Šta je novo?

Gradska magistralna saobraćajnica Novi Beograd - Surčin

Kada se pominje eksproprijacija zemljista u zoni groblja 2 , koliko vidim u oglasima i dalje ima zemljista u toj zoni za 8-10.000 e po aru da sednes i biras.
 
StaraMo mogao je da bude problem ali ne zbog visine nego zbog kera lokalnih koje su me namirisale i pojavile se iznenada.
Zanimljivo da sam jedva našao brisani prostor da slikam ovo (mada je i to bilo preko neke ograde), svuda po obodu su sazidane kućerine opasane visokim zidinama.Svako čuva pravo na pogled samo za sebe.
 
Nezgodan kraj za praćenje stanja,a zbog blizine aerodroma ni dron nije rešenje.Čuvaj se.
 
Gledam Google Maps, i ne mogu uočiti ovu svežu trasu,čak ni kada je mapa zumirana, vide se samo surčinska petlja i kraj obe trake kod one ergele. Na koliko ono meseci se mape ažuriraju?
 
Znam da Sentinel ažurira snimke svakodnevno,ali neki su ovde postavljali slike sa GM na kojima se vidi trasa.
 
Da, neko je čak i postavljao kao da GOOGLE EARTH ima svežije mape, kod mene kako god da pokušam google ima snimke stare barem 2-3 godine.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=885010#p885010:1ylwfrlq je napisao(la):
molder » Чет Сеп 30, 2021 11:27 am[/url]":1ylwfrlq]Da, neko je čak i postavljao kao da GOOGLE EARTH ima svežije mape, kod mene kako god da pokušam google ima snimke stare barem 2-3 godine.
Ne koristiš dugme za istoriju na GE, tu su najnoviji snimci samo nema pogodnsti kao što je 3d i sl.
 
Na satelitu opet ni makac od mesta gde su se zakopali pre par meseci, najveci deo trase u NBg ni pipnut
 
ЖАо ми је што је тако . Е сад,моје питање гласи , ако добро разумем,само мали део је тај који треба да се трасира , доста дужи део кроз Сурчинску ( ваљда је та ) општину је трасиран . Да ли је тако и да ли се бар на том делу раде сада неки радови или све стоји дуж целе трасе?
 
Лука, а да ли се и даље ради на тој траси кроз Сурчин или тамо сада све стоји?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=886202#p886202:3i88kz9v je napisao(la):
Niko Kažanegra » Pon Okt 04, 2021 1:39 pm[/url]":3i88kz9v]Лука, а да ли се и даље ради на тој траси кроз Сурчин или тамо сада све стоји?

Poslednji put kada sam mantao po tim njivama na treningu, nisam primetio neke aktivnosti. Nisam posebno ni gledao, ali svakako bih video da je bilo velike frtutme. Bilo je jako vidljivo trasiranje.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=881502#p881502:2jttgtfn je napisao(la):
Дошљак » 19 Сеп 2021 01:29 am[/url]":2jttgtfn]Одличан приказ. У суштини најизраженија је потреба за изградњом улице Срђана Алексића од кружног тока до раскрснице са Грчком, и исправљање Сурчинске ка тој новој раскрсници. Остатак Т6 није толико хитан, али ће у будућности исто значити овом делу НБГи Сурчину као веза са аутопутем. Већ замишљам туда неки експрес аутобус за Ледине и Сурчин.
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=881516#p881516:2jttgtfn je napisao(la):
StaraMo » 19 Сеп 2021 06:49 am[/url]":2jttgtfn]Hvala Gago na detaljnom opisu situacije...T6 je po meni bitna za komercijalni saobraćaj i pravac sa juga ka Pančevu a i toj zoni oko buvljka Kvantaša,carinarnice itd..E sad ako teretnom saobraćaju bude zabranjeno da koristi saobraćajnicu čiji naziv nosi ova tema onda svakako T6 nije ključni faktor.Druga stvar ovo sa spojem Vinogradske verovatno podrazumeva semaforizovanu raskrsnicu izmedju dva kružna toka.To mi se takodje ne svidja.
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=881725#p881725:2jttgtfn je napisao(la):
Bezaninac » 19 Сеп 2021 11:49 pm[/url]":2jttgtfn]@Gaga

Dragi Gago, ti si jedan car, i pre svega profesor ovog foruma.

Post je briljantno, gotovo savršeno sumirao toliko činjenica vezanih za više tema, a koje su sve istovremeno u uzročno-posledičnoj vezi sa temom o kojoj ovde diskutujemo (NBGD-SURČ). Znam da ovim produbljujem offtopic, ali moram da se osvrnem na tvoju opasku da:

"у том делу где ће бити ново гробље 2 је обављена експропријација"

jer informacije koje ja imam govore suprotno.
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=881784#p881784:2jttgtfn je napisao(la):
sev » 20 Сеп 2021 09:49 am[/url]":2jttgtfn]@gaga

Odličan post, hvala!

@Дошљак, @СтараМо, @Бежанинац, @сев, пре свега хвала на лепим речима, трудим се да што више чињеница пружим за оно што имамо сви интереса да знамо. Извињавам се што доста дуго нисам одговорио.

