Šta je novo?

GTC "Ada Mall"

Današnje fotke.

media-share-0-02-04-c1ac8d50b585de05c33bbb9d32af.jpg


media-share-0-02-04-1b58d303fcfec0b50bb250c79bb4.jpg


media-share-0-02-04-c8a3bf9c92a1940b80c171077c52.jpg
 
Dobro jutro dobri ljudi!
Stvarno se osecam kao kakva baba, ali verujte, morala sam da se registrujem ovde i pitam ima li neko informaciju, ideju dokle ce trajati ovo pobijanje sipova? :? Zivim u neposrednoj blizini (a srecom ne u onoj skarabudzenoj beloj tvorevini), i koliko god da mi je drago sto ozbiljno rade na temeljima i ucvrscivanju ovog brda (definitivno ne bih volela da mi se zgrada otkliza do rukavca :) ), ovolika buka od pola 7 ujutru pa do 10 uvece svakog dana je... :bash:
Nemam veze s gradjevinarstvom pa tako ni ideje da li rad na sipovima kod ovakve konfiguracije terena moze trajati jos 4 meseca, 4 nedelje ili 4 dana. Molim za insajderske i/ili strucne informacije. :)
Hvala! :)
 
Добро дошла на форум @Нервозна бабо.

Неће још дуго, али тако је кад се побијају шипови, мора се мало истрпети. И кад су побијали шипове за насеље "Чипси град", малте не се чуло и тресло по целом Новом Београду, поготово околни блокови.

Али бука ће ти и даље бити, од разноразних грађевинских машина, дизалица и бетонских мешалица, док се буде радио овај тржни центар. Пошто ту станујеш у близини можеш и коју слику да шкљоцнеш и поставиш, поготово ако ти стан/кућа гледа на градилиште, имаћемо директне слике са самог градилишта "са висине" :D

Поздрав, свако добро и теби и мало стрпљења, Београд нам је сваки дан лепши и лепши, а и овако је леп.
:pob:
 
Hvala lepo @Gaga, bolje vas sve nasla ovde.

Srecom, nekako odmah nakon mog posta izgleda da su zavrsili sipove u gornjem delu gradilista. :) Konacno smo imali tih i miran vikend, naspavali se i okrepili se. :) Da sam znala da Beobuild forum ima tu moc, mnogo ranije bih zakukala. :gobb: ;)

Da ne budem pogresno shvacena, zivim kod crkve, a ko poznaje taj kraj, zna da nismo razmazeni mirom i tisinom. Zrmanjska je vec godinama jedno veliko gradiliste, pobijanje sipova nam nikako nije nesto novo ili strano. Samo je ovo bilo mnooogo dugo i mnoooogo nesnosno. :(

I ne znam, ne bih mogla bas u potpunosti da se slozim da nam je grad svakim danom lepsi, ali bih otisla u veliki off kada bih sad iznela svoje razloge. Kako god bilo, slike cu rado nekad i postaviti kad se popnem na krov neke zgrade u okolini jer se s mog prozora trenutno nista ne vidi osim drveca oko crkve. :)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=452951#p452951:1ov6rfns je napisao(la):
CBET » Pon Maj 22, 2017 4:22 pm[/url]":1ov6rfns]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=452608#p452608:1ov6rfns je napisao(la):
Гага » 20 May 2017 11:53 pm[/url]":1ov6rfns]

...Београд нам је сваки дан лепши и лепши, а и овако је леп.
:pob:

Шалите се, зар не?
Šali se. :D Toliko je prljav da nemam želju da se prošetam centrom.
Naročito mi je bilo neprijatno iskustvo prošle godine oko Vuka i podzemna garaža. Smrad i pljavština.

Što se tiče šipova sigurno će puno da se radi jer treba celu onu padinu osigurati.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=452951#p452951:xfqsjwyc je napisao(la):
CBET » 22 Мај 2017 05:22 pm[/url]":xfqsjwyc]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=452608#p452608:xfqsjwyc je napisao(la):
Гага » 20 May 2017 11:53 pm[/url]":xfqsjwyc]

...Београд нам је сваки дан лепши и лепши, а и овако је леп.
:pob:

Шалите се, зар не?
Не шалим се уопште. Мени је леп, а укуси су различити и свако има право на своје мишљење, зар не.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=452972#p452972:1kjq5oc2 je napisao(la):
nervozna baba » 22 May 2017 17:12[/url]":1kjq5oc2]... ali bih otisla u veliki off kada bih sad iznela svoje razloge. Kako god bilo, slike cu rado nekad i postaviti...

Bas imamo pomanjaknje ženskog članstva... siguran sam da i one vole Bgd i da su zaiteresovane ...samo ne stižu i za pisanije...
pa si narocito dobrodosla da sagledamo malo i sa te strane stavove vidjenja i razloge....
a OFFa se ne plaši :D
pisanije ce ili biti prebaceno ili iskopirano u odgovarajucu temu , te samo piši , piši , piši a sve lepo i ružno slikaj, kači
red je da se vidi i kroz oči drugog pola jer tako i tako obe ,,strane,, dele isti Beograd :sesir:
E da ..
evo i plusica za odvažnost
+1 :)
 
Hvala puno boca-ica, bas ste super na Beobuild-u. :gobb: Davno me nigde nisu tako ljubazno i sa podrskom docekali. :)

Elem, ovih dana na gradilistu se cula moja dusmanka, ali kao da to vise nije ona masina. Buka se neverovatno smanjila, ali ocigledno da nisu zavrsili taj gornji deo. Danas se nije cula, jedino ona druga u podnozju, kod Radnicke. Mozda se pokvarila? :) Iako, ovaj kombi sluzbe odrzavanja je tu cesto, pa nista ne znaci.


