Šta je novo?

GTC "Ada Mall"

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=617611#p617611:3vg525wn je napisao(la):
BoJack » Fri Apr 19, 2019 2:03 pm[/url]":3vg525wn]Suvise pristrasne izjave...
Ovaj mall je sve ali nije "shoe box"; posle Raiceve je najlepsi TC u Beogradu.

Nestanak vode na 12h je toliko tivijalno, da nema potrebe spominjati.
"lose" raskopana Pozeska- to jeste istina; za to opstina treba da ih kazni.
Ne znam na koji park mislis, iskreno.

Ovaj TC je Cuakricu i Banovo Brdo boost-ovao iz 90tih u 2019.

Tebi se dopadaju Tržni centri, to je OK, ja ih na primer ne volim, i ne idem tamo, ne verujem da ću kročiti i u Ada mol. Kupujem u manjim lokalima pa makar i skuplje malo. Žena počela da se odeva u sekond hand shopovima, tamo mogu da se nadju dobre stvari, naravno ako čovek nije pomodar.

Da je nestanak bio jedan dan OK, ali nekoliko puta su oni prekidali snabdevanje.
Parkić za decu je u sklopu hupodroma, malo zastarele ljulje i klackalice, ali bila je mala oaza, sada je tamo logistika građevinskih kompanija. Ali dobro, oni će uskoro da odu nije to toliki problem. E sada, da li je TC boostovao ili degradirao BB, to je stvar shvaćanja života i ukusa koji ima svaki čovek, oko toga ne možemo polemisati.
 
Ne znam tacno na koji parkic mislis, ali meni je to nesto suvise daleko od trznog centra, ne znam sta bi radnici koji grade Ada Mall radili tamo. Jesi siguran da su to njihovi radnici, posto znas i sam da tramvaji preko Banovog brda ne idu vec duze vremena i da su tamo oko Hipodroma sve prekopali, ali to radi grad, a ne Ada Mall.

Meni je ovaj trzni centar plus samo u smislu da kada smo vec morali da dobijemo trzni centar na toj lokaciji, nismo dobili najobicniju kutijetinu i svako se ne bih menjao sa Rakovicom, Zemunom ili Karaburmom.

Sa druge strane, siguran da je pocetno odusevljenje ovim objektom bilo zbog prvih rendera. Sada kada nema pasarele, kada se jasno da kvalitet gradnje i materijala nije bas kakav se ocekivao, kada se dovodi i u pitanje i zeleni krov i generalno svo zelenilo koje predstavljeno na renderima, jer ne bi bilo prvi put da nas prevare, ne vidim da se neko preterano odusevljava ovde ovim objektom.

Ali ako se vratimo na pocetak, meni je sasvim razumljivo da ljudi budu odusevljeni ovako necim jer se zna kako je ta lokacija izgledala nekad i jer je ovo sto se tice trznih centara u Srbiji bio vise nego zadovaljavajuci projekat ili bar render :wink:

maxresdefault.jpg
 
Da li neko ima blize informacije o tome odakle preduzimacima dozvola da blokiraju sve moguce saobracajnice oko objekta?

Danas su blokirali zutu traku u Vojvode Misica tako sto su na tri gomile prosuli pesak i soder u duzini od recimo 30 metara posred zute trake. Da, istovarili materijal u zutoj traci. I sede okolo i smeju se, hajde da ga makar prebacuju na gradiiste - ne, stoji tamo i blokira saobracaj.

Ovo je vrhunac njihovog bezobrazluka koji traje vec neko vreme, ali ovo danas je je***o nadrealno. Ima li nacina da se iole dovedu u red?
 
Kopajuulicu za instalacije. Nije razlog zatvaranja bezobrazluk u vidu istovara peska na ulicu. I ja sam izgubio jutros ravno sat vremena od tempa do ade.
Trebali su ovo sledeci vikend da rade kada svi beogradjani odu kuci.
 
