporazume koje propagira A. Vucic, mislim da za toga moze da se kaze da je sendvicar.

Ovo gore se ne odnosi na ljude na forumu.
 
Obraća se povodom krize na bankarskom tržištu... :ROFLMAO: Malo će da plaši narod zbog sutrašnjeg protesta, pa će malo da preti propašću zemlje ako ne stanu svi iza njega:

MIslim da ce da plasi penzionere, to je oproban sistem.
 
Jovanovic je njihov igrac, idu da na to da ga svi koji su protiv njih zgotive jer mu ovo rade. A izabrali bukvalno najgluplju i najbezazleniju mogucu ,,uvredu" ikad. Sve je dogovor.
To i ja mislim.
I Djilas je njihov igrac.

Ma, bio mi je Jovanović profesor.. ima on neka shvatanja koja ne mogu da svarim.. Ali sns AV ludilo je sve veće i ako će stvarno da proglasi za neprijatelje sve koji ne budu u tom novom pokretu koji formira i krene u ovakva i još gora maltretiranja-ne ostaje ništa drugo nego u masovne proteste i blokadu cele zemlje..

To je ono o cemu govorim vec danima. Teror. Dolazi doba terora.
 
MIslim da ce da plasi penzionere, to je oproban sistem.

Neće, njima je tek podelio nove kartice za popuste 😊 jesi video redove na trgu juče... sakupljaju poene kao ja na Maxi aplikaciji... sa 10 sakupljenih poena imaju 2 puta bazen besplatno i svašta nešto još...
 
Razmisliao sam o kvalifikaciji "sendvicar".

Mislim da je 1939. za nekoga ko je podrzavao politiku A. Hitlera moglo da se kaze da je nacista. Znaci, ne da je podrzavao A. Hitlera nego poteze istog.
Danas, ako neko podrzava politiku A. Vucica, sporazume koje propagira A. Vucic, mislim da za toga moze da se kaze da je sendvicar.

Ovo gore se ne odnosi na ljude na forumu.
То је погрешна квалификација коју су смислили салонски опозиционари са твитера ругајући се простом свету по митинзима који је често на истима због уцене на послу. И то само ствара дубље поделе и поларизацију у друштву и гура те људе у чвршћи загрљај СнС.
 
То је погрешна квалификација коју су смислили салонски опозиционари са твитера ругајући се простом свету по митинзима који је често на истима због уцене на послу. И то само ствара дубље поделе и поларизацију у друштву и гура те људе у чвршћи загрљај СнС.

Kako onda nazvati ideologiju SNS-a?
Da li je to narodnjastvo, neoliberalizam?
Zbog gore opisanog kupovanja ljudi, mislim da je ideja o porazu SNS na izborima velika besmislica.

Ивица Дачић: Осуђујем најаву одређених демонстрација, потребно политичко јединство. ЗСО највеће достигнуће које је постигнуто после Резолуције 1244


Vidite, gamad se plasi ulice.
 
Poslednja izmena:
Они немају идеологију. То је интересна група људи који гледају своју личну корист и пирамида условљених гласача. Тзв народњаштво је свака за сељака.
СнС није прва партија која купује гласаче, радили су то пре њих и ДС, и ДСС, и НС, посебно Г17+, СПО по локалима као и Палмин ЈС.
 
Они немају идеологију. То је интересна група људи који гледају своју личну корист и пирамида условљених гласача. Тзв народњаштво је свака за сељака.
СнС није прва партија која купује гласаче, радили су то пре њих и ДС, и ДСС, и НС, посебно Г17+, СПО по локалима као и Палмин ЈС.

Kakva su iskustva drugih zemalja sa strankama koje kupuju glasove?
 
Ја се сећам да је Ђилас куповао 2010-2012 гласове по циганским махалама попут Маринкове баре, Орловског насеља у Миријеву, Карабурме, Борче... доносио оне пакете с конзервама и пакетима шећера и уља.

Плус, уредништву Б92 је тада бранио да стављају било какву његову слику. Пошто није претерано згодан, морали су да стављају слике где нормално изгледа, и притом да се не кревељи.
Друге врсте притиска није имао. Мала маца је био у односу на АВ, који је блокирао све медије.

Куповине гласова је било увек и биће. Народ је глуп и прост, политичар му да 3000 дин, док му многоструко више извуче кроз порезе, акцизе и остале намете.
 
Vrh