Takodje, na gradilistu se nista nije promenilo u odnosu na poslednje fotke.
Pogledajte prilog 1

Po drugim pitanjima iz zenske vizure (a da ne bude bas off), nisam ubedjena da ce se ovakav objekat lepo uklopiti u okolinu. S leve strane imamo kompleks Secerane, s desne one stare (i definitivno trosne) kuce, i ovaj trzni centar mi u glavi izgleda kao da je s Marsa pao. Po meni, neprilagodjeno. Nisam protivnik modernih stvari i moderne arhitekture, ali... Cini mi se da je dovoljno samo da se nadje neko ko ima dovoljno para da ulozi, opere, podmaze, sta god, i moze da gradi sta hoce. OK, treba da se gradi, ali... U nekoj drugoj drzavi bi verovatno od onih starih hala napravili neki drugi sadrzaj, obnovili ih i doterali, no kapiram da za tako nesto nije bilo ni zainteresovanosti ni politicke volje. I onda citam pre neki dan da ce rusiti Mihajlovac, preko puta Sumarskog fakulteta da bi digli 8-spratnicu! Umalo me kap nije strefila. :rant: Lepa, stara zgradica ce da ode. A znamo da se vratimo iz inostranstva i uz uzdahe hvalimo kako je lep Prag, Budimpesta, Pariz... Ona nesretna cesma kod Pevca ce da mi bode oci dok ne umrem, minimum.

Necu da duzim vise i mracim. :) Za sada. ;)
Fotke mi nisu neke, izgleda da sam ih mnogo smanjila, no vidi se nesto. Bice bolje drugi put!
 
Kada je već reč o buci, intersuje me koji nivo buke mogu da stvaraju uređaji za klimatizaciju koji će biti postavljeni na krovu tržnog centra. Ima li neko ko živi bliz sličnih objekata neka iskustva?
 
miloslaske":3o2ztph9 je napisao(la):
Kada je već reč o buci, intersuje me koji nivo buke mogu da stvaraju uređaji za klimatizaciju koji će biti postavljeni na krovu tržnog centra. Ima li neko ko živi bliz sličnih objekata neka iskustva?
Video sam na netu da se mnogi ljudi žale na buku, koji proizvode sistemi za ventilaciju na Big Fashion centru na Karaburmi.
 
Eksluzivna informacija od generalnog direktora GTC-a (na 20. minutu), građani Čukarice će u Ada Mall-u moći da popiju čak i čašu vina:

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=6X2zU8xrNSA[/youtube]
 
nikolas27":334mnp46 je napisao(la):
Eksluzivna informacija od generalnog direktora GTC-a (na 20. minutu), građani Čukarice će u Ada Mall-u moći da popiju čak i čašu vina:

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=6X2zU8xrNSA[/youtube]
Skoro da sam mogao samar dobiti kada sam koleginici rekao da je po meni objekat u Rajicevoj lose uklopljen i predimenzionisan :D
Nisam smeo da nastavim iznosenje misljenja o BnV... :D
Dobio bih batine, garantovano ;)

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
Trebo si zato ishvaliti ada mol kakvo joj je poznavanje arhitekture
 
Ne bih komentarisao koleginicu ;)
Mislim...
Nemam ja dovoljno znanja o arhitekturi, da bih mogao davati misljenje o drugom

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
Ode kameni grad i put ka bb postaje dvosmjeran bzv i ode metalni tobogan u istoriju
 
Управо тако @Директоре.
За металним тобоганом не треба ни жалити, као ни за оним тобоганом код садашње велике петље Моста на Ади. Коначно неће бити више и оног левог скретања из Паштровићеве у Радничку улицу.
 
To i da naprave pešačke pasarele kod šećerane i Gazibare tj pumpe.
 
Eh, zao mi je ako ce Kameni grad da nestane, meni je on super (i sizim kad vidim svake nedelje novopreslozene skulpture slobodnih pijanih "umetnika"). Za metalni tobogan mi nije zao, ali poucena iskustvom zivota ovde, ne mogu a da se ne zapitam koliko ce se usijanih glava razbiti na novom nadvoznjaku za prvih mesec-dva, narocito u smeru na dole. :|

Nego, ne vidi se na ovim planovima kako ce biti resen saobracaj na vrhu sadasnjeg tobogana, gde imamo racvanje na levo (ka Pastrovicevoj) i na gore. Hocu reci, kako je zamisljeno skretanje na levo sa novog nadvoznjaka iz pravca grada, zna li neko?
 
Mozda ne treba plakati za postojecim metalnim nadvoznjakom, ali cemo svakako plakati za njogvim radijusom krivine!!!
Prosto mi je neverovatno da saobracajna struka nema trunke logike u svojim glavama pre nego osmisli neko resenje koje ce unazaditi protocnost i bezbednost saobracaja!

Nadam se da citaju ovo i da me psuju. To bi makar bio znak da im je jos uvek stalo... :(

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
Laki , vijadukt je često bio "prebrz" , naročito zimi kad postane klizav (vide se silni ožiljci).
Za neke projektovane brzine 50-60 km/ h sasvim ok.
 
Ziko, vijadukt je bio prebrz zbog manjka mozga pojedinih ucesnika u saobracaju.
Zamerka koja se mogla dati samom nadvoznjaku je poprecni nagib, koji bi dao bolje ponasanje pri skretanju i spojevi na cesljevima.
Novi, sa drasticno ostrijom krivinom ce imati mnogo vise oziljaka, ali i problem sa zglobnim autobusima.
Po meni, ovo je pomak u nazad, bar u pravcu od centra ka B.Brdu

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
Ne trebalo da bude veći problem jer je kolovozna traka ka BB široka 7,7 m (traka 3,85 m) ,a ka Savskoj magistrali 6,2 m.
 
Vrh