Šta je novo?

Generalštab

Radikalstina mora biti zakonom zabranjena kada padnu sa vlasti.

Ovaj projekat je na toliko nivoa los, sa koje god strane da gledas - ne valja. I desni i levi i zuti i roze i ljubicasti i zeleni... svi zivi ce se sloziti u tome, iz razlicitih razloga mozda, ali ce se sloziti.

Ovo moze da podrzava samo izuzetno los covek spreman da gazi preko svega zarad licnog interesa. Ili placeni radikalski botovi. Mada, sta je razlika?
 
Паде ми сад нешто на памет,
ако ово са Генералштабом прође могли би онда и Немцима да поклонимо место на Косанчићевом венцу где се налазила Народна библиотека, па да направе неку пивницу тамо по узору на оне у Минхену.
Ja das ist gud eins Biergarten in Kosancic :ROFLMAO:
Hofbraeukeller_5906.JPG
 
Зграде нису покретач привреде.
Хотели нису покретач развоја.
Солитерима није место на оној раскрсници.
Американци нек плате обнову као ратну штету.
 
Krenulo je ( izvinjavam se ako je neko vec postavio vest, previse je komentara na temi da ih sve procitam odjednom) :

 
Зграде нису покретач привреде.
Хотели нису покретач развоја.
Солитерима није место на оној раскрсници.
Американци нек плате обнову као ратну штету.
Burj_Al_Arab_desde_playa.jpg

Upravo ovaj hotel je 1999. stavio Dubai na mapu sveta.

Mislis da se nesto slicno ne bi desilo izgradnjom Trampovog hotela u Srbiji?
 
Pa Srbija je već predoređena da postane centar sveta


Tako da nam te kulčine više nisu potrebne.
 
Da, hotel ih je spasio. Iznajmljivali sobe jeftino prvo, pa dizali cene, pa ostavljali pare sa strane, pa ustedeli i napravili drugi hotel i tako malo po malo i tu su danas gde jesu zbog toga.

Tako cemo i mi biti na mapi sveta zbog zgrada i zbog pogleda sa Slavije koji ce izgledati ovako

emergence-of-vietnam-in-the-offshore-capital-markets.jpg


Vijetnam ne zna sta ce od para od kad su izgradili ove kulcine koje su ih stavile na mapu sveta.
 
Uglavnom su u pustinji, samo što neke pustinje imaju izlaz na more.
 
Vecina forumasa ovde nema taj kapacitet da razume vaznost ovog projekta i koliko mocna jevrejska porodica stoji iza njega. Srbija mora da iskoristi ovu sansu i uradi sve da se realizuje ovaj projekat! Prvenstveno zbog svoje sigurnosti! Da li mislite da bi se iko usudio da napadne Srbiju u koju Kusneri imaju svoj biznis? Nema sanse! Na kraju krajeva jevreji su ti koji odlucuju ko sme koga da napadne u svetu. Pritom ne treba zaboraviti Trampa ciji hotel bi se verovatno nasao ovde. Siguran sam da bi on jednog dana na otvaranju rekao ,,Bajdena je zanimalo ovde da rusi a mene da gradim".

Sto se tice arhitekture...meni se bas svidja. Mesavina Beograda i Njujorka. Jedino sto nije po nasaj meri jeste to sto svi stanovi nemaju terase. U Njujorku nije popularno imati terasu dok kod nas bas nije popularno nemati terasu. Tu se vidi da arhitekta bas i ne poznaje nase trziste iako je uzeo neke elemente od Beogradjanke.

U svakom slucaju fenomenalan projekat koji treba podrzati. I pozivam forumase da prestanu da se boje svega sto je novo (kad god se pojavi neki novi projekat odmah krecu napadi), promene su dobra stvar zato sto se tako napreduje i razvija.

Pogledajte prilog 192755
Ko god podrzava projekat treba da (na 99 godina) pokloni svoju nekretninu. Nebitno da li Trampu, Jevrejima, Arapima, Rusima, Kinezima...

put-your-money-5cc4d5.jpg
 
Krenulo je ( izvinjavam se ako je neko vec postavio vest, previse je komentara na temi da ih sve procitam odjednom) :

Uopšte nije sumnjivo:

1710646789467.png
1710646829469.png
1710646884397.png


Inače lik deluje kao vrhunski stručnjak (vidljivo na LN), a i po javno dostupnim podacima i firma mu je naprasno postala profitablina:

1710647112161.png
1710647369975.png

1710647420233.png
 
Vecina forumasa ovde nema taj kapacitet da razume vaznost ovog projekta i koliko mocna jevrejska porodica stoji iza njega. Srbija mora da iskoristi ovu sansu i uradi sve da se realizuje ovaj projekat! Prvenstveno zbog svoje sigurnosti! Da li mislite da bi se iko usudio da napadne Srbiju u koju Kusneri imaju svoj biznis? Nema sanse! Na kraju krajeva jevreji su ti koji odlucuju ko sme koga da napadne u svetu. Pritom ne treba zaboraviti Trampa ciji hotel bi se verovatno nasao ovde. Siguran sam da bi on jednog dana na otvaranju rekao ,,Bajdena je zanimalo ovde da rusi a mene da gradim".

