Šta je novo?

Grad izgubljenih snova

Drugo- ne volim pretnje ni preko interneta, ni meni, ni ovom forumu ....ni sajtu.
Šta ti znači ovo "obice vam se o glavu" ? ....i ko si ti da to znaš?
Dragane, molim te "spusti loptu".

Prvo, ne pretim nego pokusavam da u interesu opstanka i daljeg uspesnog rada ovog sajta objasnim neke stvari koje vi ne vidite. "...Obice vam se o glavu" znaci da je svaki otvoreni sukob sa gradskom upravom jalov napor, i da moze da rezultuje samo time sto ce sajt na ovaj ili onaj nacin pretrpeti stetu, a to svi mi koji ga pratimo ne zelimo. Bez ljutnje, ali i ti i velika vecina aktivnih clanova ovog foruma (uz neke izuzetke) imate relativno malo godina, zivotnog i poslovnog iskustva. I to je u redu, odlicno je sto oni koji i trebaju da budu puni kreativne energije to i jesu. Ali sta bi se dobilo pokretanjem takve inicijative? Nista. Samo ce se Beobulid eksponirati kao sajt koji "talasa" i koji ce time postati "neprijateljski" sajt za gradsku vlast, sto je, verujte mi, mnogo lose.

Prema tome, da jos jednom pojasnim - pogresno si protumacio moje reci, nije pretnja nego sasvim dobronamerna sugestija. Ako iko od srca podrzava ovaj sajt i rad ljudi koji ga prave, onda sam to ja. Raspitaj se malo kod Steve...

Posto me pitas ko sam ja da to znam, reci cu ti: ja sam covek koji radi izuzetno ozbiljan, odgovoran posao u medjunarodnoj organizaciji od cijih odluka zavisi mnogo i gde se greske ne prastaju. Takodje, to znam zato sto vise od 10 godina radim i svakodnevno saradjujem sa svim nivoima uprave, od lokalne samouprave do drzavnog vrha. Moj regularni radni dan podrazumeva 2-3 sastanka sa nekim od generalnih direktora vecine najvecih korporacija u zemlji i regionu, a vrlo cesto i u inostranstvu... Takodje, imao sam priliku da puno putujem i radim u inostranstvu, i tvrdim da je javna uprava svugde ista, samo je ova nasa na "duzem lancu" a strana najcesce na nesto kracem i vise kontrolisanom od strane javnosti i medija.. Prema tome, dozvolices da verovatno znam sta pricam kad dobronamerno skrecem paznju na moguce posledice po ovaj izuzetno kvalitetan i bitan sajt. Stoga, molim sve koji se osecaju prozvanim da moje sugestije ne shvataju licno, nego potpuno dobronamerno - sve sto pisem pisem zato sto mi je licno stalo da ovaj sajt napreduje i postane nacionalna referenca za projekte izgradnje, u sta sam ubedjen - ali to nece postati time sto ce u "ranoj mladosti" da udje u konflikt sa organima vlasti. To vam je kao u Casinu - kuca (Drzava) uvek dobija. Mozete se kladiti u to.
 
U principu si upravu ali ono sto mozemo da uradimo je da probamo da ovaj komentar i pregled trenutne situacije proguramo preko drugih medija (uglavnom novinskih). Ali problem je u tome sto vecina medija nema kriticki osvrt na trenutnu situaciju nego sve informacije plasira zdravo za gotovo, bez komentara i sagledavanja situacije, tu pre svega mislim na TT, Autokomandu a bogami i na dobar deo Novog Beograda.
 
