Šta je novo?

Izbori 2024

Hvala @Kailan 🙂

I mene to iscudjava, pitam ljude oko sebe sta se desava, reko jel ja to ne pratim dovoljno ili sta, a onda mi i oni kazu da ni oni ne znaju. Niko ne zna.
Divim ti se. Ti u stvari sa filozofskim mirom koji nadilazi nase svakodnevno bitisanje kazes: "Svejedno da li ce SNS vladati jos 4 ili mozda 8 godina, kad tad cemo ih smeniti"
Pa dobro evo koja je alternativa? 😐
 
Kakve su nam stranke i lideri, takvo im je i ponašanje. Ali bar oko rezultata glasanja možemo nešto uraditi. Kao što sam već predložio, napravite nezavisni WEB sajt sa real-time objavljivanjem fotografisanih zapisnika za biračkih mesta i trenutnih rezultata. To za bilo kog ozbiljnijeg programera nije teško.
 
Pa dobro evo koja je alternativa? 😐

IMG_20220415_154743.jpg
 
Hvala @Kailan 🙂

I mene to iscudjava, pitam ljude oko sebe sta se desava, reko jel ja to ne pratim dovoljno ili sta, a onda mi i oni kazu da ni oni ne znaju. Niko ne zna.

Pa dobro evo koja je alternativa? 😐

Kao u decembru. Potencirati Rio Tinto.
Oslobadjanje medija. Ako smo vec tako jadni, mozemo da molimo Ambasadu da to postigne kao uslov za nase sankcije Rusiji, da barem nesto imamoosim stete.
Primetite da Djilas ne trazi oslobadjanje medija, samo izbore.
Zapravo sve stranke su u decembru pohrlile na izbore, bez uslova oslobadjanja medija.
Jednostavno, ishrana u skupstinskom restoranu i poslanicka plata su veliak stvar za njih i uz opcije za kradju i arzlog bavljenja politikom.
 
Poslednja izmena:
Kakve su nam stranke i lideri, takvo im je i ponašanje. Ali bar oko rezultata glasanja možemo nešto uraditi. Kao što sam već predložio, napravite nezavisni WEB sajt sa real-time objavljivanjem fotografisanih zapisnika za biračkih mesta i trenutnih rezultata. To za bilo kog ozbiljnijeg programera nije teško.
Nerealan je takav scenario, ali kao proof of concept, ajde da sutra članovi biračkih odbora sa 8 biračkih mesta objave fotografiju zapisnika na ovoj temi.
 
Nerealan je takav scenario, ali kao proof of concept, ajde da sutra članovi biračkih odbora sa 8 biračkih mesta objave fotografiju zapisnika na ovoj temi.

Naravno da stranke moraju prvo malo da se "poguraju", i da tu za početak bude nešto malo "prijateljskog ubeđivanje", ali to ne bi trebalo biti previše teško. Recimo ovako:

Organizator nezavisnog web sajta za real-time praćenje izbora sazove konferenciju za štampu i taj projekat najavi kao "istorijski događaj" za našu demokratiju. Tamo lepo kaže kako ispred cele organizacije, prijatelja demokratije iz EU, i ogromnog broja običnih ljudi koji njenu misiju podržavaju, veoma pozdravlja činjenicu da se SVE partije kunu u to da glas naroda mora da se poštuje, i da sve one kažu da neće štedeti napore da to tako i bude. Pa, pošto je već tako, on je siguran da sve takve partije ne mogu imati ništa protiv da sa narodom ubuduće dele i izveštaje o rezultatima glasanja sa biračkih mesta. Jer sigurno ne žele da, ne daj bože, nešto muvaju sa objavljivanjem rezultata, a pri tome im ne može biti nikakav dodatni napor da njihovi kontrolori svoj email ili SMS sa slikom izveštaja, koji ionako moraju da pošalju, prosto pošalju na DVE umesto na jednu adresu. I to je bukvalno SVE što se od njih očekuje.

