Šta je novo?

Gornji grad - Zemun [Stambeni kompleks]

I ja iz lamele 3 imam vrhunski pogled na te kante :bash:
A ograda je tek tragikomicna..
 
Ninaa":1s882zm1 je napisao(la):
I ja iz lamele 3 imam vrhunski pogled na te kante :bash:
A ograda je tek tragikomicna..
Da su kante i na drugom cosku opet bi nekom bila ispred nosa, ali poenta je sto su svakako mogle biti na drugoj strani ulica koje idu oko lamela, ne ovako uz zgradu. Nije malo kvadrat placen da bi neko iz lamele 2 i 3 sa unutrasnje strane udisao na +35 mirise koji se sire i blenuo u kante.

Pozdrav...
 
Jos ako iz cistoce dolaze kasno uvece, kod nas u ZK dolaze obicno izmedju 22-23h. Navezu kamion pored i dosta su bucni. Dobro, ovi sto preturaju i skupljaju sirovine nemaju neko radno vreme, svako malo dolaze :D
 
vrlo izvesno je da ce market u iste te , tacnije, kako to obicno biva, oko tih kanti odlagati sav svoj kabasti otpad i ceo taj ulaz u unutrasnje dvoriste lako moze
da se pretvori u jedan tuzan prizor za sve stanare, nebitno ko je u kojoj lameli.
Ruzna ograda je upravo postala nebitan detalj..
 
Milanmst":2jzmob4q je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=627098#p627098 je napisao(la):
Dule.BGD » Pon Jun 03, 2019 6:52 pm[/url]":2jzmob4q]
vinem":2jzmob4q je napisao(la):
Milanmst":2jzmob4q je napisao(la):
A šta tek reći za poziciju kontejnera: svi kontejneri će biti smešteni na ulazu u garažu, a tačno ispod prozora vrtiću sa bočne strane (a ima dosta prozora). Biće smešteno bar 10 kontejnera tamo. Ne mogu da verujem da nema bolje lokacije, a oko celog kompleksa idu ulice. Nedopustivo i neprihvatljivo. Ja znam da kad dođe lepo vreme svi prozori po vrtićima su non stop otvoreni i šta bi trebalo da udišu ta deca? Da ne spominjem da kod ulaza u vrtić imaš masu mogućih zaraza i pitaj boga čega.

Drugo, ograda kojom je razdvojen deo dvorišta vrtića od stanarskog dela je kao u selu u voćnjacima. Pa ukoliko je već ovakav kompleks napravljen, daj nemojte ga na kraju isfušerisati i uništiti izgled svega... moglo je da se pronađe milion lepših varijanti ograde koja bi priličila kompleksu, a ovako što se mene tiče samo je gledano kako da se uštedi... takvim stvarima ja nisam ni malo zadovoljan, a verujem nažalost da ćemo ove propuste mi stanari kasnije sami morati da ispravimo.

E sad, neko će reći da mračim oko gluposti i da se ističu samo negativne strane, ali mislim da je generalno ceo projekat sasvim dobro zamišljen, ali je završio sa nekim propustima koji po meni nisu zanemarljivi.
Potpuno se slažem, to sam isto i ja primetila. Ovo su sve zaista krajnje neočekivani propusti i deluje kao da se niko nije rukovodio kriterijumom funkcionalnosti, a po svemu sudeći ni estetike.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ne razumem bas poziciju kontenjera? Stavice za celo naselje kante kod prvog ulaza u garazu blize lameli1 ili dalje tamo ka severnoj strani i blize drugom ulazu u garazu?

Pozdrav...

Možete videti, na fotografiji sam obeležio crvenom bojom.
Bukvalno čitavom dužinom bočne strane lamele 1. Što se tiče fotografija dvorišta može se videti sa puta ukoliko se gleda kroz prozore Arome, a imam i par fotki. Prikačio sam i jednu fotku sa googla čisto da se bolje vidi kakva je ograda u pitanju.
Mislim da izmeštanje kontejnera nije nikakva investicija i da treba da se traži za dobrobit svih izmeštanje. Za ogradu ne znam šta bih rekao, meni je katastrofa.

