Šta je novo?

Hoteli Beograda

Можда се стари хотел води у неким њиховим списима као 2 хотела. Сећам се да је раније имао две категорије А и Б.
Глупо јесте, али ме не би чудило.
 
Kako god brois ima viska spratova moro bi dinamit i bager da krenu da ruse konacno
I tabla bez rendera naravno mimo propisa
 
A šta se tu gradi u Knez Miletina na zadnjoj slici? Tu je bila neka straćara ako dobro znam.
Inače ovaj hotel nema ni dvorište, popunili su plac 100%.
 
"Настављени су радови на х. "Амстердам" на Зеленом венцу - застакљено је приземље и изводе се унутрашњи радови:
"
SašaBG sa SSC
 
prosao sam sada kroz budimsku i mogu samo da vam kazem da sam se prestravio kada sam digao pogled i video kako izgleda hotel u Venizelosovoj
0646a308d2ea5d7debd0ca0664a78641.jpg
03046f91d570b5d26264bb8ab7f867c2.jpg


Послато са Lenovo K53a48 уз помоћ Тапатока
 
E ovaj amsterdam izgleda extra, valjda ce ih biti jos nalik ovom mislim ne amsterdama nego nekih drugih.

Ma bre oko ovog u Venizelisovoj ima dosta udzerica zato vam deluje tako. Bice to ok kad se sredi ceo kraj. Udzerice ce vremenom nestajati jedna po jedna jer ce poceti same da se urusavaju, to im je sudbina voleli mi to ili ne. Inace ovo nema pet vec devet spratova i nije niklo zbog bahatosti nekog Pere vec je hotel i tu je po planu. Zna se sta ce i kako dalje biti tj. sta ce se tu graditi.
 
Hvala na objašnjenju. Onda se meni samo čini da na tabli piše P+5+Ps, moraću kod očnog. Znači ne treba sumnjati u bahatost ljudi sve je isplanirano i radi se po planu. :)
I ja se nadam da će biti više ovakvih hotela kao Amsterdam, samo bez onog planiranog 7. sprata koji je naravno bio planiran sa dozvolom i sve.
 
Informacije na tabli sigurno nisu tacne. Jos samo hoteli da pocnu da nicu po Perinom ili Mikinom receptu i odosmo u ...
 
Informacije na tabli jesu tacne u smislu da nije bilo naknadnih izmena gradj. dozvole tako da se ovde gradi preko dozvoljenog.
 
Kada ce ovaj grad pokazati da je jaci od pojedinih bahatih investitora i poslati onu kuglu za rusenje?
 
Nebojsa jel ti to branis bahatog bilmeza sa viskom spratova ako ima dozvolu
Neka stavi novu odgovarajucu tablu
 
Nebranim ga bre nego daj da se postavi nova tabla sta cekaju, da se digne opsta frka
Inace licno sam uveren da ovo nije divlja gradnja jer je prosto nemoguce da se desi bas ovakav stepen bahatosti u sred grada.
Bio sam na njkhovom sajtu vidi se da je firma a ne neka za*******, sve stoji crno na belo. Vecina projekta su im u ravni sa cirkusom kao sto je uostalom i ceo Novi Sad postao, takodje na svakom objektu stoji ogroman logo "prezident" sto je poslednji primitivizam i kic. Daj boze da fasade ovog hotela budu na nivou sa projektom za banku credit agricole koju su radili u Novom Sadu jer ipak je ovo hotel u samom jezgru Beograda.


https://prezident.co.rs/en/
 
file.php

Opaaaa, Prezident. :D Ako se ne varam, isti mufljuzi koji stoje iza onog hotel-broda koji se jedno vreme bio načvorio nasred Ušća pa je posle pritiska javnosti sklonjen i prebačen u Zemun, gde ga ni Zemunci nisu hteli, da bi na kraju završio iza Palate Srbije.

na-vodi_kruzer-na-uscu.jpg


https://www.blic.rs/vesti/beograd/bizni ... du/rm03w4q

Vlasnik hotela “Balkan”, “Mr Prezident”, “Kvin Astorija” i brod - hotela „Viktorija Kruzijana” je Dušimir Zabunović. U biznis ušao još 90-ih, kao vlasnik fri šopova i trgovac akciznom robom. Javnosti je postao poznat posle upada u Saveznu upravu carina 6. oktobra 2000. kada je na dan ili dva preuzeo direktorsku funkciju.

