Šta je novo?

Glavna ulica (Zemun)

A sto nije uradjena ona varijanta kao u bka od vuka do cvetka nije termo plastika vec neka druga varijanta lepljena
 
Video sam jutros da rade na kontrolnim ormarima za semafore.
Horizontalnu signalizaciju su uradili do Pošte još pre par dana i tu su stali..
 
odk

ne lupaj izdrzace oko 2 godine posle se redovno farba ... odlicno uradjen posao ....
Чуј две године 🤣 На овакав асфалт је морала да иде термо пластика. Овде се, као и свуда, ишло на најјефтинију и најбржу варијанту.
 
Da ne bude sa samo kritikujem, stvarno rade na detaljima i uklapanjima uz zgrade. Videh da je stiglo dosta onih malih kanta za djubre koje ce da montiraju.
20240201_140636.jpg
 
vlasta je napisao(la):
Leba ti gde da ga uvuku ?


Moglli su da ,,ukrive,, ullcu. Metar od levog i metar od desnog trotoarra i eto uvucenog stajalista. 😃
Al krivudava ulica vuce.na Orjent a to ne moze u Austrugarskoj.🤮

Zato ostace ne reseni saobracajni cep kao sto je bio od gomile autobusa gradskog i medjugradskog saobracaja na istom stajalistu u Glavnoj.
 
Poslednja izmena:
 
Takođe, na kući sa Sunčevim satom već poveći broj godina stoje neke prastare skele. Ti su stavljene kad je otpala fasada sa te zgrade i skoro pogodila nekog pešaka. Na početku rekonstrukcije Glavne su je skinuli, a sad vidim da su istu tu staru skelu ponovi vratili, tačno isto kako je i ranije bila postavljena. Pešaci se svo to vreme provlače ispod nje, pošto je baš tu najuži prolaz. Dakle sledi nastavak te sage.
 
Ovaj kamen je trošan i lako puca, ovo nije granit nego peščar.Jablanica se pokazala kao najbolji izbor za nas
 
Pronašao sam jednu moju sliku sa skelom iz jula 2021. Znači minimalno stoji skoro tri godine, a čini mi se i bitno duže od toga. Najreprezentativnija ulica Zemuna i srce starog jezgra. I svo to vreme nikog ne brine što se Zemunci godinama provlače kroz taj jedan metar prolaza kroz skele? Minus šrafovi koji vire i kače se za odeću . Iako je

"Plitka, svedena plastika glavne fasade oblikovana je u duhu ampira, što je čini jednom od najskladnijih među građanskim kućama Starog jezgra Zemuna. Markantni ugaoni erker ističe reprezentativni položaj kuće na raskršću. Sunčani sat na fasadi prema Dubrovačkoj ulici raritet je posebnih vrednosti", piše na sajtu Zavoda za zaštitu spomenika kulture grada Beograda."

Da li će i ovo najzad doći na red? Ako je to sada već ulica za pokazivanje?

Skela u 2021.

IMG_4025.JPG


Ista skela u 2022.

rusevine-foto-nikola-andjic018-830x0.jpg


Ista skela u 2024.

IMG_8317c.JPG


Tekst iz 2022. godine

 
Сад сам написао имфостану мејл на ову тему и одговорили су ми у року од минут:
Screenshot_20240203_193917_com.google.android.gm.jpg
 
Ta kuca je na prodaju. Prvo je bila 750k, pa 450, poslednje što sam video 375. Sve mora da se renovira i menja.
 
Vrh