Šta je novo?

Gornji grad - Zemun [Stambeni kompleks]

"Pukne vodovodna cev i zemljište se natopi vodom?"

Molim vas da razmislite sledeći put pre nego što napišete ovakav "biser". Bez uvrede.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=561785#p561785:z53a0fz5 je napisao(la):
Wlada » Pet Avg 24, 2018 1:59 pm[/url]":z53a0fz5]"Pukne vodovodna cev i zemljište se natopi vodom?"

Molim vas da razmislite sledeći put pre nego što napišete ovakav "biser". Bez uvrede.

Dobro, hajde da kažemo,
"Pukne vodovodna cev u zemlji. Voda pod pritiskom šiklja danima i rastovri les i napravi nekoliko velikih ili mnogo malih kanala u zemlji gde oteče sva ta voda i rastvoreno blato. I onda u zemljištu ostanu šupljine koje dovedu do zarušavanja šire oblasti zemljišta i oštećenja objekata sagrađenih na tom zemljištu."

Može li tako?
 
Da li se zna na kraju sta ce biti u lokalu ispod L2 i L3, Maxi ili Aman i gde ce biti prijem robe? Trenutno zivim iznad Maxija i kamioni cirkulisu non-stop. Prave veliku buku koja je naravno jos veca rano ujutru. Ovo moze da smori celu vertikalu iznad ulaza u magacin


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=561794#p561794:3w0do2j0 je napisao(la):
unedfined » Pet Avg 24, 2018 4:45 pm[/url]":3w0do2j0]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=561785#p561785:3w0do2j0 je napisao(la):
Wlada » Pet Avg 24, 2018 1:59 pm[/url]":3w0do2j0]"Pukne vodovodna cev i zemljište se natopi vodom?"

Molim vas da razmislite sledeći put pre nego što napišete ovakav "biser". Bez uvrede.

Dobro, hajde da kažemo,
"Pukne vodovodna cev u zemlji. Voda pod pritiskom šiklja danima i rastovri les i napravi nekoliko velikih ili mnogo malih kanala u zemlji gde oteče sva ta voda i rastvoreno blato. I onda u zemljištu ostanu šupljine koje dovedu do zarušavanja šire oblasti zemljišta i oštećenja objekata sagrađenih na tom zemljištu."

Može li tako?
Upravo je autor to mislio :sesir:
 
Bice Aroma market. Potpisan ugovor..Ispod 1 privatan vrtic i bice 2 kafica jos negde...
 
Steta sto nije Maxi, Aroma je skupa :)

No, lako cemo za to kad zazivi naselje. Realna je sansa da na mestu dobrog broja kucica iz Dobanovacke niknu stambene zgrade kroz par godina (na nasu zalost), pa ce biti supermarketa ohoho...
 
Danasnje slike...

4c12fa797bd60bbb3ef68e37403c2f28.jpg
645abbcc52ce42d3a3b4389d44e429fd.jpg
611c048246c0262b77f9f01a5e282f78.jpg
5edef35fd68e2887cd5d14ca3b7e0fa8.jpg
fd43ac46936eb816dbd3c90427c1767e.jpg
f3dd79265e7efa3e2865b14c64721727.jpg
7fff2ad5c98f70fd2aa7f93f68ee58a8.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Sa 2. skinute skele...jako lepo izgleda....sa 3. skinuti zastori...skele jos stoje...i 4. isto odlicno napreduje fasada...klime su ruznjikave...ali niko nije savrsen! danas predvece je ulica bila mirna i romanticna! Bele zgrade nema kao da nikad nije postojala
cak nema ni ostataka temelja!
 
Lepo izgleda bez skela, mnogo bolje.

Ali gde su maske za klime? Ovo ovako je baš ružno. Jesu sve pod konac ali je ružno.

I drugo, oluci? Stvarno? U Merinu su mi rekli da će biti skriveni unutar fasade. Ajde valjda će ovako bar biti lakši za održavanje.

Iskreno sve više se kajem što se nisam odlučio za ZK ili jednostavno sačekao nekoliko godina da ovaj bubble prođe i cene se smanje.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Kakve su ono kvazi maske za klime nadam se da su to nosaci
 
Hvala za slike, lepo izgleda. Bilo bi mnogo lepse da se ne vide oluci, posebno ovi na beloj fasadi nekako kvare sliku ali sta je tu je.