Slazem se i ja sa time sto si napisao u smislu da su sanse da se nesto postigne ravne nuli ali mislim da zbog toga ne treba da odustanemo od pokusaja da nesto uradimo. Potpuno sam protiv cutnje i mislim da je to lose. Trebalo bi izgleda da budemo poslusne marionete i da ne talasamo nista. Pricas o opstanku i uspesnom radu ovog sajta i da je to ugrozeno ako se tako nesto desi. ZASTO? Kakve to veze ima sa ovom temom? Jel ovaj sajt zavisi od gradske vlasti? To sto si rekao i zvuci kao pretnja i podseca me, na zalost, na ona crna vremena koja smo mi svi preziveli. Ja znam da ti to ne pretis, da me ne shvatis pogresno, samo bih voleo da znam odakle ti to ubedjenje. Ovaj sajt koliko ja vidim potpuno je nezavisan i ljudi sami prikupljaju informacije koje se objavljuju ovde a ne pod firmom Beobuild. Zasto bi Steva u ostalom napisao ovu poslednju vest - clanak? Svi mi zelimo najbolje Beobuild-u tako da je po mom misljenju prica o tome izlisna. Na neki nacin mogu da shvatim burnu reakciju Dragana kome je verujem isto dosta ucutkavanja i slepe poslusnosti i nemoci....dok gledamo kako ovaj grad ide u pogresnom pravcu. Ja sam u svakom slucaju protiv bilo kakvog sukoba i svadje jer se time nista ne postize ali kao sto sam vec rekao ne mozemo da dozvolimo da nas konstantno ucutkuju.
 
andrejp":1zlxu03n je napisao(la):
Bez ljutnje, ali i ti i velika vecina aktivnih clanova ovog foruma (uz neke izuzetke) imate relativno malo godina, zivotnog i poslovnog iskustva
:lol: :lol: :lol: , извини Андрејп али што се овога тиче код Драгана си жестоко омашио, и то како код година тако и код искуства, али то ће већ он објаснити ако осети потребу.

Иначе, мислим да је и Драган погрешно протумачио твој пост пошто сам га ја сххватио као крајње добронамеран. Треба смирити страсти, ових дана смо некако сви на ивици са живцима па су "искакања" лакше могућа.

А кад си већ толико близу "извора", могао би повремено и неку инсајдерску информацију да нам проследиш ;)

И да додам, свака аргументована и конструктивна критика никада не може бити погрешан корак, не треба бити ни Студио Б, ни Прес или не дај Боже Курир.
 
A stanje stvari najbolje oslikavaju dve ogromne srpske zastave na CK, pa sad i ta zgrada izgleda smesno. Naravno ne zbog samih zastava nego zbog toga sto im nije tu mesto.
 
^^ Vala bas, te zastave izgledaju krajnje groteskno. Iskreno, nisam siguran zasto su ih tamo okacili posto je CK sada privatno vlasnistvo...
 
извини Андрејп али што се овога тиче код Драгана си жестоко омашио, и то како код година тако и код искуства, али то ће већ он објаснити ако осети потребу.
Иначе, мислим да је и Драган погрешно протумачио твој пост пошто сам га ја сххватио као крајње добронамеран. Треба смирити страсти, ових дана смо некако сви на ивици са живцима па су "искакања" лакше могућа.
А кад си већ толико близу "извора", могао би повремено и неку инсајдерску информацију да нам проследиш
Ako sam omasio za Dragana, izvinjavam se. Samo bih pomenuo da ne treba brkati strucno (recimo arhitektonsko, ili gradjevinsko inzenjersko) iskustvo, sa upravljackim (menadzment) ili politickim iskustvom, nemaju puno veze jedno sa drugim.
Ja sam vec prosledio par informacija Stevi... ali prosledjivanje informacija je jedan klizav posao, pa svako ko ih daje mora da bude jaaaaako oprezan...
Probajte malo da sire gledate stvari: ovaj sajt ima ogroman potencijal. Ovaj sajt izuzetno napreduje. Ovaj sajt je jedan od retko kvalitetnih i konstruktivnih domacih sajtova . Zasto to sada ugroziti nepotrebnim svrstavanjem? Jer, shvatite, ako se napadne trenutna gradska vlast, to prakticno znaci napad na vladajucu politicku opciju, i tako ce se tumaciti. To opet znaci da ce vam "prici" ona druga opcija, a da cete sa ovom koju ste "napali" doci u sukob.. cemu sve to? Ja bih predlozio alternativni put: jacati sajt, naci sponzore, povezati se sa medjunarodnim institucijama.. tako se postize uticaj, tako se dobija na "tezini".. kada se dodje u tu fazu, ONDA sajt moze i treba da se aktivno eksponira i oglasi putem medija u javnosti, a ne sada, dok je jos u "ranoj mladosti"
 
