Šta je novo?

Generalštab

Pa na primer forumski desničari bojkotuju ljude koji bojkotuju ovaj "projekat". Tako da na kraju dana, forumski desničari zapravo podržavaju SNS i ovo vnogo.

Isto je i sa Rio Tintom, Ziđinom, izborima, dizanjem prašine oko korupcije... desničari to ne vole i ne podržavaju. I šatro mrze SNS, ali zapravo mu rade u korist svo vreme.

A i ovo vnogo od projekta će pre ili kasnije postati čedo foruma. Sve što investitori treba da urade je da proglase da to radi ista ekipa koja je radila Skyline, da ga učine da više liči na sam Skyline, i da u toku izgradnje i posle u toku korišćenja osvetle kulčine u boje srpske zastave. I ima momentalno da kupe 2/3 forumaša.
 
Ja ne razumem zasto je ovaj forum toliko protiv izgradnji kula.
(Ne na ovom mestu nego generalno)
Iz političkih razloga to je bar jasno.

Da je projekat iz nekog ranijeg perioda to bi bilo arhitektonsko čudo. Ovako su kule falusne, narušavaju jezgro grada itd. A Beograđanka samo kojih par stotina metara dalje, jedna gotovo crna, pomalo mračna zgrada, ona nikome ne smeta. Ona je čak sta vise postala simbol, gle čuda, Belog grada.

I sve je ti je tako obojeno onom najgorom politikantskom bojom.
 
Poslednja izmena:
Ja ne razumem zasto je ovaj forum toliko protiv izgradnji kula.
(Ne na ovom mestu nego generalno)
Pa koliko ljudi zivi ili radi ili zivi i radi u jednoj onakvoj kuli?

A bice ih 3. A mozda ima i cetvrta ka Mostaru koja se ne vidi na renderu.

A kakav je trenutno saobracaj u Kneza Milosa? Jos se dole gradi Beograd na luku i vodi i jos se grade svugde svasta.

I kako ce izgledati kada svi ti ljudi izadju iz 3 ili 4 kule i podju negde i ukljuce se u Kneza Milosa?

Eto, samo to, ako nista drugo.
 
Mi jednu pravu kulu nemam. Sve patrljci od 150max. Pricam o pravim kulama od 300m.
 
Нема то ко да направи. А нема ни зашта. И овако имамо пусту зграду Генекса нпр.
Ово ће бити нека стамбена сељана.
 
Mi jednu pravu kulu nemam.
Ja svakog dana plačem zbog toga. 🥺

Sramota me kad god pomislim na Hong Kong i Njujork, kako tamo pričaju o nama, ogovaraju nas i ismevaju, "eee, znaš one Srbe? E, nemaju nijednu kulčinu, hahahhaa kakvi seljaci hahahaha hjohjohjohjo".

Srce me boli svaki dan što nemamo kule preko 150 metara, populaciju preko 2.000.000 i automobila preko 700.000. I duša me zaboli. I još štošta.
 
Ja svakog dana plačem zbog toga. 🥺

Sramota me kad god pomislim na Hong Kong i Njujork, kako tamo pričaju o nama, ogovaraju nas i ismevaju, "eee, znaš one Srbe? E, nemaju nijednu kulčinu, hahahhaa kakvi seljaci hahahaha hjohjohjohjo".

Srce me boli svaki dan što nemamo kule preko 150 metara, populaciju preko 2.000.000 i automobila preko 700.000. I duša me zaboli. I još štošta.
То је класична Дубаи сељана. Ново, гига, мега, супер, ин, модерно, фенси, светли и сија, шљокице, турбо, иде гас.
 
Evo ih ovi drugosrbijanski hejteri hoce neki memorijalni centar, Ameri nam nude milijarde koje ce pokrenuti ne samo Beograd nego i citavu Srbiju, a oni bi memorijalni centar koji su projektovali nasi studenti. I tu hoce da koce Srbiju sa pricama o nekakvim zakonima, pravilima, istoriji... a ove kule ce pokrenuti citavu industriju Srbije!!!

 
Да ли је то тема овде? Хајде изјасни се да ли ти је лепо да иза касарне славног 7. пешадијског пука и 1. светског рата вире оне огавне куле?
A simbol Neretve u obliku srusenih zgrada Generalstaba iz komunističkiog perioda da li je on smetao svih ovih decenija 7. pešadijskom puku iz Prvog svetskog rata?
 
Да ли мислиш да је 50их ту могли да никне било шта примереније у оном систему и трендовима у грађевинарству?
 
Ljudi nemojte da idemo pred rudu.
Ja bih ipak sačekao Ćutu:) da vidimo šta će on da kaže?
 
Ja čekam da čujem šta će Grenel da kaže. I Bin Zayeb iz UAE.
lenny-thinking.gif
 
Наравно, лично сам за то да држава обнови ове објекте и врати их МО и Гш на коришћење.

Što bi to radili? Vojska ima onoliki kompleks u Neznanog junaka za potrebe MO i GŠ, sve što je ostalo u K. Miloša može da bude tamo.
 
Ja čekam da čujem šta će Grenel da kaže. I Bin Zayeb iz U

Što bi to radili? Vojska ima onoliki kompleks u Neznanog junaka za potrebe MO i GŠ, sve što je ostalo u K. Miloša može da bude tamo.
Sve sto ima veze sa vojskom i sluzbama treba izmestiti iz uzeg centra grada. Bolna iskustva iz 99 su nam pokazala da su to objekti koji sigurno stradaju u ratu. Na taj način se smanjuje rizik od civilnih zrtava i razaranja grada.
 
Kao što rekoh, naši domaći hazjajini gledaju uvek najgoru varijantu da odrade.

One ruševine treba ukloniti i uraditi nešto u neoklasicizmu što bi ili služilo državi ili u najgorem slučaju da se proširi zelena površina.
 
Vrh