Šta je novo?

Izbori 2024

У овом пребројавању гласова за Београд, заборављају се председнички избори, који су свакако имали утицај на остале изборе. Рецимо, сматрам да је Милош Јовановић директно у великој мери утицао на резултат његове коалиције на парламентарним и градским изборима. Ипак, главни опозициони кандидат Здравко Понош је по мом мишљењу доживео дебакл. Освојио је готово исти постотак гласова као и Саша Јанковић пре пет година. Сигуран сам да је његова блискост НАТО пакту током службовања после 2000. године утицала на то. Нека буде наук за одабир сваког будућег противкандидата СНС-у.
 
Nisam samo siguran koliko će NATO i EU blagonaklono gledati na Dačića premijera.
Верујем да Дачић циља свој омиљени ресор - МУП. И још пар неких старих СПС-овских ресора који вреде много више од просвете (грађевинарство, енергетика).
 
Ali ta ista opozicija godinama laže kako je cela Srbija pokrivena kontrolorima, a u stvarnosti ova gerilsko-indijanska organizacija.
Vučić upravo to pokušava da objasni na svojim obraćanjima: oni gaze i uništavaju pravni poredak ove zemlje formalnopravno legalnim sredstvima (jer legalno je sve što ustavni sud ne obori i što organi gonjenja proesuiraju samo onako kao fol (kada se prijave i prateći besmisleni papiri slože na gomilu u arhivu, to je opet formalnopravno legalno.
A ne može se lukom i strelom na tenak.
 
Није све тако црно ако поредимо парламентарне изборе 2016, 2020 и 2022 за владајуће СНС и СПС имамо
............. СНС.................СПС........................СНС+СПС
2016 1823147..............413770...................2236917
2020 1953998..............334333...................2288331
2022 око 1640000......око 440000..........2080000

дакле број гласача им је ипак мањи. Што се тиче председничких ту ..... уф.. то ми се не свиђа.
 
Najveći cirkus od svega je ponašanje opozicije sinoć. Otišli ljudi na spavanje, čekaju RIK i nepostojeći GIK, kojima je baš sinoć pukla cev u podrumu, pa su morali eto to da saniraju umesto da broje glasove.

Al ne brinite, ima ko broji za sve nas.. AV nikad ne spava, on je i RIK i GIK, kaže sinoć mrtav ladan Tatalovićki-oni su takvi 30 godina.. Pa što ti nisi postavio sposobne ljude tamo, da imamo rezultate do 12h?

O, cirkusa, još ne htede Tatalovićki da odgovori na potpitanje, nego uzeše mikrofon..

A opozicija ode da pajki, čekaju Vučića i Krisa Hila da se raspakuje i umije posle dugog leta, pa da im kaže koliko smeju da osvoje..
 
Miloš Jovanović ima zilion izbora iza sebe, pa nikad ranije nije napravio ovakav rezultat.
Ovog puta se ponašao kao da je deo nekakvog DOS-a, onog pre razlaza Koštunica-Đinđić, što je narodu očigledno dobro izgledalo.
Plus izgleda da je stare glasače SPO-a uspeo da izvuče iz SNS.
 
Није све тако црно ако поредимо парламентарне изборе 2016, 2020 и 2022 за владајуће СНС и СПС имамо
............. СНС.................СПС........................СНС+СПС
2016 1823147..............413770...................2236917
2020 1953998..............334333...................2288331
2022 око 1640000......око 440000..........2080000

дакле број гласача им је ипак мањи. Што се тиче председничких ту ..... уф.. то ми се не свиђа.
Crno je, sine, jer pogledaj gde su ti glasovi koji sada fale Vucicu. Kao i gde su oni otisli oni novi koje smo dobili povecanjem izlaznosti.

Nije kao da su otisli Gandiju.

To se neki SNSovci iznervirali jer je rekao da priznaje celovitost Ukrajine i otisli da glasaju za Micu, Boska... Zato manji broj glasova 🤣
 
Moj predlog za liberalno-demokratsku opciju u našoj zemlji je da se održi osnivačka skupština Nove demokratske stranke (stara naravno ide u stečaj) i da u prvom mandatu kopredsednici budu Zdravko Ponoš i Bojan Pajtić, jedina dvojica čije ime nešto predstavlja i van politike. Svi ostali razlaz.
 
Za Vučića kao predsedničkog kandidata glasalo je oko 200k pripadnika nacionalnih manjina, koji su ranije redovno imali svoje kandidate.
Ja to ne bih posmatrao kroz prizmu etničke pripadnosti, ja tu ne vidim ništa osim čiste programske koalicije Vučića i Orbana, koja pretenduje da formira novu vladu u Srbiji.
Tu je naravno i Muftijin amanet kao ikebana u programskoj koaliciji.

P.S. Slogan ove koalicije je Nas i Kineza dve milijarde, što uopšte ne zvuči loše.
Putin prop'o.
 
Moj predlog za liberalno-demokratsku opciju u našoj zemlji je da se održi osnivačka skupština Nove demokratske stranke (stara naravno ide u stečaj) i da u prvom mandatu kopredsednici budu Zdravko Ponoš i Bojan Pajtić, jedina dvojica čije ime nešto predstavlja i van politike. Svi ostali razlaz.
Са тим вођством си их послао у пропаст, види се какав је утицај Поноша био на изборима.
 