^ Слажем се да је такво тумачење могуће, чак и вероватно, зато сам и написао да свака критика мора бити аргументована и конструктивна (а мислим да је Стевино отворено писмо углавном у том тону).

Ипак уколико на прву оштрију реч владајућа опција у БГ, којој чини ми се велика већина овде нагиње, сврста потписника на "другу страну" то би значило да нешто са њима дебело није у реду.
Е то нас доводи до дилеме да ли трпети грешке због опасности од "већег зла" или и даље указивати на неке ствари које су очигледне и покушати појачати притисак како би се оне исправиле.
Слажем се да Беобилд још увек није довољно "јак" али такође сматрам да би у нормалнијим политичким околностима конструктивна критика, уз заслужене похвале којих овде не недостаје, повећала кредибилитет сајта што би утицало и на прилив спонзора.
Овако, дилема заиста постоји, и то кривицом владајуће опције, а одлуку коју на крају ипак доноси Стева сигурно није лако донети.
 
Fali balansa, fali balansa i to dosta....

Ljudi se primaju ovde mnogo i na projekte, ali i na bedak..

Andrej, ako zelis nesto da kazes u sredini, onda napisi tako. Ovako deluje kao da si otisao u veliku krajnost... Ali na drugi kraj. :)
 
Ne moze se promeniti nista. Cenim vasu mladalacku energiju, ali bolje je usmerite na kreativni rad i licno usavrsavanje nego na jalove pokusaje da uticete na gradske ili republicke aparatcike. To jednostavno nije moguce. Gradonacelnik (koga licno poznajem) je ozbiljan igrac i ne interesuje ga previse nista od cega nema koristi.
Ovde je andrejp skroz upravu, nećete puno toga postići tako što zovete gradske institucije. Oni imaju neka druga posla a pozive sa kritikama verovatno primaju svakog sata pa ih spremaju po nekim standardnim odgovorima. Tekst "Grad izgubljenih snova" nije tekst koji služi za političko prepucavanje nego poziv na realnu kritiku razvoja Beograda kojih je ovih godina u medijima manjkalo. Posle 5 oktobra vlast u gradu je imala vremena fore i razumevanja s obzirom na stanje u gradu posle 2000te, sada se to vreme polako menja na vreme merenja odnosa obećano/rezultati. Ja ću opet biti za neku sličnu opciju koja ima neke moderne ideje, ali to ne znači i jednoumlje nego i kritiku tih istih vlasti. Opet bilo koja vlast da sada dodje u BGD.u, ona će isto biti tretirana na sajtu, vesti ćemo da prenosimo i dalje redovno, i dobre i loše vesti, sadržaj će ostati neutralan.

Zasto to sada ugroziti nepotrebnim svrstavanjem? Jer, shvatite, ako se napadne trenutna gradska vlast, to prakticno znaci napad na vladajucu politicku opciju, i tako ce se tumaciti. To opet znaci da ce vam "prici" ona druga opcija, a da cete sa ovom koju ste "napali" doci u sukob.. cemu sve to? Ja bih predlozio alternativni put: jacati sajt, naci sponzore, povezati se sa medjunarodnim institucijama.. tako se postize uticaj, tako se dobija na "tezini".. kada se dodje u tu fazu, ONDA sajt moze i treba da se aktivno eksponira i oglasi putem medija u javnosti, a ne sada, dok je jos u "ranoj mladosti"
Gola istina, možda se nekima ne svidi ali tako je to :) Treba realno odmeriti snage i prema tome razvijati "plan rada".

