Šta je novo?

Hoteli Beograda

Само нека се отварају, што се мене тиче. Доносе радна места, улепшавају се зграде, односно сам град, појачава се конкуренција. На крају тржиште одлучује како ће изгледати домаће хотелијерство. Суседна Будимпешта има 4 пута више хотела од Београда. Шта тамо да кажу?

Још један инфо - затворен је, односно, пресељен онај турски ресторан у Чика Љубиној улици. У том објекту се отвара хотел, који ће бити трећи у низу од само сто метара:)
 
Koja zgrada u cijaljubinoj ona iza muzeja sa sredjenom fasadom ce biti hotel muzej pa matijevicev hotel i trebao bi biti jos jedan tu na trgu uskoro
 
У питању је објекат тачно преко пута Максија, залепљен уз постојећи хотел Envoj. Тако су ми рекли запослени тамо.

Ако сам добро линковао то је овај гарави објекат :D https://goo.gl/maps/Trfync8FpC52
 
Ne misliš možda na susednu zgradu gde je bio costa pre nego što su ih turci kupili?
https://goo.gl/maps/d9oApGhhWfQ2
Zgrada koju si obeležio je stambena, ne verujem da bi tamo otvorili hotel, a inače je i sredjena kad je otvoren envoy.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=495866#p495866:3jvkab3j je napisao(la):
And7rey » 26 Nov 2017 11:42 am[/url]":3jvkab3j]Ne misliš možda na susednu zgradu gde je bio costa pre nego što su ih turci kupili?
https://goo.gl/maps/d9oApGhhWfQ2
Zgrada koju si obeležio je stambena, ne verujem da bi tamo otvorili hotel, a inače je i sredjena kad je otvoren envoy.


Тако је, хвала за исправку. Ресторан је био ту тек неколико недеља и сада је пресељен преко пута биоскопа "Балкан", на место некадашњег "Синђела". Када сам написао 3 хотела на сто метара мислио сам на саму Чика Љубину улицу, а када бисмо бројали све у кругу трга било би их много више и тек ће их бити.
 
Tu zgradu gde je bio Costa coffee, u hotel namerava da pretvori gazda Miškova Delta.

Projektom je obuhvaćena i zgrada sa kojom deli dvorište i koja izlazi na Knez Mihailovu, gde je sada Nike (ili nešto slično, ne zamerite mi, nisam bio u centru mesecima).

Nažalost, prema nekim informacijama na koje sam nabasao, toj zgradi u Knezu neće biti vraćen predratni izgled, a imala je jako, jako lepu fasadu. Mislim da je čak i bila fotka postavljana nekada negde na forumu.

Hotel će biti deo jednog InterContintentalovog lanca tzv. "butik hotela" :)

Naravno, sve to pod uslovom da Delta dobije sve neophodne dozvole.

Inače, kad već pomenusmo blaženopočivši Costa Coffee u Srbiji, jedan info za kafopije - nosilac franšize za "onaj" lanac kafeterija iz Sijetla o kojem se šuška već godinama, ovog meseca je registrovao kompaniju u Srbiji ;)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=495949#p495949:2fdr2pg1 je napisao(la):
Homer Jay » 26 Nov 2017, 17:10[/url]":2fdr2pg1]Tu zgradu gde je bio Costa coffee, u hotel namerava da pretvori gazda Miškova Delta.

Projektom je obuhvaćena i zgrada sa kojom deli dvorište i koja izlazi na Knez Mihailovu, gde je sada Nike (ili nešto slično, ne zamerite mi, nisam bio u centru mesecima).

Nažalost, prema nekim informacijama na koje sam nabasao, toj zgradi u Knezu neće biti vraćen predratni izgled, a imala je jako, jako lepu fasadu. Mislim da je čak i bila fotka postavljana nekada negde na forumu.

Hotel će biti deo jednog InterContintentalovog lanca tzv. "butik hotela" :)

Naravno, sve to pod uslovom da Delta dobije sve neophodne dozvole.

Inače, kad već pomenusmo blaženopočivši Costa Coffee u Srbiji, jedan info za kafopije - nosilac franšize za "onaj" lanac kafeterija iz Sijetla o kojem se šuška već godinama, ovog meseca je registrovao kompaniju u Srbiji ;)
Čekaj: ovde se spominjao "Hard Rock Cafe", ne "Starbucks". Može link?
 
