Šta je novo?

GTC "Ada Mall"

Upravo o tome razmišljam, koliko angažovanje jednog investitora i koliki objekat prave , kojom brzinom i sa kolikom mehanizacijom a država, grad ne može da završi zgradu kliničkog centra.
 
Nikako mi nije jasno kako ovo rade s ovim potkopavanjem, oni zabijeni šipovi drže ploču, a šta posle završetka iskopa jel šipovi i dalje ostaju ili umesto njih izlivaju nove stubove,koji će da drže ploču...?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=554272#p554272:3l1bpwlq je napisao(la):
plećko » Uto Jul 24, 2018 10:40 pm[/url]":3l1bpwlq]Nikako mi nije jasno kako ovo rade s ovim potkopavanjem, oni zabijeni šipovi drže ploču, a šta posle završetka iskopa jel šipovi i dalje ostaju ili umesto njih izlivaju nove stubove,koji će da drže ploču...?
Oko sipova se izlivaju cetvrtasti stubovi.
 
Januar 2017

file.php


Avgust 2017

file.php


Jul 2018

37597983_1754088184711224_950865017274630144_n.jpg


Slike bukira i milos.tro
 
Treba uciti od Credo-a, kako se postavlja kontejner tako da bude u svakom kadru!
Ocekujem da poslovodja na gradilistu dobije bonus zbog marketing kampanje
 
Mislim da je to boma iz savezničkog bombardovanja, jer je tad gađan do oko Careve ćuprije...
 
Kakva Berta sa 20 cm ? Možda iz tinejdžerskih dana.
 
Pa ovi zatvorise ovim panelima kompletan vidikovac prema jezeru. Ocekivao sam staklo tu. Ko bunker da prave.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=557610#p557610:4yvqahwz je napisao(la):
mare900 » Mon Aug 06, 2018 11:34 pm[/url]":4yvqahwz]Pa ovi zatvorise ovim panelima kompletan vidikovac prema jezeru. Ocekivao sam staklo tu. Ko bunker da prave.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk


Tačno znaju šta treba da rade. Suština tržnog centra je da ti pruži osećaj da sve što ti je potrebno se nalazi u njemu. Širina, i prirodna svetlost (kroz krovnu konstrukciju), kako bi ti dali osećaj da si napolju. Ne treba da ti skreće pažnju na bilo šta van tog prostora (kao što bi bio pogled ka Adi). Pritom, izlozi se nalaze unutar tržnog centra, a ne spolja. Kako drugačije najbolje iskoristiti prostor.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=557612#p557612:5vkguyvl je napisao(la):
VeniVidiVici » 06 Aug 2018 10:47 pm[/url]":5vkguyvl]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=557610#p557610:5vkguyvl je napisao(la):
mare900 » Mon Aug 06, 2018 11:34 pm[/url]":5vkguyvl]Pa ovi zatvorise ovim panelima kompletan vidikovac prema jezeru. Ocekivao sam staklo tu. Ko bunker da prave.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk


Tačno znaju šta treba da rade. Suština tržnog centra je da ti pruži osećaj da sve što ti je potrebno se nalazi u njemu. Širina, i prirodna svetlost (kroz krovnu konstrukciju), kako bi ti dali osećaj da si napolju. Ne treba da ti skreće pažnju na bilo šta van tog prostora (kao što bi bio pogled ka Adi). Pritom, izlozi se nalaze unutar tržnog centra, a ne spolja. Kako drugačije najbolje iskoristiti prostor.

Ali to onda znači da je najbolje napraviti takav trži centar na sred deponije u Vinči jer je zemljište najjeftinije a tržni centar je ispunio svoju suštinu tj treba gledati šta je unutra a ne šta je spolja.
 
Hahahah 307 ekspres. Šalu na stranu, kako će raditi ti silni molovi, Boga pitaj. Čuo sam da je Rajićeva propast, hotel samo radi ok. Karaburma isto. Jedino tinejdžeri vikendom izlaze da se prošetaju. Niko ništa ne kupuje.
 
