Šta je novo?

Gradska magistralna saobraćajnica Novi Beograd - Surčin

Pretpostavljam da je hteo da kaže da se radi pravac ka Ledinama jer šta bi bili u budućnosti veliki radovi tu.
 
Ljudi!!!Skoro je,koleega forumas pisao o ulici Ane Karenjine,a i ja sam nesto pisao o istoj.Pre pet minuta sam prosao Vodenicarskom ulicom.Lep te hebo.Ulica je levo od stanice VilaMara i ide dole do Vinogradske.Nemam reci.Bio sam na svakakvim mestima,naseljima,ulicicama,sokacima,ali ovo?Ja sam zadivljen.Ulicu treba uvrstiti u turisticku atrakciju Beograda.Kakav kalemegdan,hram,avala.Ovo je cudo arhitekture da jos ne mogu da se opasuljim kuda sam prosao.Moram sutra,po danu ponovo da prodjem i to peske.Ono je neverovatno.
 
Ljudi!!!Skoro je,koleega forumas pisao o ulici Ane Karenjine,a i ja sam nesto pisao o istoj.Pre pet minuta sam prosao Vodenicarskom ulicom.Lep te hebo.Ulica je levo od stanice VilaMara i ide dole do Vinogradske.Nemam reci.Bio sam na svakakvim mestima,naseljima,ulicicama,sokacima,ali ovo?Ja sam zadivljen.Ulicu treba uvrstiti u turisticku atrakciju Beograda.Kakav kalemegdan,hram,avala.Ovo je cudo arhitekture da jos ne mogu da se opasuljim kuda sam prosao.Moram sutra,po danu ponovo da prodjem i to peske.Ono je neverovatno.
Može i na street da se vidi
Vodeničarska
Ane Karenjine
 
Надам се да пролазак кроз Воденичарску није био службени, ту би се Маз заглавио и остао заувек.
Стварно смо генијалци да у равном Срему направимо овакву касабу. Исто као и у Банату дуж Зрењанинца.
 
Xaxa vec je probijena ograda ka vinogradskoj.. lagana prica
 
Jutarnji špic pri kraju, a zastoj počinje posle skretanja za aerodrom pa ide sve do kružnog toka, biće nama vesele ove 3 nedelje
Screenshot_2023-03-13-08-06-18-532_com.google.android.apps.maps.jpg
 
Čini mi se pre oko 6 godina kad je gradska vlast bila najavila proširenje od Slavije, Mekenzijeve, do Žičke, Vojislav Ilića sam otvorio tu temu, pa pošto se sad ovde žali na odlaganje par meseci proširenja kružnog toka, gde su braća 6 godina tamo na temi da se svakodnevno žele oko onoga? Plus. Surčinska sa prostorom do kuća je bar 2 puta šira od Žičke trenutno za protok. Plus. Žička-Mekenzijeva ima masu više semafora i pešačkih prelaza srazmerno dužini. Plus. Više ljudi živi u zgradama ovog koridora koji povezuje Voždovac, Zvezdaru, Vračar nego ova koja povezuje jedno poveće selo zvano Surčin (bez ikakve uvrede, i ja sam kupio kuću na selu i kvazi-seljak sam). Plus. Ovaj navedeni kraj daje masovno bar zadnjih 100 godina novac budžetu dok su tamo još bile livade, pa kako da onima koji plaćaju proširenje kasni 50 godina, a livadarima 5 meseci? Možebiti da su livade skupile više novca od desetina hiljada ljudi u tom periodu. Itd itd. Tako da dobija se vrlo dobra saobraćajnica (ne i odlična zbog semafora umesto petlji) pa nek se smanji malo sa panikom za detalje 1% dužine celog projekta, ima i onih koji su duže i više davali pa nisu dobili ništa od proširenja. Bez namere da se isakim svađam, sve ovo što sam naveo su objektivne činjenice koje mislim da većina na forimu i sama zna.
 
Укратко, град и држава су шкрти. Избегавају експропријације а посебно стамбених објеката. Фали по Бг најмање 10 проширења и 10 продужетака и спајања. Шта да кажем, инфраструктурно је Београд на води стављен као приоритет, а Стари град, Врачар, Палилула, Звездара и Вождовац су у неком трећем плану.
 
