Šta je novo?

Gornji grad - Zemun [Stambeni kompleks]

Monarh":29w4phml je napisao(la):
Hvala @trecelice :)

Nema na cemu, po meni je najvaznije sto nema rok za podnosenje zahteva (npr. 5-10 dana od isplate cene), kao i sto ako prvi zahtev odbiju zbog ne daj boze nepotpune dokumentacije, niste prekludirani da podnesete novi :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Odbačena tehnička dokumentacija za zaštitu od požara. Odužilo se i ne deluje mi da su pominjane 2 nedelje u skladu sa realnošću.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=625786#p625786:xo98ly57 je napisao(la):
Trecelice » Sre Maj 29, 2019 10:58 am[/url]":xo98ly57]
Monarh":xo98ly57 je napisao(la):
Hvala @trecelice :)

Nema na cemu, po meni je najvaznije sto nema rok za podnosenje zahteva (npr. 5-10 dana od isplate cene), kao i sto ako prvi zahtev odbiju zbog ne daj boze nepotpune dokumentacije, niste prekludirani da podnesete novi :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Komšo,

Da li to znači da zahtev možemo podneti odmah po dobijanju fiskalnog računa i potvrde da je sve isplaćeno?

Hvala,
 
Johnny84":znebbbsw je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=625786#p625786 je napisao(la):
Trecelice » Sre Maj 29, 2019 10:58 am[/url]":znebbbsw]
Monarh":znebbbsw je napisao(la):
Hvala @trecelice :)

Nema na cemu, po meni je najvaznije sto nema rok za podnosenje zahteva (npr. 5-10 dana od isplate cene), kao i sto ako prvi zahtev odbiju zbog ne daj boze nepotpune dokumentacije, niste prekludirani da podnesete novi :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Komšo,

Da li to znači da zahtev možemo podneti odmah po dobijanju fiskalnog računa i potvrde da je sve isplaćeno?

Hvala,

Koliko se secam kad sam citao, tako je. To je takoreci jedini papir koji ne zavisi od nas
I podnosi se filijali gde PRODAVAC ima sediste, znaci nbg a ne zemun (ako se dobro secam)

Sent from my iPhone using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=625835#p625835:1xvy5lsq je napisao(la):
Trecelice » Sre Maj 29, 2019 2:50 pm[/url]":1xvy5lsq]
Johnny84":1xvy5lsq je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=625786#p625786 je napisao(la):
Trecelice » Sre Maj 29, 2019 10:58 am[/url]":1xvy5lsq]
Monarh":1xvy5lsq je napisao(la):
Hvala @trecelice :)

Nema na cemu, po meni je najvaznije sto nema rok za podnosenje zahteva (npr. 5-10 dana od isplate cene), kao i sto ako prvi zahtev odbiju zbog ne daj boze nepotpune dokumentacije, niste prekludirani da podnesete novi :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Komšo,

Da li to znači da zahtev možemo podneti odmah po dobijanju fiskalnog računa i potvrde da je sve isplaćeno?

Hvala,

Koliko se secam kad sam citao, tako je. To je takoreci jedini papir koji ne zavisi od nas
I podnosi se filijali gde PRODAVAC ima sediste, znaci nbg a ne zemun (ako se dobro secam)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Tako je, Novi Beograd. U pravu si.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=625819#p625819:lbbroljd je napisao(la):
dekius » Sre Maj 29, 2019 2:27 pm[/url]":lbbroljd]Odbačena tehnička dokumentacija za zaštitu od požara. Odužilo se i ne deluje mi da su pominjane 2 nedelje u skladu sa realnošću.


Bez ovoga ne mogu da dobiju upotrebnu dozvolu, ali svejedno ovo ide solidnim tokom ako uzmeš u obizir koliko novogradnji koje su trenutno u izgradnji i delimično useljene nisu još uvek dobile upotrebnu dozvolu.
 
Šta je od tih svih dokumentacija i uverenja potrebno za tehnički prijem, a šta za uknjižbu?

