Šta je novo?

Hilton Hotel [Hotel | 34 000 m²]

Ista ta adresa im je i u podacima na sajtu APR :rolleyes:
 
Jel tabla promenjena ili novopostavljena? Pocetak radova je trebao da bude jos ranije!
 
to je ta tabla postavljena početkom oktobra. a KMKM je otprilike kralja milana kralja milana :)
 
p1020821.jpg


p1020822j.jpg
 
Eh kad se samo setim DZKCa, bilo je to sjajno mesto. Imali su odlicnu vodku sa ljutom papricicom i zanimljive nenajavljene predstave.
Eh taj beogradski andergraund, nema nista bolje!
A onda su dosla Dva kralja! je*******iga.
 
Boki, pisali bi mi naširoko da se nešto dešava, ali za sada ništa. Ne brini se, kada se bude nešto pokrenulo neko će se odmah ovde javiti, dotle seat back and relax.
 
zaffa":2jviexq1 je napisao(la):
to je ta tabla postavljena početkom oktobra. a KMKM je otprilike kralja milana kralja milana :)
pa valjda Kralja Milana Kralja Milutina
 
jbt tek sad skapirah da se zato i zove projekat Dva kralja.
Ovo će da bude na foru Balkanske 2, stavili rok do 2007 pa su samo zalepili devetku preko sedmice kad je taj rok odavno prošao :p
 
neki omanji kamion je danas usao na gradiliste, 10ak radnika se motaju tamo.
 
^^ Ja sam video pre oko 2-3 dana radnike kako ruse krov na jednoj stracari. Daj Boze da se napravi ovo, bice bomba.
 
jesu iselili i onaj poslednji butik iz udžerica?
 
zaffa":3vdsxy4p je napisao(la):
jesu iselili i onaj poslednji butik iz udžerica?
Jao ne mogu da se setim kako se zove taj butik ali plavom bojom je natpis. Na taj mislis, zar ne? Nisu ga jos iselili.
 
наставља се рушење уџерица.....много споро све то иде
 
Prema informacijama koje ja imam, tamo izgradnja teško da će početi uskoro...

Naime, investitor se, zabrinut zbog veoma teškog izdavanja poslovnog prostora u Beogradu u poslednje vreme, upustio u ozbiljno razmatranje prenamene kompletnog projekta. Ideja je da se, umesto poslovnog, na ovoj lokaciji izgradi stambeni-poslovni objekat (lokali samo u prizemlju), a sve pod pretpostavkom da će se stanovi prodati relativno brzo...
 
...sto mozda uopste i nije tako lose. Vise stambenih projekata u centru nece skoditi, ne bih voleo da centar postane samo komercijalna poslovna zona...
 
I ja sam za to! Znajuci nas narod, kojem je ziveti u centru jedini zivotni cilj, ti stanovi ce se razgrabiti.
 
Pa i u pravu je, ti stanovi se prvi prodaju. Možda većina ljudi razmišlja samo o ljudima kojima bi to bio prvi i jedini stan međutim, cenim da bi ti stanovi bili za ljude kojima bi to bio bog zna koji po redu
 
ziveti u kralja milana ravno je samoubistvu... zagadjenje i buka su katastrofa, cak i u onim starim zgradama sa dobrom izolacijom.
 
Priča od investitora je da je ovaj projekat kasnio par godina, jer je građevinska direkcija imala nerešen problem imovine na delu ulice. Pored toga, pale su tužbe zakupaca protiv države zbog iseljavanja. Kada je prvi problem rešen, investitor je 2009. dobio odobrenje za izgradnju. Drugi problem se rešava na kašičicu tako što korisnici prostora polako gube na sudu, pa se iseljavaju pritisnuti prinudnim iseljavanjem i kontratužbom. Ucene im nisu upalile, jer se ispostavilo da sve inače stoji, pa nisu mogli da iskoriste faktor vremena i naplate nesposobnost države da iseli prostore za koje investitor nekoliko godina plaća zakupninu. Ostalo ih je još par. A sve to bi bilo prevaziđeno da nije došla SEKA i da ima neka banka koja bi finansirala ovaj projekat.
 
Vrh