Šta je novo?

GTC "Ada Mall"

@direktor
Optimista si postao? ;)

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk
 
До маја? Видећемо.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Najiskrenije se nadam da završne radove neće zbudžiti kao što je to slučaj u Promenadi u Novom Sadu. Bio sam tamo pre neki dan i za samo pola sata razgledanja video sam da puno toga visi, škripi, klima se i sl.
 
Drug koji radi za jednu kompaniju koja tamo otvara radnju mi je baš juče rekao da su njima javili prvo da se spremaju za april, da bi sada pomerili otvaramje za maj, pritiskaju izvođača jer su probili rokove i plaćaju penale.
 
I dalje ostaje za 23. maj otvaranje, mada ako ne objave do aprila javno datum, moze da se desi da opet pomere otvaranje.
 
Ovi ce sad u ovoj brzini za.... nesto garant jer zure da ne probiju rokove
 
Evo jedne današnje slike, ostatak sledi kasnije, čim opet ugrabim malo vremena:

 
Misterija74":2flwdfwe je napisao(la):
Ovi ce sad u ovoj brzini za.... nesto garant jer zure da ne probiju rokove
Bojim se da si u pravu.
I moj "izvor" koji je pre mesec dana tvrdio da sumnja o skorom završetku, sada veruje da će otvoriti u najavljenom terminu, ali kaže da je totalni haos na gradilištu, u smislu da se forsira, da je "šminka" prioritet i da se mnogi poslovi koji su već trebali biti obavljeni "zamrzavaju" i ostavljaju za kasnije.


Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk
 
Чекај јел ми се чини или је пушиона фазон за Пасарелу са тржног ка Шећеранцу ??
 
Pa naravno, zar je iko ocekivao nesto drugacije?
 
Pre 2-3 dana su opet minirali nešto, bile dve eksplozije. Prosto ne mogu da verujem da još uvek nisu izbušili i izburgijali sve. :shock:
Inače, kao neko ko živi u okolini, mogu vam reći da nikad nije bilo više radnika koji hvataju krivinu i kuliraju po kraju nego u poslednjih, recimo, 3 nedelje.

I, kad sam već ovde, da pitam, možda će neko znati da odgovori. Zar nije bilo logičnije da izgrade neki manji trafo u okviru same parcele nego je moralo da se raskopavaju trotoari u celoj Kirovljevoj i pola Požeške? :x Bukvalno se ne može proći ulicom, stavio je neko slike na temi Trotoari.
 
Meni je neverovatna jedna stvar. Da svi novosagrađeni tržni centri na krovu nemaju solarne panele/kolektore. Svi. Računica je meni jasna.

Dobri i retki primeri kod nas

Garaža Obilićev venac

Tender-odr%C5%BEavanje-solarne-elektrane-i-drugih-objekata-gara%C5%BEe-Zeleni-venac-e1546523435759.jpg


Gorenje Valjevo (ignorišite tadašnje pajtose, nisam našao bolju fotku)

opening-gorenje-factory-in-valjevo-july-2013-2.jpg
 
Odlično zapažanje! Nisam sigurna, ali mi je nešto ostalo u glavi da to nije jasno regulisano ili je prekomplikovano. Male hidrocentrale valjda moraju najpre EPS-u da prodaju, ne znam kako je sa solarnim panelima.
Gorenje je, ipak, EU kompanija (ne ulazim sada u vlasništvo), naučeni su na zelenu energiju mnogo više od nas. Bilo bi interesantno čuti kakva je situacija u Izraelu, možda neko zna koliko se tamo koristi solarna energija.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=612662#p612662:35rpfzo8 je napisao(la):
nervozna baba » Sub Mar 30, 2019 10:22 pm[/url]":35rpfzo8]Pre 2-3 dana su opet minirali nešto, bile dve eksplozije. Prosto ne mogu da verujem da još uvek nisu izbušili i izburgijali sve. :shock:
Inače, kao neko ko živi u okolini, mogu vam reći da nikad nije bilo više radnika koji hvataju krivinu i kuliraju po kraju nego u poslednjih, recimo, 3 nedelje.

I, kad sam već ovde, da pitam, možda će neko znati da odgovori. Zar nije bilo logičnije da izgrade neki manji trafo u okviru same parcele nego je moralo da se raskopavaju trotoari u celoj Kirovljevoj i pola Požeške? :x Bukvalno se ne može proći ulicom, stavio je neko slike na temi Trotoari.

Postoji trafo stanica u sklopu objekta, ali i nju treba napojiti nekim kablom sa najblizeg slobodnog izvora. E iz tih razloga je raskopano pola Banovog brda.
 
Moguće da se napajaju iz TS Žarkovo (Beograd 38 - 110/10 kV)
 
Јучерашње слике из градског превоза:











 
После вишевековне борбе за сувереност, Баново Брдо односно Чукарица је са ови тржним центром по мени најкреативнијим у граду и без обзира што нема пасарелу, устоличила своју Републику и поред Земуна потврдила да парира централним општинама и отворено показала мишиће.
 
Vrh