Šta je novo?

Gradske linije javnog saobraćaja - Predlozi, rešenja

Pa ocigledno je iz aviona da nesto otezu, rastezu sa svim obecanim izmenama i novinama, niko ziv ne pominje buducu okretnicu u Dunavskoj, a ovo govorim iz razloga sto se ceka zavrsetak Svetogorske kako bi poceli Trg Republike da rade, a o linijama ni reci po sistemu lako cemo... imamo najsveziji primer kako se nestrucno radi i planira kada su zatvorili GZS, a nista nisu uradili na Topcideru kao pripremu za premestanje polazaka. I onda one skandalozne 3L i 38 A dobijemo, a putnici preko sina na voz da udju...
Toliko linija ide preko Trga Republike, i one prolazne kao i one koje krecu odatle i sa Studentskog Trga... ja mogu samo da pretpostavim kako ce taj izmenjeni saobracaj izgledati, ali nek nam bar kazu da li ce se koristiti Dunav Stanica, Dunavska gde okrece 26,25 maj mozda... neverovatna neazurnost, mada od njih ocekujemo samo glupisti uvek...
 
Od petka, 03.08.2018. stajalište „Naselje Petlovo brdo“ smer prema Lazarevcu za linije javnog prevoza br.502, 521, 531, 532, 533, 534, 560, 560A, 581, 581A, 583A, 585, 586, 588, 591, 592, 593, 593A, 860V, 860P se zbog radova na izgradnji petlje „Petlovo brdo“ izmešta na novu lokaciju, neposredno ispred skretanja za prodajni objekat METRO.

izvor: bgprevoz.rs
 
Da li neko moze da mi kaze koliko ce ukupno autobusa raditi na linijama 12 A, 28A i 40A...posto se vidim od subote 04.08. ukidaju 12 i 13,sve ce to pokrivati autobusi, pa me zanima koliko to autobusa mora da se da za ove linije, posto ce to sve GSP da krpi.. na sajtu bgprevoz.rs stoji ova informacija o rusenju tramvajskog mosta preko Topciderske reke i da 12 i 13 nece raditi do kraja ove godine...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=548122#p548122:2234ljyt je napisao(la):
predrag1978 » Pet Jun 29, 2018 3:33 pm[/url]":2234ljyt]Od 1 jula uvodi se linija 507 Knezevac-Resnik(Zel.Stanica)....saobracace 1 minibus vozilo na 60 minuta..
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=548129#p548129:2234ljyt je napisao(la):
solecar » Pet Jun 29, 2018 4:17 pm[/url]":2234ljyt]
file.php
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=548687#p548687:2234ljyt je napisao(la):
solecar » Ned Jul 01, 2018 11:40 pm[/url]":2234ljyt][youtube]https://www.youtube.com/watch?v=KLZHnCjiR4g[/youtube]
Radi se pružni prelaz. Uskoro produženje linije 507 do Rušnja.

izvor: studio B
 
Od kog datuma krece zimski red voznje... 3 septembar ili vec krajem avgusta.. jel neko zna?
 
Што пре то боље да крене... Увече ко иде из Савских Блокова до Земуна после 22 је критична навала...
 
Od 23.08.2018 god. pa sve do 30.09.2018 god. zbog planiranih radova u ulici Blagoja Parovica na redovnom odrzavanju kolovoza, linije 23,53 i Ada 1 ce u oba smera saobracati ulicama Djordja Ognjanovica i Zarkovackom. Koristice postojeca stajalista na izmenjenom delu trase uz 2 nova u pravcu ka Vidikovcu, jedno ce biti u ulici Djordja Ognjanovica a drugo preko puta vrtica Bajka.
Izvor:busevi.com
 
I sad cemo moci konacno na licu mesta da vidimo kako lepo moze da se proturi zglobni autobus tuda, posto ima ljudi koji tvrde da ulica nije dovoljno siroka za njih, tu mislim pre svega na skretanje iz Blagoja Parovica u Zarkovacku... jedino sto meni nije jasno, i vidim da to niko od nadleznih ne spominje, zasto se odustalo od radova u Spasovdanskoj, posto vidim na navedenom sajtu da ce se
linije 37,50 i 52 od pocetka septembra vratiti na redovnu trasu kroz Ace Joksimovica... bilo je predvidjeno koliko se secam da i 37,50,52 i 89 tokom rekonstrukcije Spasovdanske nastave ulicama Ratka Mitrovica i Djordja Ognjanovica.. ali vidim da ta informacija vise ne postoji... izgleda da je rekonstrukcija Blagoja Parovica bila urgentnija...
 
Kada se pricalo o teskom skretanju iz Blagoja Parovica u Zarkovacku, mislilo se na skretanje iz Blagoja Parovica (uzbrdo) u Zarkovacku (nizbrdo). A 23 i 53 ce skretati iz drugog smera Ulice Blagoja Parovica, a to skretanje je mnogo lakse.
 
