Šta je novo?

Hoteli Beograda

To je dimljak od kotlarnice bigza loze ugalj svaki dan do 14 h
 
Radoslava gruica ruzan do zla boga
Misarska je preuredjeno javno kupatilo
 
Ima gostiju, ali fora je što valjda fali najviše hotela sa 3 zvezdice. Ali kod nas mnogi oće da budu Trampovi pa prave ove luksuzn(ij)e i skup(lj)e.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=519434#p519434:1i8j0mzu je napisao(la):
Bender Rodriguez » Sub Feb 24, 2018 3:07 pm[/url]":1i8j0mzu]Ima gostiju, ali fora je što valjda fali najviše hotela sa 3 zvezdice. Ali kod nas mnogi oće da budu Trampovi pa prave ove luksuzn(ij)e i skup(lj)e.

Ne gledati stvari samo iz svoje perspektive. Beograd ima samo jedan relativno dotrajali hotel sa 5 zvezdica (Hyatt Regency) i mislim da će Hilton biti takođe sa 5 zvezdica i to je to. Beogradu najviše godinama nedostaju poslovni hoteli sa 4 zvezdice i tu je najviše investicija, a posle toga slede hoteli sa 5 zvezdica. Hoteli sa 4/5 zvezdica uglavnom imaju i relativno korektne kongresne dvorane i tu postoji velika potražnja (Falkensteiner, Metropol, Holiday Inn, Crowne Plaza, Hyatt...)

3 zvezdice i slabije kategorije imaju sve jaču konkurenciju u vidu AirBNB-a i sl, a Beograd još uvek nije super-popularna destinacija za mlade turiste. Za poslovne korisnike takvi hoteli nisu interesantni i nemaju trenutno veliku perspektivu u Beogradu.

Svi međunarodni lanci uglavnom imaju hotele od 4 i 5 zvezdica, a 3 i manje su uglavnom lokalni "brendovi".
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=519434#p519434:2xk3ndji je napisao(la):
Bender Rodriguez » 24 Feb 2018 02:07 pm[/url]":2xk3ndji]Ima gostiju, ali fora je što valjda fali najviše hotela sa 3 zvezdice. Ali kod nas mnogi oće da budu Trampovi pa prave ove luksuzn(ij)e i skup(lj)e.
:lol:
Cenis da bas 'oce da bidnu ti Trampovi?
 
U hotele sa 3 zvezdice ne idu samo mladi turisti nego i kongresni odnosno biznis turisti. Kad se održava neki događaj (regionalnog ili međunarodnog karaktera), neće organizacija da šalje ljude u 20 hostela, nego im treba hotel koji može da ugosti 100-200 ljudi a da nije skup. Tj. da ne košta više od onoga što je njima neophodno. Tu u igru dolaze hoteli sa 3 zvezdice jer su dovoljno jeftini da budu primamljivi, a ipak dovoljno sređeni da budu komforni.

E sad to što se ceo svet zaludeo sa hostelima (iliti svratištima kako ja zovem hostele u srpskoj izvedbi) i AirBnb pa hoće da ih koristi i za ono što treba i za ono što ne treba, to je već drugo. Ja sam nedavno bio u jednom hostelu u inostranstvu. Ali to je bilo u zgradi koja je namenski pravljena u te svrhe. I naravno, funkcioniše odlično. Gazde ljubazne, paze na sve što se dešava u zgradi, gosti poštuju pravila a stanarima ne smeta jer ih nema, jer je zgrada pravljena da se izdaje turistima. A u Srbiji se pod hostelom i AirBnb podrazumeva samo da imaš ključ od nekakvog prostora (najčešće u zgradama) i sve je rešeno. Ko šiša stanare, zgradu, popis lica koji tu dolazi... samo nek se vrte pare. Na kraju će ceo Beograd da postane jedan veliki hostel. Daleko od toga da je jedini kome se to dešava, ali je to kod nas najizraženije, zbog opšteg rasula pravosuđa i divljaštva, i zbog toga što uživamo epitet Evropskog Bangkoka koji nikad ne spava.
 
Bogami, to možda kod nas, jer smo mi (pored svih mana) donegde razumni.
Na Zapadu organizatori prvo daju linkove najskupljih hotela u gradu.
 
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=bHsgjgs0UNo[/youtube]
 
Evo jedna slika tog hotela u Lominoj, iz malo nezgodnog ugla. Slika preuzeta sa fb.
Malo mi je čudno da je u toj ulici dozvoljena gradnja P+3+Ps kad dobro znamo da investitori jedva čekaju da podignu P+7. Moguće da je neko klizište u pitanju?
23622248_1988127474804975_5926091470627405461_n.jpg
 
Саша Бг;147957381 je napisao(la):
Хотел у изградњи у Таковској улици, између Цркве Св. Марка и Телевизије:
20180502_161033.jpg

20180502_161133.jpg

20180502_161152.jpg
SašaBg sa SSC
 
Лепа грађевина, надам се да ће добро испасти.
 
Bogami lep render, naravno ako se to bude gradilo a ne kao po obicaju nesto drugo i po pravilu losije i prizemnije.
 
Render lepo deluje za sad. Čak i da ispadne gore (estetski) preći ću preko toga jer bolje i to nego ovo što je bilo do skora. Nekako je uvek baš taj kutak bio prazan i zapušten, jedna od onih mesta koja smo svi u gradu prošli sto puta a nikad nismo ni obraćali pažnju na njega jer je bio mrtav i loše koncipiran. Ovako će sve oživeti i stvoriti novu bolju atmosferu.
 
Bice tu novih radnih mjesta a cjeli blok ce biti sredjen osim fasade 5 gimnazije i zgrade bazena tas ostalo u okolini je renovirano ili se radi
Stadion tas park tas plato ispred crkve radi se ova zgrada radi se nesto i na zgradi rts
I nova pijaca brzo napreduje
 
^ mislim da je ovaj buduci hotel zapravo jedan od vaznijih projekata koji se grade, a zanimljivo nema ni temu, niti se mnogo pise o njemu..
kao sto rekoh u drugoj temi (uz rezervu kakav ce estetski kvalitet biti) - jedan apokalipticni i devastirani prostor u najuzem centru ce nestati i deo ulice ce oziveti.
 
Vrh