Šta je novo?

Gornji grad - Zemun [Stambeni kompleks]

Jučerašnja info iz Merina - očekuje se za dve nedelje. Videćemo da li je tačna.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=624196#p624196:13beuqzj je napisao(la):
Jelena28 » Sre Maj 22, 2019 12:23 pm[/url]":13beuqzj]Ima li neko info o tehničkom prijemu? Na APR-u stoje dva zahteva u toku, jedan od sredine aprila, drugi od početka maja.
Verujem da postoji i treći koji nije još podnet - 2 zahteva za infrastrukturu su odbačena u aprilu.
ROP-BGDU-11830-CFPM-1/2019 novi, prvi put podnet u maju,
ROP-BGDU-6795-CBI-1/2019 - odbačen u aprilu, podnet novi ROP-BGDU-6795-CBI-2/2019 u aprilu
ROP-BGDU-7124-CBI-1/2019 - odbačen u aprilu, nije podnet novi
 
Da li neko zna šta će biti sa zapadnom stranom ispred lamela 3, 4 i delom 5?
Ta strana je i dalje u blatu do kolega... ništa se ne dešava već duže vreme.

Prošli vikend mi je ekipa koja radi ulicu sa kontra strane rekla da se još uvek ne zna šta će biti sa tom stranom i da nemaju nikakvo idejno rešenje niti plan za tu stranu...

Da li je to moguće?
 
Komšija to mi deluje stvarno neverovatno. Moguće je da su planovi menjani ali da nemaju nikavih planova mi je neverovatno. Da li zgrada sa blatištem umesto ulice uopšte možde da prođe tehnički prijem?
 
I meni je to neverovatno zato i pišem ovde... da li neko možda ima neku drugu informaciju...
 
Mislite ona strana do kuglane? To ce asfaltirati i za sada napraviti tako da moze da se koristi samo za stanare, a kasnije mozda spoje sa ulicom koja je paralelna sa Dobanovackom.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=624247#p624247:3i8ra8wc je napisao(la):
cipiripi » Sre Maj 22, 2019 2:22 pm[/url]":3i8ra8wc]Mislite ona strana do kuglane? To ce asfaltirati i za sada napraviti tako da moze da se koristi samo za stanare, a kasnije mozda spoje sa ulicom koja je paralelna sa Dobanovackom.

Da, ta strana.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=624236#p624236:1p1apmzr je napisao(la):
Johnny84 » Sre Maj 22, 2019 2:41 pm[/url]":1p1apmzr]Da li neko zna šta će biti sa zapadnom stranom ispred lamela 3, 4 i delom 5?
Ta strana je i dalje u blatu do kolega... ništa se ne dešava već duže vreme.

Prošli vikend mi je ekipa koja radi ulicu sa kontra strane rekla da se još uvek ne zna šta će biti sa tom stranom i da nemaju nikakvo idejno rešenje niti plan za tu stranu...

Da li je to moguće?


Asfaltira se i bice za sada slepa ulica dok se ne regulise vlasnistvo placa do Cara Dusana.
Pre par dana nisu imali informaciju da li ce biti uredjena parking mesta ali mi rekose da rampa ne moze sigurno jer je javna povrsina i nakon asfaltiranja ulicu predaju gradu.
 
Traženi su lokacijski uslovi za ulicu iza lamele 6 (i 5), dok je očekivano za kraj ostavljen deo pored Koloseuma.
Prvi deo ulice je neophodan zbog prilaza kompleksu, drugi zbog parkinga planiranih iza kompleksa a ovaj poslednji neće svakako imati nikakvu funkcionalnu ulogu pa je zato i najmanjeg prioriteta. Činjenica je da nije lep prizor za komšije sa te strane, no realnost je takva. Možda priču ubrza to što će će morati brzo da urade prilaz magacinu prodavnice.
 
Kreditni kupci koji ste uzeli preko Efg banke-jedno pitanje..
Dokle ste stigli sa kreditom za stan?
Mi smo opet podnosili one papire,oni nam kao odobrili kredit,platili procenitelja,procenitelj me zvao pre dva dana da kaze da ce izaci za dan-dva i jos uvek nemam info o tome.
Sad me zvao agent iz Merina i kao ee dokle ste stigli,kao da kasnim u necemu.
Sta se desava kad dobijete taj izvestaj od procenitelja, kad ide procena NKOSKa, sad mi nista nije jasno, pogotovo gde to ja kasnim u odnosu na druge.
Hvala puno.
 
