Šta je novo?

GDS Petica Kompleks u Bloku 63

Nick Slaughter":1djmbmqo je napisao(la):
spatiotecte":1djmbmqo je napisao(la):
vladimir79":1djmbmqo je napisao(la):
Nema nikakvih maski na klimama.

Visoka tehnoloska nauka u 21om veku u Srbiji napraviti masku za klimu.
Маске за клима уређаје јесу планиране, али не знам зашто се стоји са тиме.
По плану требало је да буду од алубонда :kafa:
Pa najlogicnije je da se stoji (sa montiranjem maski) dok se ne namontiraju klime.
 
I taman kada sam pomislio da su završeni radovi oni opet dižu skelu :o
imag1977.jpg
 
Zamolio bih za savet. Vidim da ima veliki broj forumasa koji su neuporedivo iskusniji od mene u ovoj temi. Konkretno, treba da odlucim da li da kupim stan od 45 m2 u ovoj zgradi. Stan je na trecem spratu, gleda ka immo centru a cena je 1.500 EUR +pdv, jer je u pitanju neka kompenzacija. Ovo mi je prvi stan i imao bih pravo na povrat PDVa za 40 m2. Stan nema balkon, ima odvojenu spavacu sobu, toalet ima prirodnu ventilaciju, a kuhinja je u celini sa dnevnom sobom.
Poslednjih meseci trazim adekvatan stan u novogradnji i ovo mi je jedna od najizglednijih opcija. Treba da odlucim u narednih 5 dana. Predmet savetovanja nije pravna (ne)sigurnost vec iskljucivo lokacija, cena, kvalitet gradnje i sl. Hvala svima !
 
U ovoj zgradi osnovna stvar o kojoj bih vodio racuna je kada ce zaista da bude useljenje i kada ce odraditi tehnicki prijem. Taj deo dobro obrati paznju posto se radovi nesto mnooogo vuku. I ovo je po meni maks koji treba da platis i to ako su zavrsni radovi dobri. I najbolje ne sve unapred vec bar deo da platis po useljenju ili pred isto.
Strucnjak za gradjevinu nisam pa da ne ulazim u osnove, a nisi stavio kako izgleda plan stana. Generalno bar neka terasa je uvek dobra, ali u 45m2 to je to sto mozes da dobijes za odvojenu spavacu sobu normalne velicine.
Istok je ok, imas jutarnje sunce, ali ova lokacija u sred ove dve ulice u bloku i nije najsrecnije resenje za stambenu zgradu, sto smo vec ovde i apsolvirali. 95ca nije retka tako da ocekuj da te budi jutrom i da onda ne prestaje svakih 5 min, ali doduse u pola grada je i gore od ovoga.

Na parceli prekoputa ce u nekom narednom periodu nici jos jedna zgrada verovatno slicnih gabarita. ako budu dobili da grade kao i tu zgradu, ocekuj da ti komsijina zgrada bude na 10m, tada nece vise biti sunca, ali malo ces biti zasticeniji od buke iz Gandijeve.
 
A zasto bas tu lokaciju i bas tu zgradu kad smo skoro svi konstatovali da je vise losa nego dobra?
Po meni, cena i nije neka,idi pogledaj Savadu ili Ablok,mnogo bolja prica za slicne pare!
 
Zasto ova zgrada ?Jedna od prednosti ove zgrade za mene je to sto bi zaista mogla biti brzo useljiva. Ovu zgradu kao jednu od opcija sam poceo da razmatram u maju, tako da me prolongiranje radova u prethodnom periodu nije pogodilo. Razmatrao sam, naravno, i savadu/blok A ali je razlika u ceni u konacnici ipak bitna
i , mada mozda zvuci cudno, tamo sam imao mnogo veci osecaj 'stisnutosti' nego ovde .west 65 mi je po ceni nedostizan i svestan sam da je to neka druga prica. Ono sto me je takodje privuklo jeste da sam, za razliku od drugih novogradnji koje bi uskoro mogle biti useljive, nasao stan koji mi po kvadraturi i strukturi odgovara, na 3. Spratu. U ostalim slucajevima su to uglavnom bili stanovi na prvom spratu, mansardi, mracni stanovi od cca. 40 m2 sa samo iednom prostorijom uz toalet i sl. Takodje, razmisljanja sam da bi se ovaj stan u slucaju potrebe mogao brzo prodati ili bar izdati. Garazno mesto u podzemnoj garazi je 10.000 eur- 12,5 m2 ali trenutno nemam novca za to.
 
Malo je diskutabilno to brzo useljenje, jer su oni još u januaru rekli da useljenje počinje za mesec dana, a sad je jun :)
 
Усељење ће бити тек следеће године. Колико сам чуо пре неки дан од познаника, инвеститор се мало преценио што се пара тиче, а морају и део исправке фасаде да раде.
 
Jel to proverena informacija za useljenje? Jer jutros sam video radnike da peru prozore na stanovima, a po zvuku mi se čini da su ih i usisavali, neverujem da bi to radili da ne planiraju useljenje ove godine.
 
