Šta je novo?

Forumski kviz

Достиник, беше. Али и то је тамо негде у Рашкој, а најстарија балканска српска престоница би морала бити у Босни, пошто је тамо прво била Србија :)
 
Da, ne zna joj se tačna lokacija.

Pitanjce od mene:

20240427_164442.jpg


Gde je ovo?
 
Krenite od 2024. godine unazad i nabrojte domacine Olimpijskih igara (letnjih) i godinu kada su odrzane.

Pobednik je onaj ko ode najdalje u proslost ili je automatski pobednik onaj koji nabroji sve do 1896. godine.

Ja sam stigao do 1964. godine, nisam znao gde su te godine odrzane.
 
1896. Atina, pa na 4 god. Pariz, Sent Luis, London, Stokholm (1912.)

1920. Antverpen, pa Pariz, Amsterdam, LA, Berlin (1936.)

1948. London, pa Helsinki, Melburn, Rim, Tokio (1964.), Sijudad de Mehiko, MinKen, Montreal, Maskva, LA, Seul, Barsa, Atlanta, Sidnej, Atina, Peking, London, Rio, Tokio (2021.)

:)

(Zimske znam samo osamdesetih, kad su Slovenci bili naši.)
 
Propustio si 2024. godinu 😁 Ali oprosteno.

Svaka cast na znanju, nisam ocekivao da neko sve zna, eventualno posleratne sve.

Pitaj.
 
Imam strukturisano u glavi, po zanimljivim pričicama - tipa da su u St. Luisu organizovali 'Antropološke dane', takmičenja za crnce - nema šanse da bih učio napamet.

Pa eto onda: ko je bio jedini strani vladar na prvim OI u Atini, i koja veoma poznata ličnost je bila u njegovoj pratnji?
 
Ne. Zapravo, to je baš ta godina kad su Abisinci potukli Italijane, vladar se zvao Menelik Drugi, a Ras Tafarijev ćale je valjda bio đeneral :)
 
Znajuci tebe, sigurno je Svabo u pitanju 😁

Vilhelm II iiiiii... nemam pojma. Rokfeler?
 
Rekao je strani vladar. Da li je strani za nas ili za organizatore 🤔
 
Aj lako pitanje: Koji Srbin je počasni građanin slovenačkog Bleda i zašto?
 
Vrh