Šta je novo?

IKEA Srbija i AVA shopping park

До краја недеље се добија грађевинска дозвола за измештање наплатне рампе Бубањ поток.

"Икеа" почиње градњу
Д. М. - С. Б. | 14. март 2016. 19:06 | Коментара: 14
Наплатна рампа код Бубањ Потока до октобра ће бити пресељена јужно од петље “Врчин”. Робна кућа ће бити завршена најкасније до лета следеће године
ПУТЕВИ Србије” ће до краја недеље добити грађевинску дозволу за измештање наплатне рампе Бубањ поток, најављују у Министарству грађевинарства, саобраћаја и инфраструктуре. Рампа “путује” јужно од петље “Врчин”, а рок за крај “селидбе” је октобар ове године.

Даље читајте на http://www.novosti.rs/%D0%B2%D0%B5%D1%8 ... 1%9A%D1%83
 
Da li se zna koji je tačan plac Ikee ili makar sa koje strane autoputa će biti?
 
Sa desne strane u smeru ka Nišu, malo posle sadašnje naplatne rampe.

ikeamap6.png
 
izvor B92(22 mart 2016): Počinje izmeštanje rampe Bubanj Potok

Radovi na izmeštanju naplatne rampe Bubanj Potok na auto-putu Beograd-Niš počeće sutra, rečeno je agenciji Beta u Ministarstvu građevinarstva.
Na osnovu ugovora koji su potpisali investitor Putevi Srbije i izvođač radova Štrabag, rok za završetak radova je 15. oktobar ove godine, a vrednost tog posla je 2,1 milijardu dinara.
"Posao izmeštanja naplatne stanice Bubanj Potok će nadgledati 30 inženjera različitih struka, koje je kao stručni nadzor imenovao investitor", navode u tom ministarstvu.
Osim Štrabaga kao glavnog izvođača na projektu će, u skladu sa politikom Vlade Srbije da što više domaćih kompanija dobijaju poslove, raditi i Vojvodina put i PZP Zaječar.
 
Početak izgradnje "Ikeine" robne kuće, izmešta se naplatna rampa Bubanj potok

Počela je izgradnja prve robne kuće "Ikee" u Beogradu, a za dva dana počinje izmeštanje naplatne rampe Bubanj potok. Poslovi teku paralelno, a glavni izvođač radova je austrijska kompanija "Štrabag". Rok za izmeštanje naplatne rampe je 15. oktobar, a "Ikea" bi prve kupce trebalo da primi u leto 2017. godine.

Na 15 kilometara od centra Beograda, sledećeg leta trebalo bi da počne da radi prva "Ikeina" robna kuća u Srbiji. Prva faza projekta vredna je 70 miliona evra, a biće zaposleno 300 ljudi. Za "Ikeu" sada radi samo jedan domaći proizvođač, a Šveđani su zainteresovani za proširenje saradnje i nove srpske proizvode od bukve, hrasta, stakla i aluminijuma.

"Mi smo svesno ovde na Bubanj potoku kupili više zemlje nego što je neophodno za izgradnju robne kuće. Na nivou borda "Ikee" razmatra se mogućnost da se napravi dodatna investicija od 70 do 80 miliona evra gde će se graditi ritejl park, odnosno šoping centar do "Ikee". Taj ritejl park će se prostirati na 40.000 do 50.000 kvadrata i zaposliće direktno do 600 ljudi na samom objektu", navodi Vladislav Lalić, regionalni direktor razvoja "Ikee".

Nova naplatna rampa biće izmeštena šest kilometara prema Vrčinu, a imaće 23 naplatna mesta.

"Za izvođenje ovih radova izabrana je grupa izvođača na čelu sa 'Štrabagom', PZP Zaječar i 'Vojvodina put'. Vrednost ovih radova se finansira iz budžeta Republike Srbije, a iznosi oko 2,1 milijardu dinara", objašnjava Aleksandra Damnjanović, zamenica ministra građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture.

Ideja o izmeštanju naplatne rampe stara je više decenija. Pored putarskih radova planirano je izmeštanje vodovoda, elektrokablovske mreže i optičkih kablova.

"Problem je špiceva u toku turističke sezone koje ćemo morati zbog bezbednosti radova i bezbednosti putnika da optimalno koordiniramo i signalizaciju i vođenje radova, što će delimično uticati na radove na 'Ikei'. Specifično da imamo nekih 300.000 kubika nasipanja tla, prevedeno na normalan građevinski rečnik, to je nekih 30.000 kamiona", ističe Dragan Pavelić, izvršni direktor "Štrabaga".