Ceo red vožnje je besmislen. Krug vozači naprave za 20 min. , i onda im ostaje još 20 min. pauze.
 
Sve zavisi od doba dana i dana u nedelji. Nekad napravi krug za 20 min , a nekad se jedva uklopi u tih 40 min.
 
Tokom izvođenja radova na popravci saobraćajnih površina u ulici dr Milutina Ivkovića, na delu od ulice Ljutice Bogdana do prvog prinudnog usporivača brzine (ležeći policajac) iznad Dinarske ulice u periodu od 26.08. do 03.09.2018. godine doći će do promene u radu linija javnog prevoza.

Vozila sa linije broj 36 će saobraćati od raskrsnice ulica Ljutice Bogdana i dr Milutina Ivkovića do raskrsnice ulica Bulevar kneza Aleksandra Karađorđevića i dr Milutina Ivkovića na sledeći način: U smeru prema Železničkoj stanici „Beograd (centar)“: Ljutice Bogdana, Bulevar kneza Aleksandra Karađorđevića i dalje redovnom trasom. U smeru prema Trgu oslobođenja: Bulevar kneza Aleksandra Karađorđevića, kružni tok ispred bolnice „dr Dragiša Mišović“, Ljutice Bogdana, Trg oslobođenja i dalje redovnom trasom.

Vozila će na izmenjenom delu trase, koristiti sva postojeća stajališta (vozila će prilikom kretanja u smeru prema Trgu oslobođenja okretanjem oko kružnog toka ispred bolnice „dr Dragiša Mišović“ koristiti stajalište „Bolnica Dragiša Mišović“, koje u redovnom režimu koriste linije br. 34, 40, 41, 42, 59, 78).

izvor: bgprevoz.rs
 
Znam da je vođeno dosta diskusija na ovu temu ali kako sam se poslednjih nekoliko nedelja stalno vozio tramvajima, razmišljao sam šta bi bilo kad bih se ja pitao i voleo bih da čujem vaše mišljenje o svemu ovome. Dakle, ja bih tramvajske linije preuredio ovako:
2 : Pristanište-Starine Novaka-Pristanište (Skinuti 2 tramvaja sa linije jer se dobija mnogo efikasnija dvojka)
3 : Kneževac-Tašmajdan (ukinuti onu smejuriju 3L)
4 : Beko-Omladinski stadion (sa dva vozila koja su sa dvojke skinuta), linija služi da krpi peticu do Vuka
5 : Beko-Ustanička, pojačati liniju sa 2 vozila
6 : Tašmajdan-Ustanička, napraviti česte polaske da se napravi dobra veza i ukinuti 7
7L : Tašmajdan-Blok 45. Tramvaj 7 je, kao što svi znaju, najnepouzdanija linija ikada. Skratiti je do Taša, smanjiti broj vozila, odnossno prebaciti ih na liniju 6. Ovao se dobija bolja veza blokova i grada i bolji prevoz od Ustaničke ka gradu.
8 : Banjica-Omladinski stadion (ukinuti 14)
9 : Banjica-Blok 45 (osaje ista)
10 : Banjica-Beko (ostaje ista)
11 : Beko-Blok 45. Liniju 13 ukinuti i prebaciti pola vozila na ovu liniju
12 : Banovo Brdo - Slavija. Linije 12 i 13 su stalno prazne. Autobus 12A je poluprazan što znači da Banovom brdu treba jedna kratka i brza tramvajska linija. Sa linije 13 prebaciti polovinu vozila.
Ovo je sad priča dok se ne pusti u funkciju most na Adi, a za posle... Videćemo :D
 
Plus, normalno, linija 1-Kalemegdan-Slavija, kao i vraćanje tramvaja od Terazija, pa pored Skupštine itd. Bulevarom.
 
Odlican predlog!
Imam i ja dodatak: da se linija 7L preimenuje u 13 i da se uvede linija do Zemuna s brojem 14.
 
Нису лоши предлози за почетак. С тим што би са продужетком (тј. враћањем) пруге од Ташмајдана поред скупштине па на Теразије лево и на Трг републике па све до Калемегдана ваљало продужити линију 6 а можда и 3 да пролазе кроз сам центар града. Такође, 1 ми некако бесмислено да буде само до Славије, ваљда је боље до Бањице, a 10 да се укине, онда таман имамо 3 линије за Бањицу, 3 линије за Беко преко 27. матра, 3 линије за блок 45, 2 за Омладински, и по 2 које иду преко трга, али једна од Славије преко Краља Милана а друга од Вука преко Булевара Краља Александра, a са мостом преко Аде, онда имамо 2 за Кнежевац, 3 за Баново брдо, а на за блок 45 се повећава број линија са 3 на 5.
 
Vrh