Šta je novo?

Fruškogorski koridor

1000002774.jpg
 
Poslednja izmena:
 
koliko mi se cini ovo je jedini projekat koji se radi po nekoj utvrdjenoj dinamici od pocetka izvodnjenja radova
zanemaricemo predhodne politicke najave po kojima smo se vec uveliko trebali voziti ovom koridorom, tj ne bi ih trebalo zanemariti samo ne bi ih trebalo stavljati u kontekst izvodjenja radova
 
Tunel ce biti probusen vec sl. godine, ali dok zavrse opremanje itd, 2026. kraj svega.
 
Odlican snimak cele trase i fino napreduju sa trasiranjem Ruma-Irig. Sto se tice zavrsetka 2026te ostajem sumnjicav jer me jako zanima kako ce odraditi drugi deo trase nakon tunela prema Petrovaradinu s obzirom na naseljenost i sve i kada ce uopste i poceti sa tim

 
Lep snimak radova od Rume ka Irigu i oko tunela.
Ono što me šokiralo na samom kraju (negde oko 16:10) - četinari sa desne strane su skoro svi osušeni. Dakle u toj šumi nešto debelo ne valja sad. Listopadna stabla su ok, ali ovi četinari redom svi posušeni do vrha.
 
Ako se ja dobro secam na renderu za ovaj most nije bilo ovih visokih stubova? Bio je ravan skroz most kao npr kod Beske. A za onaj na Limanu novi je bio render sa stubovima? Ili sam ja nesto pomesao.
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: SCS
Most je projektovan kao ekstrados most sa kosim zategama, sa rasponskom konstrukcijom od prednapregnutog betona promenljivog poprečnog preseka i sa dvostrukim kratkim pilonima zakošenim ka spolja i visokim 25 metara. Rasponi glavnog mosta dugi su 134, 235 i 134 metra.


Ako se ja dobro secam na renderu za ovaj most nije bilo ovih visokih stubova? Bio je ravan skroz most kao npr kod Beske. A za onaj na Limanu novi je bio render sa stubovima? Ili sam ja nesto pomesao.
 
Да ли су то почели да припремају терен за ископ код будућег тунела између Петроварадина и Карловаца, или се прави зграда?
IMG_20240930_125701_188.jpg

Обележени су радови на апузу а прилаз градилишту је уређен...
IMG_20240930_125704_175.jpg
 
Vrh