Šta je novo?

Izbori 2024

Naravno da većina ne želi kad su 10+ godina trovali i truju i dalje narod protiv EU dok oni na miru kradu i rade šta hoće i vladaju kako hoće.

Znate koliki bi im udar na ego bio kad bi morali da rade po diktatu Brisela ili da poštuju zakone donešene od EP-a?
Zar ne mozes da shvatis da srpska elita ne zeli da postuje nikakve zakone, ni domace ni briselske.
To nema nikakve veze sa nasom spoljnopolitickom orijentacijom.
Kod nas su zakoni najvise postovani u doba komunisticke strahovlade 1945.-1965. u vreme mocne Udbe.
U narodu su ljudi van zakona, zvali se oni hajduci ili razbojnici, jos uvek heroji.
To objasnjava popularnost ljudi kao sto su Arkan ili Legija.
To objasnjava popularnost Izdajnika koji tolerise krsenje zakonima svima koji su uz Partiju.

Ukinute vize Kosovu. Sada će putovati u zemlje koje ga ne priznaju. Toliko o jačini Španije, Grčke, Rumunije, Slovačke i Kipra. Nikoga ne zanima šta oni priznaju, SAD je glavni igrač. EU je igračka Vašingtona više nego ikada. Kada SAD ne zarezuju Španiju, možete misliti kolika je snaga Srbije da im se suprostavi.
Meni tako otvoreno gruba igra od strane SAD govori da su oni u panici, mada ne znam zasto bi bili.
Evropske elite ce ih verno sluziti na racun svog stanovnistva
 
Mozda je i sada odlazak KiM neizbezan ali sankcije, medijska satanizacija, neka nova Oluja dole nisu 🤔
Немају ниједан аргумент за увођење санкције, медијска сатанизација итекако постоји а нова Олуја ће се свакако десити доле, поготово ако споразум буде потписан.
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: MC_
Немају ниједан аргумент за увођење санкције
Uvek mogu da ga izmisle, ako hoće. Kao da je to neki problem, pogotovu za Amere, evropska boranija se ionako ne pita mnogo.
Mala, siromašna rusofilska Srbija , okružena sa svih strana NATO i EU i potpuno ekonomski zavisna od njih, je idealna meta u ovim geopolitičkim okolnostima. Zato pamet u glavu!
 
И шта је поента, да потпишемо понижавајући и противуставан споразум? Јел ћемо сутра "морати" да дозволимо Рио Тинту да ископава литијум "да нам не би увели санкције" ?
 
Najgore je što imate pravo obojica... ali moramo da biramo manje zlo...
 
Mislim da je sada jasno da nista nece da se potpise, niti ce neko to da trazi. Ostace precutni dogovor da ne ometamo Kosovo u potvrdjivanju drzavnosti u svetu i svi ce da budu zadovoljni, nikada nece uci u UN, nama ce da stize skromna ali vazna pomoc od Eu a Albanci ce moci da pronadju novu domovinu i posao u nekoj od zemalja Eu. Mozda i nije lose kao konacno resenje, jer svakako ne bi moglo da se nadje zadovoljavajuce resenje za obe strane.
 
Mislim da je sada jasno da nista nece da se potpise, niti ce neko to da trazi. Ostace precutni dogovor da ne ometamo Kosovo u potvrdjivanju drzavnosti u svetu i svi ce da budu zadovoljni, nikada nece uci u UN, nama ce da stize skromna ali vazna pomoc od Eu a Albanci ce moci da pronadju novu domovinu i posao u nekoj od zemalja Eu. Mozda i nije lose kao konacno resenje, jer svakako ne bi moglo da se nadje zadovoljavajuce resenje za obe strane.

Zasto ne bi Kosovo uslo u UN, ako se dogovori sa svim velikim silama, sada kad ih mi ne ometamo vise?
Mi necemo dobiti neto nista od EU, Na svaki ulozeni Euro EU je izvukla 2,5 Eura u proseku.
EU je sem toga u finansijskoj krizi, ako ne verujete raspitajte se kod ljudi koji tamo zive.

Na kraju, bice i potpisa, samo necu Hulja potpisati nego Ana ili Ivica. Ne citajte domace vesti.

Vučić i Kurti sve dogovorili, čeka se još samo potpis​

Sasvim je jasno da je sve što će Beograd dobiti u ovim pregovorima je – ZSO. Da li će Vučić uspjeti da taj detalj predstavi kao veličanstvenu pobjedu, koja treba da nadomjesti sve ono što piše u sporazumu, ostaje da se vidi.
 
Minimalac u Srbiji je 340 evra, u Hrvatskoj 550 evra. Medijana plata je oko 50.000 dinara. Gledaju se per capita i minimalac, a ne prosečna plata. To je priča za maloumnike.
Srbija nema 6.7 miliona stanovnika, lažna brojka. Realnost je 6.1 milion. Boško Obradović nikada nije bio vlast u Srbiji. Mali osvrt na sve večerašnje manipulacije i laži od strane psiha.
 
Minimalac u Srbiji je 340 evra, u Hrvatskoj 550 evra. Medijana plata je oko 50.000 dinara. Gledaju se per capita i minimalac, a ne prosečna plata. To je priča za maloumnike.
Srbija nema 6.7 miliona stanovnika, lažna brojka. Realnost je 6.1 milion. Boško Obradović nikada nije bio vlast u Srbiji. Mali osvrt na sve večerašnje manipulacije i laži od strane psiha.