Ljudi su pre tog kopanja na tri gomile istovarili pesak, malopre sam prosao, nisam lud. Da je samo kopanje, ne bi napravili onakav haos. Zauzeli su jedno 50 metara zute trake, napravili koloncinu. I nije im prvi put da istovare materijal na drum i parkiraju masine.
 
Kopa se put, ne mogu da ga ne zatvore. Pesak jeste istovaren i masine jesu parkirane mislim da su poceli da sredjuju trotoar uz trzni centar. Da su napravili haos jesu.
 
Plus trotar nisu stavili istovrsni ivicnjak i stare ivicnjake nisu iznivelisali ocajno ce to da izgleda stede na gluposti ...
 
Чим се нешто зове " Mall " и слично то мора да трпи дозу кича и паћеништва.
 
Baš me zaniima kako će reka posetilaca da ulazi i zlazi iz TC-ra. Prisupni putevi nisu dobri, bes pasarele ljudi će se kretati bulevarom i okolinim ulicama.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=617884#p617884:3ein5hee je napisao(la):
nensav » Ned Apr 21, 2019 8:12 am[/url]":3ein5hee]Baš me zaniima kako će reka posetilaca da ulazi i zlazi iz TC-ra. Prisupni putevi nisu dobri, bes pasarele ljudi će se kretati bulevarom i okolinim ulicama.

Ne razumem sumnje u izgradnju pasarele, kad se i sad u ovakvom stanju može primetiti jasan ulazak na 1. sprat tržnog centra u delu do Radničke ulice. Zar iko misli da ce to tako ostati i da ce recimo napraviti lift od prizemlja do 1. sprata umesto pasarele!?
Instalacije tržnog centra tretiraju i pasarelu. Sve govori da ce je biti, samo je pitanje kad se sa njom pocinje i ko je gradi. Ko god da je izgradi, svetlece i verovatno nece lediti zimi.
 
Снимљено данас касно поподне из градског аутобуса;уклоњена је градилишна ограда према Радничкој улици; виде се новопостављене светиљке на вишим терасама:









 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=617810#p617810:1c4ralyd je napisao(la):
Malvo » 20 Apr 2019 06:40 pm[/url]":1c4ralyd]Da li neko ima blize informacije o tome odakle preduzimacima dozvola da blokiraju sve moguce saobracajnice oko objekta?

Danas su blokirali zutu traku u Vojvode Misica tako sto su na tri gomile prosuli pesak i soder u duzini od recimo 30 metara posred zute trake. Da, istovarili materijal u zutoj traci. I sede okolo i smeju se, hajde da ga makar prebacuju na gradiiste - ne, stoji tamo i blokira saobracaj.

Ovo je vrhunac njihovog bezobrazluka koji traje vec neko vreme, ali ovo danas je Je**** nadrealno. Ima li nacina da se iole dovedu u red?

Kad sam prolazio juče, dve trake Radničke su bile zatvorene. Vožnja od OMV pumpe do raskrsnice sa Paštrovićevom je trajala ravno pola sata. Da pojasnim onima koji ne poznaju kraj - to je pola sata za vožnju od 600 metara! Ja sam tom prilikom prevozio stariju osobu kojoj je neprijatno da sedi u kolima i računali smo na vožnju od desetak minuta. Mogu vam reći da sam opasno po******!!

Uglavnom, ne razumem zašto im se to zatvaranje traka dozvoljava. Odnosno, razumem da grad i verovatno određeni pojedinci pune džepove ali bi u nekoj normalnoj državi ti radovi bili izvedeni noću.
 