Tc Raiceva je super mjesto da se sklonis od kise kad te uhvati ubizini .Tamo 30 % radnji radi ok druge su tu zbog prestiza ili cekaju da im istekne ugovor
 
VeniVidiVici":2pxqf80w je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=557610#p557610 je napisao(la):
mare900 » Mon Aug 06, 2018 11:34 pm[/url]":2pxqf80w]Pa ovi zatvorise ovim panelima kompletan vidikovac prema jezeru. Ocekivao sam staklo tu. Ko bunker da prave.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk


Tačno znaju šta treba da rade. Suština tržnog centra je da ti pruži osećaj da sve što ti je potrebno se nalazi u njemu. Širina, i prirodna svetlost (kroz krovnu konstrukciju), kako bi ti dali osećaj da si napolju. Ne treba da ti skreće pažnju na bilo šta van tog prostora (kao što bi bio pogled ka Adi). Pritom, izlozi se nalaze unutar tržnog centra, a ne spolja. Kako drugačije najbolje iskoristiti prostor.
Aa razumem. Nesto kao kazino fazon. Mada su mogli sa lepim pogledom da se izdvoje, od sada vec, mnogobrojnih TC-ova.
Stvarno covek kad pogleda ima ih dosta a slabo se kupuje. Nesto stoji iza toga.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=557612#p557612:3twf31qk je napisao(la):
VeniVidiVici » Pon Avg 06, 2018 11:47 pm[/url]":3twf31qk]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=557610#p557610:3twf31qk je napisao(la):
mare900 » Mon Aug 06, 2018 11:34 pm[/url]":3twf31qk]Pa ovi zatvorise ovim panelima kompletan vidikovac prema jezeru. Ocekivao sam staklo tu. Ko bunker da prave.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk


Tačno znaju šta treba da rade. Suština tržnog centra je da ti pruži osećaj da sve što ti je potrebno se nalazi u njemu. Širina, i prirodna svetlost (kroz krovnu konstrukciju), kako bi ti dali osećaj da si napolju. Ne treba da ti skreće pažnju na bilo šta van tog prostora (kao što bi bio pogled ka Adi). Pritom, izlozi se nalaze unutar tržnog centra, a ne spolja. Kako drugačije najbolje iskoristiti prostor.

Sve to stoji, al ipak...

Prvo, daleko je ovo od rendera, al ajd da sacekamo da se zavrsi. Drugo, sve i da je cela ta strana sva u staklu i da su to ostavili za kafice i restorane, samo bi povecali broj posetilaca u trznom centru pa samim tim i da neko nesto dodatno kupi a da nije planirao, kad je vec u nas zazivela kultura izlazaka u trzne centre. Dalje, s obzirom da su TC zatvorenog tipa, ako bolje pogledas retko ko i gleda u izloge unutra, kada je dostupnije uci u radnje nego sa ulice. Sve u svemu mislim da ne ni nista time izgubili.
 
Ne znam da li je iko već pominjao, ali svakako ne škodi da ponovim, trenutni poznati zakupci su: Mohito, Forever 21, Asics mono, Sport Vision, Planeta, Nike, Buzz, Under Armour, H&M, Reserved, Sinsay, LC Waikiki, Orsay, Tom Tailor, Fashion&Friends, Guess, Replay, Superdry, DM Drogerie
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=558085#p558085:2srvlklw je napisao(la):
gilipter » Сре Авг 08, 2018 7:32 pm[/url]":2srvlklw]Hahahah 307 ekspres. Šalu na stranu, kako će raditi ti silni molovi, Boga pitaj. Čuo sam da je Rajićeva propast, hotel samo radi ok. Karaburma isto. Jedino tinejdžeri vikendom izlaze da se prošetaju. Niko ništa ne kupuje.

Uspešnost jednog tržnog centra se meri pre svega po % zakupljenih lokala i po visini kirije koju ubira od istih, a mislim da je Rajićeva u samom vrhu u zemlji po tim činiocima, ako ne i br 1.

Što se tiče ovih drugih faktora koje možemo videti golim okom, garaža je stalno popunjena, kafići isto. Meni lično se sviđa tržnjak i shodno tome mi je prijatno tu i dosta kupujem u njemu, osim vikendima kada je gužva nesnosna. Pretežno su posetioci stranci, turisti. Definitivno da ima dosta mana jer su ga projektovali ljudi koji očigledno ne znaju dovoljno o tržnim centrima (ako si prvi put u njemu preeeviše je komplikovan i pomalo nesvrsishodan, ne možeš da provedeš puno vremena u njemu razgledajući izloge jer je konfuzan) ali verujem da će se "razraditi" za par godina kao i sve drugo. Pritom im ni marketing nije baš na nivou, ali to je druga tema.