Sto se tice arhitekture...meni se bas svidja. Mesavina Beograda i Njujorka. Jedino sto nije po nasaj meri jeste to sto svi stanovi nemaju terase. U Njujorku nije popularno imati terasu dok kod nas bas nije popularno nemati terasu. Tu se vidi da arhitekta bas i ne poznaje nase trziste iako je uzeo neke elemente od Beogradjanke.

U svakom slucaju fenomenalan projekat koji treba podrzati. I pozivam forumase da prestanu da se boje svega sto je novo (kad god se pojavi neki novi projekat odmah krecu napadi), promene su dobra stvar zato sto se tako napreduje i razvija.

Pogledajte prilog 192755
Зар није могло са том фасадом да буде у Видинској равни са зградама поред? Ове куле су могли да граде и на НБГ, и код луке.
А знаш како би се најбоље развили и напредовали? Да са генералштабом држава направи нешто за своје грађане и институције.
 
Треба нам овако нешто, да напредујемо и да се развијамо. Мало сам димензије погрешио, али то је у суштини то, без овога нисмо део цивилизације.
Screenshot_20240317-073511~2.png
 
Да ли стварно верујеш да ови Дизниленди за коцоше и слична сељана треба да буду у БГу?

Već jesu, samo na mnogo gori način - u ćumezima od po 50m2 svuda po gradu... Primetio si ih sigurno. Mislim da je stvar prosta, da smo imali više zapadnih investicija 90-ih, ne bi nas ni bombardovali. Pre bi tako sačuvao Kosovo, nego nekakvim ruskim repelentima i ostalim glupostima.

Generalštab nije nikakav spomenik kulture, proglašenje je obavljeno 2005. kao jedna u nizu zloupoteba Ustava i zakona vlade Vojislava Koštunice, a iz političkih razloga.
 
Poslednja izmena:
Па сад треба да буду и у доминантним објектима?
 
Па сад треба да буду и у доминантним објектима?

Aman, šta si se uhvatio za to... :)

To što je neko zakačio sliku Las Vegas-a ne znači da će se to desiti u Beogradu. Las Vegas jeste primer da se hoteli grade tamo gde se kreira neka potreba. U slučaju Nevade to je legalizacija kockanja, oko koje se kreirala cela industrija. To nismo mi, nemamo toliku platežnu moć. Naš nivo je MaxBet, Meridian i to već imamo.

Hotela u Beogradu svakako manjka, a potrebe će biti sve više kako raste ekonomska aktivnost u koju spada i turizam. Da li ima potrebe baš za tolikim Trump hotelom, ne znam, nemam podatke o tome. Ako St. Regis otvara sličan objekat, onda je verovatno procena da to ima smisla.
 
Vecina forumasa ovde nema taj kapacitet da razume vaznost ovog projekta i koliko mocna jevrejska porodica stoji iza njega. Srbija mora da iskoristi ovu sansu i uradi sve da se realizuje ovaj projekat! Prvenstveno zbog svoje sigurnosti! Da li mislite da bi se iko usudio da napadne Srbiju u koju Kusneri imaju svoj biznis? Nema sanse! Na kraju krajeva jevreji su ti koji odlucuju ko sme koga da napadne u svetu. Pritom ne treba zaboraviti Trampa ciji hotel bi se verovatno nasao ovde. Siguran sam da bi on jednog dana na otvaranju rekao ,,Bajdena je zanimalo ovde da rusi a mene da gradim".

Slažem se sa time da je strateški verovatno bitno da imamo nešto takvo, delimično ovo za mešavinu stila BG i NYC. Takođe, to bi bio i neki simbol promene orijentacije od propale politike Moskve na Balkanu, ako je ikada postojala neka smislena politika Rusije ovde.

Ipak, opaska da jevreji odlučuju ko će koga u Svetu da napadne je opasan antisemitizam i nije joj mesto u postu.
 
Beogradu fali hotela, ali onih sa 1 i 2 zvezdice, namenjenih pretežno kongresnom turizmu i/ili prosečnim turistima, ekskurzijama i grupama (azijati npr vole da putuju u grupama). O tome je u zadnjih nekoliko godina bilo dosta priče u javnosti, i više puta se isticalo kako su skupoceni smeštaji u suficitu, a ovi prosečni i jeftini u deficitu. Bukvalno su govorili o tome ljudi iz onog udruženja hotelijera i ljudi iz TOBa, da fali više pristupačnih i velikih hotela, umesto mnogobrojnih skupih a malih.


Ali je problem što bi ovde svi odmah da budu Trampovi i da grade luksuzne fenseraje, umesto hotele za grupe i kongrese. Tad sam skontao da i korporacije, koliko god stručnjaka upošljavale i koliko god ispitivale tržište i bile opsednute suvoparnim brojkama, umeju da budu žešće slepe. Jer često pate od megalomanije i mentaliteta da kad jednom počnu da posluju sa fensi klijentima, svi drugi su im ispod časti. Mislim ja i inače smatram da su mnoge korporacije zapravo gluplje i iracionalnije nego što deluje spolja, jer masa njih izgubi dodira sa realnošću. Ali dobro, to je već druga tema i moj utisak. Sve u svemu, Beogradu fali više priuštivih hotela, a previše je glavudža koje bi odmah da pucaju na fensi klijentelu. Po svemu sudeći, to slepilo će se nastaviti i u narednim godinama, jer ipak ovo jeste bio i ostao grad slepila, nažalost.
 
Vrh