Pa da vidimo kako će partije koji odbiju posle toga objasniti zašto od svojih dragih glasača kriju njihove sopstvene glasove? Onda se posle što više priče za medije oko "novog stepena demokratije u Srbiji" sazove nova konferencija za štampu pa se sve stranke koje ne dele svoje izveštaje javno pitaju šta one to žele da sakriju od svojih glasača? Slika izveštaja komisije sa biračkog mesta je takva kakva je. Tačna ili pogrešna, to za početak nema značaja jer je taj original dokument za sebe i vrednost za sebe. Tako da izgovora nema. Neka svako ko želi i svaka grupa ili organizacija koja želi tumači šta u tim izveštajima piše. To nije bitno. Što takvih tumača ima više, utoliko bolje. Kolektivno, svi oni mnogo više znaju, pa će pre videti greške i pre će biti urađene analize. Internet crowdsourcing je izuzetno moćna ideja. Izgovora za odbijanje trenutnog objavljivanja izveštaja nema.

Tako bi pre ili kasnije završili sa bar pola ili 2/3 stranaka koje "nemaju šta da kriju", a to će ubuduće verovatno biti dovoljno da pokrije celu Srbiju, a mnoga biračka mesta i više puta, zbog dodatne kontrole.
 
Poslednja izmena:
Sada cemo imati situaciju kao u 1984. samo u neoliberalnom totalitarnom sistemu.
Nakupci, seljaci, napredna omladina, zavicajni intelektualci, krem MML-a ucice da vole Djilasa.
Ambasada naredila. ,i volimo Ambasadu i Rusiju i Vucica i R. Mladica i LGBT. Mi mozemo sve da volimo.
Sad je Djilas dobar i nije lopov.
Uvek je bio dobar. Vucic ga je uvek voleo.
Sve je to za nasu decu.

Nasi oci nisu oni koji su jurisali na Turke. Nasi oci su oni koji bi "setali opanke" dok im aga j..e zenu i cerku i posle mu se osmehnu i poklone.
 
Начуо сам да је на делу опсежна спин операција са циљем да се сва опозиција огади грађанима пред понаваљење градских избора.
Ne bi me cudilo. Lici na Zvaldemorta da mami Djilasa u klopku a lici i na Djilasa da ga provoza sujeta pa da upadne u nju.
 

"Ponoš nedavno je istakao da neće odustati od aktivnog učešća u političkom životu Srbije, ali ipak nije precizirao kako će delovati u budućnosti." . .
 
Je li stižu uopšte pozivi na adresu za ponovljene izbore? Naravno da ce izlaznost biti mala ako ljudi nisu obavešteni. Čisto sumnjam da ljudi baš pamte koji je broj njihovog izbornog mesta.
 
Stižu pozivi naravno.
Jedva čekam rezultate izbora da vidimo da li je narod video nešto što nije želeo da vidi pogotovu od desnice.
 
Nemamo mi desnicu i levicu. Desnica i levica su u stvari grupe koje imaju osecaj za opste dobro. Imaju taj osecaj, ali nei hrabrost ni zelju da resavaju osnovne probleme u zemlji.
Ali, bilo da veruju u svetu Rusiju, demokratiju, Svekoliko Srpstvo ili EU, oni ipak veruju u nesto, u neki narativ. Mentalni sklop Zavetnika i Moramo je slican. I jedni i drugi se bave sirenjem narativa, ne resavanjem problema. Uz odgovarajucu organizaciju i autoritet lidera, mogli bi nesto da urade. Cuta bo mogao da bude takav vodja.


Istaknimo kontra primer individue Vucka s ovog foruma koji je uspeo da barem privremeno resi problem trolejusa 28. za gradjane Zvezdare.
Samo on zna koliko mu je vremena i energije to oduzelo, ali uradio je nesto.
U tom smislu on i Cuta odskacu od profila tipicnih politicara, odnosno koaliciej Moramo.


Najveci broj simpatija u zemlji ipak imaju SNS-u i delimicno DS-u. To su a priori lopovske druzine.
Veruju u svoj dzep.
 
Odlična izlaznost na ponovljenim izborima.
U Beogradu do 13h izašlo 23%.
IMG_20220416_135336.jpg
 
Na 49 je izaslo 320 ljudi. 300 je sns jutros doveo sns da ne zakasne da daju siguran glas. Nas 30 tak iz ulice necemo glasati. Sns ce na 49 -ki imati sigurnih 60% izaslih.
 
Vrh