Šta je novo?

Gradska magistralna saobraćajnica Novi Beograd - Surčin

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=903022#p903022:jtvjj1vg je napisao(la):
astrodule » 28 Nov 2021 12:42[/url]":jtvjj1vg]Bila je mala zabuna svojevremeno jer je bila tabla gde nije ucrtan krak ka Vojvođanskoj.

Oba kraka se grade i nadam se da će ih istovremeno završiti.
Čini mi se da je bilo obrnuto što se tiče krakova, i tada je rečeno da se prvo radi jedan, pa onda drugi, tj. da se neće raditi paralelno.
 
Вероватно ће прво одрадити искључење ка Јурија Гагарина пошто им је мање компликовано.
 
Nema nikakvog pomaka vec par nedelja. Izgleda da ce eksproprijacija ovo zakociti na odredjeno vreme.
 

Prilozi

  • sr.png
    sr.png
    857,8 KB · Pregleda: 5.282
Причало се и о неком гасоводу да ће морати да изместе. Зна ли неко нешто детаљније о томе.
 
Zna li neko da mi objasni što je trasa ovako krivudava na potpuno ravnom terenu plus ne postoji ni jedan objekat na trasi?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=906739#p906739:3pf52tw8 je napisao(la):
zainteresovan » Čet Dec 09, 2021 5:04 pm[/url]":3pf52tw8]Nema nikakvog pomaka vec par nedelja. Izgleda da ce eksproprijacija ovo zakociti na odredjeno vreme.
file.php
Kad vidim na snimku ovakvo mučenje i kilavljenje, prosto mi dođe krivo što su povukli novi zakon o eksproprijaciji. Protiv sam i Rio Tinta i svih drugih investitorskih trovača ove zemlje, ali postupak eksproprijacije je očajno spor kada su u pitanju infrastukturni projekti od javnog interesa, kao što je autoput.
 
Slažem se, mislim da bih ga uveo isključivo za saobracajnu infrastrukturu.
 
Takav zakon treba da postoji i već postoji. Problem je što se kasno kreće u eksproprijaciju. To bi trebalo prvo da se uradi čim krene planiranje. Plus da se zaposle stručni ljudi u službama koje se time bave.

Mi imamo sasvim dobre zakone u skoro svakoj oblasti, ali problem je organizacija i stručan kadar (i po horizontali i po vertikali).

Slično kao i za bolnice. Šta će nama nove bolnice kada nemamo koga tamo da zaposlimo?!
 
Mada je i stanje danas takvo, priznaćeš, da se i neki stručni ljudi ne primaju na mesta zarad podobnih ili porodično povezanih.
 
Uvek se posao dobijao preko veze, ali taj neko ko dobije posao je imao barem neke kvalifikacije. Sada stručne poslove dobijaju ljudi bez ikakvog iskustva i želje da nauče.
 
Malko precenjujete mogućnosti naše administracije, pa bogme i druśtva. Koliko mi imamo kvalitetnih pravnika za ovu oblast, i uopšte kvalitetnih pravnika van boljih advokatskih kancelarija? Koliko ih plaćamo, pa da ih privučemo?

Ne ide to sve baš tako kako forum zamisli. U principu je ipak jednostavno: ili će da košta više, ili da traje duže. Pa ko šta voli.
 
Pa naravno - nemamo kvalitetne ljude koji će da rade za ponuđenu platu.

Ali zato imamo nekvalitetne ljude koji ne znaju ništa da rade, a dobijaju platu koja je mnogo veća nego što kvalitetom zaslužuju.
 
Видимо да одавно стоји овај мањи део са трасирањем ка НБГд-у, али да ли се у међувремену одвијају радови на делу који је трасиран или се и ту стоји,зна ли можда неко?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=907174#p907174:30zbwm10 je napisao(la):
astrodule » Суб Дец 11, 2021 10:17 am[/url]":30zbwm10]Takav zakon treba da postoji i već postoji. Problem je što se kasno kreće u eksproprijaciju. To bi trebalo prvo da se uradi čim krene planiranje. Plus da se zaposle stručni ljudi u službama koje se time bave.