Meni garantuju , ako ne 30.06. ,da ce sigurno biti useljivo 15.07.
Kazu mi da pojedini stanari izvode svoje dodatne gipsane radove i unose neke stvari.
Bicu tu u subotu i sve proveriti.
 
Moj drugar je odustao od stana, baš zbog toga što stalno pomeraju rok useljenja po 15-30dana
Inače ovo je njihov odgovor na pitanje kada će početi useljenje, a poruka je od polovine aprila.
"U toku je tehnicki prijem zgrade I finalizacija svih radova. Nadamo se da cemo uspeti da sve to zavrsimo u sledecih 30-tak dana kada I planiramo useljenje zgrade."

Tako da nemoj da se iznenadiš ako opet odlože useljenje :)
 
Bio na licu mesta.
Kako sam nezvanicno saznao od ljudi na gradilistu jos kubure sa tehnickim prijemom, ali bi valjda to trebalo biti ubrzo zavrseno. Ostala ie navodno jos protivpozarna policija. Ulazio u stanove. Lakiranje parketa, druga ruka, je krenulo od vrha. Barem je tako u lameli d. Svi stanovi na 4. spratu su lakirani u drugu ruku. U stanovima jos treba sa se postave klupice na prozore, lajsne za parket i cesme u kupatilu. Predstavnik investitora tvrdi da je ugradjena najskuplja keramika, rekao je i neko ime ali nisam zapamtio.Ne izgleda lose. Uz stanove ne dolazi klima vec su sa obe strane, unutrasnje vanjske izvedenei pripremni nosaci i izvedene instalacije. Garaze se kreče i trebalo bi uskoro da budu finalizirane.
Izgradnja poslovnog dela (armature koje se vide na slikama ) pocinje u septembru, verovatno da im ne ometa sada prodaju, ili da prikupe novca jer se navodno ne finansiraju putem banaka, sto je verovatno i najbitniji razlog kasnjnjenja. Verovatno cu zakljuciti ugovor.
 
Klime neidu uz stanove koje sitnicarenje znaci bice sarenis a o maskama da ne govorimo [cini mi se da su bile na renderu] nesto nebih zakljucivao ugovor za kupovinu u ovoj zgradi
 
Цена чега ?
Ако си мислио на цену квадрата имаш је у четвртој поруци на овој страни, а поставио је Ивамарк80 и баш си и ти коментарисао цену !
 
ivamark80":1lh0zvqe je napisao(la):
Bio na licu mesta.
Kako sam nezvanicno saznao od ljudi na gradilistu jos kubure sa tehnickim prijemom, ali bi valjda to trebalo biti ubrzo zavrseno. Ostala ie navodno jos protivpozarna policija. Ulazio u stanove. Lakiranje parketa, druga ruka, je krenulo od vrha. Barem je tako u lameli d. Svi stanovi na 4. spratu su lakirani u drugu ruku. U stanovima jos treba sa se postave klupice na prozore, lajsne za parket i cesme u kupatilu. Predstavnik investitora tvrdi da je ugradjena najskuplja keramika, rekao je i neko ime ali nisam zapamtio.Ne izgleda lose. Uz stanove ne dolazi klima vec su sa obe strane, unutrasnje vanjske izvedenei pripremni nosaci i izvedene instalacije. Garaze se kreče i trebalo bi uskoro da budu finalizirane.
Izgradnja poslovnog dela (armature koje se vide na slikama ) pocinje u septembru, verovatno da im ne ometa sada prodaju, ili da prikupe novca jer se navodno ne finansiraju putem banaka, sto je verovatno i najbitniji razlog kasnjnjenja. Verovatno cu zakljuciti ugovor.

Aj ih bas pitaj za taj poslovni deo koliko ce imati spratova, i da li ima neki projekat u vezi tog dela,
A moj bi ti bio savet da sacekas da pocne useljenje pa da zakljucis ugovor.
 
Poslovni deo tj lokali se nalaze u prizemlju evo i rasporeda:
prizemlje.jpg
 
Samo si delimično u pravu.
Poslovni deo se nalazi u prizemlju objekta, ali glavnina ili veliki deo će biti u odvojenom objektu udaljenom dvadesetak metara od ove četiri lamele, prema postojećem poslovnom objektu koji se nalazi u susednoj ulici (ne immo centar, već duguljasti objekat sa jednim spratom, mislim, koji sadrži više malih lokala). To su, kao što sam naveo, one armaturne žice koje vire iz zemlje koje se vide na nekim od fotografija na ovoj strani.
Sam taj objekat sa poslovnim delom ne bi trebalo da bude preterano velik i sigurno će biti manji od visine lamela jer je dozvola za celi projekat dobijena za stambeni i poslovni deo u omeru 50-50% a poslovni prostori su delom već skoncentrisani u prizemlju lamela. Navodno neće biti na prodaju već isključivo za izdavanje.
 
Slažem se,taj objekat sa sve armaturnim žicama je u "najavi najave"(2 faza radova).
 
Vrh