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=620538#p620538:220bndqc je napisao(la):
cipiripi » Ned Maj 05, 2019 1:45 pm[/url]":220bndqc]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=620528#p620528:220bndqc je napisao(la):
dekius » Ned Maj 05, 2019 1:10 pm[/url]":220bndqc]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=620523#p620523:220bndqc je napisao(la):
cipiripi » Ned Maj 05, 2019 12:59 pm[/url]":220bndqc]Mislim da ce ulaz ( sada su podzemni ulazi iz dvorista u zgradu, prvo se udje u garazu pa liftom na gore) biti za lamelu 2 kao na slici, jer nema gde od garaze.
I dalje se ne razumemo. Da li u lamelu 4 i 5 možete ući da ne ulazite u garažu ili dvorište, peške, hodajući po trotoaru ili pešačkoj stazi pored zgrade, sa spoljne strane kompleksa? Rekao bih da.
To nije moguće za lamelu 2. Jedini ulaz, ako ne želim da idem kroz garažu, zahteva pešačko kretanje delom staze za vozila koja vodi u i van garaže ili prelazak preko iste. Nema glavnog ulaza u lamelu 2 osim onog orijentisanog ka dvorištu, a on praktično direktno izbija na stazu za vozila. To je suština moje primedbe.
U pravu ste.

U lamelu 2 je jedini ulaz (ako se ne uzima u obzir garaza) kroz unutrasnji deo (dvoriste) kompleksa. Samo nisam siguran kako ce biti resen prilaz ka ulazu u lamelu dva. Mislim da ce biti pesacka staza do ulaza u lamelu 2.
file.php

Nadovezujem se na ovu temu, jer sam se upravo vratila iz obilaska stana i videla kako izgleda ulaz u Lamelu 2. Širina trotoara kojim se prilazi ulazu iznosi samo 80cm. Na moje pitanje kako je to moguće, dobila sam odgovor da je to maksimum koji je mogao da se "izvuče" imajući u vidu da projektant nije predvideo trotoar kojim se prilazi ulazu (kako je uopšte mogao da prođe projekat u kome nije predviđen prilaz ulazu zgrade). Pored toga, ulaz u lamelu 2 nema rampu za kolica (ako sam dobro shvatila, nijedan ulaz je nema) pa se onda postavlja pitanje kako roditelji koji imaju malu decu i silaze kolicima ili osobe sa invaliditetom treba da ulaze ili izlaze iz zgrade. "Rešenje" za to je parče trotoara koje takođe iznosi 80cm i nalazi se uz desnu traku prilaza garaži. Meni je ovo apsolutno nedopustivo za bilo koju novu zgradu jer se radi o osnovnim standardima koje objekat treba da zadovolji i koji se direktno tiču bezbednosti.
 
Nadovezujem se na ovu temu, jer sam se upravo vratila iz obilaska stana i videla kako izgleda ulaz u Lamelu 2. Širina trotoara kojim se prilazi ulazu iznosi samo 80cm. Na moje pitanje kako je to moguće, dobila sam odgovor da je to maksimum koji je mogao da se "izvuče" imajući u vidu da projektant nije predvideo trotoar kojim se prilazi ulazu (kako je uopšte mogao da prođe projekat u kome nije predviđen prilaz ulazu zgrade). Pored toga, ulaz u lamelu 2 nema rampu za kolica (ako sam dobro shvatila, nijedan ulaz je nema) pa se onda postavlja pitanje kako roditelji koji imaju malu decu i silaze kolicima ili osobe sa invaliditetom treba da ulaze ili izlaze iz zgrade. "Rešenje" za to je parče trotoara koje takođe iznosi 80cm i nalazi se uz desnu traku prilaza garaži. Meni je ovo apsolutno nedopustivo za bilo koju novu zgradu jer se radi o osnovnim standardima koje objekat treba da zadovolji i koji se direktno tiču bezbednosti.
Potpuno se slažem, u tom domenu projektant je napravio potpuno nefunkcionalno rešenje.
 
