Sve to je nebitno bez:Бошко Обрадовић:
Ово је програм будуће Вучићеве Владе уз подршку дела прозападне опозиције.
Пет историјских одлука:
1. Чланство у НАТО;
2. Спровођење правно-обавезујућег споразума с Приштином као увод у међудржавне односе;
3. Подршка целој БИХ;
4. Чланство у ЕУ;
5. Претходи, увођење санкција Русији, протеривање шпијуна и затварање Хуманитарног центра у Нишу – навео је Обрадовић Беширијев (односно Вучићев) план.
Na ta dva izborna mesta je nešto manje od 3.000 glasača, što znači da će izaći na glasanje nešto preko 1.000 ljudi, a to ne može da promeni odnos 56:54 odbornika u korist vlasti.
Zato sto tzv opozicija u sadasnjem trenutku ima samo jednu ulogu, koju joj je dodelio Hegemon/Ambasada: da pruzi legitimitet njihovom glavnom igracu i omoguci legitimno:Zašto niko iz opozicije ne poziva na izbore 21. aprila?
Ne može sekularna država da sprovodi lustraciju u SPC. Onda bi morala da je sprovede i u svim drugim verskim zajednicama.Sve to je nebitno bez:
-3. Razdvajanje izvršne, zakonodavne i sudske vlasti
-2. Nezavisno i efikasno sudstvo i tužilaštvo
-1. Ozbiljna borba protiv korupcije
0. Temeljna lustracija u MUP, VRS, BIA i SPC
Матија Бећковић
„Ниједном малом народу у наше време не би пало на памет да уводи санкције Русији, нити је то из главе тих малих народа. То им неко наређује, и то не због Русије, него да се зна ко им је газда. Такво понижење не би Србија смела себи да дозволи први пут од свог постанка.“
Мило Ломпар
„Тражи се, дакле, да се Србија прикључи санкцијама да би се приклонила западној интерпретацији кризе у Украјини. Посредно, од нас се тражи да признамо да је злочиначко и противправно бомбардовање Србије 1999. године било нешто са чиме смо макар накнадно сагласни. То је најдалекосежнија последица овог захтева.“
Милош Ковић
„Да ли је могуће да неко мисли да би Србија треба да донесе „рационалан“ избор и да се одрекне Русије? То је одсецање гране на којој седимо, то је национално самоубиство. Морате да знате шта су ваши национални интереси и од тих интереса не одступате. Зашто? У питањима као што је опстанак наших суграђана на Косову и Метохије, на опстанак наших грађана у Републици Српској, одговор може бити само један, а та питања зависе од Русије.“
Зоран Чворовић
„Јасно је да увођење санкција Руској Федерацији од стране мале Републике Србије неће угрозити интересе РФ али ће директно угрозити српске националне интересе. РФ, са проавом вета у Савету безбедности УН је једини гарант очувања територијалне целовитости Републике Србије јер Резолуција 1244, која на четири места гарантује да ће се трајно решење за Косово и Метохију наћи у оквиру Устава Републике Србије не може бити промењена без сагласности Русије. Русија брани правом вета Косово и Метохију у саставу Србије.“
Постоје аргументи који се не могу игнорисати. Могуће да игнорисање спада под "менаџерство ризика"(разумеће онај ко треба).Тект петиције:
Имајући у виду да је српски народ у последњој деценији 20. века био највећа жртва политичког Запада у његовом покушају да успостави глобалну хегемонију и да је најпре над Србима испробао сва оружја хибридног ратовања, од економских санкција, преко медијских манипулација, до војне агресије;
Будући да смо сведоци да политички Запад та иста оружја данас примењује против руског народа, с циљем његове потпуне дехуманизације и слома руске државе;
Истовремено свесни да нас са братским руским народом вежу најтешње вишевековне везе, а да је држава Русија у прошлости била, а и данас је, једини поуздани гарант политичке самосталности српског народа,