Zasto to sada ugroziti nepotrebnim svrstavanjem? Jer, shvatite, ako se napadne trenutna gradska vlast, to prakticno znaci napad na vladajucu politicku opciju, i tako ce se tumaciti. To opet znaci da ce vam "prici" ona druga opcija, a da cete sa ovom koju ste "napali" doci u sukob.. cemu sve to? Ja bih predlozio alternativni put: jacati sajt, naci sponzore, povezati se sa medjunarodnim institucijama.. tako se postize uticaj, tako se dobija na "tezini".. kada se dodje u tu fazu, ONDA sajt moze i treba da se aktivno eksponira i oglasi putem medija u javnosti, a ne sada, dok je jos u "ranoj mladosti"
Priča o svrstavanju sajta na "neprijateljski" sajt je problem koji postoji, a kada se jednom predje crta nema povratka. A znamo kako je u Srbiji lako preći na "neprijateljsku stranu". Zato onaj tekst nije toliko kritičan koliko neki priželjkuju, u svakom žitu ima i kukolja tako je i u Beogradu, ali tako je i u drugim mestima u svetu. Mi samo trenutno imamo specifičnu situaciju kada može da se odredi generalni pravac razvoja u budućnosti zato i postoji ovakva realna kritika. Zato bi vas sve zamolio na sajtu da se ustručavate od pozivanja gradskih institucija, time bi moguća šteta bila daleko viša od koristi, ja ne želim da sada bilo ko u ime Beobuilda treba da "deli lekcije". Jedino što želim je da ukažem javnosti na popuste koje postoje i koje je moguće ispraviti. Ja verujem da ova vlast ima kvalitetne kapacitete koji nisu dovoljno iskorišćeni u razvoju grada, i da se jednim delom još drže za neke ideje koje više nisu moderne.
 
Izvinite ako se nisam dobro izrazio, "zainteresovana gupa gradjana" je mnogo bolji nacin da se to kaze...
Inace,
@andrejp
Mnogo me je uplasio vas komentar. Srbija je demokratska republika, i u njoj vlast, kao sto je gospodin gradonacelnik, radi za mene, i za sve nas koji smo na ovom forumu. Ako to oni ne shvataju, to je njihov problem, a na nama je da im ljubazno ukazemo na to. Iskreno, mislim da nema niceg loseg ili skandaloznog u tome da jedna grupa gradjana bez politickih ili ekonomskih ambicija izrazi svoj komentar rada gradske vlade i njenog odnosa prema Beogradu. Mi mozemo da sluzimo kao neki izraz volje gradjana, kao fokus frustracije sa nacinom ophodjenja prema ovog gradu, da bismo komentarima konstruktivno pomogli u rukovodjenju istim. Vas komentar, gospodine, je ne samo zastrasujuci, nego i protivustavan. Ovi komentari tipa: "ne igrajte se s vatrom, sud, kriminal, obice vam se o glavu" niti su u duhu Beobuild zajednice, niti Beograda, niti Republike Srbije. Nisu vam ovo devedesete. Razumem da mozda niste hteli nista lose time da kazete, ali nacin na koji ste to rekli me je dosta uplasio.

Poceo sam da pisem pre nego sto su postavljeni ostali postovi, tako da evo i edit:

