Šta je novo?

Gornji grad - Zemun [Stambeni kompleks]

Isto, bio sinoć oko 23h, ništa novo na gradilištu.
Osim što sam primetio da je ulica neverovatno tiha noću. Bilo mi je doslovno neprijatno zbog komšija kad mi je zazvonio telefon... čak sam se i sam malo uplašio.. :roll:
 
Pa jel mrdaju barem "iza zavesa" trebalo bi da završe izolaciju na lameli 2 i 3 i da krenu sa fasadom?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=551128#p551128:3m8e8hvu je napisao(la):
Monarh » Čet Jul 12, 2018 1:17 pm[/url]":3m8e8hvu]Isto, bio sinoć oko 23h, ništa novo na gradilištu.
Osim što sam primetio da je ulica neverovatno tiha noću. Bilo mi je doslovno neprijatno zbog komšija kad mi je zazvonio telefon... čak sam se i sam malo uplašio.. :roll:

Tako je i nedeljom rano ujutro, mir i tišina... ništa se ne čuje... potpuna tišina...
 
Komšije svi se slažemo da nam se Dobanovačka i Zemun sviđaju , zato smo i uzeli stanove.

Nego mrdaju li ZOPovci?

Šta mislite jel vreme da svi pošaljemo Merinu mejlove da pitamo kad će bela zgrada biti srušena?

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Onako laicki deluje da to sve ide relativno brzo.

Isla je prica da ce morati da ruse belu zgradu da bi podigli L1, ali evo L1 ode do PS, a bela zgrada netaknuta.

Na kraju ce je svakako smaknuti, to je izvesno.

Neko je pomenuo i poziv za razgledanje stanova u septembru, videcemo...
 
Ja sam čula da se tuže sa vlasnikom bele zgrade i da nemaju dozvolu za rušenje. Verujem da će to biti sređeno i da neće uticati na rokove, verovatno vlasnik sad ucenjuje i traži brdo novca...
 
Meni su rekli pre 3 nedelje da imaju sve dozvole za rusenje bele zgrade i da misle da ce ZOP zavrsiti gradnju do kraja godine.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=551729#p551729:3m3xwz7f je napisao(la):
Doroti » Sub Jul 14, 2018 9:06 pm[/url]":3m3xwz7f]Ja sam čula da se tuže sa vlasnikom bele zgrade i da nemaju dozvolu za rušenje. Verujem da će to biti sređeno i da neće uticati na rokove, verovatno vlasnik sad ucenjuje i traži brdo novca...

Ukoliko je objekat na parceli koja je predmet gradjevinske dozvole on je pravno morao biti u vlasnistvu investitora da bi uopste dobio dozvolu.

Ne moze niko dobiti gradjevinsku dozvolu bez ciste imovine pa da se sa nekim kasnije preganja. Sve pise u dozvoli sta je za rusenje, sta ce biti na kojoj parceli.
 
Komšije,

Da li Vam je poznata visina plafona u stanovima? Nešto mi je to promaklo, ne mogu da se setim...

Hvala unapred.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=552037#p552037:30h1yjlb je napisao(la):
Johnny84 » Mon Jul 16, 2018 10:12 am[/url]":30h1yjlb]Komšije,

Da li Vam je poznata visina plafona u stanovima? Nešto mi je to promaklo, ne mogu da se setim...

Hvala unapred.

2.6m
 
Evo ja sam bio vredan i pozdravio osoblje Merina.

Dakle:

...visina plafona je 260cm u kupatilu 250cm...
...sanitarija i ostale opreme sve je isto kao u materijalizaciji, klima je Daikin-i.
...
Za jedno 2 meseca cemo organizovati posete gradilistu pa cete biti obavesteni.

Kupatilo je niže je tu dobijamo spušteni plafon sa rešenim osvetljenjem i nadam se ventilacijom (mnogo je lepše ako su ventovi na plafonu a ne klaični kupatilski zidni ventilato).


Neće biti pokaznog stana, navodno malo stanova je ostalo pa im ne treba (tj nemaju potrebe za dodatnim marketingom, već su nas uspešno napalili da pokupujemo stanove :dil:

Iz njihovih usta u božije uši za ovo boldovano da je stvarno tačno bez pravničkih zavrlama, jer to je sve onda fenomenalno!
 