Izvor: Beobuild.rs

Zavirite u "Ada Mall"

U narednih mesec dana očekuje se završetak radova na tržnom centru “Ada Mall” u Radničkoj ulici, što će označiti početak rada još jednog velikog i modernog maloprodajnog centra. Komplikovani geološki uslovi uticali su na to da dođe do probijanja prvobitnih rokova, ali se veliki posao ovog proleća uspešno privodi kraju. Datum tačnog otvaranja još nije obelodanjen, ali se očekuje da svi radovi na objektu budu završeni do kraja maja. Nakon otvaranja ostaće da se završi samo još pasarela, koja će pešacima omogućiti bezbedan prelaz preko ulice i direktan pristup objektu. Dvokraka pešačka pasarela omogućiće prelaz preko Radničke, ali i Paštrovićeve ulice, pa će osim pristupa tržnom centru imati veoma značajnu funkciju za sve pešake na ovoj prometnoj raskrsnici. Prema informacijama koje smo dobili od investitora, izgradnja pasarele biće realizovana najkasnije do kraja ove godine.

Celu vest kao i veliku foto reportazu mozete pogledati u vesti na prvoj strani sajta ili na linku http://beobuild.rs/zavirite-u-ada-mall-p2855.html
190425-ada-mall-14.jpg

190425-ada-mall-16.jpg

190425-ada-mall-28.jpg

190425-ada-mall-33.jpg

190425-ada-mall-38.jpg

190425-ada-mall-52.jpg

Celu vest kao i veliku foto reportazu mozete pogledati u vesti na prvoj strani sajta ili na linku http://beobuild.rs/zavirite-u-ada-mall-p2855.html
 
Радује ме што ће бити изграђена ипак и пасарела :)) све у свему изгледа моћно..Свака част.
 
Kakav će tek haos da nastane kad budu pravili novu petlju za Brdo sa 3 trake a ovaj metalni tobogan da ruše. I to bi trebalo što pre da urade jer koji će pakao da bude oko ulaska u TC. Ovako nova petlja treba da ukine dole semafor za levo i deo saobraćaja izmesti iz Visoke. Ne znam jel po tom novom planu Visoka treba da bude dvosmerna ili ne?
 
Sjajno izgleda predpostavljam da će zadnji sprat biti kafići i restorani :kk:
 
Изглед из Високе и Паштровићеве улице, сликано из градског аутобуса:

















 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=618047#p618047:20ttj0m0 je napisao(la):
moonkey » Ned Apr 21, 2019 9:50 pm[/url]":20ttj0m0]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=617884#p617884:20ttj0m0 je napisao(la):
nensav » Ned Apr 21, 2019 8:12 am[/url]":20ttj0m0]Baš me zaniima kako će reka posetilaca da ulazi i zlazi iz TC-ra. Prisupni putevi nisu dobri, bes pasarele ljudi će se kretati bulevarom i okolinim ulicama.

Ne razumem sumnje u izgradnju pasarele, kad se i sad u ovakvom stanju može primetiti jasan ulazak na 1. sprat tržnog centra u delu do Radničke ulice. Zar iko misli da ce to tako ostati i da ce recimo napraviti lift od prizemlja do 1. sprata umesto pasarele!?
Instalacije tržnog centra tretiraju i pasarelu. Sve govori da ce je biti, samo je pitanje kad se sa njom pocinje i ko je gradi. Ko god da je izgradi, svetlece i verovatno nece lediti zimi.
Nisam stručna, ali meni ne igleda da je planiran ulazak na prvi sprat preko pasarele. Ako ste na ovaj ulaz mislili..?
 
Na poslednja slici predhodnog posta se vidi prilaz za buducu pasarelu.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=619926#p619926:3l2whqg3 je napisao(la):
Armatura » Čet Maj 02, 2019 3:14 pm[/url]":3l2whqg3]Na poslednja slici predhodnog posta se vidi prilaz za buducu pasarelu.
Ahaaa, sad mi je jasno! Hvala Armatura :)
 
otvaranje 23. maja ako nešto ne pomere, kažu moji neki kontakti.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=619996#p619996:17b070kk je napisao(la):
Posmatrac » 02 May 2019 09:20 pm[/url]":17b070kk]otvaranje 23. maja ako nešto ne pomere, kažu moji neki kontakti.
Mogu da potvrdim ovu informaciju.
 
Vrh