Lepo je videti da je ta ekipa i dalje u igri. Prosto ne znam šta bih bez njih. :D :roll: Sledeći projekat da im bude hotel s 20 spratova pored Pobednika. 8)
 
A još kad pogledaš kakva govna ovi grade po Novom Sadu.
p19iclr0br1qh06ud1mi91jrcrv14.jpg

p19ad8vp7mkt338cn6u1he113o45.jpg

p19abadi7b828rii1mriail1mj45.jpg
 
Nazalost Novi sad danas tako izgleda, ne samo zbog njih vec je tranzicioni kic opsti graditeljski trend. A pogledaj foru kako su spojili 2 u 1 banku i stambenu zgradu!!!

Jedino ok od tih projekata sto bi izdvojio je projekat u Novoj Pazovi i u Tekelijinoj ulici stim sto bi on morao da se prefarba u jednu od ove dve boje. Takodje je ok i projekat nova detelinara ali da se ukloni onaj nadzidani deo na cosku i cela zgrada naravno prefarba u jednu boju.
 
https://www.ekapija.com/real-estate/2002927/KZIN/matijevic-kupio-hotel-slavija-lux-za-65-mil-eur

Jedan od tri hotela iz kompleksa Slavije, Slavija Lux, prodat je u utorak (16. januara 2018. godine) za 6,5 mil EUR firmi Mat Real Estate, čiji je vlasnik Petar Matijević, piše Danas.

Novom vlasniku, koji je i ranije najavljivan kao potencijalni kupac hotela, dat je rok od 15 dana da uplati izlicitirani iznos, ali on ipak neće moći da preuzme objekat sve dok sud ne utvrdi da li će se sačekati potvrda verodostojnosti osporavanog duga od oko 2 mil EUR, na osnovu kojeg je hotel prodat.

Firma Mat Real Estate jedina je učestovala na licitaciji koju je zakazao javni izvršitelj Marko Vukićević, realizujući odluku arbitraže između firmi Slavija hoteli i Fil-Šar, nastalu nakon spora iz zajedničkog posla organizovanja igara na sreću.

Poslovodstvo Slavija hotela osporava da dug uopšte postoji, a arbitraža je bez ekonomskog veštačenja i dokumentacije prihvatila tvrdnju Katarine Šaranović, supruge ubijenog vlasnika firme Fil-Šar, da je on uplaćivao novac za rad kockarnice. Poslovodstvo je tražilo da se postupak prodaje odloži do odluke suda kome su podneli tužbu za poništaj arbitraže. Ukazali su i da ako se jedan od tri hotela proda, a sud kasnije utvrdi kako to nije trebalo činiti, neće biti načina da se šteta ispravi. Izvršitelj je ipak zakazao licitaciju.

- Predstavnici Slavija hotela su prisustvovali licitaciji, a ja sam i ranije ukazala da je neophodno sačekati odluku suda. Izvršitelj to nije prihvatio, ali je doneo zaključak prema kome naplaćeni iznos neće moći da se prosledi poveriocu, firmi Fil-Šar, sve dok sud ne odluči o pravnim sredstvima koje smo uložili na odluku izvršitelja o javnoj prodaji - izjavila je za Danas predsednica Skupštine Slavija hotela Maja Pejčić i dodala da bi bilo mnogo bolje da je taj kompleks prodat u privatizaciji kao celina, nego što se na ovakav način rasparčava i to za dug koji firma osporava.

Prema zaključku koji je nakon licitacije izdao izvršitelj, Matijević je upoznat sa rešenjem o prodaji, ali i sa prigovorima Slavija hotela. Izjavio je da je svestan pravnih posledica ovih akata i da pristaje na sve pravne rizike s tim u vezi, piše Danas.
 
Vrh