Šta je novo?

GTC 19 Avenija i Park apartmani [ Poslovno stambeni kompleks ]

urosk

Intermediate
Učlanjen(a)
23.05.2008.
Poruke
272
Pohvaljen
304
Da li neko ima vise informacija o ovom projektu, ocekivani datum zavrsetka, kvalitet gradnje... ?
Deluje mi da je parcela prilicno mala i da ce biti vrlo tesno.
 
urosk":orja0dom je napisao(la):
Da li neko ima vise informacija o ovom projektu, ocekivani datum zavrsetka, kvalitet gradnje... ?
Deluje mi da je parcela prilicno mala i da ce biti vrlo tesno.
izgradnja se malo odužila, trebalo je da bude gotovo već pre par meseci. Ovako kako izgleda biće gotovo do kraja godine. Kvalitet gradnje je nešto iznad beogradskog proseka verovatno zbog stranih investitora i viših standarda.
 
Nenad":2ilhioj0 je napisao(la):
Ovo je oficijalni link projekta. Inace sve je vec prodato, a zavrsni radovi su u toku.

http://www.gtcparkapartmani.com/
Da, upoznat sam sa ovim detaljima.
Zanimalo me je, kao sto je vec neko odgovroio, kvalitet i priblizni datum zavrsetka radova.

Takodje, nezahvalno je pitati ali, da li neko u ovom trenutku moze da proceni kako ce se kretati cena kvadrata na ovoj lokaciji.
 
Pa dobro ne od GTCa, valjda je neko kupio koji komad za dalju prodaju.
 
GTC Park Apartmani su izgradjeni po verovatno naj boljim standardima u Beogradu kada uzimas u obzir velicinu objekta (financirano delimicno iz EBRD-a Evropske banke sto znaci da nemogu ko nasi domaci investitori). Do sada sam imao dosta dobro iskustvo sa GTC-om u smislu konsultacija sa arhitektom i glavnim ljudima u GTCu (konkretno 3 stana u toj zgradi smo izabrali). Sto se tice materijala korsicenim u zgradi mislim da je na nivou iznad "visoke srednje klase" a arhitektonsko resenje je za "europske" standarde...na primer...u nasoj vertikali se nalze 3 stana po spratu a na raspolaganje imas 2 lifta (mali i veliki) sto je realno iznad svakog ocekivanje za Beograd !

U razgovorima sa arhitektom u vezi unutrasnjeg opremanja stana u zgradi mislim da ce svaki stan biti "extra" opremljen. Konkretno sto se tice materijala imali smo izbor standarde opreme i individualne. Standardna obuhvata "A" klase Italijanske plocice, parket poput "Africkog Mahagonija" i "Cognjac", kao i Aluminiumske prozore sa mrezicama itd itd itd....A u individualno ponudi nesto vise razlicitih design-a iste "A" klase sa dodatnim objektima kao sto su Jacuzzi kade i slicno. Fasda zgrade bi delimicno trebala da bude od mermera. Stavise, mislim da 2 nivoa pozemnog parkinga dovoljno govori koliko je GTC vodio racuna da svi koji zive imaju ugodan zivot u njemo. Ja za sada neznam ni jedan stambeni objekat u gradu sa 180 stanova koji ima parking mesto sa svaki stani "ispod" zgrade.

Ako te zanimajo konkretne informacije ja mogu da ti budem na raspolaganju.
 
Sinisa,

hvala na detaljnim informacijama, ovo deluje vrlo pristojno, nadam se da su uposlili dobre zanatlije kako bi enterijer bio kavlitetno ugradjen, mislim da je problem kod masovne izgradnje zadrzati kvalitet.

Sto se tice parkinga, mislim da su investitori zakonski obavezani da izgrade bar po jedno parking mesto po stanu, a mozda i gresim.

Kada se po tvojoj proceni moze ocekivati zavrsetak izgradnje, prosao sam ovih dana pored gradilista, poslovni deo mi se cini zavrsenim, cenim da im je to bio prioritet, ali stambeni deo mislim da nije ni blizu zavrsetka.
 
Mislim da u tome i odskace GTC (velicina objekta i kvalitet izgradnje).

Obezbediti po jedno parking mesto nije problem....hteo sam da naglasim da su obezbedili po jedno natkriveno garazno mesto.

Krajem Juna kupci imaju pravo da detaljno pregledaju stanove a primopredaja stanova za prvu fazu stambene zgrade (od prlike pola) ce biti gotova do kraja Augusta...a za drugu fazu stanova do kraja septembra. Radovi na enterijeru mislim da ce morati biti na nivou, jer nemogu da zamislim da masa kupaca odbije stan u datom 'nekvalitetno' izradjenim enterijerom krajem juna kada budu kontrolisali upravo te radove. Sa obzirom na to GTC placa penale posle 15 Juna...mislim da ce gledati da nedodje do nepotrebnih zastoja u primopredaji.

