Ma komunizam priča je samo prodavanje magle da se masa zanima dok se kajmak skida.
Ova ekipa nema ni ideologiju. ni znanje, niti bilo šta drugo osim love, a vi se narode ložite (što bi Sunshine rekao onomad) na celu priču "dal si bio nekad, četnik, ustaša, partizan, dal si nekad imo školu ili bio tarzan"...
Заштитом једне међународне организације не скида се одговорност за исте објекте од стране републичког Завода, напротив, обавезе су још веће јер је заштита унеска нека врста потврде да објекат превазилази локалну вредност и део је глобално вредног наслеђа.Zar objekti na Kosovu nisu i pod zaštitom UNESCO?
Ides na to da razvodnis pricu bespotrebno.Немој да си површан. Апсолутно не може бити у аналогији са тим.
Не сме Завод селективно да ради свој посао. Могу да се сложим да није посао Завода да указује влади на комадање државе али јој и те како јесте посао очување наслеђа које незаконитим деловањем државе постаје наслеђе у другој држави и то најугроженије.
Нису сви, само четири од њих стотине. То је основа опште културе.Zar objekti na Kosovu nisu i pod zaštitom UNESCO?
Zapravo su revizija i zatiranje svakog simbola Jugoslavije itekako deo ideoloških procesa koji se odvijaju u celoj Evropi, kod nas konkretno ruši se sve što podseća na Jugoslaviju, a prave se spomenici i kompleksi palim nemačkim borcima na teritoriji SFRJ.
Pogledajte prilog 220196
Поређење опет није на месту.
Београђанка је на вишој локацији, на самој раскрсници где је солитер aнекс успешно комуницира са околним зградама висином, а солитер се налази на увученом делу.
Београћанка је елегантнија, витка и права, нема степенасте нивое. У њеном блоку је само једна зграда стара, и опет, у њеној визури из угла пешака Београђанка штрчи само када се иде из вишег дела Кнеза Милоша одакле се мање пешака креће.
У широј визури се Београђанка због линије лепо уклопила.
Ово кушнерово чудо ће штрчати у визури и старом Генералштабу, и касарни 7. пука, и будућем музеју града, и целом низу зграда у Ресавској, али и целом низу зграда у Немањиној, згради апелационог суда, палати железнице, зградама МСИ и владе, и свим старим зградама у Кнеза Милоша са њихове стране.
Штета је неупоредива.
Mislim da se Beogradjanka a posebno Albanija mnogo bolje uklapaju u okolinu od Politike i Doma OmladineНе знам како то солитер комуницира са старим језгром града у које је забоден.
Увучен у односу на Краља Милана, али не и у односу на Масарикову.
Са Албанијом, Политиком, Домом Омладине, Београђанком се почело, ево где завршава. У централној зони није смело бити предимензионисаних објеката, угураних старо градско ткиво. Нити их сме бити убудуће.
Pa tokom prethodnih 70 godina je i ustanovljena državna zaštita kulturnih dobara, obnavljano i restaurirano toliko toga, građeni muzeji, pa namenska i savremena zgrada Narodne biblioteke, koju je kraljevska vlast smestila u bivšu fabriku kartona i još dopustila da joj kulturno blago izgori u bombardovanju 1941..Могу да кажем, браво кретени и лицемери јер сте били корумпирани и непринципијални 70 година током којих је изгубљено и порушено толико тога али сте се сад сетили да први пут по цену сукоба и ко зна чега још са државом штитите једну предимнезионисану, наметљиву зграду југословенског (соц)модернизма.
Не сам солитер, али да анекс ниже спратности. Масарикова је ипак ту споредна улица, а са стране Београђанке ту је зграда ЕДБ и БВК.
Јесте грешка, као и остали солитери у центру, у духу трендова тог доба широм света, али није за оправдавање понављања грешке.
У реду, погледај сваки снимак или фотографију старог града из 80их и све те објекте под заштитом тог и таквог Завода и биће ти јасно како су радили свој посао и како је држава третирала то наслеђе. Да не причам што скоро да ни не постоји објекат са којег нису скинули симболе краљевине и нарушили аутентичност објекта.Pa tokom prethodnih 70 godina je i ustanovljena državna zaštita kulturnih dobara, obnavljano i restaurirano toliko toga, građeni muzeji, pa namenska i savremena zgrada Narodne biblioteke, koju je kraljevska vlast smestila u bivšu fabriku kartona i još dopustila da joj kulturno blago izgori u bombardovanju 1941..
Aj da ne mračimo i prosipamo hejt bespotrebno.