Upravo zbog Hard Rock Cafea neću da pišem više od toga da je, prema podacima sa APR-a, regionalni nosilac franšize za lanac kafeterija koji si pomenuo, registrovao firmu u Srbiji.

Jer, prošli put je oko HRC-a nastala zbrka kada smo preneli na Beobuildu da se na Facebooku pojavila stranica "Hard Rock Cafe Beograd" na kojoj je stajala adresa Ruskog cara, pa su gotovo svi mediji to prepisali kao svoje saznanje -da se HRC otvara uskoro u Ruskom caru i... PRC! Stranica je brzo uklonjena sa Facebooka, a od HRC-a ni traga, ni glasa, dok Ruski car i dalje prazan skuplja prašinu.

Tako da ne želim da sada napišem nešto što će sutra da osvane na Blicu, Mondu ili Novostima kao njihovo "ekskluzivno saznanje". Ne zameram nikome što inicijalnu informaciju pokupi s foruma, ali zameram što se te informacije samo copy/pasteuju bez ikakve dorade.

Pa, eno vam na Ruskom caru veliki oglas CBRE-a da se prostor izdaje. Da niko živ ne okrene telefon i pita da li je prostor izdat!? Da niko ne kontaktira administratora sada već pokojne FB stranice i pita za više informacija? Da niko ne pokuša da sazna ko je nosilac franšize za HRC za Srbiju!? A par klikova na Googleu i dva grama mozga te dovodu do odgovora - nosilac frašize je "Qannas", ćerka firme ADFG-a iz Abu Dabija, koja je otvorila HRC u Podgorici. Od 2015. imaju registrovanu firmu u Srbiji "Belcafe F&B d.o.o". I u nekoliko godišnjih izveštaja navode da, posle PG, planiraju da otvore HRC u Beogradu i Sofiji. Predstavnik Hard Rock Cafea ovih dna stiže na jednu konferencijuu Zagrebu, pa možda pomene neke konkretnije planove za region.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=495949#p495949:3bso200r je napisao(la):
Homer Jay » Ned Nov 26, 2017 6:10 pm[/url]":3bso200r]
Nažalost, prema nekim informacijama na koje sam nabasao, toj zgradi u Knezu neće biti vraćen predratni izgled, a imala je jako, jako lepu fasadu. Mislim da je čak i bila fotka postavljana nekada negde na forumu.
A šta su onda planirali sa tom fasadom? Ne kontam prosto dokle će se nastaviti sa degradacijom zaštite spomenika kulture, ali je ovo stiglo dotle da se čak ni o Knezu ne vodi računa.
Jako se nadam da ovo nije istina i da će vratiti fasadu tom objektu, inače svi u zavodu treba da dobiju otkaz (mada trebaju i ovako)
A sa druge strane prema Čika Ljubinoj dobićemo 100% neko super kreativno rešenje kao i kod susednog hotela muzej koji se još gradi. :bash:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=495960#p495960:3saprxwv je napisao(la):
And7rey » 26 Nov 2017 06:05 pm[/url]":3saprxwv]
A sa druge strane prema Čika Ljubinoj dobićemo 100% neko super kreativno rešenje kao i kod susednog hotela muzej koji se još gradi. :bash:

Po onome što sam ja čuo, na dobrom si tragu :D ali možda još nemamo konačan projekat...
 
Ka cika ljubinoj fasada postoji samo je treb utegnuti dok ka knezu treba ih natjerati da urade fasadu
 
Prizemlje te zgrade je iz nekog razloga obnovljeno a ostatak nije. Iznad ulaza visi balkon bez izlaza i ograde, neće to valjda tako ostaviti.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=495956#p495956:36skmjl7 je napisao(la):
Homer Jay » 26 Nov 2017, 17:59[/url]":36skmjl7]Upravo zbog Hard Rock Cafea neću da pišem više od toga da je, prema podacima sa APR-a, regionalni nosilac franšize za lanac kafeterija koji si pomenuo, registrovao firmu u Srbiji.

Jer, prošli put je oko HRC-a nastala zbrka kada smo preneli na Beobuildu da se na Facebooku pojavila stranica "Hard Rock Cafe Beograd" na kojoj je stajala adresa Ruskog cara, pa su gotovo svi mediji to prepisali kao svoje saznanje -da se HRC otvara uskoro u Ruskom caru i... PRC! Stranica je brzo uklonjena sa Facebooka, a od HRC-a ni traga, ni glasa, dok Ruski car i dalje prazan skuplja prašinu.

