Šta je novo?

Gornji grad - Zemun [Stambeni kompleks]

Mislim da je to jedino racionalno objasnjenje za celu ovu agoniju sa dvoristem.
 
Kupovinom stanova postajete vlasnici i parcele na kojima su izgrađeni stanovi. Ne može neko tek tako da raspolaže zajedničkom imovinom stanara. Ako se investitor obavezao za tu imovinu trećoj strani ( kao prethodni vlasnik), to je nešto što vi morate da znate pre kupovine i da se saglasite da kupovinom stana nećete ugroziti ranije dogovoreno pravo treće strane. U suprotnom, vi kao stambena zajednica koja je vlasnik parcele možete da date šut kartu vrtiću čim budete imali većinu za to.
Nisam pravnik, ali tako bi nekako trebalo da bude. Jedino ako dvorište vrtića ne pripada vašoj parceli, onda ne možete ništa.
 
Tako je ali mi smo potpisali u ugovoru da se odricemo zajednickog prostora u korist investitora ako se ne varam.

Sto se ograde tice, sta ce nam i lepsa znaciti ako tu nema naseg parkica? Jedino sto bi bio lepsi pogled iz stanova koji gledaju na dvoriste...
 
Ljudi ovo zaista nema smisla! Nemam ništa protiv dece, ali valjda bi trebalo da stanari mogu da koriste dvorište. A ne da stanarima pripadne 2 kvadrata prostora, a nekom random vrtiću da pripadne skoro čitavo dvorište! Hajde nekako da se udružimo svi da se naši zahtevi ispune, jer izgleda mi da se oni sprdaju sa nama!
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=628093#p628093:9077ktmd je napisao(la):
DzoniL » Čet Jun 06, 2019 3:07 pm[/url]":9077ktmd]Da ste pratili temu videli biste mnoge moje postove iz kojih je jasno da sam kupac. Samo sam kupac koji nema nerealna očekivanja i pogotovo ne drami oko svega i svačega. A tačno je da investitor i Merin prate forum i da su neke stvari ispravljali na osnovu onoga što se ovde pisalo, što je svakako za pohvalu.

Neralna očekivanja? Svi smo se navukli na Gornji Grad gledajući Sun City. Merin je sam svima preporučivao da pogledaju "kako je to tamo urađeno".
Sun City jeste relativno luksuzan kompleks i prilično kvalitetno je odrađen.

Mi smo kvadrat plaćali isto ili više od kupaca u Sun City, samo smo kupovali dve godine kasnije. Ja sam na primer verovao da sva obećanja "biće to i bolje od Sun City" treba pustiti niz vodu ali sam očekivao uporediv nivo kvaliteta.

Za razliko od Sun City kod nas (u odnosu na obećano)
- Spoljni izgled same zgrade nije ispoštovan. Izgled povučenog sprata je dramatično različit od rendera.
- Oblik bašti stanova u prizemlju, trebale su da budu blago ukopane i da se iz stanova u njih silazi sa par stepenika. Druga posledica ovoga je što ti zidići su sada bedemi koji poružnjavaju dvorište.
- Nedefinisanost visine pločica u kuhinji gde nam je nagoveštavano da će biti od poda to visine visećeg elementa, a dobili smo samo traku, i suludi izgovor za to (lakše je za održavanje ako treba da se kopa zid)
- Izbog pločica u kupatilo tako da ne dozovljava da se samo nabacaju... što je učinjeno tako da nekome kupatilo izgleda ok nekome katastrofa, sa istim pločicama
- Takođe, ali daleko skandaloznije, "nasumično" postavljanje radijatora, sušača u kupatilo, bojlera i ventilatora.
- Muvaža sa visinom prozora, jeste to su ispravili i vratili balkonske prozore, kada samo krenuli da protestvujemo, da nismo izgubili bi to.
- Konstanto transformišuća priroda "parka" i toga ko će imati pristup a ko ne.0

Za 1700-1800 evra ne očekujem neki preterani luksuz, očekujem kvalitet

Ja u ovom trenutku kolege zainteresovane za Merin Hill i "Tri Nove" mogu u najboljem slučaju da savetujem da sačekaju da se uselim pa da mogu da procenim stvarno izvedeni kvalitet.
 