Na ovim slikama se lepo vidi koliko je neshvatljivo male sirine jedini prilaz ulazu lamele 2. Sto se kontejnera tice, ako dobro razumem, smece cemo ubacivati stojeci na traci kojom kola ulaze u garazu. Sumanuto...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Molila bih buduće stanare lamele 2, koji su pratili forum, neka se izjasne o ovom problemu. Prilaz do zgrade i kontejneri, naročito nama, što su svi prozori sa dvorišne strane. Kakav odgovor su dobili od Merina?
 
Mesto za kante i nije loše, obzirom na to da kamion za odnošenje smeća neće kružiti oko svih lamela. Obezbedjenje će se nalaziti sa te strane, tako da neće dozvoliti da sakupljači sekundarnih sirovina raznose smeće. Trebali bi da da ograde te kontejnere.

Ograde u dvorištu se ne uklapaju u eksterijer ovog kompleksa.
 
@Wlada, oprostite ali ja ne vidim gde ce oni da stave to obezbedjenje kad nema mesta ni postenu stazu za prilaz da izvuku?
 
Wlada":2l2xztov je napisao(la):
Mesto za kante i nije loše, obzirom na to da kamion za odnošenje smeća neće kružiti oko svih lamela. Obezbedjenje će se nalaziti sa te strane, tako da neće dozvoliti da sakupljači sekundarnih sirovina raznose smeće. Trebali bi da da ograde te kontejnere.

Ograde u dvorištu se ne uklapaju u eksterijer ovog kompleksa.

Zaista ne vidim sta ovde nije loše. Ne vidim razlog da se ovoliko kontejnera pozicionira ka unutrasnjosti naselja, naracito ako se radi o kontejnerima koji treba da sluze i marketu. Ako niste imali prilike, prodjite pored kontejnera koji koriste marketi (npr iza magacina Maxija kod Delta City TC-a), tokom nekog letnjeg dana, pa ce vam biti jasno zasto ih ne treba stavljati ispod bilo čijeg prozora. Meni je svakako bolja opcija da kamion nekada svakome prodje pored zgrade, a da nikome ne stoji konstantno otpad ispod prozora.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nama u Lameli 2 portirnica je ispod balkona, pored ulaza u garazu za pesake. Do ulaza dolazimo u koloni jedan za drugim(molimo Boga da nam neko ne ide u susret).Iz stana pogled pravac kontejneri. Kako onda iduće nedelje potpisati ugovor?
 
žake":1c9yldcx je napisao(la):
Nama u Lameli 2 portirnica je ispod balkona, pored ulaza u garazu za pesake. Do ulaza dolazimo u koloni jedan za drugim(molimo Boga da nam neko ne ide u susret).Iz stana pogled pravac kontejneri. Kako onda iduće nedelje potpisati ugovor?

Nikako, ovo ne sme da prodje, jer ne zadovoljava minimum standarda bezbednosti i higijenskih uslova. Ja ne planiram nista da potpisujem u ovakvim okolnostima.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
vinem":5f8n8zgk je napisao(la):
žake":5f8n8zgk je napisao(la):
Nama u Lameli 2 portirnica je ispod balkona, pored ulaza u garazu za pesake. Do ulaza dolazimo u koloni jedan za drugim(molimo Boga da nam neko ne ide u susret).Iz stana pogled pravac kontejneri. Kako onda iduće nedelje potpisati ugovor?

Nikako, ovo ne sme da prodje, jer ne zadovoljava minimum standarda bezbednosti i higijenskih uslova. Ja ne planiram nista da potpisujem u ovakvim okolnostima.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Kada se uzme da planiraju tu staviti klasicne plastikanere sa stalno otvorenim poklopcima ovo treba isterati svakako da ode na drugu stranu ulice. Tu je jos i prolazak do dvorista, majko mila samo da mi je upoznati urbanistu zaslužnog za ovakva resenja...

