Šta je novo?

Hilton Hotel [Hotel | 34 000 m²]

Čini mi se da će oni tu još nešto kačiti preko ovih panela, inače vratili su skele na taj deo i to rade već 2/3 put, poskidaju pa vrate.
170815-hilton-09.jpg
 
Ovo nekad, pre Hiltona, je jezivo. Da li postoji još neki grad u Evropi koji ima nedovršeno centralno gradsko jezgro. Kada su srušili straćare, 10 puta bolje je izgledalo. Nadam se da će uskoro srušiti i straćare preko puta.

Slike sa Bing.com

30wqfr7.jpg


m5ych.jpg
 
Nije tacno, ovo su zgrade od pre rata. Ima nedovrseno gradsko jezgro, jer je bio kao varos pre ujedinjenja i zato sto su komunisti gurali N. Beograd.
 
Najgori primer nedovršenog gradskog jezgra je po meni donji Dorćol. Tamo ima straćara koliko hoćeš. Dovoljno je da prošetaš duž Kneginje Ljubice od Vase Čarapića prema dole, kad stigneš do Dunavske osećaš se kao na periferiji a prošetao jedva 1km od samog srca grada. Izgradnja tog dela centra bi trebao da bude prioritet umesto gluposti poput Makiš Polja.
 
Sledeći nedovršeni gradski blok je Mitićeva rupa, isto je treba zaokružiti poput bloka sa Hiltonom.
 
Čudi me da niko ne komentariše na šta trenutno liči taj deo grada. Pošto nemaju dovoljno prostora za gradilište, zagradili su prvo deo ulice a sada i čitavu ulicu.
Potom su raskopali i asfalt i okolne trotoare. Sve je to sada postalo gradilište, tu se ne može malte ne proći.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=476618#p476618:32q6w4t3 je napisao(la):
And7rey » Суб Сеп 09, 2017 10:29 pm[/url]":32q6w4t3]Najgori primer nedovršenog gradskog jezgra je po meni donji Dorćol. Tamo ima straćara koliko hoćeš. Dovoljno je da prošetaš duž Kneginje Ljubice od Vase Čarapića prema dole, kad stigneš do Dunavske osećaš se kao na periferiji a prošetao jedva 1km od samog srca grada. Izgradnja tog dela centra bi trebao da bude prioritet umesto gluposti poput Makiš Polja.

Upravo tako. Donji Dorćol je više Borča nego Dorćol.
 
zivim tu i and7rey-eva pretposlednja recenica je u potpunosti tacna. ne znam kako ovaj deo grada bar privatnicima nije zanimljiv, posto ga vec vlas' ignorise
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=476618#p476618:axu717je je napisao(la):
And7rey » Sub Sep 09, 2017 10:29 pm[/url]":axu717je]Najgori primer nedovršenog gradskog jezgra je po meni donji Dorćol. Tamo ima straćara koliko hoćeš. Dovoljno je da prošetaš duž Kneginje Ljubice od Vase Čarapića prema dole, kad stigneš do Dunavske osećaš se kao na periferiji a prošetao jedva 1km od samog srca grada. Izgradnja tog dela centra bi trebao da bude prioritet umesto gluposti poput Makiš Polja.
Ne moze da bude interesantan kad imas prugu za teretni voz u sred grada, koja koci investitore...nije slucajno sto vlast hoce da je skloni jer bi se time oslobodilo ogromno zemljiste koje bi vlast mogla dobro da proda ili da se ugradi, tako da bi to svima koristilo.
 
Mom oku mnogo vise godi fasada unutrasnjeg dela zgrade, u odnosu na ovaj spoljasnji.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=476950#p476950:3b9dwehj je napisao(la):
arapski investitor » 11 Сеп 2017 01:36 pm[/url]":3b9dwehj]zivim tu i and7rey-eva pretposlednja recenica je u potpunosti tacna. ne znam kako ovaj deo grada bar privatnicima nije zanimljiv, posto ga vec vlas' ignorise

Зато што се приватницима не испати. Углавном су у питању дворишта са више "станова" и по више власника од којих је добар део поумирао, наследници нису средили папире, не зна се шта је чије а и када би се знало, превише "власника" треба подмирити, што новчано а што квадратима, те урбанистички параметар спратности и квадратуре новоградњи не може да извуче улагања.
 
taj deo razumem, ali ima toliko slobodnih parcela poput one na kojoj je divlji parking na poslednjoj stanici 26ice. a ima i kojekakvih zbudzenih garaza. meni ovo iskreno ne smeta, napolju je tiho kao na selu a za 10 minuta sam na trgu, ali mi bas iz tog razloga nije jasno kako se niko ne seti da ulozi neke pare :) bila je neka prica oko mona hotela, koliko vidim, nista se ne desava.

necu vise da OTujem!
 