Evo možda ja mogu da odgovorim, nisam u EFGu, već u SoGe-u, ali proces je isti.
Kada procenitelj napravi svoj izveštaj, taj dokument zajedno sa ostalim idu u banku na kontrolu (risk i legal), i ako tu sve bude ok banka šalje tvoj predmet u NKOSK (ti dobiješ sms da je predmet tamo, i dobiješ sms od NKOSK-a kad bude završen). Tek nakon toga dobijaš založnu izjavu od strane banke i čekaš da te Merin pozove kad prođe tehnički prijem zgrade. Idete kod notara, potpisuje se ugovor, isplaćuje se kredit i to je to. Ustvari, u SGS ja imam i životno ne znam kako je u EFG po tom pitanju.
Inače ja mislim da su ovi u SGS oborili nekakav rekord, ja sam im predao kompletna dokumenta 6. maja, a već 16og sam ima založnu izjavu na mailu, i NKOSK je trajao samo 4 radna dana, očekivao sam da se to nešto razvlači međutim sve bilo ekspresno.
 
Ja sam u Intesi. Sve se poklapa sa Monarhom, osim što sam ja razumeo da založna izjava (koju će mi banka dati sledeće nedelje prilikom potpisivanja ugovora o kreditu) mora odmah da se overi kod notara i nosi u katastar na osnovu čega se dobija rešenje o upisu hipoteke, koje banci treba da bi finalno pustila kredit. Nadam se da nisam nešto pogrešno razumeo.
 
Dobro si razumeo, tako bi inače bio proces da nije zastoj u katastru prouzrokovan štrajkom, pa su banke spremne da puste i pre tog rešenja, ali ako je taj "čep" probijen u katastru, onda je tako kako si rekao.
 
Hvala vam puno na odgovorima. Zanima me koliko otprilike prodje izmedju izlaska procenitelja pa do Nacionalne korporacije...
Takav je redosled, je l da? :shok:
 
Procenitelju ne trebaju više od 2-3 radna dana od izlaska do dostavljanja procene, koju nosite u banku i zajedno sa drugom dokumentacijom podnosite zahtev za kredit. Banka vam u roku do 5 dana daje sa svoje strane odobrenje, a onda idete da podnesete zahtev za NKOSK i tu je vreme čekanja vrlo relativno - Monarh je sve brzo završio, a ja sam zahtev predao neposredno pre praznika (25.04) i odgovor dobio tek 20.05, verujem da je zastoj bio delimično zbog praznika.
 
Čitajte dobro dokument od procenitelja, meni su upisali pogrešan sprat.
 
Da li je neko mozda upoznat sa informacijom, da se investitoru prvo prebacuje novac pa tek onda ide overa ugovora kod notara?
U banci mi rekose danas da se prvi put susrecu sa takvim slucajem?
 
Ninaa":13xwuaza je napisao(la):
Da li je neko mozda upoznat sa informacijom, da se investitoru prvo prebacuje novac pa tek onda ide overa ugovora kod notara?
U banci mi rekose danas da se prvi put susrecu sa takvim slucajem?
Iskreno ja cekam termin kod notara za overu ugovora tako da ne znam odkud ovo. Dobili ste ovaj info direktno od prodavca u Merinu?

Pozdrav...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=625354#p625354:p68maxzw je napisao(la):
Ninaa » Pon Maj 27, 2019 2:32 pm[/url]":p68maxzw]Ne ne dobila sam u banci, EFG..


Samo budite istrajni da se drze redosleda koji je u preudugovoru i ugovoru. Nama to niko nije trazio i postoji jasna procedura pre pustanje novca na racun investitora, odnosno sta sve mora od dokumentacije posle overe ugovora i zalozne da se vrati u banku kako bi se obavila transakcija!
 
Ninaa":2s223uwc je napisao(la):
Da li je neko mozda upoznat sa informacijom, da se investitoru prvo prebacuje novac pa tek onda ide overa ugovora kod notara?
U banci mi rekose danas da se prvi put susrecu sa takvim slucajem?
To je verovatno greska, jer nemate osnov da prebacite novac... mozda su pobrkali sa tim da se prvo zakljucuje ugovor o prodajo stana, drugo, uplacujete ostatak ucesca, trece zakljucuje se ugovor o kreditu i banka pusta pare (uprosceno receno)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Hvala puno svima!
I meni je potpuno suludo i vam pameti zvucalo to sto su mi rekli.
 
Vezano za povrat PDV-a, da li možda neko zna u kom trenutku se inicira priča oko toga, pre ili nakon potpisivanja ugovora? I šta je zapravo prvi korak?
 
Sutra bez vode:
Dobanovačka ulica u Zemunu, od Dobrovoljačke do Svetotrojičine ulice.

Znaci verovatno sutra povezivanje na vodovod i kanalizaciju :)
 
Vrh