Pozdrav...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=627156#p627156:3cphix36 je napisao(la):
Dule.BGD » Pon Jun 03, 2019 9:54 pm[/url]":3cphix36]
vinem":3cphix36 je napisao(la):
žake":3cphix36 je napisao(la):
Nama u Lameli 2 portirnica je ispod balkona, pored ulaza u garazu za pesake. Do ulaza dolazimo u koloni jedan za drugim(molimo Boga da nam neko ne ide u susret).Iz stana pogled pravac kontejneri. Kako onda iduće nedelje potpisati ugovor?

Nikako, ovo ne sme da prodje, jer ne zadovoljava minimum standarda bezbednosti i higijenskih uslova. Ja ne planiram nista da potpisujem u ovakvim okolnostima.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Kada se uzme da planiraju tu staviti klasicne plastikanere sa stalno otvorenim poklopcima ovo treba isterati svakako da ode na drugu stranu ulice. Tu je jos i prolazak do dvorista, majko mila samo da mi je upoznati urbanistu zaslužnog za ovakva resenja...

Pozdrav...

Jasno Vam je da s druge strane ulice postoje privatne kuce i stanari istih koji tu zive decenijama i sigurno nece dozvoliti da im novo naselje gurne pod prozor 10 svojih
kontejnera. Treba istrajno zahtevati kompromis za stanare lamele 2 ali isto tako treba biti i realan sa zahtevima.
 
Ninaa":28jv3tzk je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=627156#p627156 je napisao(la):
Dule.BGD » Pon Jun 03, 2019 9:54 pm[/url]":28jv3tzk]
vinem":28jv3tzk je napisao(la):
žake":28jv3tzk je napisao(la):
Nama u Lameli 2 portirnica je ispod balkona, pored ulaza u garazu za pesake. Do ulaza dolazimo u koloni jedan za drugim(molimo Boga da nam neko ne ide u susret).Iz stana pogled pravac kontejneri. Kako onda iduće nedelje potpisati ugovor?

Nikako, ovo ne sme da prodje, jer ne zadovoljava minimum standarda bezbednosti i higijenskih uslova. Ja ne planiram nista da potpisujem u ovakvim okolnostima.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Kada se uzme da planiraju tu staviti klasicne plastikanere sa stalno otvorenim poklopcima ovo treba isterati svakako da ode na drugu stranu ulice. Tu je jos i prolazak do dvorista, majko mila samo da mi je upoznati urbanistu zaslužnog za ovakva resenja...

Pozdrav...

Jasno Vam je da s druge strane ulice postoje privatne kuce i stanari istih koji tu zive decenijama i sigurno nece dozvoliti da im novo naselje gurne pod prozor 10 svojih
kontejnera. Treba istrajno zahtevati kompromis za stanare lamele 2 ali isto tako treba biti i realan sa zahtevima.

Apsolutno se slazem da ne treba resavati problem tako sto se nekome drugom pravi problem. U svakom slucaju, citav plato sa kontejnerima sigurno ne treba da stoji na ovom mestu jer u citavom krugu oko naselja ima dovoljno pozicija da se raspodele tako da nikome ne bude ugrozavajuce. I ovde nisu u problemu samo stanari lamele 2 vec i svi korisnici vrtica i generalno citav ulaz u unutrasnjost naselja koji ce sa ovim postati ruglo jer ne pricamo o dva kontejnera vec o čitavom platou. Kad se samo setim starih prepiski sa pitanjima da li cemo imati podzemne kontejnere ili ne i vidim sa kakvim krajnjim resenjima smo zavrsili...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Da li su ugradjene roletne?
Ne svidja mi se sto je u lamelama 5 i 6 visina prizemlja dosta niza od lamela 3 i 4 :|
 
Kontejneri se moraju pomeriti. Na toj lokaciji i sa takvom organizacijom potpuno poružnjavaju ceo kompleks. Niti je bezbedno niti higijenski. Plus da, svi znamo kako će se osoblje Arome ophoditi prema istima.