Izvinjavam se, ne zelim da skrecem temu, imam samo jedno pitanje ako je neko voljan da odgovori. Da li su kupci, koji placaju stanove na kredit dali 10% kapare po predugovoru?

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
 
persida":2bdauwnw je napisao(la):
Izvinjavam se, ne zelim da skrecem temu, imam samo jedno pitanje ako je neko voljan da odgovori. Da li su kupci, koji placaju stanove na kredit dali 10% kapare po predugovoru?

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
Da, naravno, tri dana bio rok nakon overe predugovora.
 
DzoniL":1dtb4k7a je napisao(la):
persida":1dtb4k7a je napisao(la):
Izvinjavam se, ne zelim da skrecem temu, imam samo jedno pitanje ako je neko voljan da odgovori. Da li su kupci, koji placaju stanove na kredit dali 10% kapare po predugovoru?

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
Da, naravno, tri dana bio rok nakon overe predugovora.
Hvala puno na odgovoru.

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=628175#p628175:9itipmeg je napisao(la):
unedfined » Čet Jun 06, 2019 9:41 pm[/url]":9itipmeg]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=628093#p628093:9itipmeg je napisao(la):
DzoniL » Čet Jun 06, 2019 3:07 pm[/url]":9itipmeg]Da ste pratili temu videli biste mnoge moje postove iz kojih je jasno da sam kupac. Samo sam kupac koji nema nerealna očekivanja i pogotovo ne drami oko svega i svačega. A tačno je da investitor i Merin prate forum i da su neke stvari ispravljali na osnovu onoga što se ovde pisalo, što je svakako za pohvalu.

Neralna očekivanja? Svi smo se navukli na Gornji Grad gledajući Sun City. Merin je sam svima preporučivao da pogledaju "kako je to tamo urađeno".
Sun City jeste relativno luksuzan kompleks i prilično kvalitetno je odrađen.

Mi smo kvadrat plaćali isto ili više od kupaca u Sun City, samo smo kupovali dve godine kasnije. Ja sam na primer verovao da sva obećanja "biće to i bolje od Sun City" treba pustiti niz vodu ali sam očekivao uporediv nivo kvaliteta.

Za razliko od Sun City kod nas (u odnosu na obećano)
- Spoljni izgled same zgrade nije ispoštovan. Izgled povučenog sprata je dramatično različit od rendera.
- Oblik bašti stanova u prizemlju, trebale su da budu blago ukopane i da se iz stanova u njih silazi sa par stepenika. Druga posledica ovoga je što ti zidići su sada bedemi koji poružnjavaju dvorište.
- Nedefinisanost visine pločica u kuhinji gde nam je nagoveštavano da će biti od poda to visine visećeg elementa, a dobili smo samo traku, i suludi izgovor za to (lakše je za održavanje ako treba da se kopa zid)
- Izbog pločica u kupatilo tako da ne dozovljava da se samo nabacaju... što je učinjeno tako da nekome kupatilo izgleda ok nekome katastrofa, sa istim pločicama
- Takođe, ali daleko skandaloznije, "nasumično" postavljanje radijatora, sušača u kupatilo, bojlera i ventilatora.
- Muvaža sa visinom prozora, jeste to su ispravili i vratili balkonske prozore, kada samo krenuli da protestvujemo, da nismo izgubili bi to.
- Konstanto transformišuća priroda "parka" i toga ko će imati pristup a ko ne.0

Za 1700-1800 evra ne očekujem neki preterani luksuz, očekujem kvalitet

Ja u ovom trenutku kolege zainteresovane za Merin Hill i "Tri Nove" mogu u najboljem slučaju da savetujem da sačekaju da se uselim pa da mogu da procenim stvarno izvedeni kvalitet.