A Vlogzilin napad na konkurenciju da mu kradu informacije, verovatno mu i izvođač krade informacije, prvo on kaže pa se izvođač seti da to uradi 😅 I ne samo izvođač već i gradska i republička vlast, i svi vezani sa ovim projektom, jer samo on ima informacije, svi oni drugi ne, pa konkurencija zvana šmekeri mogu to čuti samo od njega, a od njih nikako ne 🤪👌
 
Укратко, град и држава су шкрти. Избегавају експропријације а посебно стамбених објеката. Фали по Бг најмање 10 проширења и 10 продужетака и спајања. Шта да кажем, инфраструктурно је Београд на води стављен као приоритет, а Стари град, Врачар, Палилула, Звездара и Вождовац су у неком трећем плану.
Da druže ali ovde je ipak uklonjeno par desetina objekata, a tamo n u l a. Dakle može se kad se hoće, al negde se i - neće
 
По Врачару скупи квадрати. Овде рушене куће а тамо би било најмање 2-3 зграде.
 
Vracar je tek pre par godina izabrao pravu ekipu, dok "livade" biraju ove sto grade Srbiju vec 20 godina.
 
Ljudi!!!Skoro je,koleega forumas pisao o ulici Ane Karenjine,a i ja sam nesto pisao o istoj.Pre pet minuta sam prosao Vodenicarskom ulicom.Lep te hebo.Ulica je levo od stanice VilaMara i ide dole do Vinogradske.Nemam reci.Bio sam na svakakvim mestima,naseljima,ulicicama,sokacima,ali ovo?Ja sam zadivljen.Ulicu treba uvrstiti u turisticku atrakciju Beograda.Kakav kalemegdan,hram,avala.Ovo je cudo arhitekture da jos ne mogu da se opasuljim kuda sam prosao.Moram sutra,po danu ponovo da prodjem i to peske.Ono je neverovatno.
Ja сам тек недавно први пут прошао Виноградском улицом и стекао сам тај исти утисак за њу. Тачно смо по менталитету негде на излазу из 19-тог века.
 
Vracar je tek pre par godina izabrao pravu ekipu, dok "livade" biraju ove sto grade Srbiju vec 20 godina.
Pa logično je. Onaj koji više plaća poreze na imovinu i sl tipa Vračar ili sada i NBg je nezadovoljan što ne dobija adekvatnu uslugu za te pare, a onaj 'snalažljivi' što je platio jeftinije livadu tipa Ledine ili Kaluđerica, al koristi usluge grada koje skuplje plaća onaj prvi je zadovoljan. Mislim što bi da nije tako pola Surčina svaki dan zakrčilo Surčinsku i delove NBg 10km? Radi, bitiši, kupuj... svakodnevno u svom selu, što moraš svaki dan, nekad i po više puta ka centru ko da tamo ništa nema? A pogledaj kolko samo ima novih poslova na drugu stranu Dobanovci, Krnješevci&Co. Evo meni Knez 2km pa nisam bio godinama. Brate ako hoćeš usluge centra onda lepo pošteno plati kvadrat i poreze tamo, i ceo dan uživaj tamo gde težiš, a ne ovo drugi će tamo plate, a ja ću se besplatno nakačim, platiću samo benzin i zagušenje do tamo. Plati i ti pa koristi jednako ko i oni koji već toliko plaćaju. A ne kao ovo kod mene, ja koji skuplje poreze plaćam ne mogu ispred stana da uđem u tramvaj jer ovi gore na Kaluđerici koji manje plaćaju zauzmu napune tramvaj gore na početnoj.
 
Poslednja izmena:
A što se tiče bojazni da ćemo dugo čekati do realizacije ostalih pristupa novoj saobraćajnici (veza sa Jurija Gagarina, pre svega): a ako ne bude radova, ni bratija neće moći da prebacuje budžetske pare na svoje račune... tako da - ne brinem nešto mnogo za to.
 
Ljudi!!!Skoro je,koleega forumas pisao o ulici Ane Karenjine,a i ja sam nesto pisao o istoj.Pre pet minuta sam prosao Vodenicarskom ulicom.Lep te hebo.Ulica je levo od stanice VilaMara i ide dole do Vinogradske.Nemam reci.Bio sam na svakakvim mestima,naseljima,ulicicama,sokacima,ali ovo?Ja sam zadivljen.Ulicu treba uvrstiti u turisticku atrakciju Beograda.Kakav kalemegdan,hram,avala.Ovo je cudo arhitekture da jos ne mogu da se opasuljim kuda sam prosao.Moram sutra,po danu ponovo da prodjem i to peske.Ono je neverovatno.
Почев од чињенице да уопшште постоји назив: улица АНЕ КАРЕЊИНЕ.
 
Vrh