1) Stevo, Postujem vas stav, izvinjavam se ukoliko sam izazvao ikakav problem sa postavljanjem brojeva telefona itd. Nikako ne bih zeleo da ugrozim ovaj sajt na bilo koji nacin - MOLIM VAS POSTUJTE STEVINE KOMENTARE.
2) andrejp - Gospodine, razumem da imate odredjenog iskustva u ovome, ali niste jedini, niti je vash jedini nacin da se nesto uradi. Grupe gradjana su znacajan kontrolni faktor demokratskih sistema, kako u Srbiji tako i ovde u SAD. Svuda ima politickih interesa, korupcije, itd... Ovakva aktivnost gradjana je ono sto definise napredak u drustvima sa efikasnijim demokratijama od nase. To je moj stav.
3) S obzirom na trenutnu politicku situaciju u Srbiji, bilo kakva aktivnost gradjana bi se pogresno mogla tumaciti. Nastavimo sa radom sajta i pokusajmo da ga prosirimo i popravimo, da on postane popularniji i poseceniji, pa kad bude dosao red na izbore, onda ce ga ljudi i sami videti i doneti svoju odluku nezavisno i kako god zele.

P.S. Pod zajednicom nisam mislio nista konkretno, slazem se da je ovo samo sajt i forum za razmenu misljenja.
 
jovanovm":3dhh0kps je napisao(la):
Ovi komentari tipa: "ne igrajte se s vatrom, sud, kriminal, obice vam se o glavu" niti su u duhu Beobuild zajednice, niti Beograda, niti Republike Srbije. Nisu vam ovo devedesete.
Mnogi od nas ovde veoma ozbiljno shvataju ovu zajednicu, zato i dolazimo iz dana u dan.
Samo da razjasnim neke stvari, beobuild nije zajednica nego jedan sajt koji se bavi istraživanjem razvoja nekretnina u Beogradu. Ovaj forum je samo mesto razmene mišljenja i ništa više. Zato i u pravilniku diskusija već u uvodu stoji sledeće:
Beobuildove diskusije služe za otvorenu razmenu mišljenja izmedju učesnika foruma...
Pošto se radi o otvorenoj diskusiji sa dosta učesnika sa različitim stavovima, ove diskusije ne predstavljaju zvanični stav borda Beobuilda.
Ima dosta dobrih razloga za takav stav Beobuilda, svidelo se to nekome ili ne, beobuild sada ne može bude telo koje će da predstavlja zvanično mišljenje foruma i istih učenika i isto tako da reaguje, nego baš onaj "buffer" izmedju gradjana i grada. Ja naime imam dosta i za kritiku gradjana ali to sada nije aktuelno. Ovaj sajt ja vodim, i ja ću da odlučujem šta će da bude sa njim i u kom će pravcu da se razvija, i koji će zvanični stav da ima. Predloge ću da saslušam, neke ću odbiti neke ću prihvatiti.. Verujte mi, ovo je za dobro svih vas, forumaša a i pre svega za sajt da bi mogao da funkcioniše kako treba :)
Moj predlog i dalje stoji da malo formalizujemo Stevin post i da ga posaljemo gradskoj vladi i medijima. Naravno, trebalo bi da to bude nesto konstruktivno, a ne konfrontacijski.
Da konstruktivno je bitno, ali razmisliću o tome, pitanje je koliko to može uopšte da bude efektivno? Ja bi bio zadovoljan da mediji krenu polako da ukazuju na realne popuste u gradu uz predloge kako bi to moglo da se rešava, bez opšte političke konfrontacije koja je nažalost uobičajena kod nas.
 
Mnogo me je uplasio vas komentar. Srbija je demokratska republika, i u njoj vlast, kao sto je gospodin gradonacelnik, radi za mene, i za sve nas koji smo na ovom forumu. Ako to oni ne shvataju, to je njihov problem, a na nama je da im ljubazno ukazemo na to.
Naravno da je Srbija demokratska republika, i moj komentar nije bio usmeren na plasenje ma koga, nego na skretanje paznje na probleme koji mogu da se pojave.