Apsolutno se slažem sa svime što je ovde navedeno uz prostu konstataciju da je jedna stvar kada ti prodaješ kupcu Sun City i pričaš da će biti čak i bolji, što se s obzirom na cenu i moglo očekivati, a sasvim druga to što si dobio u vrh glave 70% onog kvaliteta i luksusza (i to je pitanje) koje imaju stanovnici pomenutog kompleksa. Ima nažalost znatno duži spisak onoga što je u mnogo gorem kvalitetu ili ne postoji jednostavno u odnosu na Sun City, ali da se ne vraćam na neke teme koje su prošle i o kojima sam već pisao stavku po stavku šta je sve gore i na čemu smo zakinuti. Jednostavno nije problem da se napravi bilo kakva zgrada, ali ako imaš prodaju jednog kvaliteta i sadržaja, a dobiješ nešto sasvim drugo ja onda ne znam zašto je problem tražiti da se ispuni ono što je obećano. Rampa za invalide i kolica je nešto što je meni npr. bilo od velike važnosti kod kupovine stana i sve dok nisam obišao gotov stan nisam ni znao da neće biti (u Merinu mi je bezbroj puta rečeno da će biti). I sada ko je ovde lud? Drago mi je da će kontejnere izmestiti i to je pozitivan efekat naših svih ovih pisanija. Ista je situacija i sa ovom rampom, a boga mi i za ogradu. Ako si mi već uzeo 2/3 dvorišta a pri tom si mi prodavao ceo kompleks sa rendera i privatnim dvorištem za stanare, pa makar se potrudi da to ne izgleda kao u kokošinjcu u selu, već ga napravi da bude onako kako treba. Brukanje investitora i Merina po ovom pitanju će biti ogromno ukoliko se ne promeni nešto tim pre što je ušteda od par hiljada eur za ovoliki projekat smešna cifra, a stanarima bi mnogo značilo da imaju normalan pogled. Zašto na kraju da ispadne da sam kupio Sun City sa šmekom sela, kada mi nisu to prodavali?
 
Dali zna neko od vas ko snosi troskove odrzavanja tog dvorista (2/3) koji samo moze da koristi vrtic? Takodje i ograde koje ja na zahtev vrtica postavljen?

Meni nebi bilo logicno da mi snosimo troskove odrzavanja ako ne mozemo da i koristimo.

Bilo bi super kada bi neko ko bude obilazio gradiliste uslika ogradu pa i dvoriste sa nekog visljeg sprata.
 
Trosak odrzavanja placamo po kvadratu 0,40 cini mi se, dal tu ulazi i dvoriste ili samo zgrada nije precizirano.
 
Svi predugovore u ruke i konsultacije sa advokatom. To što je neko nešto usmeno dobio kao obećanje ne vredi mnogo osim što povlači moralnu odgovornost investitora. Naše je da ispratimo projekat do kraja i ako sve bude ovako kako ovde piše da upozorimo neke buduće kupce Merina na ozbiljnost i lažna obećanja, naravno ukoliko sve ostane odrađeno ovako šarlatanski.
 
Mi snosimo troskove odrzavanja celog kompeksa, sto ukljucuje i park (sad ispada nepostojeci). Cak ne verujem da ce drzavni vrtic placati bili kakvo odrzavanje.
Sto se kontejnera tice, nemojte se radovati unapred. Ko zna gde ce ih sad uvaliti, pod ciji prozor...
A za klackalice od 160 cm nemam cak ni komentar...
 
Bilo je ranije priče o rampi za kolica i invalide. Član 5 Zakona o planiranju i izgradnji kaže: „Stambene i stambeno-poslovne zgrade sa deset i više stanova moraju se projektovati i graditi tako da se svim korisnicima, a naročito osobama sa invaliditetom, deci i starim osobama omogućava nesmetan pristup, kretanje, boravak i rad.“
Eto vam osnov da pritisnete investitora, bez rampe je pitanje da li će dobiti upotrebnu dozvolu (ako ima deset+ stanova u lameli, nisam ispratio).
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=628513#p628513:n1cd8b33 je napisao(la):
klisko » Sub Jun 08, 2019 4:56 am[/url]":n1cd8b33]Bilo je ranije priče o rampi za kolica i invalide. Član 5 Zakona o planiranju i izgradnji kaže: „Stambene i stambeno-poslovne zgrade sa deset i više stanova moraju se projektovati i graditi tako da se svim korisnicima, a naročito osobama sa invaliditetom, deci i starim osobama omogućava nesmetan pristup, kretanje, boravak i rad.“
Eto vam osnov da pritisnete investitora, bez rampe je pitanje da li će dobiti upotrebnu dozvolu (ako ima deset+ stanova u lameli, nisam ispratio).