Prilikom odabira stana, jos se kopao ulaz u garazu, skrenuli smo paznju da nema ucrtanog trotoara. Receno nam je, da je normalno da e ce ga biti. Prilikom obilaska stana prosle nedelje, zatekli smo stazicu sirine okapnice. Strasno!
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=626567#p626567:pxzyafuo je napisao(la):
žake » Sub Jun 01, 2019 3:18 pm[/url]":pxzyafuo]Prilikom odabira stana, jos se kopao ulaz u garazu, skrenuli smo paznju da nema ucrtanog trotoara. Receno nam je, da je normalno da e ce ga biti. Prilikom obilaska stana prosle nedelje, zatekli smo stazicu sirine okapnice. Strasno!
Širina od 80cm i nekako da prodje. Generalno, odsustvo rampi na ulazima je po meni veći nedostatak.
 
Zbog bezbednosti pešaka, kod ulaza u Lamelu 2 će biti samo ulaz u garazu( dve trake).Izlaz je kod Lamele 6.Pitali smo za rampe, receno nam je da po zakonu nisu u obavezi. Što se stana tiče, zaista nemamo nikakvih zamerki.
 
Sve zajedno, ovo je vrlo ozbiljan propust koji mora da se ispravi.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ne vidim previše načina da se išta ispravi. Ulaz u garažu je nemoguće pomerati. Da je ulaz u lamelu 2 "čudan" moglo se videti i na prvim renderima i reklamama. Sa samog sajta, pogledajte http://gornjigrad.rs/stanovi , izaberite prizemlje i svi ulazi su tačno prikazani. Caveat emptor.

Možete se vi pitati "pa kako su za ovo dobili građevinsku dozvolu", da nema rampe za invalide i dečija kolica, da u pravu ste.

Prošetajte malo Karaburmom ili Konjarnikom i Lekinim Brdom pa vidite šta sve dobija građevinsku dozvolu :( Nismo ni u Beču ni u Budimpšeti... morate biti realni povodom onoga što možete očekivati za uloženi novac.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=626581#p626581:2pvr1ekm je napisao(la):
unedfined » Sub Jun 01, 2019 4:11 pm[/url]":2pvr1ekm]Ne vidim previše načina da se išta ispravi. Ulaz u garažu je nemoguće pomerati. Da je ulaz u lamelu 2 "čudan" moglo se videti i na prvim renderima i reklamama. Možete se vi pitati "pa kako su za ovo dobili građevinsku dozvolu", da nema rampe za invalide i dečija kolica, da u pravu ste.

Prošetajte malo Karaburmom ili Konjarnikom i Lekinim Brdom pa vidite šta sve dobija građevinsku dozvolu :( Nismo ni u Beču ni u Budimpšeti... morate biti realni povodom onoga što možete očekivati za uloženi novac.
Svi znamo gde živimo. Opet, ne pričamo o panoramskim liftovima i spa centru u zgradi već o betonskoj kosini sa rukohvatom. To je nivo cicijašenja koji ne bi trebalo da je prihvatljiv, no izgleda da imamo mi još da evoluiramo do normalnog društva.
 
A šta tek reći za poziciju kontejnera: svi kontejneri će biti smešteni na ulazu u garažu, a tačno ispod prozora vrtiću sa bočne strane (a ima dosta prozora). Biće smešteno bar 10 kontejnera tamo. Ne mogu da verujem da nema bolje lokacije, a oko celog kompleksa idu ulice. Nedopustivo i neprihvatljivo. Ja znam da kad dođe lepo vreme svi prozori po vrtićima su non stop otvoreni i šta bi trebalo da udišu ta deca? Da ne spominjem da kod ulaza u vrtić imaš masu mogućih zaraza i pitaj boga čega.

Drugo, ograda kojom je razdvojen deo dvorišta vrtića od stanarskog dela je kao u selu u voćnjacima. Pa ukoliko je već ovakav kompleks napravljen, daj nemojte ga na kraju isfušerisati i uništiti izgled svega... moglo je da se pronađe milion lepših varijanti ograde koja bi priličila kompleksu, a ovako što se mene tiče samo je gledano kako da se uštedi... takvim stvarima ja nisam ni malo zadovoljan, a verujem nažalost da ćemo ove propuste mi stanari kasnije sami morati da ispravimo.

