Šta je novo?

Gradska magistralna saobraćajnica Novi Beograd - Surčin

Gužva jeste zbog kružnog toka, to jest, sva vozila iz Vinogradske sada idu preko Surčinske i to kada se spoji sa semaforom kod Granda nastaje kolaps.
Taj kruzni tok je tu i pre radova, tako da on sam po sebi nije problem, vec je problem zatvaranje Vinogradske i preusmerenje saobracaja na alternativne pravce.
 
Ризла је постављена, мислим да је она оне црвенкасте боје. Иде целом дужином. И заливају је водом из цистерни. Сад сам био и видео.

Naravno, ali nije postavljena finišerima već je samo nasuta pa poravnana valjcima. Dok su ostale deonice radili finišerima.
 
Kruzni tok,pa kruzni tok.Čep stvara semafor kod grand kafe,po koji put ponavljam.Da od kruznog,preko ledina do surcina ide 2+2, sa prikljuckom na grcku ulicu,odvojenim trakama za skretanje levo,ne bi bilo ni guzve na tom j.....m kruznom toku.
 
Kruzni tok,pa kruzni tok.Čep stvara semafor kod grand kafe,po koji put ponavljam.Da od kruznog,preko ledina do surcina ide 2+2, sa prikljuckom na grcku ulicu,odvojenim trakama za skretanje levo,ne bi bilo ni guzve na tom j.....m kruznom toku.
Poredis babe i zabe. Dajes primer funkcionalnosti kruznog toka u vreme dok su ga koristili pretezno ljudi koji idu na ledine i surcin. Treba gledati ipak malo napred i u jednacinu adekvatnosti kruznog toka dodati nov saobracaj koji nece biti mali. Kad vec pominjes slaviju, njen precnik je duplo veci od ovog, sto oni koji iole barataju matematikom znaju da je po povrsini cetiri puta veci, odnosno moze da u istom trenutku obradi cetiri puta vise saobracaja.
A hit su mi predlozi da se ovaj postojeci kruzni tok prepravi tako sto ce se prosiriti ka unutra ka spomeniku. Savet za njih uzmite na podu decije autice i simulirajte fukcionalnost vaseg predloga.
 
A ti ne vidis da ce cep sa semafora kod granda za pusiti i taj tvoj cetri puta veci kruzni tok.Slazemo se samo u jednom- da se ne slazemo.
 
A ti ne vidis da ce cep sa semafora kod granda za pusiti i taj tvoj cetri puta veci kruzni tok.Slazemo se samo u jednom- da se ne slazemo.
Pa nije poenta da li se mi slazemo ili ne. Nebitno skroz. Nego potpuno neargumentovano napadas ljude koji smatraju da ovaj kruzni tok nije adekvatan i tu navodis totalno pogresne argumente i mesas zabe i babe. Da, problem je taj semafor sada, ali veci problem ce za nedelju dana biti mali kruzni tok, ali ko ce tako daleko da gleda. Pa na prilazima manjim gradovima su oravljeni daleko veci kruzni tokovi od postojeceg. Verovatno ludi ljudi nisu znali sta ce sa materijalom.
 
Koga sam ja to napao.Rekao sam svoje misljenje,kao sto ti kazes svoje,a ja ti pri tom ne spominjem babe i zabe i kratkovidost,tako da oladi od mene.
 
da li ce vecina saobracaja da se pruza pravcem novog dijela puta ,
pa da se onda odvaja tim novim prikljuccima ili ce da se vecinom nastave koristiti surcinskom ulicom
to pitam ljude koji svakodnevno koriste taj pravac
 
Sa novim priključcima za vinogradsku i iskljucenjem kod Jakova,stanivnici tog dela opstine Surcin ne bi trebalo da idu surcinskom,ali ko zna.To zavisi od coveka do coveka
 
25.3. - 00:29
20230325_003359.jpg
20230325_003349.jpg
20230325_003234.jpg
 
Весић намерно набија рогове Гангули што је неспособан. Отуд и Гангулини исхитрени пројекти попут Вишњичке и уметнутих паркинга по НБГ да би демонстрирао силу.
 
Ako je istina ovo sto je neko pomenuo da se radi trotoar uz surduk znaci nema nista od radova tu koje ocekujemo.
 
Malo sam slikao pa da krenemo
cuveni spoj ka JG

Ovde se vidi koje će širine biti

Akcenat je bio na dodatnom nasipanju uključenja na kružni tok ali kad sam se vratio radili su i deo ka JG

Svim metodama i sa puno radnika

Ovde se vidi zanimljivo ( na BB poznato kao Skarabudž ) rešenje uključenja iz pravca Ledina

Iz ovog ugla je jasnije o čemu pričam (na kraju ću izneti moj davno poznati sud o ovome)

Braća kinezi rešavaju zagonetku

Ivičnjaci krupni kadar

Asfalt prvi sloj pravac ka kružnom toku

Finišer čeka dodatno nasipanje

Evo kakvo je trenutno stanje

Ples valjaka

Opet malo ivičnjaka

Ovaj gospodin nasipa trotoar pravac ka Milošu velikom

Moja fascinacija,divljenje ka načinu umetanja ivičnjaka i nada u sinfoniju klaparanja

Ovde je trotoar i verovatno bici staza već nasut

Slojevi asfalta,fali samo završni

Isto to iz blizine

Ovo je samo prvi deo izvinjavam se što gušim temu ali ponelo me slikanje pa sam napravio dosta fotki a onda mi je bilo žao ( ono kao svoju decu ih gledam) da ih brišem tako da ću okačiti sve
 
Ево и ово је тотово. Исцртали и линије, урааа. Могло би и на другу страну, према Сави. Мада тамо је стадион, тамо ће тек бити свашта.
Неко се сетио да уради ивичне линије како треба, по Правилнику о саобраћајној сигнализацији.
 
Sjajno.
Samo me zanima jedna stvar, da li je sve asfaltirano od odande gdje se stalo pa sve do gotovo kružnog?
Koliko vidim dva su sloja asfalta postavljena pretpostavljam da faktički čekamo većinom još da se postavi habajući sloj?
Hvala na odgovoru. 🙂
 
Vrh