Šta je novo?

Gornji grad - Zemun [Stambeni kompleks]

Mislim da bi notari vec jednom trebali da prestanu da ovjeravaju takve ugovore to bi pomoglo da se zgrada kasnije ima od cega izdrzavati
Takodje cjena garaznog mjesta bi bila u cjeni kvadrata stana i moralo bi ici u paketu
 
Pozdrav narode, ja imam par pitanja ako je neko voljan da odgovori.

1. Dinamika isplate, 10% prilikom potpisivanja predugovora, 90% nakon zavrsetka objekta. Znaci, stan je npr 100k, sa garaznim mestom 106k. 10% je 10.600e, toliko mora da se isplati na ime depozita prilikom potpisivanja. Da li je neko upucen koji su dodatni troskovi koji mogu da se ocekuju prilikom potpisivanja predugovora (da li se placa sama izrada ugovora, koliko se odvaja za notara i slicno)?

2. Visoko prizemlje su naveli da je na visini od 1.5m, sto verovatno znaci da je to razdaljina izmedju ulice i poda stana? Na renderu ne deluje tako, izgleda kao da ima oko 0.5 - 0.8m. Da li ova stavka moze da se navede u ugovoru? Da ne bude visoko prizemlje sada, a nakon izgradnje ispadne da je suteren ili slicno.

3. Da li neko ima info koliko ce kostati stanovi na povucenom spratu, sa terasama od 50+ kvadrata?
 
Pozdrav svima,
Samo da se nadovezem na prethodni post, da li neko ovde zna da mi kaze kakvi su povuceni spratovi danas po zgradama uopste? Da li su pretopli, ili previse hladni, opasnost od prokisnjavanja? Investitori svi od reda pricaju da je povuceni sprat po ovim karakteristikama isti kao i bilo koji drugi, da je dobro izolovan, u sta mi je tesko da poverujem, pa ako neko ima neko iskustvo ili informaciju, znacilo bi mi. Hvala unapred!
 
Sto se tice troskova predugovora, koliko je meni poznata praksa javnih beleznika, trebalo bi da se za overu predugovora placa vrednost prema kapari, dok bi se za overu ugovora gledala ukuona vrednost nepokretnosti koje su predmet ugovora umanjena za vrednost kapare. Izrada ugovora se ne naplacuje, jer ga ne izradjuje beleznik (bar kako sam ja shvatio za ove stanove) vec samo overava ugovor... na druga pitanja nazalost nemam odgovor, to bi trebalo videti sa nadleznima kod investitora/agenta prodaje...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=506968#p506968:mt0nzog6 je napisao(la):
kristijan » Uto Jan 09, 2018 11:15 am[/url]":mt0nzog6]Pozdrav narode, ja imam par pitanja ako je neko voljan da odgovori.

1. Dinamika isplate, 10% prilikom potpisivanja predugovora, 90% nakon zavrsetka objekta. Znaci, stan je npr 100k, sa garaznim mestom 106k. 10% je 10.600e, toliko mora da se isplati na ime depozita prilikom potpisivanja. Da li je neko upucen koji su dodatni troskovi koji mogu da se ocekuju prilikom potpisivanja predugovora (da li se placa sama izrada ugovora, koliko se odvaja za notara i slicno)?

2. Visoko prizemlje su naveli da je na visini od 1.5m, sto verovatno znaci da je to razdaljina izmedju ulice i poda stana? Na renderu ne deluje tako, izgleda kao da ima oko 0.5 - 0.8m. Da li ova stavka moze da se navede u ugovoru? Da ne bude visoko prizemlje sada, a nakon izgradnje ispadne da je suteren ili slicno.

3. Da li neko ima info koliko ce kostati stanovi na povucenom spratu, sa terasama od 50+ kvadrata?

1. Na iznos depozita dodaj još najviše 40.000 dinara na ime notarske nagrade za solemnizaciju predugovora i to je to.

2. Svakako se može definisati, ali je pitanje da li bi druga strana pristala na izmene modela ugovora. Svakako treba probati
 
Jako zanimljiv projekat, obecava!:)
Nisam ljubitelj Zemuna ali ovaj projekat i lokacija mi se izuzetno dopadaju.
Na gradilistu kazu da projekat razvija ekipa koja je imala veze sa Merin plazom kod Hrama i SunCity-jem kod Piramide. Obe zgrade su/bice odlicne.
 
nbg_011":3pxmv0ds je napisao(la):
Jako zanimljiv projekat, obecava!:)
Nisam ljubitelj Zemuna ali ovaj projekat i lokacija mi se izuzetno dopadaju.
Na gradilistu kazu da projekat razvija ekipa koja je imala veze sa Merin plazom kod Hrama i SunCity-jem kod Piramide. Obe zgrade su/bice odlicne.