Mazailunja":1eebuz6o je napisao(la):
Hvala Gogisa...raspitacu se...vidim vi ste strucni..ja sam amater za te detalje...strucnija sam za enterijer...WC solja mnogo slatka...automatsko spustanje daske i poklopca!
Jel ima neka informacija za debljinu termoizolacije?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=552069#p552069:3l3cxvsr je napisao(la):
Gogiša » Pon Jul 16, 2018 11:24 am[/url]":3l3cxvsr]
Mazailunja":3l3cxvsr je napisao(la):
Hvala Gogisa...raspitacu se...vidim vi ste strucni..ja sam amater za te detalje...strucnija sam za enterijer...WC solja mnogo slatka...automatsko spustanje daske i poklopca!
Jel ima neka informacija za debljinu termoizolacije?

Ajde da ponovimo po 63-i put. XD

Izmedju spratova:

- parket - 2.2cm
- lepak - 0.3cm
- samorazlivajuci sloj - 0.3cm
- cementna kosuljica + šulc - 4.2cm
- polietilenska folija - 0.04cm
- ekstrudirani polistiren (XPS) - 3.0cm
- armirano betonska ploča - 22.0cm
- produžni malter - 1.5cm



Zid ka hodniku:

- mašinski malter - 1.5cm
- giter blok - 20cm
- poliuretanski lepak - 0.30cm
- kamena vuna - 7cm
- g.lepak + mrezica + g.lepak - 0.7cm
- završna obrada 0.1cm


Zidovi između stanova: opeka 12cm + kamena vuna 3cm + vazdušni sloj 2cm + opeka 10cm

Zidovi između stana i hodnika: blok 20cm, kamena vuna 8cm

Medjuspratna konstrukcija između stanova ima 3cm zvučne izolacije.

Međuspratna konstrukcija između prizemlja i podruma ima 3cm zvučne izolacije i 10cm tremoizolacije (simprolit ploče).

Spoljne zidove imate na sajtu gornjigrad.rs
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=552074#p552074:3pj7baxp je napisao(la):
unedfined » Mon Jul 16, 2018 12:45 pm[/url]":3pj7baxp]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=552069#p552069:3pj7baxp je napisao(la):
Gogiša » Pon Jul 16, 2018 11:24 am[/url]":3pj7baxp]
Mazailunja":3pj7baxp je napisao(la):
Hvala Gogisa...raspitacu se...vidim vi ste strucni..ja sam amater za te detalje...strucnija sam za enterijer...WC solja mnogo slatka...automatsko spustanje daske i poklopca!
Jel ima neka informacija za debljinu termoizolacije?

Ajde da ponovimo po 63-i put. XD

Izmedju spratova:

- parket - 2.2cm
- lepak - 0.3cm
- samorazlivajuci sloj - 0.3cm
- cementna kosuljica + šulc - 4.2cm
- polietilenska folija - 0.04cm
- ekstrudirani polistiren (XPS) - 3.0cm
- armirano betonska ploča - 22.0cm
- produžni malter - 1.5cm



Zid ka hodniku:

- mašinski malter - 1.5cm
- giter blok - 20cm
- poliuretanski lepak - 0.30cm
- kamena vuna - 7cm
- g.lepak + mrezica + g.lepak - 0.7cm
- završna obrada 0.1cm


Zidovi između stanova: opeka 12cm + kamena vuna 3cm + vazdušni sloj 2cm + opeka 10cm

Zidovi između stana i hodnika: blok 20cm, kamena vuna 8cm

Medjuspratna konstrukcija između stanova ima 3cm zvučne izolacije.

Međuspratna konstrukcija između prizemlja i podruma ima 3cm zvučne izolacije i 10cm tremoizolacije (simprolit ploče).

Spoljne zidove imate na sajtu gornjigrad.rs

Da li neko zna šta se dobija od elektro zaštite i po kom standardu?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=552229#p552229:1qx8y4oc je napisao(la):
ITmilos » Pon Jul 16, 2018 11:23 pm[/url]":1qx8y4oc]
Da li neko zna šta se dobija od elektro zaštite i po kom standardu?