E sad, neko će reći da mračim oko gluposti i da se ističu samo negativne strane, ali mislim da je generalno ceo projekat sasvim dobro zamišljen, ali je završio sa nekim propustima koji po meni nisu zanemarljivi.
 
Milanmst":3snm35as je napisao(la):
A šta tek reći za poziciju kontejnera: svi kontejneri će biti smešteni na ulazu u garažu, a tačno ispod prozora vrtiću sa bočne strane (a ima dosta prozora). Biće smešteno bar 10 kontejnera tamo. Ne mogu da verujem da nema bolje lokacije, a oko celog kompleksa idu ulice. Nedopustivo i neprihvatljivo. Ja znam da kad dođe lepo vreme svi prozori po vrtićima su non stop otvoreni i šta bi trebalo da udišu ta deca? Da ne spominjem da kod ulaza u vrtić imaš masu mogućih zaraza i pitaj boga čega.

Drugo, ograda kojom je razdvojen deo dvorišta vrtića od stanarskog dela je kao u selu u voćnjacima. Pa ukoliko je već ovakav kompleks napravljen, daj nemojte ga na kraju isfušerisati i uništiti izgled svega... moglo je da se pronađe milion lepših varijanti ograde koja bi priličila kompleksu, a ovako što se mene tiče samo je gledano kako da se uštedi... takvim stvarima ja nisam ni malo zadovoljan, a verujem nažalost da ćemo ove propuste mi stanari kasnije sami morati da ispravimo.

E sad, neko će reći da mračim oko gluposti i da se ističu samo negativne strane, ali mislim da je generalno ceo projekat sasvim dobro zamišljen, ali je završio sa nekim propustima koji po meni nisu zanemarljivi.
Potpuno se slažem, to sam isto i ja primetila. Ovo su sve zaista krajnje neočekivani propusti i deluje kao da se niko nije rukovodio kriterijumom funkcionalnosti, a po svemu sudeći ni estetike.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ono što mene tu strašno brine je, da li je i "kvalitet" unutra ovakav. Po onome što vidimo deluje da su imali gomilu podizovđača za sve poslove koji nisu bili "čista" građevina gde je kvalitet odrađenog posla jako varirao od izvođača do izvođača.
 
Da li imate neke fotografije kako sada izgleda dvoriste, ja kad sam bila pre 10tak dana jos nije bilo postavljenih ograda.
Jos jedno pitanje, da li se po overi ugovora kod notara u Merinu dobijaju odmah kljucevi?

Bila sam za vikend u novom naselju Vozdove kapije, za istu cenu kvadrata imaju stvarno lepo uredjeno dvoriste, portire, kvalitetet parketa, stolarije isto kao kod nas al su neki detalji dosta finije uradjeni (tipa one kutije za struju i mrezu) kod njih je samo jedna i gotovo da je nevidljiva..opet s druge strane klime su im na terasama, mislim da tesko moze da se dobije idealan scenario bar kad su u pitanju ti “zavrsni” detalji.
 
vinem":38x9bbeo je napisao(la):
Milanmst":38x9bbeo je napisao(la):
A šta tek reći za poziciju kontejnera: svi kontejneri će biti smešteni na ulazu u garažu, a tačno ispod prozora vrtiću sa bočne strane (a ima dosta prozora). Biće smešteno bar 10 kontejnera tamo. Ne mogu da verujem da nema bolje lokacije, a oko celog kompleksa idu ulice. Nedopustivo i neprihvatljivo. Ja znam da kad dođe lepo vreme svi prozori po vrtićima su non stop otvoreni i šta bi trebalo da udišu ta deca? Da ne spominjem da kod ulaza u vrtić imaš masu mogućih zaraza i pitaj boga čega.