Jeste, ucestvovali su na tim projektima


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
3083db6d856449b7cd646bcfac6984ae.jpg
21973119bef33ca895189f480fe78683.jpg
ba89456ea3d632a2c409862c2ec913de.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=506972#p506972:ilqik36l je napisao(la):
Litota » Uto Jan 09, 2018 12:27 pm[/url]":ilqik36l]Pozdrav svima,
Samo da se nadovezem na prethodni post, da li neko ovde zna da mi kaze kakvi su povuceni spratovi danas po zgradama uopste? Da li su pretopli, ili previse hladni, opasnost od prokisnjavanja? Investitori svi od reda pricaju da je povuceni sprat po ovim karakteristikama isti kao i bilo koji drugi, da je dobro izolovan, u sta mi je tesko da poverujem, pa ako neko ima neko iskustvo ili informaciju, znacilo bi mi. Hvala unapred!

Pa, plusevi su to sto su ti stanovi izuzetno svetli, imaju velike terase i (uglavnom) dobar pogled. Takodje, opremljenost ovih stanova je uglavnom za klasu visa od ostalih. Minusevi su mahom vezani za nedostatak nadstresnice i cimanje oko odrzavanja velikih staklenih povrsina. Sto se tice toplote, nisam bio u stanovima ispod svog, tako da ne mogu da uporedim, ali kod nas je zasad ok, u majicama smo u stanu. Prokisnjavanje i takve stvari ne bi trebale da budu problem kod ozbiljnih investitora, a obzirom da smo na ovoj temi, pricamo o veoma kvalitetnoj gradnji, tako da bih to apsolutno odbacio kao faktor rizika.
 
Dzigz, da li ti zivis na povucenom spratu? Da li znas mozda neke detalje oko izolacije krova i fasade i o cemu treba voditi racuna?
 
Jako lep projekat, fino uklopljen u okolinu, zabrinjavajuće je samo što se cena kvadrata u Zemunu polako bliži 2.000 evra.
 
Cena ide uz specifikaciju, sa obzirom kakvi materijali se koriste mislim da je cena dobra.

Uz to na ovom projektu ima lepih stanova, evo jedan primer.
 
Jeste lepo :kk:

al da se osvrnem na jedan manje detalj koj oma vidim da malko štrći... al moze i tako kao je ispalo :)

elem
svi kuhinjski elementi su 60
a to zanači da dimenzije kuhije su malko pobegle :lol:
jelte , 250 i 220 nisu deljivi sa 60 ,
te buduci stanari ili imaju neki mali višak ili manjak za uklapanje standardnih emenata :lol:

a kako bi drugačije posle i stolari uzeli neki jevro :lool: :lol: :lool:

:sesir:
 
boca-ica, ovo su dimenzije po projektu. Od toga treba oduzeti malter i jos neke stvari (plocice itd), tako da razlika nije 10cm nego manja (za stranu od 250). Strana od 220 jeste zeznutija, ali postoje i elementi manji od 60 (npr mi smo za prosli stan u formi ideale uzimali elemente od 40, a cini mi se da postoje i od 50 ako se ne varam...). Na kraju krajeva, ako se uzima skup stan (sto ovaj svakako jeste), malo je glupo napuniti ga kuhinjom iz ikee ili forme ideale.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=508380#p508380:2r4p4mt5 je napisao(la):
Litota » Ned Jan 14, 2018 4:06 pm[/url]":2r4p4mt5]Dzigz, da li ti zivis na povucenom spratu? Da li znas mozda neke detalje oko izolacije krova i fasade i o cemu treba voditi racuna?

Zivim, ali tek par nedelja i ne znam detalje. Pokazao sam specifikaciju ocu, koji se razume, i on je rekao da je ok. Na kraju, sve se svodi na poverenje u investitora - da umeju i hoce da naprave kvalitetan prostor za stanovanje.