Mislim da imamo konačne dokaze da je investitor taj kod odlučuje sve. A Merin je samo ovde da nam uzme novac. Ovo je stvarno nekoliko klasa ispod Sun City ispalo na kraju, a plaćali smo isto ili više od njih.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=627238#p627238:2cgn9pjz je napisao(la):
jeremija » Uto Jun 04, 2019 7:34 am[/url]":2cgn9pjz]Da li su ugradjene roletne?
Ne svidja mi se sto je u lamelama 5 i 6 visina prizemlja dosta niza od lamela 3 i 4 :|

@jeremija Jesu, ugrađene su.
Što se tiče visine prizemlja to je istina i tu negde pred kraj lamele 5 sa zapadne strane (deo koji gleda na sač kod Nike) počinje da se diže kota iz ne znam kog razloga... verovatno je tako moralo. Lamela 6 je baš drastično velika razlika u odnosu na 5 a tek na 3 je baš baš velika. Mislim da je visina u lameli 3 onaj prvi deo preko 2,20 m.

Kod nas je malo niže od planiranog (trebalo je da bude 2,17 cm).
Ja kad stanem ispred lođe imam nekih 20-tak cm iznad glave do ogradice a visok sam 188 cm... :D

Sve u svemu zadovoljni smo i nemamo primedbe za sada.
 
Jel neko mozda zna da li ce postojati sistem video nadzora sa spoljne strane zgrada?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=627176#p627176:1xe5wdt4 je napisao(la):
vinem » Pon Jun 03, 2019 10:34 pm[/url]":1xe5wdt4]
Ninaa":1xe5wdt4 je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=627156#p627156 je napisao(la):
Dule.BGD » Pon Jun 03, 2019 9:54 pm[/url]":1xe5wdt4]
vinem":1xe5wdt4 je napisao(la):
žake":1xe5wdt4 je napisao(la):
Nama u Lameli 2 portirnica je ispod balkona, pored ulaza u garazu za pesake. Do ulaza dolazimo u koloni jedan za drugim(molimo Boga da nam neko ne ide u susret).Iz stana pogled pravac kontejneri. Kako onda iduće nedelje potpisati ugovor?

Nikako, ovo ne sme da prodje, jer ne zadovoljava minimum standarda bezbednosti i higijenskih uslova. Ja ne planiram nista da potpisujem u ovakvim okolnostima.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Kada se uzme da planiraju tu staviti klasicne plastikanere sa stalno otvorenim poklopcima ovo treba isterati svakako da ode na drugu stranu ulice. Tu je jos i prolazak do dvorista, majko mila samo da mi je upoznati urbanistu zaslužnog za ovakva resenja...

Pozdrav...

Jasno Vam je da s druge strane ulice postoje privatne kuce i stanari istih koji tu zive decenijama i sigurno nece dozvoliti da im novo naselje gurne pod prozor 10 svojih
kontejnera. Treba istrajno zahtevati kompromis za stanare lamele 2 ali isto tako treba biti i realan sa zahtevima.

Apsolutno se slazem da ne treba resavati problem tako sto se nekome drugom pravi problem. U svakom slucaju, citav plato sa kontejnerima sigurno ne treba da stoji na ovom mestu jer u citavom krugu oko naselja ima dovoljno pozicija da se raspodele tako da nikome ne bude ugrozavajuce. I ovde nisu u problemu samo stanari lamele 2 vec i svi korisnici vrtica i generalno citav ulaz u unutrasnjost naselja koji ce sa ovim postati ruglo jer ne pricamo o dva kontejnera vec o čitavom platou. Kad se samo setim starih prepiski sa pitanjima da li cemo imati podzemne kontejnere ili ne i vidim sa kakvim krajnjim resenjima smo zavrsili...


Sent from my iPhone using Tapatalk


Niko ovde ne bi ni pricao o poziciji kontenjera da su nasi vredni neimari vec jednom ovladali savremenim tehnologijama podzemih varijanti koje svugde oko nas postoje. Ovako se sve svodi da imas stalno otvorene kante koje naravno nikome nisu prijatne za oko. Kada malo pogledas svugde su ovi problemi prisutni kod novogradnji. Probajte samo u google da kucate "vozdove kapije kontenjeri" pa ce vam izaci bar 2 slike gde je ista prica ko ovde.
 