Drugo, ograda kojom je razdvojen deo dvorišta vrtića od stanarskog dela je kao u selu u voćnjacima. Pa ukoliko je već ovakav kompleks napravljen, daj nemojte ga na kraju isfušerisati i uništiti izgled svega... moglo je da se pronađe milion lepših varijanti ograde koja bi priličila kompleksu, a ovako što se mene tiče samo je gledano kako da se uštedi... takvim stvarima ja nisam ni malo zadovoljan, a verujem nažalost da ćemo ove propuste mi stanari kasnije sami morati da ispravimo.

E sad, neko će reći da mračim oko gluposti i da se ističu samo negativne strane, ali mislim da je generalno ceo projekat sasvim dobro zamišljen, ali je završio sa nekim propustima koji po meni nisu zanemarljivi.
Potpuno se slažem, to sam isto i ja primetila. Ovo su sve zaista krajnje neočekivani propusti i deluje kao da se niko nije rukovodio kriterijumom funkcionalnosti, a po svemu sudeći ni estetike.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ne razumem bas poziciju kontenjera? Stavice za celo naselje kante kod prvog ulaza u garazu blize lameli1 ili dalje tamo ka severnoj strani i blize drugom ulazu u garazu?

Pozdrav...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=627095#p627095:pti76jvd je napisao(la):
Ninaa » Pon Jun 03, 2019 4:45 pm[/url]":pti76jvd]Da li imate neke fotografije kako sada izgleda dvoriste, ja kad sam bila pre 10tak dana jos nije bilo postavljenih ograda.
Jos jedno pitanje, da li se po overi ugovora kod notara u Merinu dobijaju odmah kljucevi?

Bila sam za vikend u novom naselju Vozdove kapije, za istu cenu kvadrata imaju stvarno lepo uredjeno dvoriste, portire, kvalitetet parketa, stolarije isto kao kod nas al su neki detalji dosta finije uradjeni (tipa one kutije za struju i mrezu) kod njih je samo jedna i gotovo da je nevidljiva..opet s druge strane klime su im na terasama, mislim da tesko moze da se dobije idealan scenario bar kad su u pitanju ti “zavrsni” detalji.
Nina, pročitajte malo temu o Voždovim Kapijama. Ja se najiskrenije nadam da će nas snaći manje problema od njih.
 
Znam da je bilo problema ali vece naselje samim
tim i vise problema, medjutim vremenom i fazno su ih popravljali, kod mojih prijatelja je sve perfektno, ali da ne offiram temu sa drugim kompleksom.
Imamo jos vremena i neke stvari zalbama sigurno mozemo da promenimo i pomerimo na bolje kao stanari VK.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=627098#p627098:zoyukd7x je napisao(la):
Dule.BGD » Pon Jun 03, 2019 6:52 pm[/url]":zoyukd7x]
vinem":zoyukd7x je napisao(la):
Milanmst":zoyukd7x je napisao(la):
A šta tek reći za poziciju kontejnera: svi kontejneri će biti smešteni na ulazu u garažu, a tačno ispod prozora vrtiću sa bočne strane (a ima dosta prozora). Biće smešteno bar 10 kontejnera tamo. Ne mogu da verujem da nema bolje lokacije, a oko celog kompleksa idu ulice. Nedopustivo i neprihvatljivo. Ja znam da kad dođe lepo vreme svi prozori po vrtićima su non stop otvoreni i šta bi trebalo da udišu ta deca? Da ne spominjem da kod ulaza u vrtić imaš masu mogućih zaraza i pitaj boga čega.

Drugo, ograda kojom je razdvojen deo dvorišta vrtića od stanarskog dela je kao u selu u voćnjacima. Pa ukoliko je već ovakav kompleks napravljen, daj nemojte ga na kraju isfušerisati i uništiti izgled svega... moglo je da se pronađe milion lepših varijanti ograde koja bi priličila kompleksu, a ovako što se mene tiče samo je gledano kako da se uštedi... takvim stvarima ja nisam ni malo zadovoljan, a verujem nažalost da ćemo ove propuste mi stanari kasnije sami morati da ispravimo.

