Šta je novo?

GTC "Ada Mall"

I dalje ne radi pasarela? Da očekujemo otvaranje za novu godinu???
 
Нацртали су пешачке и бициклистичке прелазе; чему ће служити пасарела? Слике су од малопре.

Иначе, на новом асфалтном тротоару има улегнућа баш на прилазу степеницама поред Шећеране, кад је падала киша ту су биле две баре које се једва заобилазе.

IMG-20211027-175100.jpg


IMG-20211027-173734.jpg
 
Skandal.

Pitaću na Tviteru Beokom.

Jedino mi pada na pamet da su pešački ostali jer nije rešen prelazak osoba u kolicima jer lift ne radi.
 
Sramota, besmisao i sva slika i prilika nestrucnosti, nezainteresovanosti i bahatosti od gradskih cinovnika do samog gradskoh vrha.
 
Sve losija posecenost Ada mall-a u poslednja dva meseca. Iz nedelje u nedelju sve manji prometi. Ujedno i sve slabiji marketing, odnosno ne postoji. Isti vikend su soping dane imali Beo, Big Rakovica i Ada. Big i Beo neprestano reklame na mrezama, radiju, bilbordi, Ada nigde nista. U najboljem slucaju stave obican neplacen post na FB i IG i to je to.
Nesto ce morati da menjaju kako ne bi izgubili glavne zakupce.
 
Odakle vam takve informacije o prometu?
 
Kako su divni, napravili su biciklisticku stazu za ljude u kolicima.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=893914#p893914:2a0l22je je napisao(la):
axbg » 28 Oct 2021 00:17[/url]":2a0l22je]Sve losija posecenost Ada mall-a u poslednja dva meseca. Iz nedelje u nedelju sve manji prometi. Ujedno i sve slabiji marketing, odnosno ne postoji. Isti vikend su soping dane imali Beo, Big Rakovica i Ada. Big i Beo neprestano reklame na mrezama, radiju, bilbordi, Ada nigde nista. U najboljem slucaju stave obican neplacen post na FB i IG i to je to.
Nesto ce morati da menjaju kako ne bi izgubili glavne zakupce.

Ada Mall ce imati sve vise problem posecenosti, a pogotovo prometa, kako se Galerija vremenom bude razvijala,
jer je ona najblizi konkurentski TC.
Obzirom na vecu posecensot Galerije bas u zadnjih 2 meseca, mislim da je to najveci razlog slabije posecenosti Ada Malla.
Takodje i otvaranje svih bioskospkih sala u Galeriji je verujem uticalo na transfer gledalaca iz dosta dobrog biskopa Ada malla u ipak bolje sale u Galeriji
Onog trenutka kada se u Galeriji otvori vecina food courta (koji je odlican u Ada mallu) i kada se otvori H&M i jos par drugih pristupacnijih brendova, mislim da ce Ada mall imati ozbiljan problem da privuce posetioce.

Ipak ne treba zaboraviti i da Ada mall je leti dosta posecen zbog blizine Ada Ciganlije, sigurno je i to uticalo na pad posetilaca, pogotovo jer je vreme krajem septembra i u oktobru bilo dosta lose.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=893770#p893770:134tiuv3 je napisao(la):
Саша » Sre Okt 27, 2021 5:09 pm[/url]":134tiuv3]Нацртали су пешачке и бициклистичке прелазе; чему ће служити пасарела? Слике су од малопре.

Иначе, на новом асфалтном тротоару има улегнућа баш на прилазу степеницама поред Шећеране, кад је падала киша ту су биле две баре које се једва заобилазе.

IMG-20211027-175100.jpg


IMG-20211027-173734.jpg
Kad onomad napisah da prelazi ostaju...neki me napadoše. Realno, ovo "saobraćajno rešenje" je totalno u skladu sa garniturom ovih koji odlučuju. Ne radujem se što sam bio u pravu. Nemam zašto, ovuda idem na posao.

Ovaj papir što su razvukli preko pasarele...jel' to da se ista zaštiti da ne pokisne tokom jeseni? :lol:

Da li mi se čini ili ova crvena polja (pretpostavljam za točkaše) malko maše novoasfaltirani deo na ostrvu? Neko nije dobro merio? :shock:
 
Ne znam šta se čudite....pasarela ne radi, pitanje je kada i da li će uopšte proraditi, a ljudi moraju da prelaze ulicu.
Lako se ukinu pešački i skine boja ali budući da su ovo sad uradili znači pasarela do minimuma proleća neće biti u finkciji i dalje
 
Kome mislite da je nasvrsihodnije postaviti pitanje zašto se pasarela ne pušta u rad, zanima me kome je najbolje da pišem od javnih službi.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=894922#p894922:4sci3xd5 je napisao(la):
Zilentije » Ned Okt 31, 2021 11:03 am[/url]":4sci3xd5]Kome mislite da je nasvrsihodnije postaviti pitanje zašto se pasarela ne pušta u rad, zanima me kome je najbolje da pišem od javnih službi.

Mislim da mozes samo upravi Ada Mol da pises jer je potpuno njihova investicija, nema veze nijedna javna sluzba s tim
 
To sam svakako mislio ali pored toga reko možda se čekaju neke dozvole od strane grada itd...
 
Uvidom u CEOP vidi se da su išli na izmenu građevinske dozvole za pasarelu jer je došlo do promene parcela, više manjih je ukrupnjeno u jednu veću pa su morali da izmene i dozvolu koja se odnosila na stare parcele. Zadnje je da su odbijeni od Sekratarijata za urbanizam za izmenu građ. dozvole.
 

Prilozi

  • Snimak ekrana 2021-11-02 213220.png
    Snimak ekrana 2021-11-02 213220.png
    94,1 KB · Pregleda: 1.598
Danas se zapalilo nešto u food court-u pa je Ada mall evakuisan
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=893920#p893920:5m9n6mwj je napisao(la):
Igor » Čet Okt 28, 2021 1:14 am[/url]":5m9n6mwj]Odakle vam takve informacije o prometu?
Radim u firmi koja ima radnje u trznim centrima. Svi beleze znatni rast prometa i posecenosti u odnosu na pre dve godine, prosla nije merodavna, samo Ada stagnira i prilicno je losa posecenost. Prometi su manji ili isti kao u godini kad je Ada otvorena. Beo belezi znatno vece promete, Big Karaburma je u rangu sa Adom sada, Big NS belezi rast prometa od 50-70%, Promenada NS takodje, deifinitivno jako los marketing i nedostaje gsp stanica na mestu gde je bila pre nadvoznjaka, dosta ljudi je svracalo pri presedanju na sledeci bus.
 
ada mol staze i pesacki.jpg


Pokušavam da nađem svrhu biciklističke staze na strani Šečerane i NIS-a i jedino mi pada na pamet da je to urađeno jer će ukinuti prelaze na ovom mestu i da je ovo samo privremeno iscrtano.

Naime, trenutna staza ne služi ničemu i višak je, ali ako bi se ukinuo ovaj pešački, onda bi jedini način da se biciklom dođe do Paštrovićeve i Ada mola prolazak ispod Mosta na Adi i izlazak na ovu novu stazu.
 
Vrh