Što se tiče Ada Mall-a, ovde se vidi da projektant zna posao. Definitivno bi bila greška i loše po investitora da su od njega napravili neki svetlarnik koji gleda na adu. Biće velika terasa na zadnjem nivou, ako sam dobro shvatio, i to je, realno, dovoljno. Ostatak je rezervisan za prodavnice i sve druge sadržaje koje treba da ima moderni robni magazin. O fasadi je stvarno prerano suditi u ovoj fazi. Jedini potencijalni kiks koji vidim je to što je investitor iz nikome poznatih razloga sklopio ugovor sa Cinestar bioskopima koji su se zbog lošeg menadžmenta pokazali jako loše i neozbiljno u Srbiji (propadaju im bukvalno sve lokacije, mislim da su neke već i zatvorili). Bioskop je jedan od glavnih stvari koje "dovlače" ljude u tržne centre i tu treba biti posebno pažljiv. Verovatno Cineplexx ili Roda nisu bili zainteresovani.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=558451#p558451:1ijs42hc je napisao(la):
fjerinic » 10 Avg 2018, 02:55[/url]":1ijs42hc]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=558085#p558085:1ijs42hc je napisao(la):
gilipter » Сре Авг 08, 2018 7:32 pm[/url]":1ijs42hc]Hahahah 307 ekspres. Šalu na stranu, kako će raditi ti silni molovi, Boga pitaj. Čuo sam da je Rajićeva propast, hotel samo radi ok. Karaburma isto. Jedino tinejdžeri vikendom izlaze da se prošetaju. Niko ništa ne kupuje.

Uspešnost jednog tržnog centra se meri pre svega po % zakupljenih lokala i po visini kirije koju ubira od istih, a mislim da je Rajićeva u samom vrhu u zemlji po tim činiocima, ako ne i br 1.

Što se tiče ovih drugih faktora koje možemo videti golim okom, garaža je stalno popunjena, kafići isto. Meni lično se sviđa tržnjak i shodno tome mi je prijatno tu i dosta kupujem u njemu, osim vikendima kada je gužva nesnosna. Pretežno su posetioci stranci, turisti. Definitivno da ima dosta mana jer su ga projektovali ljudi koji očigledno ne znaju dovoljno o tržnim centrima (ako si prvi put u njemu preeeviše je komplikovan i pomalo nesvrsishodan, ne možeš da provedeš puno vremena u njemu razgledajući izloge jer je konfuzan) ali verujem da će se "razraditi" za par godina kao i sve drugo. Pritom im ni marketing nije baš na nivou, ali to je druga tema.

Što se tiče Ada Mall-a, ovde se vidi da projektant zna posao. Definitivno bi bila greška i loše po investitora da su od njega napravili neki svetlarnik koji gleda na adu. Biće velika terasa na zadnjem nivou, ako sam dobro shvatio, i to je, realno, dovoljno. Ostatak je rezervisan za prodavnice i sve druge sadržaje koje treba da ima moderni robni magazin. O fasadi je stvarno prerano suditi u ovoj fazi. Jedini potencijalni kiks koji vidim je to što je investitor iz nikome poznatih razloga sklopio ugovor sa Cinestar bioskopima koji su se zbog lošeg menadžmenta pokazali jako loše i neozbiljno u Srbiji (propadaju im bukvalno sve lokacije, mislim da su neke već i zatvorili). Bioskop je jedan od glavnih stvari koje "dovlače" ljude u tržne centre i tu treba biti posebno pažljiv. Verovatno Cineplexx ili Roda nisu bili zainteresovani.

@gilipter: Ne znam za prodajne lokale, od kojih su se mnogi naknadno "ubacili" u Rajićevu (preselili se iz drugih radnji u okruženju: za ugostiteljski deo znam da im dosta dobro ide, stalno je popunjen. Isto se pričalo (isto na ovom forumu) da će "Capitol Park" u Rakovici biti propast, pa je sada večito dupke pun. Pojedinim danima ne možeš da nađeš parking mesta, bioskopu dobro ide, sve radnje su krcate. E, sad, ruku na srce, "Ušće" i "Delta City" su kategorija za sebe - ali mislim da ni ne ciljaju istu populaciju. "Rajićeva" je dopuna trgovinsko-ugostiteljskoj zoni na i oko "štrafte", "Ušće" i "Delta City" su nezavisni molovi.

@fjerinic: Ne znam šta je presudilo za izbor bioskopa, ali mislim da je sledeće: "Cineplexx" već ima tri lokacije u gradu, a "Roda" je dosta blizu Adi. Ostaje još "Cine Grande" kao mogućnost, ali oni su relativno nedavno krenuli u Rakovici i verovatno još ispituju tržište.
 
Vrh