@Дошљак, тачно да је најизраженија потреба за изградњом улице Срђана Алексића од кружног тока до раскрснице са Грчком, али је важно, а што каже и @Пантограф, хитна је и Т6. Експропријација је све успорила, поготово погађање власника објаката у садашњој Сурчинској улици код кружног тока.

@СтараМо, мислим да ће бити дозвољен теретни саобраћај градском магистралом Сурчин-Нови Београд, али уз посебну дозволу које ће се издавати. Управо због тих праваца који се навео, од царинског терминала према Панчеву (СМТ) и од царинског терминала према ауто-путу „Милош Велики“ и наравно обилазници око Београда.

@Бежанинац, тачно је да сам желео да повежем више подтема са форума, а које су итекако повезане једна са другом, бар овај део о коме причамо. Мало сам се и ја ових дана поново распитивао (коначно сам имао мало више времена) о експропријацији земљишта где треба да буде ново Бежанијско гробље 2. Да тачно, није све откупљено, а претходно обавештење да је све откупљено, сам добио од једног комшије који је наводно добро обавештен, али ето.

Иначе има једна грешку на ортофото снимку који је дирекција објавила у јавној набавци 171/16 од августа 2016.године за Т6. Наиме у јавној набавци је речено да треба да се ради „формирање за саобраћајницу Т6 (од Војвођанске до саобраћајнице 2а-2а) и на ортофото снимку су испод њега написали „на основу ПДР-а за проширење новог Бежанијског гробља и ПГР-а за саобраћајницу Т6. Л=1200м“. На ортофото снимку је уцртана та деоница, од кружног тока у Војвођанској до наводне саобраћајнице 2а-2а и означили до отприлике средине другог (средњег) круга парцела на гробљу.

скица_ортофото.JPG
саобраћајнице Т6, 2а-2а, Срђана Алексића.jpg

Е ту је грешка, ту где су они (дирекција) означили и рекли да је саобраћајница 2а-2а, је сасвим друга саобраћајница, ја сам ту саобраћајницу на оном ортофото снимку где сам уцртао где шта траба да буде, означио као „Улица ?“. И то јесте та дужина од 1200 метара. Саобраћајница 2а-2а је исто будућа саобраћајница која ће ићи од садашње лакат кривине код Кванташа, до насеља Радиофар. Дужина Т6 (то је део Т6 + улица Срђана Алексића) од лакат кривина до Војвођанске-кружног тока је 2200 метара.
Пошто је у јавној набавци речено да се ради формирање за саобраћајницу Т6 од Војвођанске до саобраћајнице 2а-2а, верујем да је то баш тако, а не оно како је уцртано на ортофотоснимку! Гледаћу да пошаљем е-пошту дирекцији и укажем на грешку. А негде сигурно јесте.

Извињавам се на малом скретању са теме о градској саобраћајници, али као што рекох све је то повезано једно са другим.
:sesir:
 
Gago, zahvaljujem na iznetim informacijama. Mene interesuje jedna stvar, ukolilo se dozvoli teretni saobracaj, kuda bi on isao posle kruznog toka u Vojvodjanskoj? Prosto ne vidim prostor za tako nesto. I sada su sve te ulice vise nego zagusene.
A ne vidim bi potrebu da se zarad neke ustede prevoznika stvara dodatan haos u vec haoticnom okruzenju. Treba imati u vidu da su sve ulice kojima bi taj teretni saobracaj nakon kruznog toka isao ipak rezidencijalne u kojima ljudi moraju da zive i spavaju.
 
Могу камиони и поред гробља. Али би било боље да заврше и Т6.
 
Sve ovo je lepo i to sve otprilike znamo sa teme t6 i grcka ulica Bezanijska kosa. Ali ono sto svakog zanima da li ce bilo sta od ovoga uci u ovaj projekati i zavrisiti se zajedno sa auto putem nbg surcin. Ili je plan da se zavrsi dole kruzni tok i onaj surduk uzbrdo se ostavi onako.
 
U projektu magistrale NBGD-SURČ jeste rekonstrukcija, proširenje i neznatno pomeranje kružnog toka, kao i proširenje "uliva" na samom mestu gde se surduk spušta na kružni tok. Koliko to proširenje ide uzbrdo je nejasno.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=886697#p886697:2b1d5s2c je napisao(la):
Дошљак » 05 Oct 2021 03:00 pm[/url]":2b1d5s2c]Могу камиони и поред гробља. Али би било боље да заврше и Т6.
Ма не могу, биће расуло на споју са М. Челебоновића - већ јесте чеп за лево. А и за задушнице...
 
Онда боље да ураде Т6 што пре због царине.
 
@ Došljak a propo carine, interesantno je ovde pomenuti i to da je na prostoru koji je Gaga na gornjoj slici označio kao "Buduća privredna zona" planiran (otprilike polovina označene površine) novi glavni carinski terminal, odmah severno od Novog bežanijskog gorblja 2.

Tako da je ovo jedno veliko DA za kamione na novoj magistrali i T6.

P.S. ideja za temu Beogradska groblja - nekakomi suviše rogobatno i banalno zvuči sam naziv "Nobo bežanijsko groblje 2". Mislim da bitrebalo otvoriti neformalnu forumsku anektu kako prikladije nazvati ovo buduće groblje, pre nego što njegova jezička upotreba zaista zaživi.
 
Vrh