Šta je novo?

Izbori 2024

Ništa što mi već ne znamo. To jedino nije jasno krugu dvojke i NATO lobistima u Srbiji. Putin je samo iskoristio zapadnu glupost, a to je priznanje Kosova. To se jedino može rešiti dogovorom velikih sila. Kosovo Srbiji, Krim Ukrajini, ili je Kosovo nezavisno, a Krim deo Ruske Federacije. Sve ostalo je licemerje.
 
A propo 'ništa novo' nije baš da se svi u Hrvatskoj utrkuju u da ukažu na to licemerje...

Ja njemu samo zameram za ono što je rekao o Srbima da su šaka jada i ostalo kad su ga snimili kako se dodvorava braniteljima... Pre toga nisam imao problem sa njim... Glede spoljnog plana, unutrašnje njihove razmirice ne mogu da ispratim...

I on je malo bahat i prost kao većina balkanskih političara, Plenković ima više onako tradicionalno držanje... Ostavlja utisak odgovornog političara...
 
Шта ми извозимо у ЕУ?
"Concerning trade in agricultural products, Serbia enjoys a surplus vis-à-vis the EU. This surplus reached its all-time-high in 2021 at EUR 688 million. The EU market traditionally represents the most important export destination for Serbian agricultural products with over 55% of agricultural exports shipped to the EU in 2021.

Serbia’s agricultural exports to the EU almost quadrupled over the past decade, from EUR 640 million in 2009 to EUR 2.3 billion in 2021. At the same time, Serbian imports of agricultural products from the EU have been on a steady rise during the previous decade from EUR 440 million in 2009 to over EUR 1.6 billion in 2021."

Izvor i interesantni podaci: https://europa.rs/trade/?lang=en
 
"Concerning trade in agricultural products, Serbia enjoys a surplus vis-à-vis the EU. This surplus reached its all-time-high in 2021 at EUR 688 million. The EU market traditionally represents the most important export destination for Serbian agricultural products with over 55% of agricultural exports shipped to the EU in 2021.

Serbia’s agricultural exports to the EU almost quadrupled over the past decade, from EUR 640 million in 2009 to EUR 2.3 billion in 2021. At the same time, Serbian imports of agricultural products from the EU have been on a steady rise during the previous decade from EUR 440 million in 2009 to over EUR 1.6 billion in 2021."

Izvor i interesantni podaci: https://europa.rs/trade/?lang=en

propaganda zasnovana na laznim podacima huljinih organa
 
Čudna vremena. Dočekali smo da, od svih zemalja, baš Hrvatski predsednik jasno kaže "Srbiji je Kosovo oteto", a NAŠ ne kaže.

U međunarodnim odnosima uopšte nije svejedno koji se termin upotrebi i na kom je položaju onaj koji ga je upotrebio.

 
Milanović je nadrndana dijabola od čoveka, jednog dana odvali jedno, drugog dana odvali drugo. Ne bih se ja previše radovao i zanosio njegovim odvalama.
Isti taj ''pravednik'' je dalje u tekstu Srbe nazvao ''opančarima''.

Upoređujete mi Srbe, ove opančare koji su se tu pobunili sa svetskom nuklearnom supersilom

A i to što je pominjao Kosovo, pominjao je u okviru svog verbalnog manevra da ubedi svoj narod i deo EU da neće da se kači s Rusijom. Ne zato što je voli, nego što neće da uvlači sebe i svoju zemlju u živi pesak sukoba s njom, bilo vojnog bilo političkog. Inače vrišti njemu Franjo i za Srbe i za Ruse, mi smo za njega pošast. Da može, šutnuo bi nas na drugu planetu.
 
MIlanovic ipak pokazuje suverenizam z arazliku od Huolje kojoj se Srbi toliko dive.
Daleko je Hrvatska ispred nas.
 
Upoređujete mi Srbe, ove opančare koji su se tu pobunili sa svetskom nuklearnom supersilom

A i to što je pominjao Kosovo, pominjao je u okviru svog verbalnog manevra da ubedi svoj narod i deo EU da neće da se kači s Rusijom. Ne zato što je voli, nego što neće da uvlači sebe i svoju zemlju u živi pesak sukoba s njom, bilo vojnog bilo političkog. Inače vrišti njemu Franjo i za Srbe i za Ruse, mi smo za njega pošast. Da može, šutnuo bi nas na drugu planetu.
Да,али видиш да сме отворено да каже то Западу у лице.Да је контрадикторан и надрндан-јесте,али није мафијаш као Вучић па да могу да га уцењују.
 