Nama su te lazi jasne, ali narod svrs.va na te lazi.
Problem je kukavicluk i izdaja obrazovane urbane elite.
Niko iz Zavoda za statistiku, niti jedan ekonomista nije dao ostavku zbog Huljinih lazi.
Nijedan profesor tzv Pravnog fakulteta nije dao otkaz, nijedan rektor ili dekan, nijedan direktor bolnice, general ili akademik.
Sve ljudi kojima Hulja nista ne moze i koji nemaju cega da se plase.
Nijedan visoki svestenik SPC nije osudio njegovo nenormalno ponasanje.

Oov je glavno za vecinu:

Predsednik: Ako sve bude u redu, biće dvocifreno povećanje penzija​

 
Zasto ne bi Kosovo uslo u UN, ako se dogovori sa svim velikim silama, sada kad ih mi ne ometamo vise?
Mi necemo dobiti neto nista od EU, Na svaki ulozeni Euro EU je izvukla 2,5 Eura u proseku.
EU je sem toga u finansijskoj krizi, ako ne verujete raspitajte se kod ljudi koji tamo zive.
Jer nemaju bas nista vredno da ponude Rusiji i Kini, velike sile nista ne rade besplatno. Uz to Kina nikada ne bi pravila kompromis koji bi mogao i najmanje da ugrozi njenu poziciju oko Tajvana. Sa nasim blagoslovom ili bez sanse su ravne nuli za Kosovo.
 

Eto i Orban će da otkači Ruse samo se i mi dalje držimo za trulu tarabu i ne puštamo dok nas bujica istorije i zaborava nosi polako ali sigurno
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: BGG
Mislim da je sada jasno da nista nece da se potpise, niti ce neko to da trazi. Ostace precutni dogovor da ne ometamo Kosovo u potvrdjivanju drzavnosti u svetu i svi ce da budu zadovoljni, nikada nece uci u UN, nama ce da stize skromna ali vazna pomoc od Eu a Albanci ce moci da pronadju novu domovinu i posao u nekoj od zemalja Eu. Mozda i nije lose kao konacno resenje, jer svakako ne bi moglo da se nadje zadovoljavajuce resenje za obe strane.
Kosovo neće ući u UN u bliskoj budućnosti, ali cilj ovog sporazuma nije ulazak Kosova u UN, nego da ga priznaju zemlje EU i NATO-a koje ga nisu do sada priznale. Nakon što Kosovo priznaju sve članice EU, Srbija će morati da eksplicitno prizna Kosovo pre nego što Srbija postane članica EU. Jer ako sve članice EU priznaju kosovsku nezavisnost, moraće i Srbija da prizna kosovsku nezavisnosti ako želi da postane članica EU. Jedino ako Srbija nikad ne postane članica EU, možemo da kažemo da Kosovo nikad neće ući u UN. Osim u slučaju da se slože sve velike sile, što zbog stava Kine izgleda malo verovatno.
 
Cilj im je pre svega da Kosovo uvedu u NATO, kad se to desi priča za Srbiju oko Kosova je završena. A sve po modelu Zapadne Nemačke koja je postala član NATO 1955. a član UN tek znatno kasnije 1973. UN su danas ionako jedna beznačajna brbljaonica , sve značajne odluke se donose na nivou NATO/EU.

Ono što bi za nas bila bezbednosna katastrofa i noćna mora je da Kosovo uđe u NATO a mi ostanemo van. O tome bi trebalo ozbiljno da mislimo!
 
Ono što bi za nas bila bezbednosna katastrofa i noćna mora je da Kosovo uđe u NATO a mi ostanemo van. O tome bi trebalo ozbiljno da mislimo!
Upravo to sto pises ce biti propagandna floskula koju ce Izdajnik i NATO da koriste kao argument kada Srbija bude prisilno ulazila u NATO.
 
Mnoge su poizbacivali, čistili još od 90tih...

Samo u poslednja 2 utiska nedelje si imao ukupno šestoro pravnika koji su dika profesije da ih ne navodim poimenično, tako to "tzv" stavi ispred svog fakulteta ako ga imaš...

Oni su izbaceni i smenjivani na inicijativu Hulje/Izdajnika.
Da ih nije dirao, cutali bi kao sto cuti i profesorska gamad.
 

Dok je bio živ & (ne)zdrav.

DSC_0697.jpg
 
Danas sam prvi put cuo nakupce kako pricaju o Huljinoj izdaji.
Nakupce koji su ga kovali u zvezde do juce.
Dakle, nije bezveze da Hulja/Izdajnik pravi novi pokret, ovog puta otvoren za ljude iz sadasnje opozicije.
 
Čim ovoliko napada opoziciju, znači da mu je rejting sve gori. Ne znam nijednu evropsku zemlju u kojoj se predsednik države toliko bavi opozicijom. On deli narod na naše i njihove, na moje i tvoje. Ovaj poduhvat stvaranja novog pokreta je iz tri razloga:
1. Da se narod dodatno zbuni, dezorjentiše i izludi
2. Postoje podele unutar SNS-a na radikale i umerene radikale. Podeljena mišljenja oko Kosova, Rusije...
3. Okreće novi list i počinje da sluša SAD. Treba mu drugačija struktura stranke, bez teških radikala.
 
Vrh