Šta je novo?

Gradska magistralna saobraćajnica Novi Beograd - Surčin

Занимљиво да никаква предприпрема за искључење за Јурија Гагарина, које наводно треба у мају да крене да се ради није урађена, док је рецимо искључење из Николе Добровића ка Булевару уметности (кроз железнички насип) урађено које се не планира у догледно време. Где престаје логика, ту креће Србија.
Није из Николе Добровића, него из Булевара хероја са Кошара.
Задња реченица ти није потребна.
 
Ogradu protiv buke neće stići da postave do 1 aprila?
Букобрани се увек постављају након завршених радова. Морају се посебно изградити парапети (бетонских носача за букобране). Биће изграђени у оној дужини по пројекту, постављао сам цртеже где све. Имаш на овој подтеми.
 
Ništa strašno. Samo još jedan nezavršen projekat.
Pa nastavićemo da radimo na ovome. Nismo svi gubitnici (losers) kao što ti reče.
Ja sam počeo da unosim neke stvari u Excel, pa ću da ih sa vremenom iznesem ovde.
Da bi nešto uradio, treba primati i kritike. A ako nečega ima na ovom forumu, to su kritičari.
Malo oskudevamo u onima koji dobronamerno doprinose razmeni ideja.

Nego da pitam i ostale. Šta još da dodam u ovu tabelu?
Koje kolone?
Evo što imam za sad
1680211895720.png


Ne gledajte mnogo na te moje brojke, one se mogu lako promeniti.
Nego na formu, grupisanje i tip podataka.
I ako znate neki website gde ovakvi podaci postoje.
 
Prema onome što sam oko 21 sat video na gradilištu nedostaje par sitnica da se saobraćaj pusti:
1. Nema vertikalne signalizacije izmedju kružnog toka i novog skretanja ka Vinogradakoj. Nisam primetio nijedan znak.
2. Nisu iscrtani pešački prelazi i strelice za smerove traka
3. Nije postavljneno par lampi na bandere oko kružnog toka.
4. Semafori ne rade (ni trepćuće žuto), mada je moguće da su istestirani do kraja samo nisu uključeni.

Rekao bih da puštanje ipak neće biti sutra već u subotu.
 
Kako 01.04. kad sve vreme ide priča da je sutra otvaranje?

То иде прича код вечито неинформисаног Влогзиле. Нисам видео негде другде. Просто ми је невероватно да са том количином обилазака градилишта и даље је толико неинформисан. И онда те дезинформације дели. У последњем клипу прича како ће Виноградска имати излаз на кружни ток након његове реконструкције и проширења. :ROFLMAO:
 
@zecal Imas na dnu pocetne strane ovog sajta (beobuild) neke procente zavrsenosti za nekolicinu projekata, ali verujem da su cifre odokativne i da nisu precizne.
 
Pa nastavićemo da radimo na ovome. Nismo svi gubitnici (losers) kao što ti reče.
Ja sam počeo da unosim neke stvari u Excel, pa ću da ih sa vremenom iznesem ovde.
Da bi nešto uradio, treba primati i kritike. A ako nečega ima na ovom forumu, to su kritičari.
Malo oskudevamo u onima koji dobronamerno doprinose razmeni ideja.

Nego da pitam i ostale. Šta još da dodam u ovu tabelu?
Koje kolone?
Evo što imam za sad
Pogledajte prilog 157884

Ne gledajte mnogo na te moje brojke, one se mogu lako promeniti.
Nego na formu, grupisanje i tip podataka.
I ako znate neki website gde ovakvi podaci postoje.

Valjevo - Lajkovac,
Ruma - Šabac da se izdvoji u Fruškogorskom,
Loznica - Prnjavor da se izdvoji u Fruškogorskom,
Kuzmin - Sremska Rača,
 
@Земљани, мешаш грађевинрство, саобраћај са политиком. Сваки други пост ти је политика и пљувачина. Заобиђи то, односно батали политику. Нажалост ниси једини на овом порталу и такве постове не читам.
Pljuvačina? Ja tu reč ne koristim, iz tvojih je usta. Drugo, 5ti put ispravljaš ljude pogrešno i nepotrebno o značenju reči, objasnio sam ti etimologiju, ako imaš drugo objašnjenje etimologije a ti ponudi, ne beži odma sa suštine u politiku, to je najlakši beg. I treće, ako misliš da politika i građevinarstvo, posebno ovi projekti nemaju veze, ti druže nemaš veze sa životom. Obrati pažnju dal se na ugovaranju projekata, finansija, počinjanju radova, obilasku tokova radova, puštanju... pojavljuju političari. Ali dobro, videćemo, možda te poslušaju, pa se barem danas na otvaranju ne pojavi ni jedan političar i bar malo ti ispune želju da politika nema veze sa građevinaratvom 👌
 
Ja isto idem na vikendicu za nelihbsat i po bas sam se smorio jer necu imati priliku da prodjem. Gorim od zelje da vidim koliko ce mi skratiti put jer zivim bas blizu pocetne tacke 🙏
 
Dobro, bar je pohvalno da ima posebna traka pre kružnog ka isključenju za J Gagarina, da ne zagušuje kružni tok. Nažalost za suprotno uključenje iz Gagarina ka autoputu moraće malo pravi gužvu kroz kružni. Meni više smeta što pešake staze radi bezbednosti nisu odvojene povećim zelenim pojasom od ulice kao što je uglavnom običaj na NBg.
 
Ne znam za vas, ali dobijem neku nelagodu svaki put kad ovo vidim. Kao da je projektovao neki građevinac sa akademije za mlade lidere. Pogotovo ovaj špic dole na koji mogu da stanu 4 osobe. Petu će morati da žrtvuju.
Sto se tice tog spica, verovatno ce da pomere pesacki malo dalje od kruznog, ali mi nije jasno onda sto su ga prekrili asfaltom. A ovaj drugi pesacki je kriminalan.
 
Sto se tice tog spica, verovatno ce da pomere pesacki malo dalje od kruznog, ali mi nije jasno onda sto su ga prekrili asfaltom. A ovaj drugi pesacki je kriminalan.
Hm. Ja sam očekivao da će da ga pomere, ali ne izgleda da će to da se desi.

Možda ga pomere nakon rekonstrukcije KT? Ovo je onda "privremeno" rešenje za godine koje dolaze.
 
Ako je finalno buduce resenje ovo dole desno na slici (koju je neko kacio vec ranije), onda mi ne deluje da ce pesacki pomerati (bar ne mnogo) ni kad urade veci kruzni tok.

screen-shot-2023-03-25-at-18-15-10-jpg.157291
 
Ne znam što svi žurite sa nekim prognozama i kritikama. Hajde da prvo pustimo da vidimo kako će da funkcioniše, pa ako se uoče neki probleni, rešiće se za 20-30 godina.
Ne znam kako mislite da neko unapred predvidi nešto i odmah odradi valjano rešenje...
 
Vrh