Šta je novo?

Gradska magistralna saobraćajnica Novi Beograd - Surčin

Izgleda da ćemo pre kraka ka JG, kao i pre rekonstrukcije bar ovog kruznog toka, dobiti međugradske autobuse na ovom nesretnom kružnom toku, takvom kakav jeste sada:

 
И шта би на крају са кружним током и краком ЈГ? Рекоше да ће крак одмах чим се онај део заврши ,потом чим Кинези буду пред крај са својим тржним центром, па онда када га заврше... и..???
 
Da li je tačno da gradilišta iz Oml. Brigada istovaruju sav šut i zemlju pored novog kineskog TC?
 
Ne daj Boze da ostavite auto 2 jutra blizu deponije, bice siv od prasine.
 
Ovo je stajalište koje su postavili pre neki dan.
89.
Zanimljivo je da ovde treba da bude nastavak Jurija Gagarina. Dakle ovaj deo trotoara bi trebao da se seče. Ili makar stajalište preko puta koje je takođe urađeno.

Tako da ako je stajalište neki znak a što ne bi bilo, deluje da nema ništa od nastanka JG u skorije vreme.
20240814_182406.jpg
 
Мислим да је тамна боја крова стајалишта промашај због упијања топлоте.
 
Мислим да је тамна боја крова стајалишта промашај због упијања топлоте.
Mozda stepen ili dva oseti onaj koji stoji a veroatno i manje. Ali zato boja je jako zahvalna, ne zuti, ne bledi.
Svetle boje pozute vrlo brzo od kise i prljavstine a ova boja je sama po sebi boja prljavstine :)
 
To sam primetio jutros. Šlepere koji bacaju prašinu duž JG.
Danima (sada već i nedeljama), bez prestanka, šleperi puni zemlje, otpada, šuta i ko zna čega sve špartaju od jutra do mraka, bukvalno u razmaku od 2-3 min! Jutros prolazim, produžetak JG i deo Ivana Ribara liče na zonu sumraka. Ulice su tuda ionako u raspadu, tek će sad biti uništene potpuno. Istovremeno radnici koji se guše u oblaku prašine kače reklame dobrodošlice u novi TC! Nadrealno..
 
Danima (sada već i nedeljama), bez prestanka, šleperi puni zemlje, otpada, šuta i ko zna čega sve špartaju od jutra do mraka, bukvalno u razmaku od 2-3 min! Jutros prolazim, produžetak JG i deo Ivana Ribara liče na zonu sumraka. Ulice su tuda ionako u raspadu, tek će sad biti uništene potpuno. Istovremeno radnici koji se guše u oblaku prašine kače reklame dobrodošlice u novi TC! Nadrealno..
Toliko zagađuju da ih detektuju i senzori za kvalitet vazduha.
Screenshot_20240822-120615.png
 
Ja imam teoriju da tim otpadom zemlje pokusavaju da oteraju Rome koji su ispod otpada, zasipaju ih danima prasinom i krsom nekim.
Verovatno im je jezivo, obzirom da nama koji smo udaljeni automobili sivi posle 2 dana a stanovi prepuni prasine.

Zivo me zanima koji genije je odredio da gradjevinski otpad ide u gusto naseljeno mesto samo par km od gradilista.
 
Bilo je u Danasu, N1 & Nova da sam ja video i to kao tekst. Videcemo sta ce dalje biti.
 
Pa treba ih ponovo podsetiti, mislim na nadležne. Što se više priča o nečemu, veće su šanse i da se desi nešto konkretno.
 
Ljudi su masovno prijavljivali. Nelegalno tu istovaraju, komunalci igrnorisu prijave.
Sledeci korak bi bio da blokiramo kamione ali to ne moze svakako 24h.
Ne morate 24h. Dovoljno je jedno prepodne na 3 sata. Nor u subotu jer ce se tada skupiti dovoljno ljudi. Tu raskrsnicu JG i Ivana Ribara ili jos bolje kruzni tok za ovu magistralu.
A inace kamioni ne idu na svaka dva tri minuta vec na svakih 30 sekundi. Dovlace otpad ne samo sa okolnih gradilista, vec i iz Zemuna, BK i ko zna odakle. Naravno nijedan natrkiven, uglavno pretovareni, voze kao da su na autoputu min 80ak na sat, a seju prasinu i zemlju celim putem.
 
Treba reagovati na situaciju, ali to ne treba praviti cirkus neosnovanim tvrdnjama jer je kontraproduktivno. Čak i da su u Minelu zaista zalivali tlo industrijskim kiselinama (što nema nikakvog smisla), te kiseline bi samo privremeno ostale u tlu u svom izvornom obliku. Na duži rok, one se prirodno neutralizuju, razblažuju ili razgrađuju biološkim procesima. Što se tiče Minela, fabrika je prestala sa radom početkom 2000-ih godina.
 
Vrh