Iskreno, mislim da nema niceg loseg ili skandaloznog u tome da jedna grupa gradjana bez politickih ili ekonomskih ambicija izrazi svoj komentar rada gradske vlade i njenog odnosa prema Beogradu. Mi mozemo da sluzimo kao neki izraz volje gradjana, kao fokus frustracije sa nacinom ophodjenja prema ovog gradu, da bismo komentarima konstruktivno pomogli u rukovodjenju istim.
Naravno da nema nista skandalozno, zato smo i tu na sajtu da delimo misljenja

Vas komentar, gospodine, je ne samo zastrasujuci, nego i protivustavan. Ovi komentari tipa: "ne igrajte se s vatrom, sud, kriminal, obice vam se o glavu" niti su u duhu Beobuild zajednice, niti Beograda, niti Republike Srbije. Nisu vam ovo devedesete.
Ah, ne treba davati tako ostre osude na (kako sam vec jasno ponovio nekoliko puta) sasvim dobronameran komentar. To sto sam ja jasno ukazao na ono sto (ne daj Boze) moze da se desi, ne znaci da bih ja to zeleo ili podrzao, upravo obrnuto... a to da je komentar protivustavan... hmmm... mrzi me da obrazlazem, ali to prosto nije tacno... Ovaj poslednji komentar, nisu vam ovo devedesete, necu ni da komentarisem, s obzirom da sam u pomenutim devedesetim bio nekoliko puta na nisanu organa vlasti uprvo zbog aktivnog delovanja protiv milosevicevog rezima i svega sto je on predstavljao...

Mnogi od nas ovde veoma ozbiljno shvataju ovu zajednicu, zato i dolazimo iz dana u dan.
Drago mi je zbog toga, i ja posecujem sajt svaki dan te ga takodje jako ozbiljno shvatam. Ali tim pre, potrebno je da se ne radi nista sto moze da ugrozi sajt - a to sto sam ja jedini koji je jasno rekao ociglednu istinu (sve dok malopre Steva kao vlasnik sajta nije rekao isto to) ne znaci da je ja podrzavam, vec samo da ostali posetioci sajta ne shvataju punu tezinu onoga sto se pominjalo da moguce da se radi... Dakle, don't kill the messanger, nego hajde da se sam sajt razvija i dobije na znacaju...

I za sam kraj, iskreno se nadam da je svim posetiocima sajta vrlo jasno sledece:

Ovaj sajt je privatno vlasnistvo. Ovaj sajt NIJE zajednicko misljenje grupe ljudi koji ga posecuju. Svi mi koji ovde pisemo dajemo samo LICNA misljenja, ali zvanicni sajt Beobuild-a je samo onaj koji izrazi vlasnik sajta, i nijedan drugi. Stoga skrecem paznju onima koji predlazu kojekakve peticije, pisma medijima i slicne akcije da to moze da uradi iskljucivo vlasnik sajta, samostalno ili na predlog clanova foruma. Ko misli da nisam u pravu, neka pita Stevu...
 
Gospodine, razumem da imate odredjenog iskustva u ovome, ali niste jedini, niti je vash jedini nacin da se nesto uradi. Grupe gradjana su znacajan kontrolni faktor demokratskih sistema, kako u Srbiji tako i ovde u SAD. Svuda ima politickih interesa, korupcije, itd... Ovakva aktivnost gradjana je ono sto definise napredak u drustvima sa efikasnijim demokratijama od nase. To je moj stav.
S obzirom na trenutnu politicku situaciju u Srbiji, bilo kakva aktivnost gradjana bi se pogresno mogla tumaciti. Nastavimo sa radom sajta i pokusajmo da ga prosirimo i popravimo, da on postane popularniji i poseceniji, pa kad bude dosao red na izbore, onda ce ga ljudi i sami videti i doneti svoju odluku nezavisno i kako god zele.
P.S. Pod zajednicom nisam mislio nista konkretno, slazem se da je ovo samo sajt i forum za razmenu misljenja
OK, stvarno mislim da treba da "olabavimo" diskusiju, uopste nema potrebe za ovakvom zucnom raspravom... dok se ovde raspravlja, akcije najjacih firmi sa beogradske berze su pale 14% za dva dana, da bi danas opet skocile za znacajan iznos - poenta je da ovi koje pominjemo rade to sto rade i da se bave finansijama (da ne kazem parama i profitom), i briga njih za demokratiju, civilno drustvo i sve ostalo sto ide uz to... Zbog toga i predlazem (a verujem da se sa time i slaze vecina clanova foruma i drugih posetilaca sajta) da je osnovna stvar da se sajt ojaca sto vise, to je sustina.

i samo da dodam: naravno da nisam jedini sa iskustvom, i dobro je da ovde ime sto vise ljudi koji imaju raznolika iskustva, to je upravo ono sto daje kvalitet ovom diskusionom forumu i ovom sajtu.
 