Izvinjavam se, na šta tačno mislite?
 
Možda je mislio na elektromaterijal (kutija sa osiguračima).
 
Sto se tice sanitarija, znam da je bojler Ariston, lavaboi i solja Villeroy, vodokotlic Geberit uzidan... to je provereno...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Iz tehničke specifikacije

U mernim ormanima su smeštena trofazna, dvotarifna brojila 5-60A i odgovarajući limitatori (po tehničkim uslovima). Za razvod električne instalacije u stanovima predviđene su tipske razvodne table izrađene od plastike, stepena zaštite IP20. Razvodne table su ugradne, dvoredne i troredne, za montažu iznad ulaznih vrata, sa mestom za 24, odnosno 36 osigurača.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=552288#p552288:39jeu6g8 je napisao(la):
unedfined » Tue Jul 17, 2018 9:41 am[/url]":39jeu6g8]Iz tehničke specifikacije

U mernim ormanima su smeštena trofazna, dvotarifna brojila 5-60A i odgovarajući limitatori (po tehničkim uslovima). Za razvod električne instalacije u stanovima predviđene su tipske razvodne table izrađene od plastike, stepena zaštite IP20. Razvodne table su ugradne, dvoredne i troredne, za montažu iznad ulaznih vrata, sa mestom za 24, odnosno 36 osigurača.

Hvala mene više interesuje TS standard nego IP, da li znate nešto o tome?

Evo primer...
 
Mislim da za to morate kontaktirani Merin i tražiti od njih da proslede pitanje inžinjerima ZOP-a.
 
Sto se tice napajanja objekta, trafo stanice kao i gromobranije to se uvek radi po nasem standardu i po propisima EDB-a. Moze samo da se razlikuje proizvodjac samog trafoa i opreme u trafostanici.
 
Imam jedno pitanje vezano za kvadraturu stanova. Da li se neko od kupaca uselio ili je uspeo da proveri (pogleda) tačnu kvadraturu stana? Hoće li kvadratura stana biti identična kao u kupoprodajnom ugovoru ili će postojati minimalna odstupanja u realnosti jer je novogradnja? Postoji li neka naznaka o tome u ugovoru?

Pročitao sam da kod nekih drugih investitora postoje odstupanja. Hvala Vam unapred.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=552742#p552742:17wj0r1k je napisao(la):
vladimir15 » Čet Jul 19, 2018 9:35 am[/url]":17wj0r1k]Imam jedno pitanje vezano za kvadraturu stanova. Da li se neko od kupaca uselio ili je uspeo da proveri (pogleda) tačnu kvadraturu stana? Hoće li kvadratura stana biti identična kao u kupoprodajnom ugovoru ili će postojati minimalna odstupanja u realnosti jer je novogradnja? Postoji li neka naznaka o tome u ugovoru?

Pročitao sam da kod nekih drugih investitora postoje odstupanja. Hvala Vam unapred.


Kako to misliš "da li se neko uselio"? Druže, skele i cigle, bageri i knauf ploče... useljenje sledeće godine.
A kvadratura se naravno proverava finalno.
 
vladimir15":6qx0g7ve je napisao(la):
Imam jedno pitanje vezano za kvadraturu stanova. Da li se neko od kupaca uselio ili je uspeo da proveri (pogleda) tačnu kvadraturu stana? Hoće li kvadratura stana biti identična kao u kupoprodajnom ugovoru ili će postojati minimalna odstupanja u realnosti jer je novogradnja? Postoji li neka naznaka o tome u ugovoru?

Pročitao sam da kod nekih drugih investitora postoje odstupanja. Hvala Vam unapred.

Kao sto je napisao Monarh, zgrada je u izgradnji, uselenje je polovinom sledece godine, ako sve bude po planu, tako da niko nije ni blizu uselenja.
U predugovoru pise da ce se cena stana korigovati ako bude odstupanja u kvadraturi. To se odnosi samo na stan, na parking mesto se ne odnosi. Parking mesto ce se placati po ceni iz predugovora, bez obzira da li ima odstupanja u povrsini kad se sve zavrsi.

2ef68bbd3bd16a1dcd80077562c7c0cb.png



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Vrh