Šta je novo?

Generalštab

NYTimes: Kushner Developing Deals Overseas

A second — with aplanned luxury hotel and 1,500 residential units and a museum — is in Belgrade, the capital of Serbia,
Muzej?

“We are very excited,” Mr. Kushner said in an interview. “We have not finalized these deals, so they might not happen, but we have been working hard and are pretty close.”

GIv-Qi-IAW0-AEcyvy.jpg


Nadjoh jos jedan render (Studio Genesis) :

1x-1.jpg


Prvo sam mislio da je greska u prvom renderu, ali sad se vidi da su tri kule. Gde ide ova treca? Izmedju stare zgrade generalstaba i privrednog suda?
 
Ужасно.
Коме год је ово уреду, тај истински мрзи Београд из све душе, на страну историја страдања бившег генералштаба.

И нека знају сви који су за селидбу војске из Кнеза Милоша да ту имамо још четири огромне зграде које се користе - кула оштећене зграде, предратни генералштаб, зграду 7. пука и иза њих огромну зграду војне безбедности.

И ми сад због неспособности Блеровог ђака да 10 година обнови зграде смешних оштећења треба да иселило још 4 огромне зграде?
 
Неспособност… ти заиста и даље мислиш да он не узима паре за ова “бесплатна” уступања пола Београда инвеститорима?
 
Он да, али пре њега су исто могли да обнове зграде као што су обновили Авалски торањ нпр.
 
NYTimes: Kushner Developing Deals Overseas


Muzej?



GIv-Qi-IAW0-AEcyvy.jpg


Nadjoh jos jedan render (Studio Genesis) :

1x-1.jpg


Prvo sam mislio da je greska u prvom renderu, ali sad se vidi da su tri kule. Gde ide ova treca? Izmedju stare zgrade generalstaba i privrednog suda?
Pa surese privredni sud, ne vdim problem :D

Al moram priznati da me je dizajner bas lepo istripovao, da sam morao da otvorim google maps da pogledam jel to postoji neka ulica za koju ne znam.
 
Ajde sve to, nego što je ovaj zazor između zgrada u obliku latiničnog slova "U". Zanimljivo kako patriJotama ne smeta rušenje generalštaba. Mislim na glavonje iz redova crveno-crne koalicije.
 
Ajde sve to, nego što je ovaj zazor između zgrada u obliku latiničnog slova "U". Zanimljivo kako patriJotama ne smeta rušenje generalštaba. Mislim na glavonje iz redova crveno-crne koalicije.
Кад су испране главе патолошких љубитеља власти. За њих је државава/народ=владар и његов апарат.
 
Prvo sam mislio da je greska u prvom renderu, ali sad se vidi da su tri kule. Gde ide ova treca? Izmedju stare zgrade generalstaba i privrednog suda?
Zar ova treća nije Beograđanka? Ova što je prva odozgo.

Meni nije prihvatljivo da onome ko nam je srušio generalštab, sad ga još i poklonimo, a ja sam neki politički centar. Ne znam kako i zašto tolike patriote ćute i gledaju na to ravnodušno.
 
Виде се 3 нова солитера, вероватно су у плану 4.
 
Nema teorije da su ovde uglavili 3, a da tamo gde je kula nisu napravili kulcinu. 4 su gotovo sigurno.
 

Tu sad ispade četvrta haha, a nije je bilo na gazijevoj slici. Verovatno dva na placu bliže beograđanki, osnova i niže etaže upravne jedna na drugu, a treća prekoputa Nemanjine.
Sa rendera nemam osećaj da mogu da stanu tu obe, ali proporcije su trenutno vrlo upitne.
 
Prva kulčina ide između Privrednog suda i Starog Đeneralštaba, druga kulčina ide na mestu krila A Generalštaba, treća na mestu krila B i četvrta kulčina će biti tamo gde je sadašnja kulčina.
 
Mnoge bitange se danas ponašaju kao da su njihove zgrade univerzumi za sebe potpuno odvojeni od ostatka grada u kome se nalaze. Današnji investitori, arhitekte, stanari i vlasnici.

Dizati kulčine na ovakvim lokacijama je odraz nepoštovanja prema domaćinima i gradu. Srozava se saobraćaj, srozava se izgled, srozavaju se čak i neke društvene i kulturne norme. A da sramota bude veća, ovim će bitangama biti poklonjeno zemljište, daće im se nešto besplatno da bi se oni posle ispišali po našem gradu.
 
Nema nista bre od nikakvih Kushnerovih kulcina. Ne morate sve uzeti zdravo za gotovo sto neko kaze i pise. Ja verujem za 10 godina ili ce generalstab ostati ovakakav kakav je sad ili ce biti sruseno i ostati prazno
 
Inače, čak je i Skyline, koji je na kraju KM, ugušio i progutao ulicu, a mogu da zamislim kad posade još 3-4 kulčine ovde i još neku kulčinu preko od Skyline-a kako će ulica da bude ugušena.. Stare palate i vile, koje su nekada dominirale, koje je trebalo renovirati i srediti ulicu da bude najlepši ulaz u grad-sada će u senci ovih kulčina izgledati kao seoske kućice..
 
