Šta je novo?

GTC Fortyone - [Poslovni kompleks | 40 000 m²]

Блок 41 пре неколико дана (сликано отпозади, с пруге):

image3020.jpg


Кад се зграда заврши и усели, с виших спратова ће имати красан поглед на шушмушљак с ђубриштем одмах преко пруге - неко ту скупља отпадне сировине, махом стари папир.
 
Саша":1jw3n0zg je napisao(la):
Кад се зграда заврши и усели, с виших спратова ће имати красан поглед на шушмушљак с ђубриштем одмах преко пруге - неко ту скупља отпадне сировине, махом стари папир.
С обзиром да туда треба да прође УМП и када се он изгради, тога неће више бити.
 
Zanimljivo je da je GTC po povrsini veci od recimo ove zgrade koja je visoka 426m! Imamo vecu povrsinu i razliku u visini jedno 400m :violina:

15717293683_b85648b61a_h.jpg
 
S tim sto, ipak, ova zgrada ima 426/84=5.07 m visine po spratu u proseku. Inace kvadrat 20x20 za bazu zgrade toliko visoke, wow.
 
U poslednje vreme, bolje i bezlicna zgrada svedenih linija nego neka grand parada kicerica.
 
Ја сам све време у глави имао неку тамнију нијансу као на рендеру, и кад сам видео слику зграде морао сам на почетак теме да видим чему се ради уопште јер нисам очекивао такав резултат
140415-FORTYONE-07.jpg
 
Могао си да напшишеш и:

Саша":196gribq je napisao(la):
25. маја 1985.

image3801.jpg

image3800.jpg

...И нико не би приметио ништа чудно. На слици једино возни парк не припада том годишту.
 
A sta ocekujes delija kad se projekti izvlace iz fijoke
 
U septembru prošle godine otvoreno je gradilište novog poslovnog centra “Fortyone” – projekat GTC Srbija, jednog od najvećih investitora u ovom tržišnom segmentu. Efikasnom realizacijom prvi objekat od 14.000 kvadrata(GBA) danas je u završnoj fazi gradnje. Poslovni kompleks nalazi se u novobeogradskom bloku 41, a realizuje se kao višefazni projekat sa planiranih preko 40.000 kvadrata bruto prostora.

Celu vest kao i foto reportazu pogledajte u vesti na prvoj strani sajta ili na linku http://www.beobuild.rs/read.php/750.html
150602-FORTYONE-01.jpg

150602-FORTYONE-21.jpg

150602-FORTYONE-44.jpg

Celu vest kao i foto reportazu pogledajte u vesti na prvoj strani sajta ili na linku http://www.beobuild.rs/read.php/750.html
 
Stvarno mi ne ide u glavu da neko može da projektuje i sa ovakvim staklima izvede zgradu sredinom 2015. godine. :(

Beogradskim planerima, gradograditeljima i, pre svih, "čuvarima pečata" se mora odati priznanje na neverovatnoj doslednosti kada je Treći bulevar u pitanju: ništa ne sme da pokvari njegov bezličan i beskarakteran lik stvoren prema merama najprizemnije konfekcijske arhitekture prošloga veka.
 
S obzirom na brzinu izgradnje objekta ozbiljno sumnjam da je ugrađivan kvasac u beton.
 
150602-FORTYONE-01.jpg


Aпелујем на инвеститора да на фасади остави ове скеле постављене на левом ћошку зграде које су једини какав-такав инжењерско-архитектоснки израз на фасади објекта.
 
Gledajući render, ophrvan malodušnošću, tačno sam pomislio da je "dobro" da bar postoje ti brisoleji. Davljenik se i za slamku hvata, zar ne?

Mislim da bi pošteno bilo da pokrenemo inicijativu za promenu naziva ovog bulevara. Milutin Milanković je, ipak, bio veliki naučnik znatno ispred svog vremena koji ne zaslužuje da mu se časno ime vezuje za ovako aljkav i retrogradan hipersokak. Evo, imam i predlog: s obzirom da je "Beograd svet" i da je sve više holivudskih filmova koji se u njemu snimaju, prikladno ime ovoj džadi bi bilo - Bulevar sumraka. :D
 
А да нисте мало закаснили са коментарима на изглед фасаде. Где сте били када су поставили слике како ће изгледати. Обожавам народне пословице, једна, за ову прилику баш одговара, "касно се ј..беном кајати"! Надам се да је Игор неће брисати као што је ономад брисао!?
 
rasho62 ne znam na koje brisanje mislis :)

Inace pitanje dizajna i arhitekture je prilicno vezano kako za urbanisticke uslove a tako i konkurenciju na trzistu. Kada se u Beogradu bude pojavio neki investitor koji ce izgraditi poslovnu visespratnicu P20+ sa solidnim ne mora biti ni vrhunskim dizajnom doci ce do blagog prelivanja na trzistu dok ce se svaki sledeci potruditi da dostigne slicne urbanisticko arhitektonske vrednosti sto ce trziste znati da prepozna.

GTC Fortyone ce ne koliko svojom pojedinacnom arhitekturom objekata biti makar pristojna uoblicena celina sto je u ovom bulevaru retkost i najveci problem gde svaka zgrada vodi svoju politiku.

Inace predlazem da pricu o ovoj problematici prebacimo u temu viewtopic.php?f=21&t=492&start=200 Gde sam takodje prebacio deo svog posta pa ko je voljan najbolje da tamo da odgovor ;)
 
Vrh