Mozes da pogledas specifikaciju na sajtu CG kako bi trebalo da izgleda dobra izolacija, pa da uporedis sa Gornjim Gradom
 
dzigz
Sve te dr. dimenzije elemenata i postoje zbog psovanja tetaka .... a napsovah ih se nebrojano puta :lol:
one nocu kad arhitekta zaspi ... brišu pišu, brljaju po nj. artijama ...
te tako uvek ispadne da je projekat od arhiTetke, pa zato malko te dimenzije i begaju od željene standardizacije :lool: :lol: :lool:

a vec sam napiso da je sve dobro i lepo
a psovati nešto moramo... pa Tetke budu naj zgodnije :sesir:
 
Ima li neko informaciju da li se zapocelo sa potpisivanjem predugovora za lamelu 1 i 2?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=508678#p508678:1m7ig3c8 je napisao(la):
Trecelice » Pon Jan 15, 2018 3:13 pm[/url]":1m7ig3c8]Ima li neko informaciju da li se zapocelo sa potpisivanjem predugovora za lamelu 1 i 2?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Potpisivanje predugovora za Lamele 1 i 2 je pocelo 27Dec2017.
 
kristijan":2ktbgb7h je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=508678#p508678 je napisao(la):
Trecelice » Pon Jan 15, 2018 3:13 pm[/url]":2ktbgb7h]Ima li neko informaciju da li se zapocelo sa potpisivanjem predugovora za lamelu 1 i 2?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Potpisivanje predugovora za Lamele 1 i 2 je pocelo 27Dec2017.
Hvala na info


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Danas sam pokusao da stupim preko navedenog broja telefona sa ljudima iz merina-a ali bezuspesno, non stop javlja da je zauzeta linija, da li neko zna sta se desava? Da li ste koristili neku drugi metod (mail ili slicno...)? Ili je mozda ponedeljak kod njih neradan dan
 
Commandant Carlos":2ehp99fp je napisao(la):
Danas sam pokusao da stupim preko navedenog broja telefona sa ljudima iz merina-a ali bezuspesno, non stop javlja da je zauzeta linija, da li neko zna sta se desava? Da li ste koristili neku drugi metod (mail ili slicno...)? Ili je mozda ponedeljak kod njih neradan dan
mailto:office@merin.rs ja sam preko ovog mail-a, brzo su odgovorili


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
U Merin-u su pomenuli da je poslovni prostor u L1, L2 i L3 (cela strana do Dobanovacke ulice) prodat Maxi-ju. Da li neko zna gde ce Maxi raditi prijem robe i gde ce im biti postavljena rashladna oprema? Nadam se da ce to planski uraditi i da svakodnevna buka rashladne opreme i kamiona koji dovoze namirnice nece smetati stanarima u pomenutim lamelama.
 
Zato stan kupovatiu cisto stambenoj zgradi
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=507004#p507004:2hr1m5ie je napisao(la):
Gvozden » Tue Jan 09, 2018 1:52 pm[/url]":2hr1m5ie]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=506968#p506968:2hr1m5ie je napisao(la):
kristijan » Uto Jan 09, 2018 11:15 am[/url]":2hr1m5ie]Pozdrav narode, ja imam par pitanja ako je neko voljan da odgovori.

1. Dinamika isplate, 10% prilikom potpisivanja predugovora, 90% nakon zavrsetka objekta. Znaci, stan je npr 100k, sa garaznim mestom 106k. 10% je 10.600e, toliko mora da se isplati na ime depozita prilikom potpisivanja. Da li je neko upucen koji su dodatni troskovi koji mogu da se ocekuju prilikom potpisivanja predugovora (da li se placa sama izrada ugovora, koliko se odvaja za notara i slicno)?

2. Visoko prizemlje su naveli da je na visini od 1.5m, sto verovatno znaci da je to razdaljina izmedju ulice i poda stana? Na renderu ne deluje tako, izgleda kao da ima oko 0.5 - 0.8m. Da li ova stavka moze da se navede u ugovoru? Da ne bude visoko prizemlje sada, a nakon izgradnje ispadne da je suteren ili slicno.

3. Da li neko ima info koliko ce kostati stanovi na povucenom spratu, sa terasama od 50+ kvadrata?

1. Na iznos depozita dodaj još najviše 40.000 dinara na ime notarske nagrade za solemnizaciju predugovora i to je to.

2. Svakako se može definisati, ali je pitanje da li bi druga strana pristala na izmene modela ugovora. Svakako treba probati

Oko 34 000 rsd košta overa kod notara i to se plaća iz dva dela pri potpisivanju predugovora i na kraju kada se potpisuje ugovor.

U Eurobanci može da se uplati stan sa povoljnijom provizijom od 1000 rsd umesto standardnih 4000 rsd.
 
Vrh