Poslao sam MPC-u poruku sa molbom da ne unistavaju arhitekturu zgrade CK sa tim zastavama. Pitam se samo kojem je "mozgu" palo na pamet da tu okaci te zastave. Pa se jos potrudio "da mu da" malo po simetriji pa ih je stavio na dva suprotna coska. :cool:
Valjda mu na cetri bilo malo preterano.
 
@neven
Neznam sto tebi smetaju zastave na toj zgradi? Daleko od toga da te zastave 'unistavaju' arhitekturu te zgrade. To je van pameti. Mozda ti zastave 'unistavaju' i arhitekturu Narodne Skupstine? Kompanije cesto(i to i tamo na zapadu) cesto stavljaju zastave zemlje iz koje dolaze ispred ili na svoja predstavnistva. Tvoja prica o tome ne samo da je off-topic vec nema nikakve argumentovane potpore, a ja ni ne razumem zasto bi to bilo problem bilo kome.....

Stevo, pricali smo o tome vec nekoliko puta i sta sad da ti kazem....to je to.....
 
^^ Meni se licno zastava na Uscu ne svidja, deluje kicasto.. Podseca me na momente kad je bio referendum u CG, pa su usput ljudi kacili na kuce crnogorcke zastave...
 
@everybody
Ni meni se licno ne svidja, komentar je na mestu, ali mi bas ne smeta toliko. Tek da vidite kako je u Americi. Tako multietnicka drzava ostaje slozna, kazu... mozda te zastave i deluju?
 
Nije ovde stvar u estetici ili tako necemu. Mislim da je problem u tome sto su ljudi vec zbunjeni, nisu vise sigurni sta hoce, sta je to sto im smeta a sta ne....u svoj konfuziji svojih frustracija mislim da se izgubila srz problema. Kako se udaljavamo od srzi toliko smo dalje i od resenja. Daleko od toga da su te zastave bilo kakav problem niti treba da budu, a jos manje da je drzavna zastava nekakav kic. Upravo ti Amerikanci sahranjuju ostecene zastave kao coveka. Bilo bi odlicno kada bi mogli nase probleme da resimo tako sto cemo ukloniti sve zastave ili pricati kako je sve bezveze. Taj stav je nepozeljan i nije put koji vodi ka buducnosti koju svi ovde toliko zele.
 
Uopste nije problem u tome koja je zastava nego se prica o zastavi kao o predmetu, stvari. Ne mora se sve gledati sa politickog aspekta.
 
Pa nego u cemu je fora? Smatras da neko takvom izjavom mrzi srpsku zastavu i Srbiju ili sta? Ne kontam u kom si kontekstu to mislio? Po meni je to bez veze sto pricas i politizovanje ove rasprave.
 
A ti znas sta je Neven mislio? advokat?
Cak ni ovo sto sam ja primetio nema veze sa politikom. Cak i da je mrznja zastave ili Srbije(sto ja nisam rekao), to nije politicko pitanje! Receno je da ta zastava opisuje stanje, pa ja mislim da ta reakcija na zastavu bolje opisuje stanje, nego sto je sama zastava ta koja nesto govori.
 
Pa naravno kao predmet, pobogu. Mislim da uopste ne pristoji bilo kakav predmet tu, narusava izgled zgrade..

Meni je i sranje sto su okacili onaj Hypo natpis, ruzi zgradu.
 
Vrh