Šta je novo?

Google i Beograd

Srecna nova godina svima i da se sve zelje ostvare .Malo cu da pauziram od posajeta forumu do 10.01.2011.Zeks posebne cestitke za veliki trud ulozen u 2010 i nadam se da energije i ideja nece nedostajati u cjeloj 2011 :gobb: :pob:
 
Још једном све најбоље у овој 2011 години, пуно здравља, среће, успеха и остварених жеља желим свима! :vops:
 
'ajde da otiđe neko u budimpeštu na maps.google.com i obrati pažnju kako izgleda sve kada se zumira malo više. zgrade su slikane sa strane, pa slagane i malo deluje bolesno perspektiva, ali je baš fino za snalaženje i upoznavanje sa gradom.

bilo bi super da i za beograd to urade, pogotovu za novi. :)
 
@Vučko
Ne mešaj jedan običan cevasti STUB za mobilnu telefoniju (h=cca32m) i KOMUNIKACIONI TORANJ (Avala, recimo). Ogromna je razlika u pitanju. ;)
A ovakvih "panorama" sam (zbog prirode posla) slikao da im broja ne znam... Ova panorama je (pretpostavljam) nastala prilikom projekta izvedenog stanja na samom stubu, pa je iskorišćena za "kompoziciju". ;)
 
Tacno. Npr, 360 stepeni slika crkve na Bez. Kosi je odavno postavljena,
 
Boki milsim da moze, ali ces morati da se iscimas i da im das jak razlog zbog cega hoces da postavis bas taj objekat tu i tu.


@ mastarcat - Pa za sada ne znam jos nista...ali Bezanija i Bez. kosa su definitivno vec palnirani, ali naravno javljam, tj. postavljam sveze rendere cim bude nesto :)

:gobb:
 
zexland":qadjznqp je napisao(la):
Boki milsim da moze, ali ces morati da se iscimas i da im das jak razlog zbog cega hoces da postavis bas taj objekat tu i tu.


@ mastarcat - Pa za sada ne znam jos nista...ali Bezanija i Bez. kosa su definitivno vec palnirani, ali naravno javljam, tj. postavljam sveze rendere cim bude nesto :)

:gobb:
@ЗЕКС, знатижељан сам за Бежанијску косу пошто станујем у том насељу, 3. месна заједница, 200 метара од пијаце, код раскрснице улица Недељка Гвозденовића и Виктора Новака.
 
Промоција пројекта „3Д Нови Београд”

Промоција пројекта „3Д Нови Београд” одржаће се у општини Нови Београд (Булевар Михајла Пупина 167, сала 3) у уторак, 25. јануара, са почетком у 9.30 часова. Презентација ће бити организована за представнике медија, шире јавности, као и стручњаке из области информационих технологија, маркетинга и архитектуре.

Пројекат „3Д Нови Београд” односи се на изградњу дигиталних модела најважнијих објеката Новог Београда на једном од најпопуларнијих сервиса на интернету – „Google Earth”. По први пут је овакав модел промоције неке локације коришћен приликом одржавања Олимпијаде у Пекингу 2008. године, када су на овај начин представљени сви новоизграђени спортски објекти, а ово је први пут да се овакав вид промоције користи у Србији.

Коришћењем савремених техника моделовања Нови Београд је поново изграђен на сервису „Google Earth”. За свега седам месеци створено је преко 700 објеката различите намене – сви вртићи, школе, здравствени и стамбени објекти, као и споменици културе нашли су своје место у новом, 3Д свету. Овај сервис дневно посети преко 350 милиона људи са свих меридијана, што сваком граду пружа јединствену врсту промоције културних, технолошких, комерцијалних, туристичких и других потенцијала на глобалној светској мрежи – интернету.

http://www.beograd.rs/cms/view.php?id=1431280

Zexlande,legendo! :gobb:
 
Vrh