Tako da ne želim da sada napišem nešto što će sutra da osvane na Blicu, Mondu ili Novostima kao njihovo "ekskluzivno saznanje". Ne zameram nikome što inicijalnu informaciju pokupi s foruma, ali zameram što se te informacije samo copy/pasteuju bez ikakve dorade.

Pa, eno vam na Ruskom caru veliki oglas CBRE-a da se prostor izdaje. Da niko živ ne okrene telefon i pita da li je prostor izdat!? Da niko ne kontaktira administratora sada već pokojne FB stranice i pita za više informacija? Da niko ne pokuša da sazna ko je nosilac franšize za HRC za Srbiju!? A par klikova na Googleu i dva grama mozga te dovodu do odgovora - nosilac frašize je "Qannas", ćerka firme ADFG-a iz Abu Dabija, koja je otvorila HRC u Podgorici. Od 2015. imaju registrovanu firmu u Srbiji "Belcafe F&B d.o.o". I u nekoliko godišnjih izveštaja navode da, posle PG, planiraju da otvore HRC u Beogradu i Sofiji. Predstavnik Hard Rock Cafea ovih dna stiže na jednu konferencijuu Zagrebu, pa možda pomene neke konkretnije planove za region.
Sasvim si u pravu. Vidiš, osnivanje strane na Fejsbuku ne znači ništa. Imali smo FB stranu, pa čak i sajt "Russia Today Srbija", neko je čak pustio i patku da će biti pušten njihov program na srpskom, da bi se ispostavilo kako je sve plasirala propagandna služba jedne političke stranke.
Isti zaključak koji sam ja izvukao, može da izvuče i Mateja Beljan (koga ovog puta pozdravljam uz poruku da se uloguje kao čovek umesto što stalno iz off-a krade odavde informacije), tako da džabe izbegavamo nazive.
 
A šta se sad nalazi (ili se do skora nalazilo) u toj zgradi C Marketa u Čika Ljubinoj, i u zgradi iza nje u Knez Mihailovoj?
 
Evo kako je ranije izgledala fasada te zgrade (nisam uspeo da nadjem bolju sliku)

vjvj.png


Nekada
bhvhjv.png


Sada
HFSJFSBH.png


Ovu zgradu koja je uokvirena zutom bojom pod hitno treba vratiti!
 
Ko je pomenuo Budimpeštu i broj hotela?
Ovo je odnos smeštajnih objekata prema Booking.com- u:

Budapest: 3,563 properties found

Belgrade: 1,853 properties found

Evo i onaj mali grad zapadno:

Zagreb : 738 properties found
 
Nisam znao da se ispred danasnjeg Kulturnog centra Beograd (gde je sada trg) nalazila ova lepa zgrada.

KNEZ_MIHAJLOVA.jpg


Ranije je Knez Mihailovu i Trg Republike spajala jedna uska ulica.
 
Postoji neki crtež te zgrade u Knezu (mislim na onu koja će biti hotel) kako je ranije izgledala ali nikako da je iskopam
Čuo sam i da postoji projekat za rekonstrukciju fasade, zna li neko više o tome?
 
Video sam i ja taj crtež odavno, ali ga nisam sačuvao. Jedino imam ovu varijantu.
Izgledalo bi sjajno.


 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=496115#p496115:1f5ywrbm je napisao(la):
Max15 » Pon Nov 27, 2017 12:16 pm[/url]":1f5ywrbm]


HFSJFSBH.png


Ovu zgradu koja je uokvirena zutom bojom pod hitno treba vratiti!


Dao si mi ideju. Kakva promena bi to bila :shock:

Pusti snovi...

 
Evo još jedna slika te zgrade u Knezu iz galerije Zavoda.
Kao što rekoh, taj balkon i dalje visi tamo ali bez ograde i bez izlaza. Remek delo komunista naravno.
5%20velika.jpg
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=496305#p496305:5l3keitp je napisao(la):
Prometheus » Mon Nov 27, 2017 9:23 pm[/url]":5l3keitp]Pogledajte prilog 1


file.php

file.php

Poslao sam ove slike na email od MPC Properties (oni su vlasnici zgrade).
Ko zna mozda i razmisle od vracanju fasade.
 
Vrh