Strasno je da se siri uzasna laz da nam je SSP nesto pomogao.
SSP je omogucio slobodnu konkurenciju iymedju poljoprivrede EU i srpske poljoprivede.
Poljoprivreda EU je 10 X vise subvencionisana.
To je "slobodna utakmica" u kojoj jedan igrac ima deset puta losije sanse.

Zastrasujuca je propaganda SNS/EU placenika.
Nema pomena da nemacke firme nece iyvoyiti proiyvode ovde.
Nema pomena da nece uyimati nase ljude da rade tamo.
Nema pomena o "brzom ulasku u EU" sto toliko odusevljava nasu nedoraslu urbanu klasu.
Nema pomena o ukidanju viza sto toliko plasi celokupnu populaciju zbog ritualnog statusnog putovanja u Grcku (u predsezoni).

Ipak, vrsi se propaganda.
Zli EU/Huljini botovi vrse zestoku propagandu.
Ja nisam protiv gubitka Kosova, ako nam zaista daju nesto.
Ali oni hoce "nesto za nista".
Pa dajte nam nesto!


Sprema se 2.02. neki miting.
Zadnji put kad je narod bio nezadovoljan, bilo je to 07.07.20.
Videcemo da li ce ljudi i sada biti onako nezadovoljni.
 
Poslednja izmena:
Evo, da pridodam: Sve propade! We're all gonna die:violina:
07B89120-B48D-45FB-AF1D-49AF6CD16790.jpg
 
"Concerning trade in agricultural products, Serbia enjoys a surplus vis-à-vis the EU. This surplus reached its all-time-high in 2021 at EUR 688 million. The EU market traditionally represents the most important export destination for Serbian agricultural products with over 55% of agricultural exports shipped to the EU in 2021.

Serbia’s agricultural exports to the EU almost quadrupled over the past decade, from EUR 640 million in 2009 to EUR 2.3 billion in 2021. At the same time, Serbian imports of agricultural products from the EU have been on a steady rise during the previous decade from EUR 440 million in 2009 to over EUR 1.6 billion in 2021."

Izvor i interesantni podaci: https://europa.rs/trade/?lang=en
Ово је у принципу кључно и лако проверљиво, са овим опада свако кукумавчење о неком експлоатисању јер се однос наше трговине са ЕУ само драстично побољшао отварањем ка заједничком тржишту:

Serbia’s exports to the EU have been growing faster than imports from the EU. Coverage of imports by exports on the Serbian side has been improving; from 48% in 2009 to over 85% in 2021 (85% of the value of imports from the EU were covered by Serbian exports to the EU).

Да је дежурним нарикачама заиста стало до трговинског дефицита и експлоатације забринули би се што имамо највећи дефицит са Кином и Русијом, без тога би сада били на дупло бољем нивоу трговинског биланса са иностранством него сада, скоро 100% покривености увоза извозом. Штавише имали би драстично позитиван платни биланс и стога много више пара за улагање у сопствену економију, буквално морајући да штампамо и инвестирамо десетине милијарди динара у економију да не би динар превише ојачао.

И немамо никакву стратегију да смањимо увоз из њих (највише енергената) електрификовањем економије и сопственом производњом струје, национална је издаја тако нешто уопште предложити
 
Ово је у принципу кључно и лако проверљиво, са овим опада свако кукумавчење о неком експлоатисању јер се однос наше трговине са ЕУ само драстично побољшао отварањем ка заједничком тржишту:



Да је дежурним нарикачама заиста стало до трговинског дефицита и експлоатације забринули би се што имамо највећи дефицит са Кином и Русијом, без тога би сада били на дупло бољем нивоу трговинског биланса са иностранством него сада, скоро 100% покривености увоза извозом. Штавише имали би драстично позитиван платни биланс и стога много више пара за улагање у сопствену економију, буквално морајући да штампамо и инвестирамо десетине милијарди динара у економију да не би динар превише ојачао.

И немамо никакву стратегију да смањимо увоз из њих (највише енергената) електрификовањем економије и сопственом производњом струје, национална је издаја тако нешто уопште предложити

Ne bih se mogao složiti više sa ovim što si napisao, ali romantizovanje i "braćenje" sa narodima nam je došlo glave. Kad god bi se "pobratimili" sa nekim, to je skoro po pravilu išlo na štetu države, a na dobit pojedinaca koji vode ili kontrolišu istu.