Ma cuti investitore, nemoj da te cuju. Bolje nam je ovako. :wink: Mada se recimo u Knicaninovoj samo u jednom bloku dize vec treca za poslednjih 5,6 godina.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=477273#p477273:2l02z6yi je napisao(la):
arapski investitor » Wed Sep 13, 2017 12:08 am[/url]":2l02z6yi] bila je neka prica oko mona hotela, koliko vidim, nista se ne desava.
necu vise da OTujem!

Izgradnja Mona hotela bi trebala da pocne do kraja godine :)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=477076#p477076:1o6srag1 je napisao(la):
stf » 12 Sep 2017 07:34 am[/url]":1o6srag1]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=476950#p476950:1o6srag1 je napisao(la):
arapski investitor » 11 Сеп 2017 01:36 pm[/url]":1o6srag1]zivim tu i and7rey-eva pretposlednja recenica je u potpunosti tacna. ne znam kako ovaj deo grada bar privatnicima nije zanimljiv, posto ga vec vlas' ignorise

Зато што се приватницима не испати. Углавном су у питању дворишта са више "станова" и по више власника од којих је добар део поумирао, наследници нису средили папире, не зна се шта је чије а и када би се знало, превише "власника" треба подмирити, што новчано а што квадратима, те урбанистички параметар спратности и квадратуре новоградњи не може да извуче улагања.


Isplatilo bi se da stanari nisu alavi na kvadrate i na pare. Realno je da investitori pri raseljavanju mogu da im ponude ne više od 1800e po kvadratu. A čuo sam da su određeni vlasnici prizemnih i dvorišnih kućica (na donjem dorćolu ima dosta i Roma sa mnogo dece pa bi voleli svako dete da obezbede valjda) tražili nemoguće uslove za investitore, tipa za neku šupicu od 30kvm tri stana i tako dalje. tako se letimično pojave investitori koji krenu pa stanu već u pregovorima.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=477273#p477273:12zodufl je napisao(la):
arapski investitor » Sre Sep 13, 2017 12:08 am[/url]":12zodufl]taj deo razumem, ali ima toliko slobodnih parcela poput one na kojoj je divlji parking na poslednjoj stanici 26ice. a ima i kojekakvih zbudzenih garaza. meni ovo iskreno ne smeta, napolju je tiho kao na selu a za 10 minuta sam na trgu, ali mi bas iz tog razloga nije jasno kako se niko ne seti da ulozi neke pare :) bila je neka prica oko mona hotela, koliko vidim, nista se ne desava.

necu vise da OTujem!

Slazem se da treba prebaciti na drugu temu. Ali videces, onog momenta kad se pruga skloni, a u nekom momentu saobracaj vise preseli u Dunavsku, pocesce i vece interesovanje za taj deo grada. Monin hotel bi tu bas bio lep.
 
Пошто тренутно Хилтон хотел још увек тежи више Славији него Дорћолу, данас су истрчали са разбијањем улица на саму раскрсницу Његошеве и Краља Милутина. Фирма која уводи водовод је поделила папире на којима тврди да ће радови трајати до 20 октобра. Зна ли неко о чему се ради и шта има толико да се разбија по тој улици која се већ бетонира и спрема за асфалтирање?
 
Lyctum.com
4084c7bc60d8cd35ac5608fd3d1e78b6.jpg
c75e3e94640390a6d496dcf7d76b95d7.jpg
c6c355e5d42d2ef2636af2519aaf0ee6.jpg
1b320f5d976d3042ebeff2c56c4427f4.jpg


Послато са Lenovo K53a48 уз помоћ Тапатока
 
Eto taj Lyctum....West 65,Hilton...

Ja prodajem Q-railingove alu profile(2,5m-15 kg) za 20 evra jeftinije po metru od njihovih(2m-6 kg),ali nikako da me us*** takav posao....moraću da se učlanim u stranku. :roll:
 
На фасаду Хилтона постављени су држачи и монтирају се сви они "украси" са рендера. Такође, изблиза сам видео да онај главни стуб има држаче, што значи да ће накнадно бити монтирани бетонски делови. Дакле, изгледаће врло слично, ако не и исто као са рендера. Да преведем, мало смо се прерано насикирали :lol:
 
Vrh