Šta je novo?

Glavna ulica (Zemun)

Да ли је уопште могуће проширити Мухар на четири траке?
 
Простора постоји ако се сруше објекти са десне стране (у смеру од Главне ка Цара Душана), и то оприлике таман за две траке. Наравно морао би усек да се обезбеди како се гробље не би урушило директно на пут. Са леве стране постоје нови објекти и то сигурно неће бити рушено. Искрено не верујем да ће ишта бити проширивано али могућност свакако постоји.
 
Jasno mi je šta si napisao ali mi je bilo zanimljivo pa nisam izdržao. :)
Da li groblje klizi unazad ili se to dešava godinama unazad!!!
Ni jedno ni drugo nije dobro a i za samo groblje nema neke razlike.
 
Sad nesto razmisljam, ovo je najduzi period u mom zivotu da nisam krocio niti boravio na zemunu, iako imam nekretninu tamo i s obzirom da sam "poreklom" odatle. Svaka cast Sapke.
 
Screenshot_20240116-073408_Gallery.jpg
 
Kад је неки батица набавио те фенси модерне светиљке. Исто као и на Обилићевом венцу и Тргу републике.
 
Zašto je park jednim delom u rupi?

To je originalni nivo tla u Zemunu. Ili bar nivo koji je ostao posle jednog od verovatno više ranijih nasipanja. Ovaj deo Zemuna, dalje ka ušću od lesnog oseka, je nekada plavio Dunav. Zbog toga su bedemi i Austrijska kapija grada u njima bili kod početka Doma Vazduhoplovstva. Isti taj nivo je ostao i sa obe strane parka oko Poljoprivrednog fakulteta. Takođe postoji i u unutrašnjem delu bloka zgrada uz Karađorđevu i Avijatičarski trg. Recimo dvorišna strana Doma zdravlja je vidljivo niža od ulične strane, pa je i ogromno unutrašnje dvorište čitavog tog bloka ostalo na tom, nižem nivou. Ulice u ovom delu Zemuna su ustvari na nasipima, a sadašnji podrumi zgrada su nekada bili na površini zemlje :)

Tako da je taj mali "park u rupi" ustvari značajniji nego što izgleda. Relikt originalnog nivoa tla Zemuna.

I ... mogao bi da se uvredi: Nije on u rupi nego su svi drugi na pobegli na nasip :cool:

IMG_7519.JPG


IMG_7521.JPG
 
Vrh