Btw, pitam se zasto braon panelna fasada nije postavljena kao na renederima? Tamo mi izgleda mnogo lepse. U realnosti su malo izmenili raspored bele i braon fasade.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Od pocetka u svakom smislu bolji i lepsi projekat od zemunskih kapija.
 
Braon oplata na fasadi je malo tamnija nego na renderu...ali je raspored belih i braon delova na 2. i 3. isti kao na renderu. Treba pitati Merin za klime...stvarno su ruzne...oluke nisam ni primetila uzivo...tek kad videh fotografije...Mnogo cine divni platani duz Dobanovacke...atmosfera u kraju je mnogo lepsa nego oko Zelene Avenije gde je sve oko zgrada veoma skuceno.
 
Staviće maske na spoljne jedinice klime.

Ovako postavljeni oluci kvare zamisao celog projekta.
 
Pitajte da li su prikazani oluci privremeno rešenje.Ukoliko bi ovo bilo trajno rešenje, ovo je sramota za ceo tim koji učestvuje u izgradnji i prodaji.
 
Ako pogledate slike detaljno....bojim se da nije privremeno jer su uradjeni u bojama podloge...na braon fasadi je crni...a na beloj beli. Problem je sto render cesto odstupa od projekta...ne mnogo, ali dovoljno da nas nervira. A izvodjac radova radi po projektu.
 
Oluci su definitivno trajno resenje. Znajuci kakve sve probleme imaju ljudi sa tim olucima koji su postavljani u coskovima terasa ili skriveni, bolje je definitivno da budu ovakvi. Estetski manje privlacno, ali mnogo prakticnije.

Ukoliko su terase gradjene po istom principu kao u ZK, a mislim na to da nisu oivicene duz ograde nego voda ima mogucnost slobodnog pada na sve strane, bice problem za one klime postavljene na beloj strani zgrade gde polovina viri mimo plafona terase, pa ce se na nju mozda slivati znacajna kolicina vode sa terase iznad. Jos onako belo, brzo ce se pojaviti tragovi na fasadi.

Meni sve lepo izgleda, estetski je zgrada jako privlacna.
Ono sto sam uocio na izgradjenim objektima naspram rendera je znacajno odstupanje povrsine konstrukcije krova. Ne znam u koju svrhu je to naknadno uradjeno, a da tako nije planirano.
 
Spojevi na terasama biće zatvoreni, tako da se voda neće slivati niz fasadu.

Mogli su neko drugo rešenje da ponude za oluke.
 
To onda znaci da postoji ukopan oluk za terase i klime, cudi me da onda nisu isto to uradili i sa tim olukom od poslednjeg sprata.
 
Za klime postoji, vide se ove tanke cevi u nivou klima na prizemlju gde jos nema fasade, levo i desno od braon oluka i paralelno ispod belog oluka. Ne bih rekao da im je kapacitet predvidjen za terase.
 
Komšije,

Svratio sam danas do Dobanovačke... sve izgleda fantastično uživo... klime dobijaju maske a staklene ograde na terasama rukohvate... pričao sam sa ljudima... dakle, radi se punom parom i nemojmo donositi prerano odluke... Što se tiče oluka ni meni se ne dopada onaj crni na braon fasadi, mogao je barem biti braon boje ali šta je tu je... nema nazad... beli mi je ok jer se ne primećuje toliko. Takođe nijansa braon fasade jeste dosta tamnija nego na renderima i meni se lično možda manje dopada od svetlije ali opet kažem sto ljudi sto ćudi... ne može nam se svima ugoditi. Sve u svemu pozitivno mišljenje od mene za sve ono što sam video danas.

@trecelice komšo hvala na slikama.

Pozdrav,
 
Kome se render podudari sa originalom...da dobije Oskara za postenje! Ne znam zasto je problem napraviti render prema projektu!? U lazi su kratke noge! Problem je sto u Srbiji niko ni za sta ne snosi odgovornost!
 
Mazailunja":1ym4dwrs je napisao(la):
Kome se render podudari sa originalom...da dobije Oskara za postenje! Ne znam zasto je problem napraviti render prema projektu!? U lazi su kratke noge! Problem je sto u Srbiji niko ni za sta ne snosi odgovornost!


Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Boja na renderu ne može da se podudara sa originalom, zato što svaki monitor prikazuje drugu nijansu.
Isto je i sa štampom.
 
Vrh