Ja baš verujem da će ovi gmazovi na vlasti svaki kvadrat prodati ili "prodati" (ustupiti državno a mito sebi u džep) sve dok jednog dana ne dobijemo i kiosk ispred Vlade ili Skupštine i bilborde na njihovim fasadama. Da neko i tu pokupi kajmak ili reket.

Ovi su u stanju sve da rasprodaju. A takav je trend i u svetu, pohlepa i grabež su sve gori svake godine, pogotovu na bolesnom polju nekretnina. A tu ima baš mnogo bolesnih umova, od bogataša i investitora pa sve do običnih ljudi koji se lože na takve smradove i gluposti i navijaju da "samo nek se gradbi".
 
Inače, čak je i Skyline, koji je na kraju KM, ugušio i progutao ulicu, a mogu da zamislim kad posade još 3-4 kulčine ovde i još neku kulčinu preko od Skyline-a kako će ulica da bude ugušena.. Stare palate i vile, koje su nekada dominirale, koje je trebalo renovirati i srediti ulicu da bude najlepši ulaz u grad-sada će u senci ovih kulčina izgledati kao seoske kućice..
Ovo sam i ja napisao pre više od godinu dana. Napadoše me forumaši samo tako. Rekoše da kočim napredak, da je Skyline na toj lokaciji Božji (Jahveov) dar, neki čak rekoše da je čak super što Beograd dobija još jednu vizuelnu simboličku "kapiju" ka centru. Ironično, to za kapije rekoše isti oni koji ne mogu da smisle centar i pravljenje razlika između delova grada.

Možda će biti drukčije sad kad je Vox napisao isto. Pošto je poznato da na Beobuildu nije bitno šta je rečeno, već ko je rekao.

Sve u svemu, ulepšaće kulčine ugao Nemanjine i Kneza Miloša kao što je Skyline ulepšao Kneza Miloša bacivši je u senku i pozadinu. A sve bi bilo mnogo bolje da su ga samo posadili kilometar zapadnije. Ali avaj, kako onda glumiti veličinu među Novobeogradskim soliterima i blokovima, lakše je a i slađe nadviti se nad predratnim kućama, vilama i ambasadama...
 
Zar ova treća nije Beograđanka? Ova što je prva odozgo.

Meni nije prihvatljivo da onome ko nam je srušio generalštab, sad ga još i poklonimo, a ja sam neki politički centar. Ne znam kako i zašto tolike patriote ćute i gledaju na to ravnodušno.
Pa nije Kušner srušio generalštab. Čitav potez od Slavije do Savskog trga je stilsko-sadržajni mišmeš. Od hotela oko kružnog toka, nakaradnog Futura centra, NBS staklenca, neshvatljivo ružne zgrade Ministarstva za rad, prelepog zdanja 7. puka, Dobrovićevog urušenog zdanja SSNO koja se nikada nije uklapalo u ambijent gde dominiraju lepotice Krasnova (Vlada, MSP) i Baumagertonov stari generalštab gde i dalje stoluju bezbednjaci kao posebna privilegovana vojna kasta.
 
Logično bi bilo da dve kule idu sa jedne strane Nemanjine i druge dve kule sa druge strane Nemanjine. Inače i bivše zgrade Generalštaba su trebale da budu spojene mostom ili toplom vezom preko Nemanjine ulice.
 
Ovo sam i ja napisao pre više od godinu dana. Napadoše me forumaši samo tako. Rekoše da kočim napredak, da je Skyline na toj lokaciji Božji (Jahveov) dar, neki čak rekoše da je čak super što Beograd dobija još jednu vizuelnu simboličku "kapiju" ka centru. Ironično, to za kapije rekoše isti oni koji ne mogu da smisle centar i pravljenje razlika između delova grada.

Možda će biti drukčije sad kad je Vox napisao isto. Pošto je poznato da na Beobuildu nije bitno šta je rečeno, već ko je rekao.

Sve u svemu, ulepšaće kulčine ugao Nemanjine i Kneza Miloša kao što je Skyline ulepšao Kneza Miloša bacivši je u senku i pozadinu. A sve bi bilo mnogo bolje da su ga samo posadili kilometar zapadnije. Ali avaj, kako onda glumiti veličinu među Novobeogradskim soliterima i blokovima, lakše je a i slađe nadviti se nad predratnim kućama, vilama i ambasadama...
Naravno da je Skyline ulepšao taj deo grada.
 
Pa nije Kušner srušio generalštab.
Slažem se da nije, ali simbolika mi ostaje ista. Nek mu daju nešto drugo da zida, ne mora baš to.

Ostatak posta u potpunosti se slažem, mislim da ni nisam ništa pisao vezano za to šta treba šta ne treba tu da se gradi. Generalno sam za to da se privede novoj nameni taj prostor, bilo kakva smislena namena mi je draža nego ovo sad što stoji.
 
Vrh