Ovako je to u Sun City i mislim da je ovo minium koji moramo da tražimo. Da konteneri budu pokriveni i ograđeni. Ovako su bar malo zaštićeni od sunca i kiše što će smanjiti smrad.
 
Mislim da su oni dobili ovo tek naknadno koliko se sećam... živeo sam preko puta. U početku su bili obični zeleni plastični.
Pre ovog je bio ''svinjac'' napolju pogotovu u fazi useljenja i punjenja IDEA marketa. A od sakupljača sekundarnih sirovina nije moglo da se živi.
Dan/noć su kružili oko kontejnera kao ajkule u vodi ali kapiram i njih... samo da ne rovare i ne razbacuju okolo...

Slažem se da treba da budu pokriveni a najbolje bi bilo kao na zapadu, ograđeno ogradom imaš lepo ključ i kraj priče. Portir otključa i otvori kada se iznosi smeće i nema problema.
 
Ovde po mom mišljenju ima velikih propusta: prvo ti nemaš prilaz dvorištu sa te strane niti ulazu u vrtić jer su ti kontejneri postavljeni umesto trotoara. Dakle, da bismo ušli u dvorište ili u vrtić morate ići ulicom jer trotoar ne postoji i moliti boga da ne zgazi nešto tebe ili tvoje dete, ujede neki ker koji brčka po kantama ili navučeš neku zarazu od kontejnera. E sad da deca nisu glavni korisnici ova dva dela pa i nekako, ali mi je totalni nonsens da nemaš prilaz glavnom ulazu u vrtić i dvorište trotoarom....mislim da to mora da se ispravi i da to za investitora nije nikakav poseban trošak...
 
Konteneri koji su tako blizu stambenih objekata i prozora, trebali bi obavezno biti pokriveni i ogradjeni. Da su blizu prozora nije nista novo, pa ni u drugim drzavama(na zapadu). U tom slucaju moraju da budu prekriveni kako slika od udentified prikaziva.

Na zalost, ovo su sve adaptacije gradjevinskog plana u kome mi svi nismo imali uvidjaj kada smo potpisivali predugovor. Dali je iko od vas vec kontaktirao Merin za ove kontenere?

Jos jedno pitanje. Kako napreduje ulica pokraj lamele 4 i 5? Dali se zna sta ce tu da dodje i kakvo nas resenje tu ocekuje?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=627348#p627348:22x3tfhb je napisao(la):
cipiripi » Uto Jun 04, 2019 11:23 am[/url]":22x3tfhb]Konteneri koji su tako blizu stambenih objekata i prozora, trebali bi obavezno biti pokriveni i ogradjeni. Da su blizu prozora nije nista novo, pa ni u drugim drzavama(na zapadu). U tom slucaju moraju da budu prekriveni kako slika od udentified prikaziva.

Na zalost, ovo su sve adaptacije gradjevinskog plana u kome mi svi nismo imali uvidjaj kada smo potpisivali predugovor. Dali je iko od vas vec kontaktirao Merin za ove kontenere?

Jos jedno pitanje. Kako napreduje ulica pokraj lamele 4 i 5? Dali se zna sta ce tu da dodje i kakvo nas resenje tu ocekuje?

Svratio na kratko u subotu veče... sve je isto... krš, lom i blato do kolena. Deluje kao da se ništa ne dešava već duže vreme.
Išao sam sa tom namerom da vidim da li se nešto promenilo jer nisam bio u obilasku 2 nedelje.

Nisam pametan i ne znam šta da mislim... :bash:
 
Jedno pitanje...
NKOSK mi je poslao poruku “pozitivan odgovor”
Ali sad me zvAli iz banke da su im poslali iz nkoska da moram odmah da stavim hipoteku na stan..
Nesto sam zbunjena.. je l svima tako ili?
 
Vrh