Poslova zgrada je predata kupcima i oni sada sredjuju svoj enterijer i mogu ti reci da je zgrada bas mocna.
 
Sinisa, jel postoji neki specijalan projekat za uredjenje prostora oko poslovne zgrade ili ce se jednostavno asfaltirati trotoar?
 
GTC je vec "zasadio" drvece koje ide do 3eg sprata poslovne zgrade, za ostalo nisam siguran. Koliko sam ja cuo od nadleznih iz GTC-a, oba objekta ce imati bas dosta zelenila u okolini zgrade i izmedju obe...a posebna paznja ce ice na poslovnu koja gleda na jurija gagarina/raskrsnica.

Za park u neposrednoj blizni nisam siguran ali na mesto gde se sada nalaze objekti/barake Alpine/GTC-a siguran sam da ce se taj deo srediti sa zelenilom.
 
P1030910.JPG
 
Sinisa,

da li si upucen koliko ce se placati mesecno odrzavanje.
 
Urosk,

Na samom pocetku prica je bila da mesecno odrzavanje nece kostati vise od 0.50 Evra/m2. Od tada prica se promenila i najverovatnije ce biti fiksna cena po stanu. Iako se cena jos uvek nije odredila, u kupopodrajnom ugovoru smo trazili da stanari imaju pravu da smene firmu za odrzavanje ako ponudjena cena bude besmislena. Ja smatram da bi cena trebala da bude do nekih 25 evra po stanu a mozda je i to mnogo (mada u to ulazi i obezbedjene, i recepcija, , i sredivanje zelenih povrsina, i osnovne popravke itd). Ako uzimamo u obzir da ce biti 180 stanova to ispadne 4500 evra mesecno odnosno 54000 godisnje, sto nija mala suma.
 
Radovi na ovom objektu se polako zavrsavaju. Apartmani su jos fazi izgradnje do su se u poslovni deo vec uselile neke firme. Vidim da je proradio i kosta kafe, a i garaza u podzemnom delu je zavrsena. Evo par slika

 
Jao, ove klime su...
256.png


Nadam se da ce ih upakovati u neke mreze, posto zgradu ovog izgleda kao "exkluzivu" mogu da ponude samo u Bangladesu!
 
Gde god da architekta nadje mesto za ovakve vrste klime one ce narusavati izgled zgrade (nema tog mesta koji moze da ih sakrije). Dobro je to sto su u ovom projektu vodili racuna pa sve klime imaju sistematkski odvod one vode koja kaplje iz tih klima, sto je u principu "Ogroman" korak za grad Beograd.

Kada u BGu budeo postao standard kao sto je npr u Americi da jedna klima koja stoji na krovu zgrade "hladi" sve prostorije jedne vertikale / zgrade (odnosno jednostavno manipulisanje centralnog hladjenja slicno sistemu poslovne zgrade), tek tada cemo videti zgrade bez ovih tipova klime. Do tada bi trebali da vodimo manje racuna o samoj estetici zgrade a vise o tome da te klime ne ugrozavaju prolaznike ispod njih (sto je inace stoji u propisu/zakonu).
 
S obzirom da posle 15 juna GTC treba da placa penale za svaki dan kasnjenja primopredaje . Koliko to iznosi otprilike na cenu , uopste kako se ti navedeni promili racunaju koji su stavljeni u ugovoru . Da li GTC to treba sam da uplati na ziroracune kupaca ili to svatko pokrece za sebe? Zanima me posto pretpostavljam da su to mali iznosi da neko pokrece sam nesto i posto kasnjenje pretpostavka je nece biti veliko (do dva mjeseca od tog roka ) koji se odnosi na placanje kaznenih poena .
 
GTC , odnosno zastupnici Colliers international pomeraju datume primopredaje , prijema a ne salju obavestenja o nadoknadi koju bi trebali izmiriti za rok posle 15 juna 2008. Iako se pri nekim lamelama radovi privode kraju , mozda su pojedine i zavrsene interesuje me kako GTC i Colliers i izvodjaci nemaju uskladjene termine ili uglavnom ne bude taj datum za koji se predvidja nesto . Prvo je u Colliersu receno kada su stanovi kupovani da ce biti i prije roka koji je bio decembar 2007 . Iako stvari izgledaju solidno uradjene iz moje perspektive a stanovi placani recimo iznad malo vise u vremenu kada su kupovani zbog sigurnosti , ambijenta , kompanije GTC . Mada ovo i sada stoji i deluje recimo dobro nije mi jasan ovaj laicki pristup oko ovih datuma. Mada za svaku svoju uslugu mimo ugovora , bilo promenu bolje opreme za stan ili tako nesto naplacuju dobre cene . Interesuje me da li neko poseduje odredjena iskustva ili informacije vezano za Park apartmane ?
 
