Šta je novo?

Gornji grad - Zemun [Stambeni kompleks]

Da li je moguce da se napravi ulica bez ulicnog osvetljenja, pa cija god da je nadleznost?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=639821#p639821:2kvqduz2 je napisao(la):
cipiripi » Sre Jul 17, 2019 10:42 am[/url]":2kvqduz2]Da li je moguce da se napravi ulica bez ulicnog osvetljenja, pa cija god da je nadleznost?

U Srbiji je izgleda sve moguće... :(

Trebalo bi da je u nadležnostni JKP „Javno osvetljenje”.
 
Wlada":bwou2mc9 je napisao(la):
Ozelenjavanje prostora oko kontejnera ne košta puno, a komšijama koji žive pored bi život bio mnogo lepši.
Stigao je odgovor za kontejnere, ipak je sve na investitoru I izvođačima radova! Uskoro cu I ja pokrenuti peticiju za izmeštanje 8 kontejnera na drugu lokaciju ili ravnomerno raspoređivanje, kao i njihovo ozelenjivanje i zakljucavanje:

'ПРЕДМЕТ: Одговор на мејл бр.1683. oд 12. 07. 2019. Добановачка 54ђ , ГО Земун

Поштовани,
Обавештавамо Вас да на новоизграђеном комплексу у Добановачкој улици 54ђ још увек не налазе контејнери које је инвеститор у обавези да купи.Такође Вас обавштавамо да је инвеститор изградио нише за контејнере као и да ЈКП „Градска чистоћа“није одређивала место за исте већ извођач радова.Тако да би решење проблема требало потражити код инвеститора, односно извођача радова.



Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=639821#p639821:3074i063 je napisao(la):
cipiripi » Sre Jul 17, 2019 11:42 am[/url]":3074i063]Da li je moguce da se napravi ulica bez ulicnog osvetljenja, pa cija god da je nadleznost?
Isti je uzrok nepostojanja zelenila i javne rasvete, nema dokumenta koji definiše šta i kako će se raditi. Bojim se da će rešenje problema zavisiti od toga koliko će se brzo doneti odgovarajuće odluke iz nadležnosti Grada i regulisati izgradnja prave ulice. Faktički mi trenutno imamo samo asfaltiranu površinu, ne i nešto što možemo zvati ulicom.
 
Pa ovako nesto je za rubriku “dogodilo se” i to u prigradskom naselju xx a ne novoizgradjenom kompleksu 2km udaljenom od centra Zemuna.

Ljudi vi ste svesni da nas investitor lera za postavljanje ULICNE RASVETE, zmislite da vam je auto parkiran na kraju te ulice pored sume, sta da nece cuvar da me prati svaki put do kola sa baterijskom lampom.

Jeziva prica, jeziva!
 
Ako Grad bude čekao do momenta kada bude mogao da napravi ulicu koja izlazi na Cara Dušana onda ćemo čekati bar 10 godina.
Pa za UMP čeka celo naselje Stepa Stepanović i ceo Voždovac i Jerković pa stoji godinama na "ostajlo još tri četri parcele da se ekrpropiraju". A mi ovde imamo onaj haos na parcelama prema Cara Dušana...
 
Razumem da je ljudima trenutno estetski problem bolna stavka i da se najveci deo rasprave ovde bavi drvecem, uredjenjem itd.
Krucijalni problem je ako je ulica zaista ''nicija zemlja'' , dakle ni jedno komunalno preduzece nece izaci da cisti sneg, nece da krpi rupe, nemamo rasvetu .. & nemamo kome da se obratimo.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=639863#p639863:icesut68 je napisao(la):
Ninaa » Sre Jul 17, 2019 11:52 am[/url]":icesut68]Razumem da je ljudima trenutno estetski problem bolna stavka i da se najveci deo rasprave ovde bavi drvecem, uredjenjem itd.
Krucijalni problem je ako je ulica zaista ''nicija zemlja'' , dakle ni jedno komunalno preduzece nece izaci da cisti sneg, nece da krpi rupe, nemamo rasvetu .. & nemamo kome da se obratimo.

Da da, a moraćemo da plaćamo i održavanje... :bash:
 
markoa":1yzxx3n1 je napisao(la):
Wlada":1yzxx3n1 je napisao(la):
Ozelenjavanje prostora oko kontejnera ne košta puno, a komšijama koji žive pored bi život bio mnogo lepši.
Stigao je odgovor za kontejnere, ipak je sve na investitoru I izvođačima radova! Uskoro cu I ja pokrenuti peticiju za izmeštanje 8 kontejnera na drugu lokaciju ili ravnomerno raspoređivanje, kao i njihovo ozelenjivanje i zakljucavanje:

'ПРЕДМЕТ: Одговор на мејл бр.1683. oд 12. 07. 2019. Добановачка 54ђ , ГО Земун

Поштовани,
Обавештавамо Вас да на новоизграђеном комплексу у Добановачкој улици 54ђ још увек не налазе контејнери које је инвеститор у обавези да купи.Такође Вас обавштавамо да је инвеститор изградио нише за контејнере као и да ЈКП „Градска чистоћа“није одређивала место за исте већ извођач радова.Тако да би решење проблема требало потражити код инвеститора, односно извођача радова.



Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
Drage komšije, još jedna peticija je online, za problem kontejnera. Hvala unapred na potpisu!

https://www.peticije24.com/stambeni_kom ... grad_zemun


Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
Johnny84":1x2uuq7t je napisao(la):
Da li je neko primio klljučeve ovih dana?
Primio ja, evo malo pogled na baštu mir i tisina, nigde zive duse sem po neki majstor
Liftovi su oblozeni i zasticeni i sve je spremno za unos stvari.
feab34bd04f42b34c73d49e485e92b71.jpg
834a94b3fcf32c9320afd759129c980f.jpg


Pozdrav...
 
Dule.BGD":35241xpp je napisao(la):
Johnny84":35241xpp je napisao(la):
Da li je neko primio klljučeve ovih dana?
Primio ja, evo malo pogled na baštu mir i tisina, nigde zive duse sem po neki majstor
Liftovi su oblozeni i zasticeni i sve je spremno za unos stvari.


Pozdrav...
Divno! Cestitam! Jeste li imali neke primedbe vezano za stan ili je sve bilo u skladu sa pogledom?

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Ninaa":11vcekq8 je napisao(la):
Pa ovako nesto je za rubriku “dogodilo se” i to u prigradskom naselju xx a ne novoizgradjenom kompleksu 2km udaljenom od centra Zemuna.

Ljudi vi ste svesni da nas investitor lera za postavljanje ULICNE RASVETE, zmislite da vam je auto parkiran na kraju te ulice pored sume, sta da nece cuvar da me prati svaki put do kola sa baterijskom lampom.

Jeziva prica, jeziva!
Da ovo je za ne poverovati. Ja jos ne verujem da je istina, prosto receno do mozga ne moze da mi dopre.... Zona sumraka.

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
 
Da li su liftovi vec pusteni u rad i ako nisu zna li neko kada ce?

Sent from my Pixel 2 using Tapatalk
 
Cekajte, ima li uopste negde osvetljenja u kompleksu? Ne prema Koloseumu posto tu nema, nego ostale tri ulice?
Mislim da ne moze da se dobije upotrebna bez toga
 
Postavljeni su stubići (verovatno za rasvetu) u dve ulice.
a536f2e49a84dda3b2213e895bd6dd9f.jpg
c680bc2be0cdf50894299b79d8d3a852.jpg

U Nikinkoj ulici naravno nema ništa...
b1dedb0108631b3ecb4cf01c2f6786ca.jpg
 
Inače, izgleda da rade dodatnu baštu za coloseum ili Niku naspram lamele 5
e8175881da559f8cde789669d4583bac.jpg

Bar će nam oni osvetljavati ulicu
 
Sta je*******u toj fabrickoj hali sta se proizvodilo tu ....
 
Mazailunja":20cb78pu je napisao(la):
Dule.BGD":20cb78pu je napisao(la):
Johnny84":20cb78pu je napisao(la):
Da li je neko primio klljučeve ovih dana?
Primio ja, evo malo pogled na baštu mir i tisina, nigde zive duse sem po neki majstor
Liftovi su oblozeni i zasticeni i sve je spremno za unos stvari.


Pozdrav...
Divno! Cestitam! Jeste li imali neke primedbe vezano za stan ili je sve bilo u skladu sa pogledom?

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
Primedbe su sve uglavnom sitne i estetske prirode, sve funkcionise za sada. Imam utisak da je veliki svinjac ostao posle krecenja pa tu ima fleka koje treba opet prebrisati, ali svakako dobijate ociscen stan pre primopredaje. Liftovi rade za unos stvari.

Pozdrav...
 
Ova šupa me plaši... jezivo izgleda. Mislim da neću opšte da prolazim tom stranom... do Arome sa druge strane... ovo postaje sve ružnije i ružnije...

Možda planiraju prasiće da okreću tu... na tom “platou”... :lol:
 
Mislim da investitor i njegov prodajni tim iznosi kontradiktorne informacije.
Treba da budemo srecni sto nam nisu ostavili sljunak jer ta ulica nije njihova... Pa dal d im se zahvalimo?
A kako onda na istu misle da postave rampu?
Sa kojim pravom?
Nama su ostavili svega desetak meata za skoro dvesta stanova a oni zatvaraju ulicu da bi izdavali parking? Ko je ovde lud?
Uostalom ako je " nicija zemlja" mogli smo i sami da se pozabavimo zelenilom. Pa neka ga dok ga grad ne sredi.
Ovako su oni postigli dogovor sa komsijama Koloseuma da zamazu malo svoju ruinu kako bi im bili dobre musterije.

Sta smo mi dobili, ulicu izlivenu u betonu bez rasvete i zelenila. Dobili smo bastu restorana i kafica da direktno gledamo u suncobrane i jelovnike, slusamo pijane goste i graju ljudi.

Ovde ne pomaze ni peticija vec dobar advokat.

Svakako cu je potpisati ali ovo je sramota.

U glavi mi odzvanja recenica da treba da budemo zadovoljni sto nam nisu ostavili tucanik, SRAM VAS BILO!
 
Odakle uopste info da ce biti neka rampa? Ja, koliko znam,kako mi je prosli put rekao agent nece ici nikakva rampa na ulazu...
 
Vrh