"Ikea" dugoročno planira da u Srbiji izgradi pet robnih kuća. Dve u Beogradu, po jednu u Novom Sadu i Nišu i još jednu u centralnoj Srbiji.

Izvor: RTS (ima i video snimak na linku gde se mogu videti zemljani radovi na Ikei)
 
Predizborna svečanost polagnja kamena temeljca biće održana 14. aprila.
 
Covjece koliko ce to biti predizbornih kamenaca
 
Sutra kamen temeljac ide. A ja ću biti korak bliži Lersta lampi :D

vnnYV8K.jpg
 
Je l ce neki politicar da se prisljamci za koju fotku sa lopatom?
 
Ja sutra idem u ikeu ali u Budimpesti, tj. idem put Madjarske pa cu da svratim na meat balls ;o).
 
Iskreno jedva čekam Ikeu zbog njihovog restorana.

Ako budeš tražio povraćaj Afe na granici, spremi se na višesatno čekanje.

Takođe ne očekuj da prođeš bez otvaranja gepeka ako nešto hoćeš da neprijavljeno preneseš.

Ako ideš samo zbog Ikee, bolja opcija je Zagreb (što zbog nekontrolisanja brzine, što zbog bržeg prelaska granice)
 
Postavljen kamelj temeljac:
http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php ... id=1119832
Najvažnije iz teskta: Otvaranje robne kuće se očekuje na leto 2017. godine. Robna kuća će se prostirati na više od 30.000 kvadratnih metara imaće 1.500 parking mesta, restoran sa preko 500 mesta, bistro, prodavnicu švedske hrane i igraonicu. Robna kuća će kupcima ponuditi inspiraciju za uređenje prostora i pun asortiman od 9.500 artikala za uređenje doma po cenama koje će biti pristupačne građanima Srbije. Investicija kompanije Ikea u prvu robnu kuću iznosi 70 miliona evra a biće otvoreno 300 novih radnih mesta. Izgradnja je poverena kompaniji Strabag.
 
Ma kakav povracaj Afe idem drugim poslom a u Ikeu svracam tek da vidim neke sitnice i cisto da je poslednji put posetim.
Afu sam uzimao pre par godina i mogu reci da sam imao srece posto nije bilo nikog na granici aman bas nikoga u 2h nocu.
Sto se tice restorana u secanju mi je ostao onaj iz Hamburga ovaj u Budimpesti onako. I da meat ball je sr***e ima tu drugih
dobri stvari.
 
Što se tiče granice. Vraćao sam se u ponedeljak i bio na granici oko 17h. Nikoga nije bilo na prelazu, ali je sa strane uredno parkirnao bilo 20-ak vozila sa otvorenim gepecima.

Ja mislim da je hrana identična u svim Ikeama. Vrlo jeftina i vrlo pristojna. Sos od brusnice ide dobro sa ćuftama :)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=377590#p377590:6dlj9rev je napisao(la):
direktor » Sre Mar 23, 2016 6:16 pm[/url]":6dlj9rev]Fino pise da su kupili zemljiste
I Kostić je kupio šećerane...
 
Danko idalje pokusavas bez dokaza da tvrdis nesto dok ne dokazes suprotno zemlja je placena
 
Direktore, i Kostić je 'platio' one šećerane što je kupio od države...Evo, ja sam voljan da tvoj stan platim isto onoliko koliko je Kostić platio tri ogromna industrijska kompleksa. Jel prihvataš?

Druga stvar, ti misliš da bi se onaj ko objavi bilo kakav zvaničan dokument u vezi sa Ikeom (ili Etihadom/Fiatom/itd) dobro proveo?
 
Civjece ugovor sa ikeom nije tajan ibican ugovor o kupovini
Sto se tice kostica on je djubre neopjevano to znam iz prve ruke
Ti svi ugovori ce prije ili kasije ugledati svjetlost dana
Nije sve sto pise kurir informer tako
 
Direktore, ako ugovor nije tajan, što ga onda ne objaviš ovde?

Jednoga dana će taj ugovor sigurno ugledati svetlost dana. Da li za 5, 10 ili 50 godina, ostaje da vidimo.
 
Vrh