Šta je novo?

Google i Beograd

Počeli su da dodaju nove snimke u street view. Slučajno sam nešto tražio u Ritopeku i piše da je snimak od pre godinu dana. Mada su većini grada i dalje stari snimci.
 
To nisu snimci Google-a, već je neko odradio u svojoj režiji i okačio na mape. Može se videti ko je i autor toga.
 
@Спатио, све се вратило у нормалу, и 3Д и окретање слике.

Pogledajte prilog 150427

Meni savrseno radi u brozeru ali u google earth pro aplikaciji na kompu imam i dalje problem sa refresh 3D-a posle 5-10 minuta koriscena.

Da li neko moze da skine Google earth pro na kompjuteru i da mi javi da li kod njega radi kako treba?
 
20221211_152200.jpg


Evo kako meni izgleda posle nekog vremena.
 
Не знам је ли било раније коментарисано како су у освеженој верзији 3Д приказа града неки делови намерно остављени без те могућности - цело Дедиње/Топчидер, па део изнад Марије Бурсаћ на Звездари, каменолом у Раџи:


Дâ се уочити правилност.
 
Da, stvarno su dosadni sa tom diskrecijom. Kao da nekom ko zeli nekako da zloupotrebi google mapu cini veliku razliku da li je u 2 ili 3D.
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: Ris
Тако је било и на Бинг мапи у косом приказу око војних објеката.
 
Pozdrav, jel zna neko na koji vremenski interval Google mapa ažurira mape, pitam to zbog moje dedovinu tj placa u Hrvatskoj koji sam u septembru mesecu skroz raskrčio ali se to još ne vidi iz ptičije perspektive preko Google mapa, ili možda ima neka druga aplikacija za pregled svežijeg stanja na tlu ...
 
Jel misliš na komp da instaliram GoogleEarth, jel sam primetio da na tabletu ta opcija ne postoji....
 
Ne mogu nikako da nađem tu opciju, jel možeš neku sliku da staviš ovde...?
 
Ako sam dobro pročitao Google Earth Pro radi samo na Windows 10, kod mene stara raga 7-ica
 
E ja imam isti problem sa google earth pro, 3D zabaguje ne regenerise vise mapu i dobijem grešku ali nemam ove opcije za repair.
 
Nevezano za BG, stigli su nam novi 3D snimci gradova u Srbiji.

Ranije smo imali BG i NS, kasnije su dodati KG i NI, a sada imamo puno novih gradova (a samim tim i puno bolje rezolucije statičkih avionskih snimaka). Sledi kompletna lista (bez Prištine), sa severa na jug:

Subotica
Zrenjanin
Novi Sad
Pančevo
Beograd
Smederevo
Šabac
Valjevo
Kragujevac
Užice
Niš
Leskovac
Novi Pazar
Vranje

Ovo je ono što sam ja pogledao, možda sam neki i propustio.
 
Vrh