Ma o cemu pricate. Nema gde da stavi klime !!!!!! Pa na krov i to centralnu klimu i da se ovo cudo zabrani zakonom. Sramota !!!
 
sampion":ct1qto3o je napisao(la):
GTC , odnosno zastupnici Colliers international pomeraju datume primopredaje , prijema a ne salju obavestenja o nadoknadi koju bi trebali izmiriti za rok posle 15 juna 2008. Iako se pri nekim lamelama radovi privode kraju , mozda su pojedine i zavrsene interesuje me kako GTC i Colliers i izvodjaci nemaju uskladjene termine ili uglavnom ne bude taj datum za koji se predvidja nesto . Prvo je u Colliersu receno kada su stanovi kupovani da ce biti i prije roka koji je bio decembar 2007 . Iako stvari izgledaju solidno uradjene iz moje perspektive a stanovi placani recimo iznad malo vise u vremenu kada su kupovani zbog sigurnosti , ambijenta , kompanije GTC . Mada ovo i sada stoji i deluje recimo dobro nije mi jasan ovaj laicki pristup oko ovih datuma. Mada za svaku svoju uslugu mimo ugovora , bilo promenu bolje opreme za stan ili tako nesto naplacuju dobre cene . Interesuje me da li neko poseduje odredjena iskustva ili informacije vezano za Park apartmane ?
Pricao sam sa par ljudi koji su se uselili u novu poslovnu zgradu i koji imaju prilican broj prituzbi na kvalitet radova.
Sto se tice penala, cuo sam da GTC pokusava da izvrsi primopredaju odredjenog broja stanova pocevsi od septembra ali to uslovljava odustajanjem kupaca od naplate penala, pozivajuci se na neku stavku u ugovoru koja glasi da prilikom primopredaje ne sme da bude potrazivanja ni sa jedne strane, u protivnom ne mogu da garantuju datum primopredaje.

Ne znam ni kako mogu da vrse primopredaju ako objekat nije prosao tehnicki prijem, a i ne znam kako moze to da se desi u skorije vreme ako se ne zavrse sve lamele, ili to moze parcijalno, da li je uslov za tehnicki prijem i uredjenje npr. baste u okviru kompleksa ?
 
GTC je imao problema sa glavnim izvodjacem Alpinom i tu nesto realno "smrdi".

Poslovna zgrada pripada A Klasi po sadrzaju, ali zavrsni radovi su blaga katastrofa. Inace, pre par dana odrzani su razgovori o datumu tehnickog prijema i GTC i dalje cilja na kraj Augusta.
 
Danas zovu iz GTC-a da ce zakazati prijem za one koji se odreknu potrazivanja na osnovu kasnjenja , probijanja rokove za stanove a da u protivnom treba cekati ishod sudjenja sa Alpinom i tako ta prica . Mene interesuje sta se moze desiti onima koji to necu da potpisu koliko bi oni mogli cekati prijem i kako onda izbjeci penale i za dane poslije ili je to bleferski potez kojim hoce da ta potrazivanja smanje . Jasno je meni da sve varijante dolaze u obzir ali da vidim da li neko ima slicna iskustva bilo u ovom slucaju ili nekim drugim situacijama ?
 
sampion":3ig2zqlb je napisao(la):
Danas zovu iz GTC-a da ce zakazati prijem za one koji se odreknu potrazivanja na osnovu kasnjenja , probijanja rokove za stanove a da u protivnom treba cekati ishod sudjenja sa Alpinom i tako ta prica . Mene interesuje sta se moze desiti onima koji to necu da potpisu koliko bi oni mogli cekati prijem i kako onda izbjeci penale i za dane poslije ili je to bleferski potez kojim hoce da ta potrazivanja smanje . Jasno je meni da sve varijante dolaze u obzir ali da vidim da li neko ima slicna iskustva bilo u ovom slucaju ili nekim drugim situacijama ?
Ne znam kakve veze ima isplata penala od strane GTC-a sa Alpinom, pa nisi ti sklopio ugovor sa Alpinom vec sa GTC-jem, ne moze njihov problem sa trecim licem da ide preko tvojih ledja, ti si svoje obaveze namirio, u ovom slucaju se GTC ponasa siledzijski kao i vecina "zidara" po Beogradu.

Da li postoji stavka u ugovoru koja kaze, ako GTC ne isplati penale, kupac ne moze da dodje u posed stana tj. ne moze da se izvrsi predaja, smesno.

Ako postoji ikakav spor sa Aplinom to moze da potraje godinama, sta to znaci, da oni ljudi koji se ne odreknu penala nece moci da udju u svoje placene stanove dok traje proces.

Mislim da je ovo lepa tema za zuti stampu tipa Kurir ili Press.
 
Vrh