E sad, neko će reći da mračim oko gluposti i da se ističu samo negativne strane, ali mislim da je generalno ceo projekat sasvim dobro zamišljen, ali je završio sa nekim propustima koji po meni nisu zanemarljivi.
Potpuno se slažem, to sam isto i ja primetila. Ovo su sve zaista krajnje neočekivani propusti i deluje kao da se niko nije rukovodio kriterijumom funkcionalnosti, a po svemu sudeći ni estetike.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ne razumem bas poziciju kontenjera? Stavice za celo naselje kante kod prvog ulaza u garazu blize lameli1 ili dalje tamo ka severnoj strani i blize drugom ulazu u garazu?

Pozdrav...

Možete videti, na fotografiji sam obeležio crvenom bojom.
Bukvalno čitavom dužinom bočne strane lamele 1. Što se tiče fotografija dvorišta može se videti sa puta ukoliko se gleda kroz prozore Arome, a imam i par fotki. Prikačio sam i jednu fotku sa googla čisto da se bolje vidi kakva je ograda u pitanju.
Mislim da izmeštanje kontejnera nije nikakva investicija i da treba da se traži za dobrobit svih izmeštanje. Za ogradu ne znam šta bih rekao, meni je katastrofa.
 
Milanmst":2d55ibym je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=627098#p627098 je napisao(la):
Dule.BGD » Pon Jun 03, 2019 6:52 pm[/url]":2d55ibym]
vinem":2d55ibym je napisao(la):
Milanmst":2d55ibym je napisao(la):
A šta tek reći za poziciju kontejnera: svi kontejneri će biti smešteni na ulazu u garažu, a tačno ispod prozora vrtiću sa bočne strane (a ima dosta prozora). Biće smešteno bar 10 kontejnera tamo. Ne mogu da verujem da nema bolje lokacije, a oko celog kompleksa idu ulice. Nedopustivo i neprihvatljivo. Ja znam da kad dođe lepo vreme svi prozori po vrtićima su non stop otvoreni i šta bi trebalo da udišu ta deca? Da ne spominjem da kod ulaza u vrtić imaš masu mogućih zaraza i pitaj boga čega.

Drugo, ograda kojom je razdvojen deo dvorišta vrtića od stanarskog dela je kao u selu u voćnjacima. Pa ukoliko je već ovakav kompleks napravljen, daj nemojte ga na kraju isfušerisati i uništiti izgled svega... moglo je da se pronađe milion lepših varijanti ograde koja bi priličila kompleksu, a ovako što se mene tiče samo je gledano kako da se uštedi... takvim stvarima ja nisam ni malo zadovoljan, a verujem nažalost da ćemo ove propuste mi stanari kasnije sami morati da ispravimo.

E sad, neko će reći da mračim oko gluposti i da se ističu samo negativne strane, ali mislim da je generalno ceo projekat sasvim dobro zamišljen, ali je završio sa nekim propustima koji po meni nisu zanemarljivi.
Potpuno se slažem, to sam isto i ja primetila. Ovo su sve zaista krajnje neočekivani propusti i deluje kao da se niko nije rukovodio kriterijumom funkcionalnosti, a po svemu sudeći ni estetike.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ne razumem bas poziciju kontenjera? Stavice za celo naselje kante kod prvog ulaza u garazu blize lameli1 ili dalje tamo ka severnoj strani i blize drugom ulazu u garazu?

Pozdrav...

Možete videti, na fotografiji sam obeležio crvenom bojom.
Bukvalno čitavom dužinom bočne strane lamele 1. Što se tiče fotografija dvorišta može se videti sa puta ukoliko se gleda kroz prozore Arome, a imam i par fotki. Prikačio sam i jednu fotku sa googla čisto da se bolje vidi kakva je ograda u pitanju.
Mislim da izmeštanje kontejnera nije nikakva investicija i da treba da se traži za dobrobit svih izmeštanje. Za ogradu ne znam šta bih rekao, meni je katastrofa.
U svakom slucaju kretensko mesto za kante, ovi iz lamele 2 kada izadju iz ulaza treba da paze da ih neko iz garaze ne zavali, a onda direktno pogled na kante. Jos ovi sto imaju male prozore kuhinja odmah iznad kanti to je tek posebna prica.

Pozdrav...
 
Vrh