Ми, доле потписани, својим именом и речју:
- Исказујемо пуну солидарност са руским народом и пружамо му подршку у одлучној борби за право на живот, слободу, политичку, економску и цивилизацијску самосталност и национално јединство;
- Надамо се да ће Украјинци одбацити западне саветнике који их због својих себичних интереса гурају у крвопролиће са православном руском браћом и да ће разум и мир што пре превладати;
- Очекујемо од најзначајнијих националних институција српског народа, од свих релевантних политичких организација, као и од новоизабраних посланика у Народној скупштини Републике Србије, да се јасно одреде против увођења санкција Руској Федерацији од стране Републике Србије;
- Тражимо од председника Републике Србије Александра Вучића да одбаци притиске и уцене Запада и да Влада Републике Србија не уводи санкције Руској Федерацији, нити да било којом појединачном одлуком угрози постојећу политичку, војну, привредну, финансијску и културну сарадњу између две државе, јер је трајно савезништво Републике Србије са Руском Федерацијом једини гарант очувања Косова и Метохије у саставу Србије, као и дејтонске уставне позиције Републике Српске.,
Dobro treba lustrirati sve saradnike službe i drugih kriminalnih organizacija u svim verskim zajednicama koje se finansiraju iz budžeta.Ne može sekularna država da sprovodi lustraciju u SPC. Onda bi morala da je sprovede i u svim drugim verskim zajednicama.
Juče je bilo 9 godina od briselske veleizdaje. Da ovde postoji "P" od pravne države, Dačić, Vučić i svi ostali koji su potpisali Briseski Sporazum i učestvovali u njegovoj primeni bi zbog toga još uvek bili na robiji, jer su time počinili niz teških krivičnih dela protiv ustavnog poretka i državnog integriteta. Ovde su sudstvo i tužilaštvo toliko "nezavisni", da ih nikada nisu pozvali čak ni na informativni razgovor zbog toga, a postoji i gomila krivičnih prijava običnih građana koje i dalje čame po fiokama (iako se dela protiv ustavnog poretka gone po službenoj dužnosti).
Da je Vučić čist ko suza po pitanju organizovanog kriminala i korupcije, da nije ukrao zlatnu kamilu milionske vrednosti čiju sliku je pokazao Šarović, da nije umešan ni u Jovanjicu ni u Savamalu, Briselski Sporazum je dovoljno teško krivično delo zbog kojeg bi mogao biti osuđen na višedecenijsku kaznu zatvora. Ali prozapadna opozicija ga nikada ne napada zbog tog najtežeg anti-državnog kriminala, jer se oni u potpunosti slažu sa takvom politikom, čak je i većina njih u skupštini glasala za Briselski Sporazum pre 9 godina. Oni su faktički njegovi saučesnici u rušenju ustavnog poretka ove zemlje.
Da smo izgubili rat 1999. godine, Sloba bi lepo još tada napravio granicu na Jarinju i Brnjaku, ukinuo srpske državne institucije na severu i enklama, raspustio civilnu zaštitu i uklonio sve barikade na Ibru, pustio tzv. "Kosova Republjik" da uđe u UEFA, FIFA i Međunarodni Olimpijski Komitet, poklonio im međunarodni pozivni broj. Nebi onda bilo potrebe da Amerikanci potroše milijarde dolara na stvaranje SNS-a i njihovo dovođenje na vlast, kako bi Vučić sve to što nismo izgubili u ratu predao u miru, skoro 20 godina kasnije.Dobro treba lustrirati sve saradnike službe i drugih kriminalnih organizacija u svim verskim zajednicama koje se finansiraju iz budžeta.
Zašto hapšenja za Briselski sporazum? Zbog kršenja ustava? Zbog čuvene Koštuničine i Tomine preambule čija jedina svrha je "evo vam ga na, nikada nećemo ući u EU i NATO, zabranili smo to ustavom".
Stvarno su trebali jače da nas bombarduju 1999, da bolje upamtimo da smo izgubili rat i potpisali kapitulaciju.
