Šta je novo?

Izbori 2024

Реална слика како наш народ замишља пут у ЕУ. Кока кола-малборо-сузуки, паре чекају на Хоргошу, сви ће возити мерцедесе и БеМВе. Класичан штап и шаргарепа.
А у реалности, зар неко може да замисли да нпр. Немци напусте Хемофарм или фабрику трамваја из Крагујевца?
Амерички одлазак смо већ видели са САРТИДом, очас су улетели Кинези. А и које Америчке фирме имамо данас у Србији?
Alternative mogu da se nađu u celom svetu. Kada subvencionišeš radno mesto, nije teško naći investitora. Mi imamo alternative, ali Vučić i kompanija nemaju.
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: MC_
Реална слика како наш народ замишља пут у ЕУ. Кока кола-малборо-сузуки, паре чекају на Хоргошу, сви ће возити мерцедесе и БеМВе. Класичан штап и шаргарепа.
А у реалности, зар неко може да замисли да нпр. Немци напусте Хемофарм или фабрику трамваја из Крагујевца?
Амерички одлазак смо већ видели са САРТИДом, очас су улетели Кинези. А и које Америчке фирме имамо данас у Србији?
Bice stap.
Falusoidni idol naseg naroda.
 
видели са САРТИДом, очас су улетели Кинези.
Dosta ljudi ne shvata da Kinezi nisu došli ovde da prodaju čelik, gume i šta ja znam Srbiji i Srbima (mi smo za njih kao tržište potpuno beznačajni) već da zahvaljujući bezcarinskom izvozu i trgovinskim preferencijalima koja Srbija, nakon zaključenog SSP-a i kao zemlja kandidat ima sa EU, izvoze svu tu robu na jedinstveno EU tržište. Ako bi nam EU to ukinula Kinezi bi se prvi pokupili i otišli odavde, a za njima i svi ostali, i ekonomija bi nam u roku od ~ godinu dana propala.
 
Мислим да се код нас ССП примењује једнострано.
 
Dosta ljudi ne shvata da Kinezi nisu došli ovde da prodaju čelik, gume i šta ja znam Srbiji i Srbima (mi smo za njih kao tržište potpuno beznačajni) već da zahvaljujući bezcarinskom izvozu i trgovinskim preferencijalima koja Srbija, nakon zaključenog SSP-a i kao zemlja kandidat ima sa EU, izvoze svu tu robu na jedinstveno EU tržište. Ako bi nam EU to ukinula Kinezi bi se prvi pokupili i otišli odavde, a za njima i svi ostali, i ekonomija bi nam u roku od ~ godinu dana propala.
Naši prijatelji Nemci. Otimaju ti teritoriju, a onda te ucenjuju da je priznaš. Takve prijatelje treba imati.
 
SSP nam daje značajne jednostrane izvozne olakšice. (da bi se naša ekonomija brže kretala ka nekom EU proseku) To je, uz bezvizni režim, najveći dobitak koji imamo od EU za sada. Ukidanje tih preferencijala bi bila katastrofa za ceo naš izvoz.
 
Dosta ljudi ne shvata da Kinezi nisu došli ovde da prodaju čelik, gume i šta ja znam Srbiji i Srbima (mi smo za njih kao tržište potpuno beznačajni) već da zahvaljujući bezcarinskom izvozu i trgovinskim preferencijalima koja Srbija, nakon zaključenog SSP-a i kao zemlja kandidat ima sa EU, izvoze svu tu robu na jedinstveno EU tržište. Ako bi nam EU to ukinula Kinezi bi se prvi pokupili i otišli odavde, a za njima i svi ostali, i ekonomija bi nam u roku od ~ godinu dana propala.
uh uh. Jadni mi bez Vucica.
 
SSP nam daje značajne jednostrane izvozne olakšice. (da bi se naša ekonomija brže kretala ka nekom EU proseku) To je, uz bezvizni režim, najveći dobitak koji imamo od EU za sada. Ukidanje tih preferencijala bi bila katastrofa za ceo naš izvoz.
Kakva glupost,
Bezvizni rezim nas je podigao iz mrtvih.
Nasi proizvodjaci automobila uspesno konkurisu BMW-u,
Prodajemo nase proizvode u EU, razbili smo ih.

Da li ti uopste znas ko je neto profitirao na SSP-u? Sta mislis?

Poljoprivreda EU je u proseku 10 X vise subvencionirana od nase i preko SSP-a moze da nam konkurise kod nas,
Svrha SSP-a bilo je unistenje nase poljoiprivrede.
Mozda je dobro da se to desava. Bilo je pre uvodjenja SSP-a ljudi koji su upozoravali.....


Oko 1.000 mlekara prosuli mleko i blokirali Ibarsku magistralu na 45 minuta​


Nezadovoljni proizvođači mleka zatražili su od Vlade da hitno zabrani uvoz mleka i da u supermarketima ograniči prodaju mleka iz uvoza.
Pored toga, farmeri traže da im se vrate premije na mleko za prva dva kvartala na 15 dinara, da se sve zaostale subvencije za umatičene krave hitno isplate i da se za ovu godinu povećaju na 40.000 dinara.
Jedan od učesnika protesta Milijan Palamarević rekao je FoNetu da su proizvođači mleka u ovom delu Srbije dovedeni na ivicu propasti i da sa novim cenama mleka, koje su već umanjene za 10 do 12 dinara po litru, ne mogu da posluju rentabilno.
 
Шта ми извозимо у ЕУ?

Podaci za 2021.
1675072682292.png
 
Poslednja izmena:

Podaci za 2021.
Firme iz EU kojima nas drzav placa troskove i plate izvoze robu u EU i to se tretira koa zarada.
Primer Fijat.

Sem toga, postavio si link na propagandni sajt.
Isto kao kad rusofil postavi link na Sputnik.

Mozda treba licno da odes kod onih mlekara da im objasnih kakoje njihova propast zbog nelojalne (subvencionisane) konkurencije iz EU jako dobra stvar.
 
Mislim da moji postovi rasciscavaju situaciju i olaksavaju borbu za demokratiju i pravnu drzavu.
Sve sto sam vam rekao da ce da se desi pre godinu i vise dana se desilo.
Oko Vucica se svija partijska Srbija.

Evo novih radikala...
Члан председништва Странке слободе и правде Бранко Миљуш је у Новом дану, на питање хоће ли ССП подржати председника Александра Вучића ако потпише или не потпише европски план, рекао да "никад неће бити опозиција Србији да би срушили Вучића". "ССП Вучића никада није и не подржава ни у чему, али морамо подржати Србију у њеном настојању да се избори за оно што је њено на Косову. Не подржавамо Вучића, подржавамо оно што је добро за Србију", рекао је он.
 
Taj izvoz je uglavnom izvoz stranih firmi.
profit ide njima.
Nama u najboljem slucaju ostaju plate radnicima, ako i to ne placa Srbija.
 
Vrh