Naš veliki problem je što ne možemo da odvojimo emocije od realnosti (kompleksna tema za sebe i ima mnogo razloga zašto je do toga došlo), nikako da sami sebe poslušamo sa onom starom - "Družba je družba, a služba - služba.".

Mene tako rastuži da država kao naša, koja ima toliko geografskih resursa i prednosti, toliko potencijala da svojom malom broju građana napravi i pruži mnogo lokalno proizvedenog, jednostavno upada iz političke greške u grešku.

Kao primer mi je poražavajuće da je jedna Holandija drugi najveći izvoznik agrikulturnih dobara na svetu posle SAD (izvor: https://www.investopedia.com/financial-edge/0712/top-agricultural-producing-countries.aspx). Šta su oni morali da urade da dođu do zemljišta, a šta mi imamo na svojoj teritoriji prirodno dato...
 
Za mene je porazavajuce da toliko odraslih ljudi veruje da ulazak u EU znaci ulazak u zemlju dembeliju, pogotovo sto Srbiju vec 10 godina vodi olos pod direktnom kontrolom EU.
Ovo sto sada zivimo je politika EU. Sta tu nije jasno?

Zabrinjavajuce je i veliko poverenje u izvestaje nasih drzavnih organa.
 
Za mene je porazavajuce da toliko odraslih ljudi veruje da ulazak u EU znaci ulazak u zemlju dembeliju, pogotovo sto Srbiju vec 10 godina vodi olos pod direktnom kontrolom EU.
Ovo sto sada zivimo je politika EU. Sta tu nije jasno?

Zabrinjavajuce je i veliko poverenje u izvestaje nasih drzavnih organa.

Pa znaš kako, ja radim iz Beograda sa EU kompanijama i organizacijama već jedno 15 godina, imao sam prilike da vidim kako funkcioniše otvoreno tržište unutar EU, sloboda kretanja i razvijanje konkurentnog posla po celoj Evropi kad nema špedicija, dodatnih taksi, dokumentacije za proveru svega i svačega što je zaista nepotrebno, carina i generalno nameta koji ovde prave haos - drugim rečima pravo otvoreno tržište između zemalja.

Daleko od toga da je EU idealna i ja isto tako smatram da su političari koji je vode (trenutno pogotovo) zaista katastrofa, ali ideja EU i jedan veliki deo prakse koji sam i ja iskusio radi sasvim lepo i doprineo je eto čak i meni van EU da zaradim korektno i proširim svoje poslovanje.

Što se tiče verodostojnosti podataka, praksa pokazuje/dokazuje iste, sumnja treba da postoji, ali ako odemo u to da relativizujemo sve onda možemo kolektivno da se uvučemo u paranoju i svoje bunkere. Ja sam dovoljno sa terena i poznanstava u Briselu i EU komisiji video informacija koje svašta potkrpljuju, a ljudi sa kojima sam pričao nemaju ništa od toga da me lažu, njima nit iz džepa, nit' u džep.
 
Ja neprekidno radim sa EU. moj zivot u potpunosti zavisi od prihoda iz EU.
Medjutim, za daleko vise gradjana koji nisu imali mogucnost da imaju obrazovanje koje ja imam i iskustvo koje imam, EU je prokletstvo.
Jedino sto EU ima je kapital usled nastampanog novca. Mi ga nemamo jer nismo suverena zemlja nego kolonija.

Ziveo sam takodje dugo u EU i nisam tamo video nista dobro.
EU je bastion totalitarnog neoliberalizma.
Od EU ima koristi sacica obrazovanih, cija su zanimanja trenutno trazena.
Npr poljoprivrednici.
Otkako idemo u EU nas zdravstveni i socijalni sistem je sve gori. Bilo kakva interpolacija parametara to potvrdjuje.
Takodje i subjektivni osecaj.

Ako umere EU san, a umrece, moracemo da samo uzmemo nesto da radimo, a ne da cekamo kao prosjaci.
Zelim propast EU iako me to za sada vodi na prosjacki stap.

Otvoreno trziste pogoduje najacima. Ako volis otvoreno trziste, hajde pokusaj da napravis svoje bezalkoholno osvezavajuce pice i pokusaj da konkurises Coca Coli. Puno uspeha zelim.

Otvoreno trziste znaci da onaj koji ima najnize troskove, najgore uslove rada i uspe da proda najmanje kvalitetan proizvod pobedjuje.
To je tajna kineskog uspeha.
 
Poslednja izmena:
Vrh