Nismo pobedili NATO, ali smo ih sprečili da ostvare sve svoje ciljeve. Ako se ne sećaš, NATO je krenuo u agresiju zato što smo odbili Sporazum iz Rambujea, koji je predviđao da NATO trupe vojno okupiraju celu državu, a da KiM održi referendum o nezavisnosti kroz 3 godine. Taj rat je završen Rezolucijom 1244 koja isključuje bilo kakvu mogućnost secesije KiM. Naravno, oni tu rezoluciju krše, ali Šiptari nikada nebi uspeli da stave pod svoju šapu sever KiM, da ga Vučić i Dačić nisu prepustili 14 godina posle rata.Znači pobedili smo NATO?
koliko gluposti i sovinizma u ovoj poslednjoj recenici.Dobro treba lustrirati sve saradnike službe i drugih kriminalnih organizacija u svim verskim zajednicama koje se finansiraju iz budžeta.
Zašto hapšenja za Briselski sporazum? Zbog kršenja ustava? Zbog čuvene Koštuničine i Tomine preambule čija jedina svrha je "evo vam ga na, nikada nećemo ući u EU i NATO, zabranili smo to ustavom".
Stvarno su trebali jače da nas bombarduju 1999, da bolje upamtimo da smo izgubili rat i potpisali kapitulaciju.
Što se tiče topljenja tenkova, ajde da se korigujem, možda nisu istopljeni u Sartidu, ali ono što 100% znam je da preko 700 tenkova T55 i oko 400 T34 koje smo imali u naoružanju pre 2000. danas nisu u upotrebi, čak ni kao rezerva: ako nisu istopljeni, onda su završili na vojnom otpadu ili su rasprodati zemljama trećeg sveta. Što opet ne menja suštinu da nam je vojska 2000-tih rasturena, i to u mirnodopskom periodu.Inace, ako se dobro secam, Uzice je iz pravne struke. Mene cudi da neko iz te sfere moze toliko cesto da ima pogresne informacije i slike o drustvenim i geopolitickim temama. I da kada se iznesu dokazi koji opovrgavaju neke tvrdnje, to se samo izignorise i opet prica isto. Ovo zadnje se ne odnosi na trenutnu raspravu nego ono kad su se prenosili pamfleti o topljenju tenkova.
I T55 i T34 jesu zastareli da se frontalno tuku sa bilo kojom iole modernom vojskom, ali za razbijanje terorističkih baza nisu nimalo zastareli. Njih ne može uništiti vatra iz AK-47, a oni su itekako u stanju da u slučaju iznenadnog napada eliminišu šiptarske teroriste pre nego što stignu da protiv njih upotrebe RPG-7, ako uopšte imanju i njega. Da je posle 2000. kupljeno 1300 tenkova T72 da ih zamene, ne bih imao ništa protiv da se svih 1400 T34 i T55 povuče iz aktivne upotrebe ili proda u inostranstvu.2) T-34ke su bile zastarele 90ih, a tek u 21. veku ne bi imale sta da traze. Sto je moglo da se iskoristi od starih vozila za utvrdjene, nepokretne polozaje, iskorisceno je. I tu sam ti naveo izvore i pokazao sliku Dzeksona na liniji u KZB ranih 2000ih. Al to se ne racuna jer jbs vojsku bez Ruske T-34ke u 21. veku...
3) Vojska je smanjena, naravno da je snanjena kada smo se povukli sa Kosova i potpisali Kumanovski sporazum i time pristali da ogranicimo kolicinu naoruzanja koju ionako nismo mogli niti hteli da odrzavamo jer smo je nasledili iz drzave i doktrine kojih u tom momentu nije bilo citavu deceniju, a ekonomija u kanalu. Zahvaljujuci onom glavatom i onoj senutoj sto su glumili novog Tita i Jovanku pa nas sukobili sa pola sveta i desetkovali zemlju i naciju u svakom pogledu.