Ima 30+ stanova po lamelama... :gobb:
 
Krenula je overa ugovora.
Za one koji su pitali za trosak.
Zalozna 17.300
Ugovor 21.600
Izjave (ne traze sve banke) 1100
Total trosak ove faze 40k
 
Nema mesta da se dodatno izgrade rampe za invalide. Zašto su stali radovi oko kompleksa?
 
Kako stali radovi, jel ste bili tamo pa ste zaključili?

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
 
Ninaa":2v9xc5ec je napisao(la):
Krenula je overa ugovora.
Za one koji su pitali za trosak.
Zalozna 17.300
Ugovor 21.600
Izjave (ne traze sve banke) 1100
Total trosak ove faze 40k


Postovana, a kakve izjave su u pitanju?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
@trecelice
Izjava da cu nekretninu koju kupujem koristiti iskljucivo za svrhu stanovanja.
Meni je to trazila EFG banka, ne znam dal traze ostale.
 
Nama je bese placanje ostatka kupoprodajne cene vezano za datum overe ugovora? Ili za tehnicki prijem?

Jos uvek nemamo tehnicki prijem koliko sam ispratio, iako se od aprila najavljuje.
 
Zašto bismo mi plaćali održavanje dvorišta vrtića? Bio on državni ili privatni, kako god, zašto onda država ne plaća to održavanje? A vrhunac svega je što na sajtu piše 'Posebna pažnja posvećena je kvalitetu gradnje, od temelja do najsitnijeg detalja završne obrade.' Kakvi bre najsitniji detalji? Kao da tražimo da nam sade bonsai drveće po dvorištu, a ne najosnovnije stvari koje ovaj kompleks treba da ima. A na renderu sve izgleda savršeno. Njihov grafički dizajner se najviše potrudio od svih...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=628671#p628671:310bwcy5 je napisao(la):
Bobo » Ned Jun 09, 2019 1:23 am[/url]":310bwcy5]Nama je bese placanje ostatka kupoprodajne cene vezano za datum overe ugovora? Ili za tehnicki prijem?

Jos uvek nemamo tehnicki prijem koliko sam ispratio, iako se od aprila najavljuje.


Ja dobih info da je u toku i da sve ide po planu kada sam overavao ugovor. Što se tiče ostatka isplate, rekoše da je vazan za tehnički prijem.
Na sajtu ceop-a vidi se da su odbijeni neki zahtevi i da moraju ponovo da se podnose.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=628694#p628694:2bhqt2lu je napisao(la):
Dule.BGD » Ned Jun 09, 2019 9:08 am[/url]":2bhqt2lu]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=628671#p628671:2bhqt2lu je napisao(la):
Bobo » Ned Jun 09, 2019 1:23 am[/url]":2bhqt2lu]Nama je bese placanje ostatka kupoprodajne cene vezano za datum overe ugovora? Ili za tehnicki prijem?

Jos uvek nemamo tehnicki prijem koliko sam ispratio, iako se od aprila najavljuje.


Ja dobih info da je u toku i da sve ide po planu kada sam overavao ugovor. Što se tiče ostatka isplate, rekoše da je vazan za tehnički prijem.
Na sajtu ceop-a vidi se da su odbijeni neki zahtevi i da moraju ponovo da se podnose.

Aha, hvala komso. Reko da nije zafalilo para za novu ogradu pa hoce lovu pre tehnickog prijema :)

Salu na stranu, ostalo mi nesto u secanju da ostatak cene placamo u nekom roku u odnosu na dan overe ugovora, a ne tehnickog prijema, sto bi bilo naravno bez veze...
 
Ako sam dobro shvatio, bez rampe (rampe za invalide, na svakom ulazu) nema upotrebne dozvole? A bez upotrebne dozvole nema uknjižbe... divno.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Vrh