Mi imamo sasvim dobre zakone u skoro svakoj oblasti, ali problem je organizacija i stručan kadar (i po horizontali i po vertikali).
Управо ово...

Могу они да запосле, итекако имају пара, али боље да се згрува све у нос и остале делове тела...
 
Nekih 5-6 dana nisu radili semafori u Surčisnkoj ulici (kod Granda) i prohodnost je bila odlična. Valjda im se pokazalo tada šta ne valjda kod signalizacije, ali ne lezi vraže. Posle toga su nešto štelovali semafore, iscrtavali linije, ali od govana teško pita može da se napravi. Sada je kolaps, da su hteli ne bi takav napravili.
 
Jesu, nisam čitao na tviteru, već prolazih par puta i moram priznati, napravih prekršaj skrećući ka blokovima kao što se nekad moglo. :)

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
 
Ljudi i dalje po inerciji skreću levo niz surduk.

Nova horizontalna signalizacija je bolja od stare, samo semafore nek ukinu.
 
Da, uz novu šemu skretanja semafor tu sada samo smeta.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=907145#p907145:3c8uc1x3 je napisao(la):
markovicii » Sub Dec 11, 2021 2:58 am[/url]":3c8uc1x3]Slažem se, mislim da bih ga uveo isključivo za saobracajnu infrastrukturu.
Pa to je i cela poenta. Zbog nabijanja cena vlasnika parcela na Nikšićkom brdu kasnila je 10 godina izgradnja brze saobraćajnice Batočina Kragujevac.

Ko što jedan majstor kaže svoju kuću na putu auto puta neće da proda ispod 70.000e, a ona ne vredi 30.000e u selendri Bogu iza nogu
 
MAGISTRALA NOVI BEOGRAD-SURČINSKA PETLJA /AUTOPUT MILOŠ VELIKI 19.12 2021

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=UVDXIARI1Bc[/youtube]
 
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=HwOghaKgIMc[/youtube]
 
Juče sam malo prošetao po kraju i slikao mesta gde bi trebali da se produže ulice Jurija Gagarina i Vojvođanska.

Ovde bi trebala da se produži Jurija Gagarina. Novom ulicom je planiran da ide i tramvaj. Kao što vidite, proširenje treba da se vrši sa obe strane, levo na račun parkića i desno na račun zelene površine i restorana Staro ognjište.
UgKdBQz.jpg

IXjpp9y.jpg


Ovo je kraj J.Gagarina, sledi blatnjav put koji ide dole. Pretpostavljam da će vršiti određeno poravnjavanje, povisivanje budućeg puta.
igWySUZ.jpg

EsTU6K5.jpg


Blatnjav put mi je iza leđa.
iTW3D7K.jpg


Ovde treba da ide budući produžetak Vojvođanske, kroz ovo rastinje. Iza mene je Lidl.
J77VU8o.jpg

DT59MiG.jpg

jdHIJGL.jpg


Nastavio sam pešačkim putem, pored ovih zgrada levo od mene. Ovde takođe teren ide dole. Tamo ima svega, starih kuća i otpada.
MwTRILw.jpg

FTmPUIw.jpg

MSJmgKM.jpg


Ovo je okretnica linije 89
aMuOAOE.jpg


Teren ide još niže.
enGwf6i.jpg


Ovde imamo i jednu baruštinu...
KCeb5lB.jpg


...i auto otpad.
Fkilwiu.jpg


Ovde je kraj mog obilaska. Ovaj put ide dole, a budući nastavak Vojvođanske trebao bi da ide gde je ovaj nasipani pesak. Desno od mene je auto otpad.
3DNYWhu.jpg
 
Vrh