Šta je novo?

Istorija JGP-a

Spanac je najveći promašaj ikad za mene, cesi i divazi mogu da idu po bilo kom terenu što dokazuje koliko su ta vozila kvalitetna, i kolko godina već traju
Dok spanac kad se krati do pristaništa ide 10 na sat po starim šinama u karadjordjevoj dok je dorcol nemoguća misija

Poslato sa LLD-L31 pomoću Tapatoka
 
У том смислу - да. То је вероватно већини нископодних трамваја слаба тачка. Или, ако не већини, једном немалом делу сигурно.
 
To nije do tramvaja, nego do nesposobnosti održavanja.
 
Kupiš španca sa onoliko zglobova, štelova i metara i pustiš ga da ćoškari i klacka se raspadnutom prugom i gura se sa drugim (nesrećno) regulisanim saobraćajem.
 
Кад смо код тога, браћа железничари имају једну фину изреку која се с правом може применити и на трамваје - прво шина, па машина.
 
Bender Rodriguez":15akwxjw je napisao(la):
Ovo je iz knjige ''60 godina trolejbusa u Beogradu'', koje su se delile 2007. na Trgu republike na dan kad GSP obeležava svoj rođendan.
Ja uzeo jednu i od tada mi stoji u biblioteci sa Ikarbusovom monografijom iz neke približne godine.

Zaboravih i ovo

Da li možeš ponovo da okačiš ovu sliku sa trafo stanicama ?
 
Slike sa pinteresta, iz 1936, stari put za Zemun i tramvaj 14.
Pogledajte prilog 1

34eaec9504ce189ab733e260760d827c.jpg
 
Prva slika je iz 1936, tako je pisalo.

Da nešto i o njima postavimo (Izvor:zeleznice.in.rs)

file.php

file.php
 
Da li ima neko monografiju 70 godina trolejbusa u PDF formatu?

Poslato sa LLD-L31 pomoću Tapatoka
 
Samo u papiru sve gsp posleratne monografije ...
 
Bender se hvalio da ima publikaciju "60 godina trolejbusa u Beogradu 1947-2007". :mrgreen:

Mogao bi da je skenira, da je i mi ostali vidimo. :D

Inače, ja sam javno okačio sve što imam u PDF formatu.
 
Bilo bi bas lepo videti tu monografiju u pdf formatu.
Na railserbia forumu je bila ta monografija,
Doduše ima nekih netacnih podataka al kao i svaka monografija gsp..

Poslato sa LLD-L31 pomoću Tapatoka
 
Predmet je prodat ja imam sve monografije ali je skener rikno...okacicu neke stvarcice mozda veceras ....
 
Otvaranje linije 28, 1983 godine.
Izvor: Fb
8e2d50e4622b2d64e87546c7f9ea48c4.jpg


Poslato sa LLD-L31 pomoću Tapatoka
 
Ispravka, otvaranje trolejbuske linije 28. Linija 28 je postojala decenijama pre toga i išla na relaciji Trg republike - Gradska bolnica.
 
Samo da se razumemo, ovo nije ona knjiga koju ja imam i koju Vladivoje čeka da skeniram. Moja je iz 2007. i akcenat je na trolejbusima. Ovu drugu nisam do sad video.
 
To je monografija iz 2012 godine povodom 120 godina GSP
Štampana je u 1500 primeraka dostupne su još uvek u prodaji.

Poslato sa LLD-L31 pomoću Tapatoka
 
Vrh