Ali ta ista opozicija godinama laže kako je cela Srbija pokrivena kontrolorima, a u stvarnosti ova gerilsko-indijanska organizacija.
Vučić upravo to pokušava da objasni na svojim obraćanjima: oni gaze i uništavaju pravni poredak ove zemlje formalnopravno legalnim sredstvima (jer legalno je sve što ustavni sud ne obori i što organi gonjenja proesuiraju samo onako kao fol (kada se prijave i prateći besmisleni papiri slože na gomilu u arhivu, to je opet formalnopravno legalno.
A ne može se lukom i strelom na tenak.
Opozicija se potrudila da opravda svoj besmisleni izlazak na izbore, da bi nas navukla da izadjemo, da bi sve bilo legitimno po zelji okupatora, kad se bude potpisivalo za Kosovo.
Uticaj susednih drzava (Madjarska, Albanija ) na nasu unutrasnju politiku ce rasti, kao i uticaj globalnog Hegemona.
Litijum ce se kopati bez problema.
Mokri ugalj ce s eneometano prodavati.

Vazne ekoloske teme su izbacene iz zahteva citave opozicije osim Dveri. (Zadovoljan sam da su usli u skupstinu sa ekoloskim programom)
S. Manojlovic i Moramo ugusili su i marginalizovali ekoloske proteste i zahteve po nalogu vlasti i okupatora.

I sad smo jos nekoliko stepenika nize nego pre.
 
Poslednja izmena:
Opozicija se potrudila da opravda svoj besmisleni izlazak na izbore, da bi nas navukla da izadjemo, da bi sve bilo legitimno po zelji okupatora, kad se bude potpisivalo za Kosovo.
Nikakav problem, ako su pametni, dan posle verifikacije mandata mogu da se vrate u bojkot, a skupština u kojoj SNS sučeljava mišljenja sa Zavetnicima i Boškićem i dr Milošem Jovanovićem biće najzabavnija ikada. Dačić će da peva u pauzama.
 
Nikakav problem, ako su pametni, dan posle verifikacije mandata mogu da se vrate u bojkot, a skupština u kojoj SNS sučeljava mišljenja sa Zavetnicima i Boškićem i dr Milošem Jovanovićem biće najzabavnija ikada. Dačić će da peva u pauzama.

da odbace ishranu u skupstinskom retsoranu?
 
Prvo, moje ime nije Dragan Đilas, drugo Ponošev rezultat je daleko iznad Đilasove koalicije.
Далеко изнад? Ако је 3% далеко више, онда свака му част. Најмудрији потез за Поноша у овом тренутку био би да се повуче из политике. Остварио је готово исти резултат као Саша Јанковић. Прошло је пет година у међувремену, пет година додатних свињарија и глупости А.В. и овај резултат Здравка Поноша може да се тумачи само као велики пораз.
 
Nikakav problem, ako su pametni, dan posle verifikacije mandata mogu da se vrate u bojkot, a skupština u kojoj SNS sučeljava mišljenja sa Zavetnicima i Boškićem i dr Milošem Jovanovićem biće najzabavnija ikada. Dačić će da peva u pauzama.
Генерално је циљ да Скупштина буде забавна и да позиција лако, без расправе и противљења ради шта хоће

Дајте више са бојкотом понашате се као деца, уместо да се искористе ови резултати као одскочна даска и квалитетно, стратешки ради на сатирању позиције (првенствено СПС-а) сад ћемо да бојкотујемо демократски процес у потпуности и оставимо земљу на милост и немилост Вучићу и Дачићу

Да су Вучић и Николић размишљали као ви одустали би 2003.
 
Ponos i Pajtic, znao sam da nam nesto fali, bre.
 
Imam malu napomenu. Saša Janković je ispao bu******** koji je nakon jedne tragedije sa vatrenim oružjem doživotno ostao da se loži na oružje, što je praktikovao rame uz rame sa dr. Smrtju po streljanama iz bezbednjačkog sektora.
Ponoš, kakav god rezultat da je napravio, naspram svih njih se u javnosti držao kao Nikola Tesla, tako da nije potrošen. Makar ne za opciju koju predstavlja.
 
Što se tiče Ponoša i njegovog budućeg angažmana- kad sam ovde dizao frku i penio čim ga je opozicija kandidovala, napadan sam. Te fin čovek, te miran, te što tražim harizmu, te ovo, te ono.

Odmah sam rekao da opozicija sa njim kao kandidatom puca sebi u nogu. Tako je i bilo. Lik nije ni za šta, a kamoli za predsednika.

To što sam juče i pored svega toga glasao za njega- znak je samo koliko su drugi kandidati još očajniji i bez ikakve šanse.

Jadni mi sa ovakvom opozicijom...bu**** do budale.
 
Srbiji je potreban kandidat koji barem na recima postuje narod van Beograda. Kao Vucic..
Za mene su Bosko O. i Dacic jedini ozbiljni politicari osim Vucica.
Dacicevo ponasanje zbog koga ga urbani preziru cini ga izuzetno popularnim u narodu.

Grese oni koji smatraju da je bitno sto opozicija ulazi u skupstinu. Bili su tamo do 2020. i od toga su samo oni imali koristi.
 
Vrh