Šta je novo?

Istorija JGP-a

Kadrovi iz filma "Kuća pored pruge"

Screenshot_20240322_211110_YouTube.jpg

Screenshot_20240322_211619_YouTube.jpg

Screenshot_20240322_211610_YouTube.jpg

Screenshot_20240322_211323_YouTube.jpg

Screenshot_20240322_211143_YouTube.jpg
 
Ako je verovati mapama (2001/2) linija 55L (kasnije 87) nije bila kružna već je išla od Zrmanjske (stara okretnica 51) do Čukaričke padine, čak 87 jedno vreme nije bila kružna
 
79 je prvo išla do cvetka, pa do Mirijeva 3, i tek onda do Mirjeva 4
55L/87 nije bila kružna, ne znam koje god je tačno postala kružna. 1990 godine je po mapi koji imam postojla 55a kružna kao dnašnja 87.
55L je vozio i na trasi Prokop - Ćuk. padina - Banovo brdo. (moram proveriti)
 
@Aleki37 @Сенке

79 je išla do Cvetka, pa se okretala ulicom Vjekoslava Kovača i natrag ka Cvetku. Kasnije je produžena trasom linije 46 do okretnice u Mirijevu III, i to tako što je išla ulicama Samjuela Beketa i Koste Nađa. Kasnije je smišljeno da linija kruži oko Mirijevske pijace kako bi se pokrio deo Matice srpske koji nije imao prevoz, a istovremeno ne izgubi veza sa Koste Nađa, nakon čega bi levim skretanjem iz Koste Nađa u Samjuela Beketa produžavala ka okretnici Mirijevo IV. Nakon izvesnog vremena su bili radovi u Mirijevskom vencu koji su trajali nešto duže i tada su linije 46 i 79 išle ulicom Matice srpske (trasom linije 79). Nakon završenih radova su linije vraćene na staru trasu. Ja sam predložio na forumu da se linija 79 ostavi da saobraća ulicom Matice srpske celom dužinom, sa čime su se stanovnici Mirijeva složili i vrlo brzo skupili određen broj potpisa i peticiju predali predsedniku opštine, koji je prihvatio i nedugo nakon toga je linija preusmerena trajno na sadašnju trasu. Tada je na čelu opštine Zvezdara bio čovek (ne mogu da mu se setim imena) koji je izlazio na teren i lično se uveravao u probleme koje su imali građani i gledao da što više njih reši. Nije bio kao neki kojima je bilo bitnije da se iškljocaju iz milion uglova na nekim ne toliko bitnim akcijama i sporadično, a da ne urade ništa od konkretnih problema koji su bili bitniji. Šta god neki forumaši o tom čoveku mislili i misle.​
 
Juče ušao u onaj neki solo ikarbus, ne n serija. Radi na 27E. Pa on je manje razdrndan nego neki novi turčin ili kinez
 
Ovo je samo dokaz da je 298 isecen (mozda ne skroz ali delom ocigledno).

Sudeci po ovome, ista sudbina ceka i 1 i 228.
 
Vrh